Liga Mistrzów: II runda eliminacyjna, pierwsze mecze

4
4
6
komentarz

Rewanż we wtorek w stolicy Estonii. Legia ma jednego gola przewagi, ale wciąż trudne zadanie przed mistrzami Polski.

9
14
7
8
6
90+5'

Jeszcze nie koniec. Jeszcze rzut wolny nieopodal pola karnego. Będzie wrzutka.

13
6
5
5
7
90+4'

Jędrzejczyk wygrywa pojedynek główkowy i oddala zagrożenie.

15
11
3
6
10
90+3'

Jeszcze aut na wysokości pola karnego ma Flora.

10
7
4
3
6
90+2'

Szał radości przy Łazienkowskiej, ale i wielka ulga. Choć wciąż przecież przed nami rewanż...

14
13
9
12
18
90+1'

Gol! Strzelił Rafael Lopes. Asystował mu Artur Jędrzejczyk.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego wydawało się, że zbyt długie na Jędrzejczyka, ale obrońca Legii zdołał odegrać piłkę do Rafaela Lopesa, który strzałem z 11 metrów pokonał Igonena!

164
57
22
36
61
90'

8
90'

Co najmniej cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

5
6
3
4
10
89'

Luquinhas strzela z dystansu, ale to jest uderzenie raczej do statystyk.

8
9
4
3
7
87'

Juranović dośrodkowuje spod chorągiewki narożnej, ale z dokładnością wiele wspólnego to nie miało.

4
85'

Bardzo szybko goście przechodzą z fazy obrony do ataku. Szybciej niż mistrzowie Polski.

22
22
3
1
8
84'

I jeszcze raz długie podanie za linię obrony do Wassilijewa, w ostatniej chwili dogonił go Andre Martins. Ale to było już w polu karnym Legii...

2
3
4
5
83'

Kontratak mistrzów Estonii. Konstantin Wassiljew uderza z ostrego kąta, ale w boczną siatkę.

18
5
6
4
7
82'

Juranović wrzuca piłkę na Lopesa na 11. metr, ale ten przegrywa pojedynek główkowy.

6
8
4
3
2
81'

Krąży piłka wokół pola karnego Flory, ale nie ma miejsca do strzału.

2
3
2
3
80'

Flora Tallinn. Schodzi: Rauno Sappinen. Wchodzi: Sten Reinkart.

1
80'

Flora Tallinn. Schodzi: Markus Soomets. Wchodzi: Markus Poom.

Markus Poom #35
Markus Soomets #28
1
1
2
1
80'

Juranović wrzuca piłkę z prawego skrzydła. Uderza Pekhart, ale zdecydowanie obok bramki. A stał na 6. metrze.

8
13
3
1
3
79'

Obrońcy Flory blokują kolejne dośrodkowanie. Trudno atakuje się Legionistom...

3
8
1
2
78'

Konstantin Wassiljew wrzucał na Millera, ale to była zbyt lekka główka.

3
1
2
4
77'

Flora od rzutu wolnego, daleko od bramki. Ale trzeba mieć się na baczności.

2
1
3
76'

Zenjow wybija piłkę niemal z bramki po strzale Wieteski! Dobitka Slisza nad bramką!

2
4
2
75'

Josue Pesqueira huknął z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w mur.

2
1
1
1
1
74'

Flora Tallinn. Schodzi: Marco Lukka. Wchodzi: Ken Kallaste.

Marco Lukka #4
1
73'

Znów Sappinen zrobił wiatr w polu karnym Legii. Tym razem w roli podającego. Zamykał akcję Zenjow, któremu odskoczyła piłka na szczęście dla gospodarzy.

3
7
1
3
72'

Strzał po ziemi Josue z dystansu odbity przez obrońców. Mało brakowało, a piłka doszłaby do Pekharta.

1
3
1
70'

Lilander nakręcił ofensywną akcję Flory, ale dośrodkowanie z prawej strony się nie powiodło.

4
8
3
7
3
69'

Zenjow wrzuca piłkę z prawej strony... znaczy chciał wrzucić, ale nie udało się. Wieteska go dobrze pokrył.

4
4
1
2
5
68'

Przerwa w grze. Ucierpiał Lukka.

2
3
3
1
2
67'

Josue szuka górnym podaniem Lopesa, ale obrońcy z Tallinna dobrze kryją.

2
2
2
4
3
66'

Juranović przekombinował z siłą przy dośrodkowaniu.

2
1
65'

Jeszcze jeden rzut rożny, Mladenović dośrodkowuje, piłka do Lopesa, ale strzał nawet nie poleciał w światło bramki.

1
4
1
64'

Jędrzejczyk zamyka dośrodkowanie z narożnika boiska, ale Igonen popisuje się dobrą interwencją.

3
3
1
2
63'

Luquinhas wrzucał z lewej strony na Pekharta, ale niezbyt dokładnie.

4
6
2
1
3
61'
60'

Dośrodkowanie Juranovicia nieudane. Jędrzejczyka też.

5
5
1
3
2
59'

Juranović ruszył prawą stroną, ale nie zdążył do długiej piłki z głębi pola.

1
1
2
1
4
57'

Niespokojnie przed bramką Legii. Rzut rożny dla Flory i nie było komu wybić piłki. Ostatecznie strzelał Henrik Ojamaa, lecz obok bramki.

8
5
3
4
56'
3
1
2
4
7
55'

Teraz Sappinen w roli podającego, ale Milera powstrzymał Slisz.

4
2
6
5
53'

Gol! Strzelił Rauno Sappinen. Asystował mu Henrik Ojamaa.

Kapitalne zagranie byłego gracza Widzewa i... Legii Warszawa z lewej strony. Obrońcy niespecjalnie przeszkadzali Sappinenowi, który strzałem z kilku metrów pokonał Artura Boruca! Legia ukarana za nonszalancję w defensywie!

173
130
13
13
32
52'

Andre Martins wrzuca piłkę, Wieteska minimalnie minął się z piłką.

4
4
3
3
4
51'

Ojamaa fauluje Luquinhasa. Okazja dla Legii z około 30 metrów.

2
1
1
3
4
50'

Zenjow wrzuca piłkę z prawej strony, ale za mocno.

3
2
4
3
49'

A po chwili obrońca Legii zatrzymuje Sappinena.

1
48'

Odnotujmy: dobrze w obronie zachował się Mateusz Hołownia i przeciął zagranie ze środka pola.

1
1
2
47'

Prostopadłe podanie w stronę Mladenovicia, ale za mocne.

20:58

45+1'

Co najmniej minutę rosyjski arbiter dołożył do pierwszej połowy meczu.

4
2
2
3
45'

Znakomite wyjście z bramki Boruca powstrzymało Sappinena. Ale znów powiało grozą.

1
1
2
5
44'

Coraz bardziej pasywni są obrońcy Legii przed własnym polem karnym. Konstantin Wassiljew nie ma problemów z odebraniem piłki na połowie rywala.

1
2
1
1
43'

Szarżował skrzydłem Henrik Ojamaa, ale zdaniem sędziego faulował w ataku tuż przed polem karnym. Znów plusik przy Wietesce.

2
1
2
42'

Rzut rożny dla Flory. Dośrodkowanie w pole karne, ale dobrze interweniuje Artur Boruc po wyjściu z bramki.

3
2
1
1
41'

Konstantin Wassiljew dośrodkowuje na głowę Purga, ale piłka opuszcza plac gry po rykoszecie.

2
2
40'

Sappinen znów kręci obrońcami, ale Wieteska go fauluje.

1
39'

Jeszcze Juranović rozpędził się na prawym skrzydle, ale niedokładnie wrzucił piłkę.

1
38'

Andre Martins wrzuca w szesnastkę, gdzie wbiegał Emreli, ale był dobrze pilnowany i piłki nie dostał ostatecznie.

1
1
1
2
37'

Ojamaa dostał piłkę na lewym strzydle, dobiegł do niego Wieteska i zabrał mu piłkę. Kolejna dobra interwencja obrońcy Wojskowych.

2
36'

Jędrzejczyk znalazł wzrokiem Emrelego, a potem chciał zagrać do niego piłkę, ale rywale to przeczytali.

2
1
1
3
35'

Chwila oddechu dla obrońców Legii, bo ich koledzy operują piłką przy linii środkowej.

1
34'

Lilander wyszedł na pojedynek z Mladenoviciem. Gracz Flory został wypchnięty, choć piłki nie stracił.

1
33'

Trzeba przyznać, że od kilku minut Legia nie stworzyła nic pod bramką rywala, a pod jej bramką jest coraz bardziej nerwowo.

3
1
1
31'

Ruszył Henrik Ojamaa, kolejny strzał z dystansu piłkarzy Flory, kolejny niecelny. Ale ostrzegawczy jak najbardziej.

4
4
4
3
3
30'

Emreli uciekł z piłką do środka boiska i stracił piłkę.

1
1
1
28'

Znów pokpili sprawę Legioniści. Znów piłka na prawo do Zenjowa. Tym razem strzał piłkarza Flory z dystansu, ale piłka mija światło bramki. A leciała w okienko.

1
3
1
1
3
27'

Zenjow prawą stroną, wbiega w pole karne, ma sporo miejsca, przekłada na lewą nogą, uderza i tylko świetny refleks Artura Boruca uratował Legię od straty bramki!

1
4
2
1
6
26'

Mladenović na dobiegnięcie do Luquinhasa, ostry kąt i... strzał obok bramki.

2
1
1
25'

Kuusk przerywa akcję Legii w środkowej strefie.

1
3
1
24'

Wassilijew dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne, ale obrońcy sobie z tym poradzili.

1
1
2
2
23'

Emreli dostał piłkę na 14. metrze od Mladenovicia, padł w polu karnym, ale sędzia każe grać dalej!

1
1
1
3
3
22'

Zenjow przewracany przez Mladenovicia. Rzut wolny dla Flory.

1
1
20'

A Sappinen dalej ucieka, ale znów przerywa jego akcję Wieteska.

19'

Mladenović zamarkował dośrodkowanie, a tak naprawdę odegrał do Andre Martinsa, ten strzela, ale nad poprzeczką.

3
4
2
1
18'

Purg w ostatniej chwili wybija piłkę kierowaną do Emrelego.

3
2
3
17'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Lukka.

7
2
16'

Kolejna dobra interwencja Wieteski. Sappinen od początku bardzo aktywny.

3
14'

Mladenović chciał sprytnie górą zagrać do Emrelego, ale napastnik Legii był nieco spóźniony.

2
2
2
1
13'

Sappinen popędził z piłką na 25. metr od bramki rywali. Odegrał do Wassilijewa i chciał dostać piłkę z powrotem, ale były gracz Jagiellonii podał mu za mocno.

2
11'

Dośrodkowanie na głowę Purga, ten przedłużył piłkę do partnera, ale strzał zupełnie nie w światło bramki.

1
3
1
10'

W odpowiedzi Sappinen biegnie prawym skrzydłem, ścina w pole karne i dobra interwencja Boruca. Rzut rożny dla gości.

3
3
2
9'

Emreli przyspieszył z piłką, ale ta odskoczyła mu od nogi.

1
1
1
3
8'

Kapustka jest załamany i kulejąc opuszcza boisko.

5
16
9
18
17
7'
11
16
11
21
10
6'

Gra wznowiona, ale Legia póki co w dziesiątkę.

3
4'

Kapustka podbiegł do ławki, jakby chciał zgłosić drobny uraz, ale już gra dalej.

8
16
4
2
3
3'

Gol! Strzelił Bartosz Kapustka.

Fantastyczny samotny rajd pomocnika Legii Warszawa, minął paru obrońców, ale kilku sobie też zostawił, by przysłaniali bramkarzowi Flory piłkę. Piłka po strzale z granicy pola karnego zatrzymuje się dopiero w siatce!

Legia Warszawa
160
50
16
17
36
2'

Prawą stroną atakowali piłkarze z Estonii, ale stracili piłkę.