ACF Fiorentina. Schodzi: Nicolas Gonzalez. Wchodzi: Jose Callejon.

ACF Fiorentina. Schodzi: Gaetano Castrovilli. Wchodzi: Youssef Maleh.

Youssef Maleh #14
2
84'

Po golu Nicolasa Gonzaleza nie było jakiejkolwiek szansy na doprowadzenie do remisu.

1
81'

Żółtą kartkę otrzymał Ardian Ismajli za ostre przewinienie na skrzydle.

Ardian Ismajli #34
Empoli FC
1
1
79'

Była przerwa w grze spowodowana urazem Nicolasa Gonzaleza.

1
77'

Empoli. Schodzi: Filippo Bandinelli. Wchodzi: Nedim Bajrami.

Nedim Bajrami #10
Filippo Bandinelli #25
77'

ACF Fiorentina. Schodzi: Riccardo Saponara. Wchodzi: Riccardo Sottil.

Riccardo Sottil #33
1
76'

Sofyan Amrabat zameldował się na boisku uderzeniem z dystansu. Wprowadzony z ławki rezerwowych zawodnik nie zaskoczył dobrze ustawionego Guglielmo Vicario i Fiorentina pozostaje ze skromnym prowadzeniem.

1
73'

Gospodarze mieli przewagę gola oraz zawodnika w polu, dlatego spokojnie wymieniali podania. Ostatnia akcja Fiorentiny zakończyła się uderzeniem z półdystansu Riccardo Sapponary. Niewiele zabrakło do poprawienia wyniku byłemu pomocnikowi Empoli.

1
1
67'

Tak gospodarze cieszyli się z objęcia prowadzenia.

1
1
65'

Fiorentina ma przewagę gola oraz zawodnika w polu. Gospodarze pozostają w rozegraniu na połowie przeciwnika, ale ostatnia wymiana podań została podsumowana tylko strzałem z dystansu Nikoli Milenkovicia.

1
1
61'

Empoli. Schodzi: Leo Stulac. Wchodzi: Kristjan Asllani.

Kristjan Asllani #23
Leo Stulac #5
1
61'

Empoli. Schodzi: Federico Di Francesco. Wchodzi: Mattia Viti.

Mattia Viti #42
1
61'

Empoli. Schodzi: Liam Henderson. Wchodzi: Patrick Cutrone.

Liam Henderson #8
1
58'

Gol! Strzelił Nicolas Gonzalez. Asystował mu Cristiano Biraghi.

Ponownie w centrum wydarzeń był Nicolas Gonzalez, który wepchnął piłkę w narożnik bramki po wrzutce z rzutu wolnego Cristiano Biraghiego. Fiorentina na prowadzeniu w derbach Toskanii!

3
2
1
57'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Sebastiano Luperto za faul na Nicolasie Gonzalezie.

3
2
1
1
56'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Torreira za przewinienie taktyczne.

1
1
55'

Pomruk rozczarowania na trybunach, ponieważ gospodarzom uciekła piłka i zmarnowali oni szansę na przeprowadzenie ekspresowego ataku. Fiorentina spędza dużo czasu na połowie przeciwnika, ale niezmiennie jest bezbramkowo.

1
1
52'

W 52. minucie piłka trafiła do bramki Empoli po strzale Arthura Cabrala, ale gol nie został uznany z powodu wcześniejszego spalonego Riccardo Sapponary.

1
51'

Podanie do szeroko ustawionego w polu karnym Nicolasa Gonzaleza. Sporo czasu na przymierzenie do bramki, jednak płaskie uderzenie zostało poskromione przez Guglielmo Vicario. Niezła szansa na gola, ale niewykorzystana.

1
1
48'

Fiorentina najwyraźniej zmobilizowana po powrocie z szatni na boisko. Pierwsza akcja została przeprowadzona z wykorzystaniem Riccardo Sapponary, ale została przerwana przez sędziego. Kolejne przyspieszenie i podanie do Alfreda Duncana, którego uderzenie pozostawiało dużo do życzenia.

1
46'

komentarz

Bezbramkowo w derbach Toskanii. Fiorentina atakowała częściej, ale na razie nie jest konkretna w swoich działaniach. W końcówce pierwszej połowy Federico Di Francesco strzelił do bramki Violi, ale gol został anulowany z powodu faulu Andrei Pinamontiego na Pietro Terracciano. Do przerwy 0:0.

1
45+3'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastiano Luperto za faul na rozpędzonym Arthurze Cabralu.

45'

Doliczone cztery minuty.

1
42'

Gol anulowany i gra wznowiona.

1
41'

Sędzia podbiegł do monitora.

1
39'

Gol anulowany. Empoli umieściło piłkę w bramce na Stadio Artemio Franchi. Cristiano Biraghi zwariował, ponieważ postanowił pograć we własnym polu karnym z Pietro Terracciano. W pobliżu byli również przyjezdni, a z prezentu skorzystał Federico Di Francesco. Nie ma jednak zmiany wyniku z powodu faulu Andrei Pinamontiego.

1
1
36'

Nerwowo w derbach Toskanii. Dużo do powiedzenia sędziemu mają przede wszystkim wyżej notowani w tabeli gospodarze, ponieważ gra ewidentnie im się na razie nie klei.

1
34'

Ponownie zabrakło gospodarzom ostatniego podania. Próbował je wykonać Riccardo Sapponara, ale w odpowiednich miejscach byli rozstawieni gracze beniaminka.

1
32'

Gospodarze na razie nie rozgrzali również publiczności.

1
30'

Próba dostarczenia piłki Arthurowi Cabralowi albo Nicolasowi Gonzalezowi w gąszczu broniących zawodników Empoli. Podanie Gaetano Castrovilliego nie było dopieszczone i futbolówka uciekła gospodarzom.

1
28'

Empoli. Schodzi: Lorenzo Tonelli. Wchodzi: Ardian Ismajli.

1
27'

Szykuje się zmiana za Lorenzo Tonelliego.

1
23'

Złe rozegranie zaproponowane przez Liama Hendersona. Piłka została powstrzymana w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Pietro Terracciano.

1
22'

Arthur Cabral nie trafił do bramki z dogodnej pozycji, a nawet gdyby to zrobił, nie byłoby gola z powodu spalonego.

1
21'

Nie popisał się Arthur Cabral na połowie przeciwnika. Po stracie dublera Krzysztofa Piątka, otworzyła się szansa na przeprowadzenie kontrataku przed Empoli. Dośrodkowanie z prawego skrzydła nie nadawało się do oddania strzału i zostało poskromione przez Pietro Terracciano.

1
17'

Niepewne wyjście na przedpole Pietro Terracciano i miał szczęście, że jego marne piąstkowanie, po wrzutce z rzutu wolnego, nie zostało przekute w gola dla Empoli.

1
15'

Na razie Fiorentina miała szansę na zdobycie gola z rzutu rożnego. Nikola Milenković ubiegł przeciwników, a także Arthura Cabrala i poczęstował uderzeniem skoncentrowanego Guglielmo Vicario.

1
13'

Vincenzo Italiano żywo protestuje po przewinieniu gracza Empoli. Szkoleniowiec Fiorentiny domagał się przyznania żółtej kartki już w początkowym fragmencie meczu.

1
10'

Lucas Torreira próbował kontynuować passę strzelecką w barwach Fiorentiny. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry nie przymierzył jednak w bramkę. Nie po raz pierwszy w sezonie doszedł do strzału głową, choć nie dysponuje imponującymi warunkami fizycznymi.

1
6'

Liam Henderson ratował się popełnieniem przewinienia po stracie piłki w centrum boiska. Wznowienie od rzutu wolnego zostało przyznane podopiecznym Vincenzo Italiano.

1
4'

Fiorentina w klasycznych strojach. Próba zagrożenia Guglielmo Vicario dośrodkowaniem, ale piłka spadła na głowie Sebastiana Luperto. Akcja ponowiona przez Nicolasa Gonzaleza, którego uderzenie nie było zaskakujące dla bramkarza.

1
12:09

W sobotę zwyciężały zespoły Arkadiusza Recy, Jakuba Kiwiora i Karola Linettego.

1
11:45

Bartłomiej Drągowski i Krzysztof Piątek na ławce rezerwowych.

03:54

W rundzie jesiennej Empoli wygrało derby Toskanii 2:1. Drużyna ze Stadio Carlo Castellani popisała się rewelacyjnym finiszem i w końcówce podstawowego czasu odpowiedziała dwoma golami na trafienie Dusana Vlahovicia. Ich autorami byli Filippo Bandinelli i Andrea Pinamonti.

1
03:53

Beniaminek liczy na powody do radości w derbach.

1
03:52

Empoli nie potrafi nawiązać do pozytywnych wyników notowanych na początku sezonu. Od dawna czeka na przełomowe zwycięstwo. W poprzednim meczu zremisowało 1:1 z Hellasem Werona pomimo prowadzenia. Na gola Federico Di Francesco odpowiedział po przerwie Matteo Cancellieri. Ponadto Giovanni Simeone nie wykorzystał rzutu karnego.

1
03:50

Gracze Empoli w ich centrum treningowym.

1
03:50

Przygotowania podopiecznych Vincenzo Italiano.

1
03:49

Fiorentina zdołała zapunktować w Mediolanie.

1
03:49

Fiorentina przed przerwą reprezentacyjną zremisowała 1:1 z Interem Mediolan. Prowadzenie zdobyte uderzeniem Lucasa Torreiry wystarczyło jej tylko na pięć minut. Niebawem do kompromisowego wyniku doprowadził swoim strzałem Denzel Dumfries. Po 30 kolejkach drużyna Vincenzo Italiano była na ósmym miejscu w tabeli.

2
03:49

W przerwie reprezentacyjnej gracze Violi nie narzekali na nastroje.

1
03:41

Na początek niedzieli w lidze włoskiej dojdzie do konfrontacji drużyn posiadających reprezentantów Polski w kadrze. ACF Fiorentina, której zawodnikami są Bartłomiej Drągowski i Krzysztof Piątek, podejmie Empoli FC z Szymonem Żurkowskim w szeregach.