Fortuna I liga: 33. kolejka
13 maj 2022 20:30
90+3'

Arka blisko bramki przeciwnika, ale w wysokiej formie jest Matvei Igonen i rozprawił się z uderzeniem Huberta Adamczyka.

1
1
90'

Doliczone pięć minut.

88'

Podbeskidzie. Schodzi: Mathieu Scalet. Wchodzi: Marcel Misztal.

wchodzi Wchodzi
Marcel Misztal #23
schodzi Schodzi
1
83'

Ponownie Karol Czubak i przegrał w sytuacji sam na sam!

1
83'

Otwarta droga do bramki przed Karolem Czubakiem, ale uderzenie zostało zablokowane przez rozpaczliwie interweniującego defensora.

82'

Akcja Arki Gdynia została przeprowadzona z wykorzystaniem ustawionego w pobliżu narożnika pola karnego przeciwnika Huberta Adamczyka. Nie została ona zakończona ani precyzyjnym dograniem, ani tym bardziej strzałem.

77'

Ponownie zbudowani wyrównaniem gracze spod Klimczoka. Wyśmienita szansa na zdobycie prowadzenia przez Kamila Bilińskiego. Jego uderzenie okazało się niedokładne, a część kibiców już widziała oczami wyobraźni piłkę w siatce.

1
76'

Żółta kartka pokazana również kierownikowi zespołu z Gdyni.

1
1
komentarz

75'

Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu.

72'

Podbeskidzie. Schodzi: Jeppe Simonsen. Wchodzi: Mateusz Wypych.

Jeppe Simonsen #21
71'

Żółty kartonik pokazany Ryszardowi Tarasiewiczowi.

70'

Joan Roman doprowadził do remisu! 1:1.

66'

Gol! Strzelił Joan Roman. Asystował mu Julio Rodriguez.

Bramkarz Arki Gdynia nie popisał się przy golu na 1:1, którego strzelił Joan Roman w 66. minucie. Hiszpan oderwał się od defensorów z Pomorza i oddał uderzenie bez przyjęcia po dograniu z głębi pola. Piłka wturlała się do siatki po rękawicach Kacpra Krzepisza. Podbeskidzie pozbawiło przeciwnika zaliczki.

Podbeskidzie Bielsko-Biała
3
2
2
1
65'

Żółtą kartkę otrzymał Adam Deja za ostry wślizg w centrum pola.

Arka Gdynia
63'

Przerwa w grze spowodowana urazem Giorgiego Merebaszwiliego.

61'

Podbeskidzie. Schodzi: Michał Janota. Wchodzi: Yigit Emre Celtik.

Yigit Emre Celtik #11
komentarz

60'

Kamil Biliński czeka na swoją szansę na gola.

57'

Kolejne niecelne uderzenie z dystansu i piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Kacpra Krzepisza. No, nie napracował się na razie bramkarz przyjezdnych.

55'

Mateusz Stępień uruchomił podaniem w pole karne Christiana Alemana. Ekwadorczyk poradził sobie z jednym defensorem Podbeskidzia Bielsko-Biała, ale wpadł na następnego i nie przetestował uderzeniem Matveia Igonena.

53'

Na razie nie zmieniają szkoleniowcy.

50'

Po przerwie dwa uderzenia oddane przez gdynian. Christian Aleman nie przymierzył w odpowiednie miejsce, a próba Mateusza Kuzimskiego była sprawdzianem dla Matveia Igonena.

48'

Podbeskidzie Bielsko-Biała musiało zastanowić się w szatni nad sposobem na odwrócenie wyniku. Na pewno optymistyczny dla kibiców gospodarzy był ostatni kwadrans w pierwszej połowie, ale ich ulubiona drużyna ma celowniki do nastawienia.

czas Druga połowa
Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała wyrówna po przerwie?
komentarz

Górale muszą gonić przeciwnika.

komentarz

Arka Gdynia ze skromnym prowadzeniem.

komentarz

komentarz

Całkiem dynamiczna pierwsza połowa spotkania. Arka Gdynia lepsza przez dwa kwadranse, co zostało potwierdzone golem Mateusza Żebrowskiego. W końcówce przyspieszyli gracze Podbeskidzia Bielsko-Biała, ale szwankuje wykończenie i pozostaje 0:1 pod Klimczokiem.

45'

Doliczona minuta.

1
komentarz

41'

Przewinienie Mateusza Kuzimskiego na połowie przeciwnika.

39'

Potężne zamieszanie w pobliżu bramki Arki Gdynia i mocno zapachniało wyrównaniem. Piłka zatańczyła między Kamilem Bilińskim oraz Joanem Romanem po dośrodkowaniu Giorgiego Merebaszwiliego. Podopieczni Mirosława Smyły mają ogromny problem z oddaniem celnego strzału.

1
37'

Piąstkowanie Kacpra Krzepisza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

33'

Pomocnik Górali znalazł się w pobliżu bramki Kacpra Krzepisza, ale sytuacyjnym uderzeniem nie wpakował piłki pod poprzeczkę.

2
2
2
33'

Żółtą kartkę otrzymał Ezequiel Bonifacio za faul w powietrzu na Mateuszu Żebrowskim.

Ezequiel Bonifacio #2
30'

Możliwość sprawienia problemu gospodarzom z rzutu wolnego na zakończenie drugiego kwadransa. Płaskie uderzenie Adama Deji pozostawiało bardzo dużo do życzenia. Piłka ugrzęzła w murze rozstawionym przez Matveia Igonena.

1
29'

Przewinienie Julio Rodrigueza na Mateuszu Kuzimskim.

1
25'

Mateusz Żebrowski rozpoczął strzelanie. 0:1!

2
1
23'

Gol! Strzelił Mateusz Żebrowski. Asystował mu Christian Aleman.

W 23. minucie ataki Arki przyniosły efekt w postaci gola na 1:0. Mateusz Żebrowski zdobył prowadzenie dla zespołu z Pomorza strzałem głową po precyzyjnej wrzutce Christiana Alemana. Cała akcja bramkowa była konsekwencją nieodpowiedzialnej straty Joana Romana w pobliżu narożnika własnego pola karnego.

22'

Ezequielowi Bonifacio nie udało się trafić z dystansu.

20'

Nieśmiała szarża Podbeskidzia Bielsko-Biała i pierwsza realna szansa na jego gola. Po dośrodkowaniu Danielowi Mikołajewskiemu nie udało się przymierzyć w bramkę Kacpra Krzepisza. Golkiper Arki Gdynia niezmiennie nie musiał prezentować żadnej skomplikowanej interwencji.

19'

W pierwszym meczu kolejki ważne zwycięstwo odniosła Puszcza Niepołomice.

17'

W 17. minucie pierwsza szansa na otwarcie wyniku otworzyła się przed napastnikiem gdynian. Mateuszowi Kuzimskiemu nie udało się oddać sytuacyjnego strzału z bliska do sieci po dograniu Mateusza Żebrowskiego.

15'

W pierwszym kwadransie Podbeskidzie spędziło dużo czasu na własnej połowie boiska i przesuwało się za prowadzącymi atak pozycyjny zawodnikami Arki.

11'

Jak dotąd częściej interweniuje Matvei Igonen stojący między słupkami w bramce bielszczan. Wyjaśnił on jedno zamieszanie na przedpolu. Podbeskidzie ma z kolei problem z utrzymaniem się w posiadaniu piłki i przetransportowaniem jej pod bramkę Kacpra Krzepisza.

8'

Mateusz Stępień odebrał piłkę gospodarzom na skrzydle.

1
5'

Pierwsze ataki w meczu zostały przeprowadzone przez podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Arka Gdynia przyjechała do Bielska-Białej po ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans do PKO Ekstraklasy. Szybko Matvei Igonen zmierzył się ze strzałem celnym, a kolejne akcja gości zakończyła się nieznacznym pudłem.

1
3'

Podbeskidzie Bielsko-Biała w białych koszulkach oraz getrach, a także w niebieskich spodenkach. Z kolei Arka Gdynia w granatowych strojach ze złotymi elementami.

czas Start meczu
01:45

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

01:45

Arkowcy nie poradzili sobie w poprzednim spotkaniu z Miedzią Legnica.

01:44

Arka zahamowała w kluczowym momencie sezonu.

01:44

Arka Gdynia przystąpi do meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała po dwóch porażkach. Drużyna z Pomorza nie zapunktowała w rywalizacji z Resovią oraz Miedzią Legnica. W meczu z najlepszym pierwszoligowcem poniosła przegraną 0:2.

01:43

Przygotowania gdynian do meczu pod Klimczokiem.

01:42

Podbeskidzie wygrało poprzedni mecz w Głogowie.

01:42

Podbeskidzie wróciło z punktami z Głogowa.

01:40

Bielszczanie wygrali w poprzedniej kolejce 3:1 z Chrobrym Głogów. W pierwszej połowie dwa uderzenia do bramki przeciwnika z województwa dolnośląskiego oddał Kamil Biliński, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem ligi. Po przerwie prowadzenie Podbeskidzia podwyższył Joan Roman.

01:38

Kamil Biliński strzelił najładniejszego gola w poprzedniej kolejce.

01:38

Pozostały już zaledwie dwie kolejki do zakończenia sezonu na zapleczu PKO Ekstraklasy. W drugim piątkowym meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się z Arką Gdynia. Gospodarze próbują dostać się do strefy barażowej, a podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wywalczyć bezpośredni awans.