Żółtą kartkę otrzymał Ruben Dias. Spóźniony, ale taktyczny wślizg na nogi Lukaku.

1
1
4
90+4'

Dośrodkowanie z lewej strony, protestują gospodarze, bo ich zdaniem Azpiliqueta był nieprzepisowo zatrzymywany w polu karnym przez Joao Cancelo.

1
2
90+3'

Desperackie próby Chelsea w doliczonym czasie gry, ale City umiejętnie zamyka wszelkie sektory boiska.

90+2'

Havertz wreszcie podniósł się z murawy. Gra wznowiona.

1
1
90'

Spotkanie potrwa dłużej o minimum cztery minuty.

90'

Długie podanie Ruedigera, ruszyli do piłki Ederson i Havertz i bramkarz City wpadł na swojego rywala. Obaj nie podnoszą się z murawy.

2
88'

Dobre dośrodkowanie w wykonaniu Azpiliquety, był w polu karnym Lukaku, jednak nie pozwolił mu wyskoczyć Ruben Dias.

1
1
88'

Lukaku w polu karnym City, ale miał piłkę na prawej nodze i nic nie wyszło z tej akcji.

87'
ZMIANA
86'

W ostatnich minutach trochę częściej w posiadaniu piłki są gospodarze, ale niewiele z tego wynika. City jest dobrze ustawione w defensywie.

84'

Żółtą kartkę otrzymał Antonio Ruediger. Kolejny taktyczny faul.

83'

Grealish znalazł się w sytuacji sam na sam z Mendym, ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz Chelsea!

1
1
82'

Dobre płaskie dośrodkowanie Wernera, nabiegał na piłkę Havertz, ale w ostatniej chwili wybił mu piłkę spod nóg dobrze czytający grę Walker.

2
3
79'

Kapitalne dośrodkowanie De Bruyne z rzutu wolnego, zamykał akcję na dalszym słupku Laporte, ale strzelił minimalnie obok bramki!

1
1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Andreas Christensen. Kolejna kartka. Christensen złapał De Bruyne... i nie chciał puścić.

77'

Żółtą kartkę otrzymał Marcos Alonso. Za faul taktyczny.

1
76'
ZMIANA
74'

Grealish poczekał na Joao Cancelo, ten centrował lewą nogą w kierunku Fodena, ale przeczytał to Mendy i złapał piłkę przed Anglikiem.

1
72'

Długie podanie w kierunku Wernera, ale szybszy przy piłce okazał się Ederson.

71'

Zagranie na tzw. ścianę do Lukaku, ten odegrał do rozpędzonego Kovacicia, Chorwat strzelał z szesnastu metrów, ale znakomitym wślizgiem zablokował go Ruben Dias.

70'

City kontroluje przebieg spotkania. Ich taktyka się nie zmienia. Jak dominowali, tak dominują nadal.

68'

De Bruyne założył siatkę Thiago Silvie i wypracował czystą pozycję Grealishowi. Ten był rozpędzony z lewej strony, ale nie strzelał, tylko dogrywał piłkę w pole karne. Nie zamknął jednak akcji żaden z partnerów. Po chwili strzelał jeszcze z szesnastu metrów De Bruyne, jednak kolejny raz został zablokowany.

66'

Strzelał z rzutu wolnego Alonso, ale trafił w ustawionego w murze De Bruyne.

65'

Żółtą kartkę otrzymał Aymeric Laporte.

64'

Lukaku faulowany niemal na linii pola karnego. Będzie bardzo dobra szansa dla Chelsea!

1
63'

Lukaku strzela gola po podaniu Havertza, jednak Niemiec w momencie zagrania z lewej strony był na wyraźnym spalonym. Bramka nie mogła być uznana.

2
61'

Po dograniu Joao Cancelo i niepewnej interwencji Mendy'ego piłka spadła pod nogi Gabriela Jesusa, który miał przed sobą praktycznie pustą bramkę. Musiał tylko ominąć stojącego na linii Thiago Silvę, ale strzelił prosto w niego.

2
3
2
1
60'
ZMIANA

Chelsea FC. Schodzi: N'Golo Kante. Wchodzi: Kai Havertz.

1
1
1
1
1
59'

Po podaniu De Bruyne w sytuacji sam na sam z Mendym znalazł się Foden, ale sędzia asystent podniósł chorągiewkę. Był wyraźny spalony.

58'

Co za szansa dla City! Grealish kapitalnie ograł Azpiliquetę i strzelił z narożnika pola karnego, ale piłka minimalnie minęła bramkę! Mogło być już 0:2!

1
1
5
57'

Był rzut rożny, a po chwili piłkę przy nodze miał Mendy. Nie ryzykował Kante i podawał do własnego bramkarza.

1
2
56'

Dobra centra Alonso, ale będzie tylko rzut rożny dla Chelsea. Dobra interwencja Rubena Diasa we własnym polu karnym.

2
1
55'

Dośrodkowanie Azpiliquety w pole karne, ale nie zdołał dojść do strzału Lukaku.

1
Czy Chelsea zagra ofensywniej po stracie gola?
Tak
Nie
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Gabriel Jesus.

Goście dopięli swego, a Chelsea została skarcona za swoją defensywną postawę. Gabriel Jesus przyjął piłkę w polu karnym, odwrócił się w kierunku bramki i trafił obok zaskoczonego bramkarza Chelsea! Był tam jeszcze rykoszet, który miał spory wpływ na rozwój sytuacji.

11
4
2
3
4
50'

Niezłe dośrodkowanie Bernardo Silvy z prawej strony, jednak w polu karnym brakowało klasycznego napastnika. Był co prawda Grealish, lecz nawet nie powalczył o piłkę.

1
48'

Ładna akcja City, najpierw strzał De Bruyne został zablokowany, a po chwili Grealish z szesnastu metrów uderzył minimalnie obok słupka.

1
1
48'

Dłuższe podanie w kierunku Grealisha, ale nie popełnił błędu Christensen. Dobrze się ustawił i nie pozwolił przeciwnikowi opanować piłki.

1
46'

Zobaczymy gole w drugiej połowie?

45'

Minimum dwie minuty doliczone przez arbitra.

2
3
45'

Atakował piłkę na dalszym słupku Ruben Dias, jednak w ostatniej chwili wybił ją jeden z piłkarzy Chelsea.

1
1
2
45'

Jedna z ostatnich szans dla City w pierwszej połowie. Po akcji Gabriela Jesusa i interwencji Ruedigera będzie rzut rożny.

1
1
1
1
44'

Kolejna nieudana kontra Chelsea. Pokazywał się na wolne pole Werner, ale Lukaku podawał niecelnie w kierunku Niemca.

1
42'

Kontratak Chelsea, ale Lukaku został szybko sprowadzony do parteru przez Laporte. Bardzo szybko rozbijają ataki gospodarzy zawodnicy z Manchesteru.

1
41'

I raz jeszcze w ataku City! Gabriel Jesus miał mnóstwo miejsca w polu, ze spokojem opanował piłkę, ale strzelił wyraźnie obok bramki.

3
1
39'

De Bruyne widział nieporadność kolegów i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, oddał mocny strzał zza pola karnego, jednak nie trafił w bramkę.

2
2
1
37'

Niemniej, obraz gry się nie zmienia. Praktycznie cały czas w posiadaniu piłki Manchester City. Chelsea tylko za nią biega.

2
1
2
36'

Akcja Grealisha lewą stroną, ale nie popełniają błędu gospodarze. City miało rzut rożny, jednak nie popisał się przy dośrodkowaniu De Bruyne i piłka opuściła boisko.

1
1
35'

Jeszcze jedna centra w wykonaniu Fodena i ponownie dobrze piąstkuje Mendy.

1
1
1
1
34'

Dośrodkowanie Fodena, po którym dość lekki strzał głową oddał Ruben Dias i nie sprawił problemów defensywie Chelsea.

1
1
1
1
33'

Rodri miał trochę miejsca przed polem karnym i od razu huknął w kierunku bramki. Był jeszcze rykoszet od głowy Ruedigera i piłka przeleciała nad poprzeczką.

31'

Dobre wprowadzające podanie do De Bruyne, ten odwrócił się z piłką na lewą nogę i poszukał strzału z szesnastu metrów, jednak został zablokowany. Niewiele miejsca na boisku mają zawodnicy obu drużyn.

1
1
1
29'
ZMIANA

Chelsea FC. Schodzi: Reece James. Wchodzi: Thiago Silva.

2
1
1
3
2
27'

Kolejny raz problemy zdrowotne zgłosił James. Gra przerwana.

1
26'

Dośrodkowanie De Bruyne z rzutu rożnego i pewnym piąstkowaniem popisał się Mendy.

1
25'

Ponad 70 proc. czasu gry przy piłce Manchester City. Szaleje przy linii bocznej trener Chelsea Thomas Tuchel, któremu ewidentnie nie podoba się gra jego zespołu.

1
1
23'

Zbyt małą liczbą zawodników atakuje Chelsea. Były przynajmniej dwie okazje do szybkiej kontry, jednak na połowę przeciwnika ruszyli tylko Werner i Lukaku. Brakuje im wsparcia.

1
2
2
1
22'

Sędzia na moment przerwał grę, gdyż mieliśmy jakieś spięcie pomiędzy Ruedigerem i Bernardo Silvą.

1
21'

Cierpliwie grają goście, choć podają głównie wszerz boiska.

1
1
1
19'

Tym razem był rzut rożny dla Chelsea, jednak Mendy ponownie bez problemu łapie piłkę na piątym metrze.

1
18'

Gwizdek sędziego po tym rzucie rożnym. Ruediger faulował Rodriego na linii "szesnastki".

1
18'

Indywidualna akcja Wernera, dobry drybling, zejście na prawą nogę, ale strzał Niemca z szesnastu metrów został zablokowany. Korner.

2
17'

Foden złapany na spalonym po podaniu Walkera. Brakuje sytuacji strzeleckich z obu stron.

2
1
1
2
16'

W odpowiedzi mieliśmy akcję Chelsea. Werner podawał wzdłuż pola karnego, był na piątym metrze Lukaku, jednak nie trafił w piłkę.

1
1
1
15'

Kapitalne podanie do De Bruyne, ten był w polu karnym i wycofał piłkę na jedenasty metr, ale nie przeczytali tych intencji koledzy z drużyny i nikt nie podążył za futbolówką.

1
1
13'

City swobodnie i spokojnie rozgrywa piłkę na połowie Chelsea. Gospodarze mają problem z odbiorem i praktycznie nie goszczą na połowie przeciwnika.

4
3
1
11'

Tymczasem na jakiś uraz narzekał James. Potrzebował pomocy medycznej, ale już wraca na boisko.

10'

Grealish przegrał walkę fizyczną z Jamesem. Domagał się podyktowania rzutu wolnego, jednak sędzia całkowicie go zignorował. Narasta frustracja u skrzydłowego City.

2
9'

Walker szukał prostopadłym podaniem Gabriela Jesusa, ale zagrał za mocno i niedokładnie. Brazylijczyk nawet nie wystartował do piłki.

2
1
1
1
7'

Dośrodkowanie Fodena z rzutu rożnego, ale na idealnej wysokości dla bramkarza. Mendy pewnie łapie piłkę.

4
1
1
1
2
6'

Od pierwszych minut zarysowuje się przewaga zawodników City, choć jeszcze nie przekłada się to na stwarzane sytuacje.

1
1
5'

Podanie w kierunku Grealisha, jednak dobrze zablokowali go Azpilicueta do spółki z Christensenem. Trochę sfrustrowany zawodnik gości, który pchnął Duńczyka.

2
1
3'

Akcja gości, którzy od początku dłużej utrzymują się przy piłce. Dośrodkowanie Gabriela Jesusa z prawej strony i Azpilicueta wybija piłkę.

4
3
1
1
1
2'

Akcja Grealisha lewą stroną, ale... zawodnik warty ponad 100 mln funtów nie trafił czysto w piłkę przy linii końcowej, czym wprawił w euforię kibiców Chelsea.