Zakończony
Bologna FC
90+4'

Gol! Strzelił Dusan Vlahović. Asystował mu Alvaro Morata.

W doliczonym czasie jest wyrównanie! Gospodarze nie pozwolili na zwycięstwo grającym w podwójnym osłabieniu przeciwnikom.

2
1
1
1
90+3'

Juventus nie potrafi przeprowadzić skutecznego ataku w rywalizacji jedenastu na dziewięciu. Przyjezdni oczywiście stoją we własnym polu karnym. Starają się oni ekspediować piłkę jak najdalej od bramki Łukasza Skorupskiego, a także utrudniać Bianconerim oddawanie uderzeń.

90'

Doliczone osiem minut.

2
2
1
88'

Bologna broni w dziewięciu.

4
2
1
1
1
87'

Bologna FC. Schodzi: Denso Kasius. Wchodzi: Nicolas Dominguez.

wchodzi Wchodzi
Nicolas Dominguez #8
schodzi Schodzi
Denso Kasius #71
87'

Bologna FC. Schodzi: Riccardo Orsolini. Wchodzi: Kevin Bonifazi.

Kevin Bonifazi #4
84'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Gary Medel za dalsze protestowanie.

Bologna FC
2
1
84'

Żółtą kartkę otrzymał Gary Medel za protestowanie.

Bologna FC
2
84'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Adama Soumaoro za faul na wychodzącym na czystą pozycję Alvaro Moracie. Rzut wolny.

1
84'

Sędzia wybrał się do monitora.

1
82'

Juan Cuadrado nie trafił z fantastycznej pozycji do bramki Łukasza Skorupskiego. Ponadto gospodarze domagają się odgwizdania rzutu karnego za faul Adamy Soumaoro na Alvaro Moracie.

1
1
79'

Przerwa w grze spowodowana urazem Gary'ego Medela.

74'

Bologna FC. Schodzi: Mattias Svanberg. Wchodzi: Michel Aebischer.

Michel Aebischer #20
74'

Bologna FC. Schodzi: Roberto Soriano. Wchodzi: Denso Kasius.

72'

Alvaro Morata poderwał się do rajdu w bocznym sektorze boiska. Osamotnionemu Hiszpanowi nie wpadło do głowy inne rozwiązanie niż wycofanie piłki do Denisa Zakarii.

70'

Beznadziejne uderzenie Dusana Vlahovicia.

2
68'

Bianconeri w rozegraniu piłki na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Zabrakło porozumienia między podopiecznymi Massimiliano Allegriego, dlatego wznowienie od bramki zostało przyznane Łukaszowi Skorupskiemu. Nie spieszy się bramkarzowi numer dwa w reprezentacji Polski prowadzonej przez Czesława Michniewicza.

64'

Po golu Marko Arnautovicia rozpoczął się ostrzał bramki Łukasza Skorupskiego. Długo zawodnik Bologni FC nie musiał mierzyć się z poważnymi wyzwaniami, ale akurat w końcówce rozdrażniona drużyna z Turynu zamierza zapewnić atrakcję Skorupskiemu.

62'

Zagranie ręką Giorgio Chielliniego.

1
56'

Słupek po strzale Danilo! Znakomita szansa na doprowadzenie do remisu, ale Bianconerim brakuje dokładności. Niewiele wcześniej było co prawda celne uderzenie, ale rozprawił się z nim Łukasz Skorupski.

55'

Rossoblu na prowadzeniu w Turynie!

52'

Gol! Strzelił Marko Arnautović. Asystował mu Roberto Soriano.

Bologna FC wyszła na prowadzenie 1:0. Niezawodny od tygodni Marko Arnautović jest autorem gola. Po podaniu prostopadłym Roberto Soriano, Austriak opanował piłkę wewnątrz pola karnego, wymanewrował Wojciecha Szczęsnego i oddał uderzenie z dogodnej pozycji do bramki. Juventus w opałach.

49'

W 49. minucie bramkarz Bologni miał sporo szczęścia, ponieważ przepuścił on piłkę po dośrodkowaniu. Spodziewał się on uderzenia Alvaro Moraty, tymczasem odsłonił bramkę, co powinien wykorzystać przyczajony za plecami Hiszpana - Adrien Rabiot.

48'

Bologna FC szarżuje w kierunku bramki Wojciecha Szczęsnego po powrocie z szatni na boisko. Niezmiennie brakuje skuteczności. Niecelne uderzenia oddali Riccardo Orsolini oraz Marko Arnautović.

1
46'

Druga połowa meczu.

Czy po przerwie padnie minimum gol?
komentarz

Piłkarze ofensywni sprawiają, że starcie najlepszych polskich bramkarzy nie jest ucztą. Brakuje im dokładności, dlatego jedyne celne uderzenie było testem dla Wojciecha Szczęsnego. Łukasz Skorupski niby był pod presją, ale żaden strzał Bianconerich nie był wyzwaniem.

41'

Żółtą kartkę otrzymał Marko Arnautović za ostry wślizg w nogi Juana Cuadrado.

40'

Danilo i Wojciech Szczęsny przerwali akcję Bologni.

38'

Sporo strzałów, ale tylko jeden z nich, oddany przez Mattiasa Svanberga, stanowił wyzwanie dla bramkarza. Wojciech Szczęsny oraz Łukasz Skorupski nie muszą gimnastykować się między słupkami.

36'

W 36. minucie Łukasz Skorupski interweniował niepewnie na przedpolu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie dość, że nie wypiąstkował piłki i musiał liczyć na asekurację, to jeszcze zrobił sobie krzywdę. Na szczęście uraz prawdopodobnie nie wykluczy bramkarza Bologni FC z dalszej części meczu.

35'

Tempo ataków Bianconerich wzrosło. Alvaro Morata poradził sobie z Aaronem Hickeyem i oddał uderzenie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Hiszpanowi nie udało się zdobyć gola podobnego do tego strzelonego przez Rafaela Leao w starciu z Genoą.

31'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Cuadrado za faul na Riccardo Orsolinim.

30'

Dość bezbarwne dwa kwadranse, a już na pewno bezbramkowe.

29'

Aż do 29. minuty trzeba było czekać na uderzenie celne i zostało ono oddane na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Podobnie jak w barażu nie miał on problemu z powstrzymaniem piłki po strzale Szweda. Z dystansu próbował otworzyc wynik Mattias Svanberg.

27'

Katastrofalne wykonanie rzutu wolnego zaproponowane przez Juana Cuadrado. Piłka po dośrodkowaniu nie nadawała się do oddania strzału w kierunku bramki Łukasza Skorupskiego.

1
24'

Interwencja Wojciecha Szczęsnego na przedpolu.

22'

Piłkarze z Turynu zorganizowali się do szybkiego ataku, dlatego Bologna FC musiała dynamicznie powracać na własną połowę boiska. Skończyło się to wszystko niecelnym strzałem Adriena Rabiota po dograniu Paulo Dybali.

19'

Żółtą kartkę otrzymał Mattias Svanberg za wślizg w nogi przeciwnika.

15'

W pierwszym kwadransie meczu konkretniejsi byli piłkarze ofensywni Juventusu. Żaden z nich nie przetestował jednak Łukasza Skorupskiego z powodu braku dokładności. Poza dwoma uderzeniami Dusana Vlahovicia, była nieznacznie niecelna próba Paulo Dybali z rzutu wolnego.

13'

Żółtą kartkę otrzymał Arthur Theate za zagranie ręką.

Arthur Theate #6
Bologna FC
10'

Dusan Vlahović strzelił głową poza lustro bramki Łukasza Skorupskiego. Serb bije brawo Paulo Dybali, który wykonał dośrodkowanie z zegarmistrzowską dokładnością. Zarazem Bianconeri motywują się do kontynuowania sturmu.

8'

Giorgio Chiellini znalazł się w odpowiednim miejscu i zablokował kopnięcie piłki w kierunku bramki Wojciecha Szczęsnego.

4'

Pierwsza niebezpieczna akcja w meczu została przeprowadzona przez zawodników Juventusu. Na jej zakończenie Bologna zdążyła zablokować uderzenie. Bianconeri grają w strojach nieadekwatnych do przydomka, ponieważ niebiesko-żółto-białych. Rossoblu z kolei na żółto-czarno.

czas Start meczu
17:49

Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski w jedenastkach.

1
11:30

Sędzia: Juan Luca Sacchi

11:30

Bologna FC gra ostatnio bardzo solidnie w obronie. Łukasz Skorupski zachował czyste konto w poprzednim, wygranym 2:0 meczu przeciwko Sampdorii. Rossoblu prezentowali się zdecydowanie lepiej niż przeciwnik i wymierzyli mu najniższy wymiar kary.

11:29

W poprzednim meczu Juventus wygrał 2:1 z Cagliari Calcio. Była to jego rehabilitacja po nieudanych derbach Italii przeciwko Interowi Mediolan. Miał po podbiciu Sardynii sześć punktów straty do lidera ligi włoskiej i był to najmniejszy dystans od drugiej kolejki.

11:29

Juventus jeszcze nie zrezygnował z prób wywalczenia scudetto. W piątek jednak wyniki nie sprzyjały podopiecznym Massimiliano Allegriego. Inter odniósł zwycięstwo 3:2 ze Spezią Calcio, a Milan pokonał 2:0 Genoę. Bianconeri spróbują odpowiedzieć dobrym rezultatem w rywalizacji z Bologną FC.