Trwa analiza VAR czy aby na pewno wszystko było w tej sytuacji w porządku.

2
2
90+1'

Gol! Strzelił Erling Haaland.

Co się dzieje na Signal Iduna Park?! Oblężenie bramki Hoffenheim, gospodarze oddali kilka strzałów aż wreszcie potężnie huknął z ostrego kąta Haaland i tym razem nie było już żadnych wątpliwości!

Borussia Dortmund
20
7
2
11
32
90'

Minimum 5 minut doliczył sędzia.

2
1
90'

Gol! Strzelił Munas Dabbur. Asystował mu Kevin Akpoguma.

Rzut rożny dla Hoffenheim, piłka strącona na dalszy słupek i z dwóch metrów wepchnął ją do siatki rezerwowy Dabbur. Szok w Dortmundzie!

TSG 1899 Hoffenheim
14
5
1
5
5
89'

Powoli dobiega końca to spotkanie. Borussia w defensywie. Hoffenheim stara się doprowadzić do remisu.

1
1
87'

Haaland efektownie przepchnął rywala, strzelił na dalszy słupek, ale nieznacznie się pomylił. Piłka przeleciała centymetry obok słupka.

5
1
82'

Mocny strzał Haalanda z jedenastu metrów, ale po raz kolejny dobrze w bramce Baumann.

2
2
81'

Lekki strzał Wolfa z okolic pola karnego, ale bez problemu łapie piłkę Baumann.

2
2
81'

Dziesięć minut do końca. Borussia spokojnie rozgrywa piłkę na połowie rywala.

1
78'

Haaland popracował w defensywie przy rzucie rożnym i wybił piłkę, uprzedzając atakującego Kramaricia. Gdyby nie to, napastnik gości miałby łatwe zadanie dwa metry przed bramką.

2
1
75'

Rudy z miękkim zagraniem w pole karne, ale nie opanował piłki Kramarić. Kolejna zmarnowana szansa przez gości.

2
3
2
74'

Znakomite uderzenie Kramaricia z rzutu wolnego, ale jeszcze lepszą interwencją wykazał się Kobel! Ależ pofrunął bramkarz BVB!

1
1
3
73'

Kramarić faulowany tuż przed polem karnym Borussii. Ależ okazja dla Hoffenheim.

3
1
1
71'

A tymczasem usiadł na murawie Bellingham. W dodatku trzyma się za lewą nogę. Jakiś uraz Anglika.

1
3
71'

Haaland kolejny raz przenosi piłkę nad poprzeczką po dograniu Malena. Ale Norweg ponownie na spalonym.

1
1
70'

TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Christoph Baumgartner. Wchodzi: Sargis Adamyan.

wchodzi Wchodzi
Sargis Adamyan #23
schodzi Schodzi
69'

Gol! Strzelił Jude Bellingham.

Dośrodkowanie Guerreiro, wydawałoby się, że do nikogo. Błąd popełnili jednak goście. Bellingham miał trochę szczęścia, bo piłka spadła idealnie przy nim. Anglik długo się nie zastanawiał, huknął przy dalszym słupku i dał drugie dziś prowadzenie BVB!

7
9
3
6
6
67'

Dośrodkowanie Brandta z rzutu rożnego, nabiegał na piłkę Akanji, ale strzelił tuż nad poprzeczką!

1
66'

Świetny, zaskakujący i bardzo mocny strzał Malena z szesnastego metra! Baumann z problemami, końcówkami palców wybija piłkę!

1
1
65'

Akanji popisał się dłuższym podaniem w kierunku Haalanda, jednak ten nie opanował piłki w polu karnym. Inna sprawa, że Norweg i tak był na spalonym.

1
1
1
61'

Gol! Strzelił Christoph Baumgartner. Asystował mu Dennis Geiger.

Nie udało się dwie minuty temu, udało się teraz. Świetne podanie Geigera w pole karne, Baumgartner miał dużo miejsca, strzelił mocno na dalszy słupek i tym razem Kobel nie dał rady!

10
2
3
5
59'

Kramarić w sytuacji sam na sam z Kobelem! Świetnie broni bramkarz Borussii!

2
1
2
4
57'

Coraz częściej w posiadaniu piłki goście. A to woda na młyn dla Borussii, która lada moment może pokusić się o zabójczą kontrę.

1
1
1
2
56'

Zamieszanie w polu karnym Borussii, ale ostatecznie gospodarze wybili piłkę. Przynajmniej dwa razy piłkarze Hoffenheim mieli okazję do oddania strzału.

1
1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Meunier.

2
1
2
1
53'

Goście wybili piłkę poza boisko, gdyż Rudy leżał na murawie po uderzeniu w twarz przez Meuniera.

1
1
52'

Kobel interweniował poza własnym polem karnym, uprzedzając wychodzącego na czystą pozycję Ruttera.

1
1
51'

Borussia złapała wiatr w żagle. Gospodarze próbują pójść za ciosem. Hoffenheim łatwo traci piłkę.

3
2
49'

Gol! Strzelił Giovanni Reyna. Asystował mu Jude Bellingham.

Składna akcja gospodarzy, Reyna miał miejsce na dwudziestym metrze, strzelił precyzyjnie, przy słupku i nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi!

10
8
1
2
5
48'

Akpoguma popisał się groźnym dośrodkowaniem z prawej strony, ale żaden z partnerów nie zdołał oddać strzału. Dobra postawa defensywy BVB.

2
2
1
1
47'

Rudy zagrywał piłkę w pole karne i dość niepewnie piąstkował Kobel, choć ostatecznie oddalił zagrożenie.

3
2
1
46'

TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Angelo Stiller. Wchodzi: Georginio Rutter.

Georginio Rutter #33
Angelo Stiller #13
1
1
1
46'

19:38

Sporo walki w pierwszych 45 minutach, ale brakuje tego, co w futbolu najważniejsze.

2
2
45+1'

Szybka akcja Borussii, Malen zagrał do Reusa, ten fantastycznie oddał piłkę Holendrowi, który jednak nie potrafił jej opanować w polu karnym. Ponownie detale decydują o tym, że gospodarze nie oddają strzału.

3
2
45'

Minimum dwie minuty doliczone przez sędziego.

2
3
2
44'

Dośrodkowanie Reyny z rzutu rożnego, ale piłka leciała zbyt wysoko i Haaland nie zdołał oddać strzału.

3
2
1
44'

Dahoud miał trochę przestrzeni przed polem karnym, płaski strzał... rykoszet i będzie rzut rożny dla BVB.

2
2
2
42'

Hoffenheim miało rzut wolny, a po kilku sekundach z kontrą ruszyła Borussia. Malen chciał pójść na przebój, jednak za daleko wypuścił sobie piłkę i akcja zakończyła się niepowodzeniem.

1
2
40'

Indywidualnie poszedł teraz Malen, oddał zaskakujący strzał z dość ostrego kąta, ale raz jeszcze nie dał się zaskoczyć Baumann.

2
2
39'

Kapitalne prostopadłe podanie Bruun Larsena, po którym oko w oko z Kobelem stanął Baumgartner, ale górą bramkarz Borussii!

2
2
1
36'

Żółtą kartkę otrzymał Mahmoud Dahoud. Za faul przy linii bocznej. Przesadził z agresją pomocnik BVB.

3
2
36'

Haaland strzela głową nieznacznie obok słupka, ale Norweg był w trudnej pozycji. Dośrodkowywał Reus.

3
2
1
34'

Znakomita szansa dla BVB. Akanji zagrał do Haalanda, ten podał na jeden kontakt do Reusa, ale Niemiec nie opanował piłki w polu karnym. Odrobina precyzji i mielibyśmy sytuację sam na sam z bramkarzem.

2
2
2
33'

Meunier centrował z prawej strony boiska, jednak Reyna oddał słaby i niecelny strzał głową.

2
2
32'

Czekamy na więcej ofensywnych akcji i dogodnych sytuacji. Na razie spotkanie stoi na dość przeciętnym poziomie.

2
2
1
30'

Haaland wygrał pojedynek powietrzny z obrońcą Hoffenheim i udało mu się oddać strzał głową, ale uderzenie nie miało dużo siły i piłkę pewnie złapał Baumann.

2
2
30'

Kontratak Hoffenheim, był na prawej strony Baumgartner, w polu karnym czekał na piłkę Kramarić, jednak dośrodkowanie było mało precyzyjne i sytuację wyjaśnili gospodarze.

2
2
27'

Reyna znalazł Reusa na dwudziestym metrze, strzał bez przyjęcia, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

2
2
27'

Szybkie sprawdzenie sytuacji na wozie VAR i mamy decyzję. Brak rzutu karnego.

3
5
26'

Ładna akcja Borussii. Upadł w polu karnym Reus. Mamy kontrowersję. Było tam ciasno.

3
2
1
1
2
23'

Posiadanie piłki? Ponad sześćdziesiąt proc. po stronie BVB. Nic jednak z tego nie wynika.

4
6
1
22'

Dobra centra Reyny z rzutu rożnego, było lekkie zamieszanie w polu karnym, jednak ostatecznie wybili piłkę goście.

2
2
1
1
1
20'

Dośrodkowanie Guerreiro z rzutu wolnego, miał dobrą pozycję do strzału Meunier, ale skiksował i nie trafił w piłkę.

2
2
2
1
2
20'

Żółtą kartkę otrzymał Dennis Geiger. Faul taktyczny.

4
5
19'

Okres gry w środkowej strefie boiska. Pod żadną z bramek nie dzieje się nic ciekawego. Borussia w posiadaniu piłki, Hoffenheim dobrze ustawione.

3
2
17'

Powoli budują swoje ataki gospodarze. Na razie Baumann nie ma zbyt wiele pracy.

2
2
1
1
1
16'

Wbiegał w pole karne Baumgartner, szukał go dalszym podaniem Geiger, ale zagrał za lekko i za nisko, by piłka minęła obrońcę BVB.

3
2
1
13'

Szybko muszą grać piłkarze obu zespołów. W innym wypadku następuje strata piłki. Od razu jest doskok i próba agresywnego odbioru.

3
2
12'

Wysoki pressing Hoffenheim. Borussia momentami ma problem, by wydostać się z własnej połowy. Ale gdy tylko jej się to uda, ofensywne trio gospodarzy ma sporo miejsca, by się rozpędzić.

3
2
10'

Raum ładnie nawinął Meuniera, miał dużo miejsca, by dokładnie zacentrować, jednak zagrał zbyt mocno i piłka opuściła boisko.

2
2
9'

Dobre dośrodkowanie Guerreiro z lewej strony, wyskoczył najwyżej Akanji, ale z jego strzałem poradził sobie Baumann.

4
2
8'

Kolejne przewinienie, tym razem Raum ostro potraktował Bellinghama. Wściekają się kibice na trybunach, bo ich zdaniem i w tym przypadku powinna być kartka.

2
2
1
7'

Żółtą kartkę otrzymał Stefan Posch.

Ależ agresywnie grają goście. Posch ostro zaatakował wślizgiem Dahouda. Był wyraźnie spóźniony i sędzia ukarał go zasłużenie.

4
3
1
4'

W odpowiedzi kontratak Borussii. Halaand zagrał prostopadle do Reyny, ten popędził w kierunku bramki, ale strzelił za lekko, by zaskoczyć Baumanna.

6
3
3'

Ależ okazja dla gości! Dośrodkowanie Geigera z lewej strony w kierunku dalszego słupka, strzelał głową Kramarić i słupek ratuje BVB!

4
3
2
4
1'

Żółtą kartkę otrzymał Christoph Baumgartner.

Dwunasta sekunda i pierwsza żółta kartka! Baumgartner uderzył Witsela łokciem w twarz.

4
3
1
czas Start meczu
19:38

Piłkarze obu zespołów wychodzą na płytę boiska.

3
2
19:38

Na trybunach może dziś zasiąść zaledwie 25 tys. kibiców.

2
2
1
19:38

Powiedzieć, że w ostatnim czasie Borussii nie wiedzie się w meczach z Hoffenheim, to jak nic nie powiedzieć. Ostatnie siedem spotkań tych drużyn? Jedna wygrana BVB, trzy remisy i trzy wygrane Hoffenheim.