90+5'

Kolejna przerwa w grze. Tym razem z powodu urazu Rogera Ibaneza.

90+1'

Gol! Strzelił Stephan El Shaarawy. Asystował mu Tammy Abraham.

Zmiennik Nicoli Zalewskiego oddał uderzenie z kilkunastu metrów na 1:1. Doszło do tego w pierwszej z aż ośmiu doliczonych minut. Stephan El Shaarawy nie miał blisko siebie żadnego przeciwnika po podaniu Tammy'ego Abrahama i pokonał Alexa Mereta płaskim uderzeniem. Szaleństwo Jose Mourinho przy ławce Giallorossich.

90'

Doliczone osiem minut.

88'

Na nic starania rzymian.

84'
83'
82'

Alex Meret interweniował po dośrodkowaniu.

1
80'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Daniel Fuzato.

Ostatnia faza spotkania, które ma dobre i nieatrakcyjne fragmenty. Gra została wznowiona po dyskusjach w pobliżu ławki rezerwowych Giallorossich. Była tam zresztą czerwona kartka dla rezerwowego bramkarza gości. W odpowiedzi uderzenie Victora Osimhena w boczną siatkę.

Daniel Fuzato #87
AS Roma
1
3
77'

Goście domagali się rzutu karnego po kolizji z udziałem Nicolo Zaniolo.

1
2
73'

Jose Mourinho przygotowuje kolejne zmiany.

71'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Zaniolo za odłożone w czasie przewinienie.

71'

Uderzenie Eljifa Elmasa w bramkarza rzymian.

69'

W 69. minucie pokazał się Piotr Zieliński, którego mocne uderzenie z dystansu było nieznacznie niecelne.

68'

SSC Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Diego Demme.

68'
66'

W ostrym meczu dwa niebezpieczne rzutu wolne. Z rozegraniem Napoli poradził sobie Rui Patricio, a po przeciwnej stronie boiska Gianluca Mancini oddał uderzenie ponad poprzeczką po wrzutce.

64'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Insigne za ostre przewinienie.

63'

Żółtą kartkę otrzymał Hirving Lozano za niesportowe zachowanie wobec Nicoli Zalewskiego.

60'

Pierwsza akcja z udziałem Piotra Zielińskiego na zakończenie kwadransa po przerwie. Napoli nie zdobyło drugiego gola z powodu nieporozumienia z udziałem Lorenzo Insigne.

1
56'

Przygotowuje się Piotr Zieliński.

55'

Rajd Nicoli Zalewskiego na lewej stronie boiska. Ponownie pokręcił Hirvingiem Lozano oraz Alessandro Zanolim. Inna sprawa, że Polakowi zabrakło dokładnego dogrania do Tammy'ego Abrahama.

52'

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Zanoli za faul na Sergio Oliveirze.

Alessandro Zanoli #59
SSC Napoli
51'

Napoli w posiadaniu piłki i nie dopuszcza do głosu przeciwnika. Gospodarze z mocnym postanowieniem powiększenia prowadzenia, ale akurat ostatnia ich akcja została przerwana z powodu spalonego Victora Osimhena.

48'

AS Roma rozpoczęła drugą połowę meczu z Henrichem Mchitarjanem wprowadzonym za Bryana Cristante. Premierowy atak przeprowadzili jednak ponownie podopieczni Luciana Spallettiego.

46'

komentarz

Pierwsza połowa derbów słońca dla Napoli. Drużyna z Kampanii jest na prowadzeniu 1:0 dzięki strzałowi Lorenzo Insigne z rzutu karnego za faul Rogera Ibaneza na Hirvingu Lozano. Najgroźniejszy dla Azzurrich jest Nicola Zalewski. To on wywalczył rzut wolny zakończony wstrzeleniem w poprzeczkę Lorenzo Pellegriniego.

45+1'

Świetna akcja Nicoli Zalewskiego, który poradził sobie z Alessandro Zaniolim, ale na koniec oddał zbyt anemiczne uderzenie. Pierwsza próba celna Giallorossich, ale obroniona przez Alexa Mereta.

45'

Doliczone trzy minuty.

43'

Z powodzeniem interweniował Kalidou Koulibaly i nie pozwolił Tammy'emu Abrahamowi na stoczenie pojedynku z Alexem Meretem.

39'

Szansa na postraszenie Napoli z rzutu wolnego po faulu Hirvinga Lozano na Nicoli Zalewskim. Zakotłowało się po wstrzeleniu Lorenzo Pellegriniego aż piłka odbita rykoszetem zaliczyła lądowanie na poprzeczce.

37'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za faul na Nicoli Zalewskim.

33'

Alessandro Zanioli pograł na prawej stronie boiska z Hirvingiem Lozano. Meksykanin poradził sobie łatwo z Nicolą Zalewskim, ale nie umożliwił oddania uderzenia swoim płaskim dośrodkowaniem.

32'

Nicola Zalewski przed meczem.

30'

Dobra interwencja na przedpolu Alexa Mereta po dośrodkowaniu.

1
27'

Świetna akcja indywidualna Tammy'ego Abrahama, który poradził sobie jak z juniorem ze Stanislavem Lobotką. Podanie do Lorenzo Pellegriniego, a jego płaskie dośrodkowanie zostało zahamowane przez Napoli.

25'

Hirving Lozano ponownie pokazał się na połowie przeciwnika. Za długo zwlekał ze strzałem i trafił w przygotowanego już odpowiednio Rogera Ibaneza.

23'

Akcja Giallorossich przerwana z powodu spalonego.

20'

Azzurri pozostali w natarciu. W 20. minucie była kolejna szansa na ich gola. Po dośrodkowaniu Mario Ruiego pierwsze uderzenie Victora Osimhena zostało zablokowane przez Chrisa Smallinga, a dobitkę obronił Rui Patricio. Napoli musiało zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

1
19'

Sędzia gwizdnął faul Nicoli Zalewskiego na Alessandro Zaniolim.

17'

Żółtą kartkę otrzymał Bryan Cristante za ostre przewinienie.

17'

Podanie na wolne pole do Victora Osimhena. Nigeryjczyk znalazł się w pobliżu narożnika pola karnego, ale nie zdołał wykonać precyzyjnego dogrania do wbiegającego pod bramkę Hirvinga Lozano.

1
13'

Napoli na prowadzeniu. 1:0!

1
11'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

W 11. minucie Azzurri wyszli na prowadzenie dzięki płaskiemu uderzeniu Lorenzo Insigne z rzutu karnego. Rui Patrico rzucił się w dobrym kierunku, ale nie zdołał dosięgnąć piłki. Jedenastka została podyktowana za przewinienie Rogera Ibeneza na Hirvingu Lozano.

1
1
1
10'

Rzut karny dla Napoli za faul Rogera Ibaneza na Hirvingu Lozano!

1
1
1
9'

Sędzia przy monitorze.

6'

Gospodarze domagają się rzutu karnego.

1
5'

Na starcie derbów słońca widoczny jest Nicola Zalewski. Dwa starcia z udziałem młodzieżowego reprezentanta Polski, ale tylko po jednym z nich sędzia Marco Di Bello odgwizdał przewinienie Andrego-Francka Zambo Anguissy.

3'

Napoli w błękitnych koszulkach oraz getrach, a AS Roma w nieco mniej tradycyjnym komplecie. Giallorossi w białych koszulkach i getrach, a także w bordowych spodenkach.

czas Start meczu
18:29

Bilans Azzurrich w Neapolu wygląda bardzo przeciętnie. Przy dziewięciu zwycięstwach są w nim dwa remisy oraz pięć porażek. 29 punktów, zdobytych w roli gospodarza, to dopiero siódmy wynik w lidze. Tym razem Napoli podejmie AS Romę w derbach słońca.

1
18:28

Piłkarze gości na stadionie w Neapolu.

1
18:13

Hubert Idasiak i Piotr Zieliński na ławce rezerwowych Napoli.

2
1
18:12

Nicola Zalewski w podstawowym składzie Giallorossich.

18:10

Sędzia: Marco Di Bello

18:09

Napoli ponownie zagra na Stadio Diego Armando Maradona. Drużyna Piotra Zielińskiego nie popisała się w poprzednim, przegranym 2:3 meczu z Fiorentiną. Tym razem przeciwnikami podopiecznych Luciana Spallettiego będą piłkarze AS Romy. Drużyna z Rzymu jest opromieniona awansem do półfinału Ligi Konferencji Europy.