Empoli. Schodzi: Nedim Bajrami. Wchodzi: Valerio Verre.

Przerwa w grze spowodowana urazem Leonardo Bonucciego.

76'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Andrea La Mantia. Asystował mu Sebastiano Luperto.

Empoli podniosło temperaturę końcówki meczu golem na 2:3. Również gospodarzom przydało się wejście na boisko zmiennika. Piłka trafiła do Andrei La Mantii, a ten oddał sytuacyjne uderzenie w kierunku bliższego słupka w bramce Juventusu. Wojciech Szczęsny mógł popisać się zdecydowanie lepszą interwencją, ponieważ sparował piłkę do własnej siatki.

Andrea La Mantia #19
Empoli FC
3
1
73'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Fabiano Parisi za ostry faul na Juanie Cuadrado.

Fabiano Parisi #65
Empoli FC
1
70'
ZMIANA

Empoli. Schodzi: Liberato Cacace. Wchodzi: Fabiano Parisi.

Liberato Cacace #21
1
70'
ZMIANA

Empoli. Schodzi: Filippo Bandinelli. Wchodzi: Marco Benassi.

Filippo Bandinelli #25
70'
ZMIANA

Empoli. Schodzi: Federico Di Francesco. Wchodzi: Andrea La Mantia.

1
66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dusan Vlahović. Asystował mu Alvaro Morata.

Juventus nieco schował się po przerwie na własnej połowie boiska, ale było to działanie z premedytacją. W 66. minucie ponownie zranił grającego zawodnie w obronie przeciwnika. Dusan Vlahović dostał podanie od wprowadzonego z ławki rezerwowych Alvaro Moraty i przerzucił piłkę ponad Guglielmo Vicarim w sytuacji sam na sam. Jego miękka podcinka była elegancka.

2
1
1
1
1
62'
ZMIANA

Juventus FC. Schodzi: Moise Kean. Wchodzi: Alvaro Morata.

56'

Empoli w ataku pozycyjnym, a Juventus koncentruje się na chronieniu skromnego prowadzenia. Nie oznacza to jednak, że podopieczni Massimiliano Allegriego nie szukają sposobu na ponowne zranienie zawodnego w obronie przeciwnika.

1
53'

Akcja Azzurrich została przerwana z powodu spalonego Federico Di Francesco. Rozczarowanie zawodników Empoli, ponieważ syn dobrze znanego w lidze włoskiej szkoleniowca nie mógł stoczyć pojedynku z Wojciechem Szczęsnym.

50'

Żółtą kartkę otrzymał Ardian Ismajli za ostre przewinienie.

Ardian Ismajli #34
Empoli FC
46'

Druga połowa meczu.

Czy Szymon Żurkowski strzeli drugiego gola?
Tak
Nie
1
45+2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dusan Vlahović. Asystował mu Juan Cuadrado.

Juventus zdążył odzyskać prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Juan Cuadrado zachował się przytomnie w polu karnym Empoli i po przeprowadzeniu dryblingu, obsłużył podaniem Dusana Vlahovicia. Bramkostrzelny Serb również zachował zimną krew, przyjęciem zgubił ostatnich przeciwników i oddał uderzenie z kilkunastu metrów na 2:1.

45'

Doliczone dwie minuty.

1
42'

Szymon Żurkowski i 1:1 w Empoli!

3
2
2
39'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Szymon Żurkowski.

Do remisu w Empoli doprowadził Szymon Żurkowski. W 39. minucie padła polska bramka, a publiczność wybuchła radością. Pomocnik strzelił na 1:1 w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zachował się on bardziej przytomnie od grupki zdezorientowanych Bianconerich. Wobec uderzenia z bliska niewiele mógł zdziałać Wojciecha Szczęsny. Piąty gol w sezonie Szymona Żurkowskiego!

19
7
3
1
1
36'

Plaga urazów w Juventusie. Tym razem Denis Zakaria.

32'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Moise Kean. Asystował mu Adrien Rabiot.

Piłkarze z Turynu zdobyli prowadzenie w 34. minucie. Po okresie stosunkowego spokoju na boisku, Juventus umieścił piłkę w bramce uśpionego beniaminka. Moise Kean oderwał się od obrońców Empoli i strzałem głową zakończył dośrodkowanie z lewego skrzydła Adriena Rabiota.

27'

Im dłużej trwa pierwsza połowa, tym większy problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych ma Juventus. Podopieczni Massimiliano Allegriego nie radzą sobie z agresywnymi podejściami zawodników Empoli. Dotychczasowe szanse na pokonanie Guglielmo Vicario zostały zmarnowane przez Denisa Zakarię i Dusana Vlahovicia.

1
22'

Dwie akcje Empoli z wykorzystaniem Szymona Żurkowskiego. W pierwszej z nich Polak został osaczony przez defensorów Juventusu, a ci nie pozwolili na sprawdzenie strzałem Wojciecha Szczęsnego. Nie minęło dużo czasu i były młodzieżowy reprezentant Polski starał się wykorzystać dośrodkowanie do strzelenia gola. Udało mu się jednak wywalczyć wyłącznie korner.

17'

Podanie do bramkostrzelnego Dusana Vlahovicia. Serb ułożył sobie piłkę na stopie i oddał sytuacyjne uderzenie. Na razie nie ma gola napastnika Juventusu, ponieważ kopnięta przez niego piłka przeturlała się po niewłaściwej stronie bramki Guglielmo Vicario.

12'

Empoli zaczyna odpowiadać swoimi wypadami na połowę Juventusu, ale jeszcze nie wydarzyło się nic specjalnego pod bramką Wojciecha Szczęsnego. Gospodarze koncentrują się na przesuwaniu po własnej połowie boiska i na temperowaniu zapału Juventusu. Na razie była tylko jedna sytuacja podbramkowa Bianconerich.

7'

Juventus miał pierwsze szanse na zdobycie prowadzenia. Bianconeri nie zdołali przymierzyć do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kolejna okazja została zmarnowana przez Denisa Zakarię, którego uderzenie w sytuacji sam na sam zostało sparowane przez bramkarza na korner.

czas Start meczu
17:45

Szymon Żurkowski i Wojciech Szczęsny zagrają od początku.

01:52

Sędzia: Fabio Maresca

01:52

Przygotowania Juventusu do kolejnego meczu.

01:52

Bianconeri zremisowali w poprzednim meczu 1:1 z Villarrealem CF. Juventus potrzebował mniej niż minuty na zdobycie prowadzenia uderzeniem Dusana Vlahovicia. Długo bronił z powodzeniem, ale po przerwie jego defensywa pękła i pozwoliła przedstawicielowi La Ligi na odrobienie strat.

01:49

Także Bianconeri mają co wspominać. Zwyciężali oni w Toskanii między innymi z Davidem Trezeguetem w składzie.

01:48

Przygotowania beniaminka do meczu z Juventusem.

01:48

Drużyna Szymona Żurkowskiego poniosła porażkę 0:2 w poprzednim meczu z UC Sampdorią. Do bramki Empoli oba uderzenia oddał Fabio Quagliarella. Przy jednym z goli Blucerchiatich asystował Bartosz Bereszyński.

01:46

Wspomnień czar w Empoli.

01:45

W piątek nie popisali się lider i wicelider z Mediolanu.

01:44

Juventus ma kolejną szansę na zbliżenie się w tabeli do najlepszych Milanu oraz Interu Mediolan. Bianconeri będą mogli odpowiedzieć w meczu na wyjeździe z Empoli na remis Rossonerich z Udinese Calcio oraz Nerazzurrich z Genoą CFC.