Koniec meczu! Lyon upokorzył Marsylię na Velodrome, wygrywając 3:0!

1
90+3'

Gospodarze atakują, ale jest to bardziej bicie głową w mur.

90+3'

Trybuny są już w dużej części opustoszałe. Kibice z Marsylii nie dowierzają jak się potoczył ten mecz.

1
1
1
90'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty.

90'

Olympique Lyon. Schodzi: Karl Toko Ekambi. Wchodzi: Henrique.

wchodzi Wchodzi
Henrique #12
schodzi Schodzi
90'

Olympique Lyon. Schodzi: Lucas Paqueta. Wchodzi: Jeff Reine-Adelaide.

Jeff Reine-Adelaide #22
88'

Gol! Strzelił Karl Toko Ekambi. Asystował mu Mateus Cardoso Lemos Martins Tete.

Futbolowe jaja! Bakambu miał stuprocentową sytuację, ale na piątym metrze fatalnie skiksował. Lyon ruszył z kontratakiem, Tete dograł wzdłuż pola karnego, a piłkę do pustej bramki wpakował Toko Ekambi. Nokaut!

86'
86'

Tymczasem Marsylia w dalszym ciągu bije głową w mur. Lyon jest dobrze ustawiony w defensywie i nie ma miejsca, by się przedrzeć w pole karne.

83'

Olympique Lyon. Schodzi: Houssem Aouar. Wchodzi: Romain Faivre.

Romain Faivre #15
82'

Mocny strzał z ostrego kąta oddał Tete. Wydawało się, że Pau Lopez spokojnie złapie piłkę, ale niespodziewanie wypuścił ją z rąk i Lyon ma rzut rożny.

80'

Guendouzi długo składał się do strzału zza pola karnego, jednak kopnął w trybuny.

79'

Jeszcze jedna doskonała kontra Lyonu, lecz tym razem Aouar trochę się podpalił i z dwudziestu metrów uderzył obok bramki. Miał lepiej ustawionych partnerów, mógł to lepiej rozegrać.

76'

Gol! Strzelił Moussa Dembele. Asystował mu Malo Gusto.

Ależ znakomity kontratak Lyonu! Przebiegł kilkadziesiąt metrów na prawym skrzydle Gusto, zacentrował idealnie na głowę Dembele, a ten z bliska pokonał Pau Lopeza! 0:2.

Olympique Lyon
Asysta:
Malo Gusto #17
1
1
75'

Olympique Marsylia. Schodzi: Pape Gueye. Wchodzi: Amine Harit.

Pape Gueye #22
74'

Irytują się zawodnicy i kibice Marsylii. Nie układa się ten mecz po ich myśli.

72'

Marsylia męczy się dziś w ataku pozycyjnym. Płaskie dośrodkowanie Liroli, ale nikt nie atakował piłki na bliższym słupku. Ponownie pewnie interweniuje Lopes.

71'

Żółtą kartkę otrzymał Pape Gueye.

Olympique Marsylia
1
70'

Sędziowie nie uznali wcześniejszego faulu jako celowe uderzenie przeciwnika i nie wyciągnęli konsekwencji w postaci czerwonej kartki. Gramy dalej.

69'

Olympique Lyon. Schodzi: Bradley Barcola. Wchodzi: Tete.

Bradley Barcola #26
68'

Robi się gorąco na murawie. Nerwy puszczają zawodnikom.

1
1
67'

Jeszcze jakieś protesty ze strony gospodarzy. Payet trafiony w twarz przez Tiago Mendesa. Gra przerwana.

67'

Bezpośrednio z rzutu wolnego strzelał Payet, ale dobrze broni Lopes!

65'

Będzie okazja dla Marsylii. Payet faulowany tuż przed polem karnym.

65'

Payet centrował z lewego skrzydła, ale Boateng po raz kolejny był dobrze ustawiony i nie popełnił błędu.

64'

Fatalne zachowanie Milika, który podawał w poprzek boiska i stracił piłkę na własnej połowie. Od razu mogło to zostać wykorzystane, jednak Barcola uderzył niecelnie.

1
62'

Olympique Marsylia. Schodzi: Cengiz Under. Wchodzi: Bamba Dieng.

Bamba Dieng #12
61'

Szansa dla gości! Świetne dośrodkowanie Emersona z rzutu rożnego, ale fatalnie spudłował niepilnowany na dalszym słupku Dembele!

61'

Caleta-Car w ostatniej chwili zablokował Paquetę i wybił mu piłkę spod nóg. Gdyby nie on, Brazylijczyk miałby otwartą drogę do bramki.

60'

Żółtą kartkę otrzymał Moussa Dembele. Ależ ostro zaatakowany Saliba. Niepotrzebny aż tak agresywny wślizg napastnika OL.

1
59'

Lyon wyszedł z kontrą, ale Dembele przegrał fizyczny pojedynek z Salibą już w polu karnym.

57'

Niemniej, bramka zaliczona. Lyon prowadzi 1:0!

57'

Żółtą kartkę otrzymał Pau Lopez. Zbyt głośno protestował bramkarz OM.

1
56'

Pau Lopez musi otrzymać pomoc medyczną. W tym czasie VAR analizuje prawidłowość tego gola.

56'

Marsylia zgłasza protesty. Po pierwsze czy aby nie było spalonego. Po drugie Pau Lopez sygnalizuje, że mógł być faulowany.

1
55'

Gol! Strzelił Castello Lukeba.

I goście na prowadzeniu! Po strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od muru, Dembele z metra trafił w Pau Lopeza, ale futbolówka szczęśliwie spadła pod nogi Lukeby, który z bliska wepchnął ją do siatki!

Castello Lukeba #4
1
1
54'

Do bramki ok. 25 metrów.

53'

Barcola z kilkudziesięciometrowym rajdem. Faulem zatrzymywał go Gusto i Lyon ma rzut wolny.

52'

Gospodarze w ataku, jednak brakuje chłodnej głowy w polu karnym rywala. A to przeciągnięte dośrodkowanie, a to niezbyt czysto oddawany strzał. Przed momentem Payet starał się podciąć piłkę nad obrońcami, jednak zagrał niedokładnie i spokojnie interweniował na przedpolu Lopes.

50'

Marsylia od początku drugiej połowy stara się przełamać defensywę Lyonu.

1
48'

Milik wreszcie trafił w bramkę, ale Lopes nie dał się zaskoczyć po tej płaskiej próbie z szesnastu metrów.