Doliczone trzy minuty.

1
1
89'

AC Milan walczy o komplet punktów w ostatnich minutach podstawowego czasu. Piłka kopnięta przez Alexisa Saelemaekersa zatrzymała się na słupku. Jeszcze szansa na wykonanie dobitki przed Franckiem Kessiem, ale spudłował jeszcze wyraźniej.

1
1
86'

Podanie do Antego Rebicia, któremu nie udało się dostatecznie dobrze kopnąć piłki w kierunku bramki strzeżonej przez Samira Handanovicia. Tym razem odetchnęli z ulgą kibice w czarno-niebieskiej części Mediolanu.

1
2
84'
82'

Końcówka spotkania. Milan daje do zrozumienia swoim kibicom, że nie interesuje go podział punktów z lokalnym wrogiem. Szansa na pokonanie Samira Handanovicia uderzeniem z rzutu wolnego. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Zlatan Ibrahimović, ale tym razem nie zaskoczył Słoweńca.

1
78'

Nieudane dośrodkowanie z lewego skrzydła, wykonane przez Ivana Perisicia, zostało odprowadzone wzrokiem poza boisko przez Cipriana Tatarusanu.

76'
76'
75'

Ponownie podopieczni Simone Inzaghiego. Druga połowa dla nich, ale tylko od czasu do czasu otwierają się wrota do bramki Cipriana Tatarusanu. Matteo Darmian nie zdecydował się na oddanie strzału na zakończenie przedostatniego kwadransa.

72'

Arturo Vidal mógł zostać bohaterem wieczoru po pojawieniu się na boisku z ławki rezerwowych. Chilijczyk oddał dwa uderzenia, ale nie przebił się przez ofiarnie interweniującego Pierre'a Kalulu.

1
70'

Coraz mniej czasu na rozstrzygnięcie derbów.

67'

Jak na zawołanie, przebudzenie Rossonerich. Akcja indywidualna Antego Rebicia została zakończona strzałem w boczną siatkę. Wprowadzony z ławki rezerwowych pomocnik postraszył Samira Handanovicia.

1
66'

AC Milan nie ma nic do zaproponowania w drugiej połowie spotkania. Przynajmniej skutecznie się broni. Simon Kjaer rozprawił się z uderzeniem Hakana Calhanoglu zza linii pola karnego.

64'

Urazy Matteo Darmiana i Nicolo Barelli.

1
62'

Zmieniła się optyka tego meczu. Nie ma już przewagi pod względem posiadania piłki Milanu, natomiast możliwości w ataku pozycyjnym prezentuje Inter. Wymiana podań przerwana blisko linii pola karnego przez Rossonerich.

59'

AC Milan. Schodzi: Rafael Leao. Wchodzi: Ante Rebić.

57'

Podanie Nicolo Barelli do rozpędzonego Alessandro Bastoniego. Wydawało się, że reprezentant Włoch stoczy pojedynek z Ciprianem Tatarusanu, ale przed niego wskoczył jeszcze defensor Milanu i ponownie korner.

1
55'

Akcja indywidualna rozdrażnionego dotychczasowymi niepowodzeniami Lautaro Martineza. Na zakończenie dryblingu oddał uderzenie zza linii pola karnego ponad poprzeczką w bramce Milanu. Po drodze rykoszet i Inter miał ponownie możliwość strzelenia gola po rzucie rożnym.

53'

Dla odmiany możliwość sprawienia problemu przeciwnikom rozegraniem rzutu wolnego dla Milanu. Franck Kessie przepuścił futbolówkę po wrzutce Sandro Tonaliego, ale zabrało zawodnika zdolnego do zamknięcia stałego fragmentu gry strzałem.

1
50'

Płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła od Matteo Darmiana do Lautaro Martineza. Argentyńczyk nie zdołał obrócić się z futbolówką i oddać uderzenia. Łupem Interu Mediolan okazał się wyłącznie korner.

1
49'

Hakan Calhanoglu zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Niezła wrzutka do niewidocznego we wcześniejszej fazie meczu Edina Dzeko. Bośniak nie zdołał oddać uderzenia pod poprzeczkę w bramce Cipriana Tatarusanu.

1
46'

Wznowienie rywalizacji o panowanie w Mediolanie. Gospodarze rozpoczęli mecz bardzo źle, ale z czasem walka wyrównała się. Po przerwie Rossoneri z jednym nowym zawodnikiem w jedenastce.