Żółtą kartkę otrzymał Marten de Roon za wślizg w nogi przeciwnika.

Atalanta BC. Schodzi: Luis Muriel. Wchodzi: Moustapha Cisse.

schodzi Schodzi
81'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Eljif Elmas. Asystował mu Hirving Lozano.

Klub z Neapolu poradził sobie bez Piotra Zielińskiego i strzelił gola na 3:1. Do kontrataku poderwał się Eljif Elmas, dostał podanie w tempo od Hirvinga Lozano i pokonał Juana Musso w sytuacji sam na sam. Najpewniej po zawodach.

1
1
1
78'

Pozostało jeszcze kilkanaście minut na poprawienie wyniku obu drużynom. Doszło do sporego zamieszania w polu karnym Napoli. David Ospina popisał się piękną interwencją, a następnie bezpardonowo powiedział sędziemu co myśli o jego bezczynności.

1
76'

Żółtą kartkę otrzymał David Ospina za protestowanie.

75'

Gian Piero Gasperini nie może uwierzyć, że piłka po uderzeniu Martena de Ronna przeleciała ponad poprzeczką w bramce Napoli. Podobny szans na doprowadzenie do remisu może być już niewiele.

73'

Ostre przewinienie na Mario Ruim.

71'

Napoli uspokoiło sytuację na własnej połowie boiska. Eljif Elmas stara się pokazać po wbiegnięciu z ławki rezerwowych. Ostatnia szarża reprezentanta Macedonii Północnej została powstrzymana kilka metrów od pola karnego przeciwnika.

1
69'
ZMIANA
67'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Jesus za faul na skrzydle.

SSC Napoli
66'

Napoli zareagowało na stratę pierwszego gola. W ostatnich minutach podopieczni Luciana Spallettiego byli na połowie przeciwnika. Co prawda niewiele tam zdziałali, ale oddalili grę od bramki strzeżonej przez Davida Ospinę.

59'
ZMIANA
58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marten de Roon. Asystował mu Aleksiej Miranczuk.

Trafienie kontaktowe i pozostało Atalancie jeszcze sporo czasu na odwrócenie rezultatu. Marten de Roon pokonał bezradnego w bramce Davida Ospinę strzałem głową po miękkiej wrzutce zza szesnastki Aleksieja Miranczuka.

1
1
1
55'

Kontrowersja, ale nie ma rzutu karnego dla Atalanty po kolizji z udziałem Luisa Muriela.

53'

Denerwują się gospodarze, ponieważ kolekcja ich zmarnowanych sytuacji podbramkowych jest już pokaźna. Ostatnia akcja została zepsuta złym przyjęciem piłki przez Aleksieja Miranczuka. Spowodowało to pomruk rozczarowania na trybunach.

1
51'

Płaskie podanie Remo Freulera zostało przepuszczone do szeroko ustawionego Jeremiego Bogi. Potężne, ale niedokładne uderzenie i piłka poleciała o kilka pięter za wysoko.

48'

Po przerwie gospodarze przystąpili do natarcia z dwoma nowymi zawodnikami w jedenastce Jeremiem Bogą oraz Aleksiejem Miranczukiem.

46'

Druga połowa meczu.

46'
ZMIANA

Atalanta BC. Schodzi: Hans Hateboer. Wchodzi: Jeremie Boga.

Hans Hateboer #33
Czy Atalanta wyrówna po przerwie?
Tak
Nie
1
komentarz

Pierwsza połowa dla Napoli. Skuteczność dopisała Azzurrim. Praktycznie pierwszą szansę na gola w meczu przekuli w prowadzenie. W kwadransie poprzedzającym przerwę było jeszcze świetne rozegranie rzutu wolnego zakończone strzałem na 2:0. Atalanta marnuje liczne okazje do poprawienia rezultatu.

45'

Doliczone dwie minuty.

40'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania, a Atalanta ma coraz większy problem. Goście punktują dzięki stałym fragmentom gry. Najpierw z rzutu karnego, a następnie z rzutu wolnego.

37'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Matteo Politano. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Lorenzo Insigne zabrał się za wykonanie rzutu wolnego przyznanego za faul Josego Luisa Palomino na Stanislavie Lobotce. Miękkie zagranie za linię obrońców Atalanty zostało wykorzystane przez Matteo Politano. Włoch nie miał obok siebie żadnego przeciwnika i strzelił na 2:0 w 37. minucie.

35'

Żółtą kartkę otrzymał Jose Palomino za faul na Stanislavie Lobotce.

34'

Rozegranie na obrzeżach pola karnego Atalanty. Piłka trafiła do Maria Ruiego, a Portugalczyk nieomal wrzucił uderzenie za kołnierz Juana Musso. W ostatnim momencie interweniował bramkarz Atalanty, który musi rehabilitować się za sprokurowanie rzutu karnego.

32'

Poradzili sobie gracze Napoli z płaskim dośrodkowaniem. W dobrym miejscu własnego pola karnego znajdował się Stanislav Lobotka. Nie była to pierwsza, ważna interwencja Słowaka w tym meczu.

30'

Pomyłka Piotra Zielińskiego w pobliżu koła środkowego nie miała poważnych konsekwencji dla zespołu z Neapolu.

1
27'

Atalanta odzyskuje wiarę po trudnym dla niej fragmencie spotkania. Podanie Luisa Muriela przed pole karne do Rusłana Malinowskiego, a ten oddał nieznacznie niecelne uderzenie zza linii pola karnego.

25'

Juan Jesus stał twardo na nogach i nie pozwolił Luisowi Murielowi na przedostanie się w pole karne przeciwnika. Atalanta kreowała na początku meczu wiele sytuacji podbramkowych, ale przyspieszeń w jej wykonaniu jest coraz mniej.

22'

Kolejny faul na Driesie Mertensie.

20'

Atalanta zwolniła i ma problem z utrzymaniem się w posiadaniu piłki pod naporem pressingu podopiecznych Luciano Spallettiego. Piotr Zieliński bierze udział w rozegraniach zespołu z Neapolu.

1
16'

Akcja coraz odważniejszych Azzurrich została przerwana z powodu spalonego Driesa Mertensa. Napoli nabrało pewności siebie po zdobyciu prowadzenia strzałem Lorenzo Insigne.

14'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

W 14. minucie Lorenzo Insigne strzelił gola na 1:0 z rzutu karnego. Mocne uderzenie okazało się nie do zatrzymania przez Juana Musso, choć bramkarz ruszył w dobrym kierunku. Napoli na prowadzeniu w konsekwencji praktycznie pierwszego ataku w meczu.

3
2
1
1
13'

Rzut karny dla Napoli!

3
1
1
12'

Sędzia ruszył do monitora.

11'

Upadek Driesa Mertensa po kontakcie z Juanem Musso w polu karnym Atalanty.

9'

Kolejna szansa na gola Atalanty, która praktycznie nie schodzi z połowy przeciwnika. Tym razem możliwość pokonania Davida Ospiny miał Rusłan Malinowski. Uderzenie Ukraińca było nieco zbyt delikatne i nie zaskoczyło ono doświadczonego bramkarza Napoli.

5'

Przyjezdni raz po raz gubią piłkę na własnej połowie boiska. Luis Muriel nie potrafi wymierzyć za to kary podopiecznym Luciano Spallettiego. Jego drugie uderzenie zakończyło się szybowaniem futbolówki ponad poprzeczką.

3'

Strata Kalidou Koulibalego blisko własnego pola karnego i Napoli ratowało się popełnieniem faulu na Luisie Murielu. Właśnie Kolumbijczyk zabrał się za wykonanie rzutu wolnego, a piłka po jego strzale zatrzymała się na murze.

14:08

Sędzia: Marco Di Bello

14:07

Piotr Zieliński zagra od początku meczu.

1
04:22

Przygotowania podopiecznych Luciana Spallettiego.

04:22

Tak wyglądał poprzedni mecz Napoli.

04:21

Piłkarze Napoli odnieśli przed przerwą reprezentacyjną wyczekiwane zwycięstwo na Stadio Diego Armando Maradona. Wystartowali źle, ponieważ stracili gola po strzale Gerarda Deulofeu. Po przerwie przyspieszyli, a za odwrócenie wyniku odpowiadał Victor Osimhen. Przymierzył on do bramki po dograniach Maria Ruiego oraz Giovanniego Di Lorenzo.

04:19

Gracze Napoli nie narzekali na samopoczucie w przerwie reprezentacyjnej.

04:18

Niespodziewany bohater meczu był noszony na rękach.

04:17
1
04:15

Ćwierćfinalista Ligi Europy chce jak najszybciej zapewnić sobie przepustkę do kolejnej edycji pucharów. W poprzednim meczu na krajowym podwórku odniósł zwycięstwo 1:0 z Bologną FC. Zdecydowało o nim uderzenie nastolatka Moustaphy Cisse wprowadzonego z ławki rezerwowych za Luisa Muriela.