Premier League: 24. kolejka
18 sty 2022 21:00
90+2'

Londyńczycy zablokowali strzał Maupaya sprzed pola karnego. Zbyt długo zwlekał rezerwowy "Mew".

5
1
2
1
1
90'

Doliczone 4 minuty.

3
3
2
2
3
90'

Fatalny strzał Kovacicia sprzed pola karnego. Piłka poleciała wysoko nad bramką. Tę akcję można było jeszcze rozegrać.

1
1
1
86'

Sprytnie zza zasłony uderzył Timo Werner, ale Sancheza wyręczył jeden z obrońców.

2
1
85'

Piłka w rękach Sancheza. Zbyt głęboko z prawego skrzydła centrował Cesar Azpilicueta.

1
1
83'

Chelsea cały czas pod polem karnym "Mew". Czy londyńczykom wystarczy czasu, by tę przewagę wykorzystać?

81'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za dyskusje z sędzią otrzymał Antonio Ruediger.

1
1
1
80'
ZMIANA

Chelsea FC. Schodzi: Hakim Ziyech. Wchodzi: Timo Werner.

80'
ZMIANA

Chelsea FC. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Mateo Kovacić.

80'
ZMIANA

Chelsea FC. Schodzi: Romelu Lukaku. Wchodzi: Kai Havertz.

80'

Żółtą kartkę za faul na Ziyechu otrzymał Dan Burn.

Brighton and Hove Albion
1
79'

Od kilku minut inicjatywa po stronie Chelsea. Thomas Tuchel szykuje zmiany w ofensywie.

1
1
1
73'

Chelsea mogła znów prowadzić! Antonio Ruediger podał na czystą pozycję do Romelu Lukaku i mocny strzał Belga z kłopotami zatrzymał Robert Sanchez.

1
70'

Neal Maupay zablokowany przy próbie uderzenia z dystansu.

1
1
70'

Wymiana ciosów na stadionie "Mew". Gospodarze czują, że mogą pokonać Chelsea, ale ona też nie pozostaje dłużna.

1
66'

Soczyście z dystansu uderzył Marcos Alonso, lecz nie trafił w bramkę.

1
64'

Chelsea podrażniona, ale żeby odzyskać prowadzenie, będzie musiała zagrać lepiej. Na razie na zwycięstwo nie zasługuje.

1
1
1
62'
ZMIANA
61'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Adam Webster. Asystował mu Alexis Mac Allister.

Remis! Z rzutu rożnego dośrodkował Mac Allister, kompletnie nikt nie krył Webstera, a ten nabiegł na piłkę i mocną główką pod poprzeczkę wpakował ją do siatki.

1
60'

Teraz zapachniało wyrównaniem! Z ok. 12 metrów uderzył Mac Allister, piłka zrykoszetowała, poleciała tuż przy słupku i końcami palców wybił ją Kepa Arrizabalaga!

1
1
1
59'

Żółtą kartkę za faul taktyczny na Lampteyu otrzymał Marcos Alonso.

1
58'

Kepa Arrizabalaga do spółki z Silvą wyblokowali w polu karnym Welbecka. Piłka w rękach hiszpańskiego bramkarza.

1
1
1
55'

Sporo miejsca na lewym skrzydle miał Jakub Moder, mimo to dośrodkował anemicznie i łatwo przeciął to dobrze grający dziś Thiago Silva.

1
1
2
1
1
54'

Mason Mount podał prostopadle do Ziyecha, jednak strzelca pierwszej bramki uprzedził w narożniku pola karnego Robert Sanchez.

1
53'

Po rzucie rożnym piłka odbiła się od barku próbującego strzelać Webstera i spokojnie złapał ją Kepa Arrizabalaga.

1
1
51'

Czyściutka interwencja Thiago Silvy we własnym polu karnym. Doświadczony Brazylijczyk modelowo zatrzymał Welbecka.

1
1
1
2
48'

Jakub Moder ofiarnie zablokował mocny strzał Ziyecha sprzed pola karnego.

4
2
1
1
46'

Pascal Gross wypuścił podaniem Welbecka, ten drugi uderzył mocno z ostrego kąta, jednak niecelnie.

1
1
1
Czy zespół Brighton and Hove wywalczy co najmniej remis?
Tak
Nie
46'

Początek drugiej połowy.

1
1
1
45'

Doliczona 1 minuta.

45'

Atomowy strzał z ostrego kąta oddał Callum Hudson-Odoi. Tyleż mocno, co niecelnie, a pozycja była całkiem dobra.

1
40'

Poderwały się nieco trybuny, bo w pole karne Chelsea wpadł Danny Welbeck. Uderzył jednak na wiwat, wysoko nad bramką.

1
1
37'

Ambitnie, z dużą werwą grają "Mewy", jednak na razie mecz układa się po myśli wyrachowanej Chelsea.

33'

Kepa Arrizabalaga wybiegł poza pole karne i wybił piłkę przed nacierającym Moderem.

1
32'

Potężny, ale bardzo niecelny strzał Jorginho sprzed pola karnego.

1
31'

Thiago Silva przeciął niezłą centrę Mac Allistera z rzutu wolnego.

28'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Hakim Ziyech. Asystował mu N'Golo Kante.

1:0 dla Chelsea! Usypiali londyńczycy, ale wystarczyło jedno przyspieszenie. Kante podał krótko do Ziyecha, a były gwiazdor Ajaksu Amsterdam odpalił bombę sprzed pola karnego. Był tam mały rykoszet od Mac Allistera, choć wydawało się, że nie miał wielkiego wpływu na finisz tej akcji. Piłka wpadła do siatki po rękach Sancheza.

5
2
1
3
4
27'

Alzate wypracował niezłą pozycję Welbeckowi, jednak ten nie potrafił opanować piłki w polu karnym.

26'

Nie oglądamy wielkiego widowiska. Obu zespołom brakuje dokładności w ofensywie.

1
24'

Robert Sanchez przeciął zbyt głębokie dośrodkowanie Alonso z lewego skrzydła.

22'

Miękka centra Lampteya z prawego skrzydła, próbował uderzać Mac Allister, jednak poradziła sobie obrona Chelsea i Kepa Arrizabalaga nie musiał interweniować.

1
20'

Rozkręcają się powoli londyńczycy. Teraz to oni prowadzą grę, choć bez większych efektów.

16'

Niezła riposta Chelsea. Romelu Lukaku odegrał do wbiegającego w pole karne Azpilicuety, Hiszpan oddał mocny strzał i na rzut rożny piłkę wybił Sanchez.

1
1
13'

Gospodarze pokazują spory animusz i na razie Chelsea nie potrafi złapać właściwego rytmu.

1
2
1
10'

Danny Welbeck uprzedzony w polu karnym przez wychodzącego z bramki Kepę.

9'

"The Blues" w ataku pozycyjnym, dość spokojny fragment.

1
1
1
1
6'

Dość wysoko zaczęły "Mewy", ale Chelsea nie chciała być gorsza i zaczyna odpowiadać na ten pressing.

1
3'

Pierwsza szansa Brighton and Hove! Z 17 metrów płasko uderzył Jakub Moder i pomylił się nieznacznie! Niezła próba Polaka, który poluje na swojego premierowego gola w angielskiej ekstraklasie.