Podbeskidzie. Schodzi: Kacper Gach. Wchodzi: Kacper Wełniak.

wchodzi Wchodzi
Kacper Wełniak #99
schodzi Schodzi
83'

Od bramki Dawid Kudła. Na pewno nie bedzie specjalnie spieszyć się ze wznowieniem rywalizacji. Tymczasem bielszczanie coraz mocniej poddenerwowani tym co dzieje się w konfrontacji z regionalnym konkurentem.

80'

W ostatnich minutach to nie akcja Podbeskidzia Bielsko-Biała była nagroźniejsza, a ponownie katowiczan. Dzięki interwencji Martina Polacka gospodarze w ogóle pozostali w kontakcie z beniaminkiem. Pozostało około 10 minut na poprawienie rezultatu, więc rośnie nerwowość pod Klimczokiem.

72'

Kacper Gach budował akcję z Giorgim Merebaszwilim, ale zabrakło wypieszczonego podania już nieco zmęczonym gospodarzom. Piłka uciekła poza boisko, a czas pracuje na korzyść beniaminka ze stolicy województwa śląskiego.

70'

67'

W odpowiedzi na ataki gospodarzy szarżował GKS Katowice. W pole karne Podbeskidzia Bielsko-Biała wbiegł Hubert Sadowski i zaskoczył tam przeciwników. Jego uderzenie głową po dośrodkowaniu okazało się jednak niedokładne.

60'

Mathieu Scalet starał się przymierzyć do bramki po dośrodkowaniu. Piłka strącona przez zmiennika nie poszybowała jednak w bramkę strzeżoną przez Dawida Kudłę. Godzina rywalizacji za zawodnikami i pozostaje na prowadzeniu GKS Katowice.

53'

Joan Roman nie miał miejsca na wykonanie podania do Giorgiego Merebaszwiliego albo Kamila Bilińskiego, dlatego postanowił solowo zakończyć akcję. Uderzenie zawodnika ofensywnego Podbeskidzia Bielsko-Biała zostało zahamowane przez Dawida Kudłę.

51'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Jaroszek za ostre przewinienie.

50'

Ponownie przewinienie. Nie przebierają w środkach podopieczni Rafała Góraka.

49'

Przewinienie na połowie Górali i to im zostało przyznane wznowienie od rzutu wolnego. GKS Katowice zyskał natomiast trochę czasu na staranne rozstawienie się w defensywie.

46'

Pora na wznowienie rywalizacji pod Klimczokiem. Gospodarze z jednym nowym zawodnikiem w jedenastce, a także z zamiarem odwrócenia wyniku. GKS Katowice stawia na sprawdzone rozwiązanie i zamierza tym razem utrzymać prowadzenie.

komentarz

Filip Szymczak już z dubletem!

komentarz

Podbeskidzie z problemami.

Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała wyrówna po przerwie?
komentarz

45'

Gol! Strzelił Filip Szymczak.

GKS Katowice ponownie o krok bliżej zwycięstwa niż Podbeskidzie Bielsko-Biała. Filip Szymczak jeszcze raz przedostał się przez defensywę Górali i prawdopodobnie zapewnił gościom zaliczkę na przerwę.

1
40'

Pozostało jeszcze pięć minut do końca podstawowego czasu w pierwszej połowie meczu. GKS Katowice rozsądnie w defensywie i nie pozwala gospodarzom na mocne zagrożenie bramce Dawida Kudły. Może i beniaminek pokusi się jeszcze o jakiś interesujący wypad zanim Sebastian Jarzębak zarządzi zejście na przerwę do szatni.

37'

Giorgi Merebaszwili wszedł odważnie w zwarcie z dwoma przeciwnikami i wypracował wznowienie od rzutu wolnego dla Podbeskidzia Bielsko-Biała. W ostatnich minutach nie było licznych, dogodnych szans do poprawienia rezultatu.

34'

Akcja Górali została podsumowana uderzeniem Joana Romana, ale nie przymierzył on w bramkę przeciwnika. Chciał dorzucić gola do asysty przy trafieniu Kamila Bilińskiego, ale na razie ma jeszcze celownik do wyregulowania.