Liga Mistrzów: Grupa A
28 wrz 2021 21:00
90+1'

Riyad Mahrez tym razem prawdopodobnie bez trafienia do bramki w Paryżu. Jego uderzenie z rzutu wolnego zostało poskromione przez Gianluigiego Donnarummę.

6
2
2
4
3
90'

Doliczone cztery minuty.

5
2
2
3
4
90'
85'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu, a ataki Manchesteru City są równie skuteczne jak przez całe spotkanie. Nie można odmówić chęci podopiecznym Pepa Guardioli, ale ta noc prawdopodobnie nie będzie należeć do nich.

4
5
2
5
1
81'

Do kolekcji.

5
3
1
78'
77'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Verratti za ostre przewinienie.

Paris Saint-Germain
3
2
2
74'

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Kylian Mbappe.

Pierwsze trafienie Lionela Messiego w Lidze Mistrzów w barwach Paris Saint-Germain! Pobiegał bezkarnie między Obywatelami, pograł z Achrafem Hakimim, a na koniec zdjął pajęczynę w bramce Edersona. Do takich trafień przyzwyczaił, ale nie przestał nimi zachwycać! Wow.

208
66
32
21
43
73'

Takich to teraz mamy debiutantów.

2
1
2
2
71'

Na pewno ewentualne trafienie w tym meczu Kevina De Bruyne byłoby szeroko komentowane, a zapachniało nim. Nieznacznie niecelne uderzenie reprezentanta Belgii.

1
3
3
2
70'

Korner dla Paris Saint-Germain po tym jak Joao Cancelo rozprawił się z dośrodkowaniem Kyliana Mbappe. Więcej było jednak z tego stałego fragmentu gry zmartwienia o kontratak Obywateli niż pożytku dla wicemistrza Francji.

2
2
68'
65'

Przyspieszenie Neymara. Brazylijczyk dostał podanie w tempo, wparował pod bramkę Edersona i pod naporem Kyle'a Walkera oddał minimalnie niecelne uderzenie. Futbolówka zatrzymała się w bocznej siatce Manchesteru City.

1
2
1
2
63'

Joao Cancelo poradził sobie z atakiem gospodarzy. Zainicjowana przez byłego zawodnika Juventusu akcja do czasu wyglądała interesująco, ale nie było kontynuacji po przytomnym rozrzuceniu Jacka Grealisha.

1
61'

To niezmiennie jedyne trafienie.

1
1
2
59'

Powoli przybliżają się do odniesienia zwycięstwa gospodarze, ale z drugiej strony czasu wciąż sporo. Paris Saint-Germain prezentuje swoje kombinacje na połowie Manchesteru City. W końcu ma tam Lionela Messiego, Neymara oraz Kyliana Mbappe.

2
1
1
2
2
55'

Jack Grealish nie przebił się przez starannie ustawionych gospodarzy ze swoim strzałem. Gianluigi Donnarumma tym razem nie musiał prezentować żadnej ekwilibrystyki między słupkami, a po prostu pogratulował reakcji kompanom z pola.

3
1
1
3
53'

Beznadziejne wykonanie rzutu wolnego przez gospodarzy, a powinni wymyślić coś ciekawego. Futbolówka była ustawiona blisko pola karnego Manchesteru City. Jedna wielka katastrofa.

5
3
1
1
2
51'

Kevin De Bruyne tym razem nie podawał, a przetestował Gianluigiego Donnarummę strzałem z dystansu. Były zawodnik AC Milanu interweniował z drobnymi problemami i niezmiennie nie sięgnął po piłkę do bramki.

1
1
1
2
50'

Podanie od Kyle'a Walkera w pole karne Paris Saint-Germain. Płaskie dośrodkowanie Kevina De Bruyne w kierunku Raheema Sterlinga zostało zatrzymane przez ofiarnie interweniującego defensora.

1
48'

Paryżanie w posiadaniu piłki po powrocie z szatni na boisko i postarają się nie dopuszczać do głosu również lubiącego pieczołowicie budować atak przeciwnika. Rozegranie przyniosło rzut wolny blisko pola karnego po faulu na Achrafie Hakimim.

1
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa hitowego starcia. Paris Saint-Germain z zaliczką, której nie można nazwać bezpieczną. Może i sporadycznie, ale Manchester City pokazywał pazury i na pewno nie zamierza tym razem wracać do bazy bez punktów.

komentarz

Pierwsza połowa dla Paris Saint-Germain.

1
1
komentarz

Utrzymają, nie utrzymają, podwyższą? Zobaczymy.

1
3
Czy Manchester City wyrówna po przerwie?
1
45'

3
1
3
1
1
44'

W ostatnich minutach najgroźniejsze uderzenie zostało oddane przez Rubena Diasa. Gianluigi Donnarumma miał możliwość przypomnienia, jakimi interwencjami zapracował na nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika Euro 2020.

3
1
1
1
1
42'

Paryżanie domagali się czerwieni.

3
1
3
1
2
41'

Dłuższa przerwa spowodowana urazem i awanturką.

1
4
1
1
1
39'

Żółtą kartkę otrzymał Kevin De Bruyne za faul na Idrissie Gueyu.

Manchester City
7
4
1
2
5
38'

Wracamy do wydarzeń bieżących, a było gorąco. Kolejne przyspieszenie Kyliana Mbappe, który zmienił prawe skrzydło na lewe. Reprezentant Francji nie zdecydował się na pognanie sam na sam z Edersonem. Po jego podaniu było uderzenie kompana z zespołu, ale prosto w odpowiednio ustawionego reprezentanta Brazylii.

1
2
3
37'

Dwa uderzenia w poprzeczkę i kontrowersja w polu karnym Paris Saint-Germain.

4
4
1
2
35'

Tak gospodarze cieszyli się z prowadzenia 1:0.

6
3
1
1
33'

Po pierwsze uderzenie ze środka pola karnego ponad poprzeczką, a po drugie sędzia asystent zasygnalizował spalonego, więc nawet w razie odpowiedniej dokładności, nie byłoby uznanego gola. Atakowało Paris Saint-Germain.

2
1
1
1
1
29'

Pachniało golem samobójczym Andera Herrery. Gianluigi Donnarumma wymownie przytulił pomocnika Paris Saint-Germain, kiedy obaj zobaczyli, że piłka wyekspediowana po dośrodkowaniu przeturlała się nieznacznie obok słupka.

3
2
2
1
26'

Jak na zawołanie wywołani do tablicy piłkarze Manchesteru City mieli olbrzymią szansę na doprowadzenie do remisu. Piłka po uderzeniu Bernardo Silvy z najbliższej odległości odbiła się od poprzeczki. Zresztą niewiele wcześniej w obramowanie trafił również strzałem głową Raheem Sterling.

5
2
1
1
3
25'

Konsekwentni są jak dotąd podopieczni Mauricio Pochettino. Zresztą wystarczy spojrzeć na statystyki tego spotkania. Zero uderzeń celnych, zero niecelnych, zero zablokowanych podopiecznych Pepa Guardioli. Tak to na pewno nie doprowadzą oni do remisu.

4
1
3
2
2
24'

Żółtą kartkę otrzymał Joao Cancelo za faul na Kylianie Mbappe.

2
2
1
20'

Dłuższe rozegranie zespołu z Manchesteru na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Ostatecznie dośrodkowanie z lewego skrzydła i poradzili sobie z nim gospodarze.

1
2
1
4
16'

Rozegranie Paris Saint-Germain z wykorzystaniem nawet Gianluigiego Donnarummy. Osłabł wysoki pressing przedstawiciela Premier League, przez co gospodarze mogą odrobinę swobodniej wymieniać podania. Jakby w szoku Manchester City.

6
2
4
2
4
14'

Popisowe zagranie techniczne Neymara miało za zadanie ośmieszyć Riyada Mahreza. Wyszło to średnio, ale podekscytowana prowadzeniem Paris Saint-Germain publiczność i tak oklaskiwała reprezentanta Brazylii.

8
7
5
2
3
11'

Manchester City skapitulował w efekcie praktycznie pierwszego konkretnego ataku Paris Saint-Germain. Podopieczni Pepa Guardioli muszą zainteresować się odrabianiem strat do przeciwnika. Rozpoczęli odważnie, ofensywnie i pewnie będą kontynuować grę z takim nastawieniem.

8
8
3
6
7
8'

Gol! Strzelił Idrissa Gueye.

Szaleństwo na trybunach po raz pierwszy tego wieczoru. Paris Saint-Germain ekspresowo na prowadzeniu w hicie i zanosi się na smakowite widowisko. Bierność obrony Manchesteru City, a Idrissa Gueye oddał uderzenie z centrum pola karnego tak mocne i dokładne, że Ederson wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem w okienko bramki. Na prawej stronie urwał się Kylian Mbappe i to jego dośrodkowanie wykorzystał środkowy pomocnik.

59
19
9
17
37
5'

Zrobiło się głośno, ponieważ do ataku w kierunku bramki Edersona poderwał się Neymar. Brazylijczyk nie zdobył jednak tak dużo przestrzeni jak marzyli kibice w paryskim Parku Książąt. Z kolei przed momentem Manchester City założył wysoki pressing i popełnił faul na połowie Paris Saint-Germain.

6
6
4
6
5
3'

Głośno na stadionie i pozostało oczekiwać na pierwsze klarowne sytuacje podbramkowe. W ataku pozycyjnym zaprezentowali już swoje możliwości zarówno gospodarze, jak również przyjezdni, ale skoncentrowani są piłkarze broniący i nie pozwalają na wczesne przetestowanie bramkarzy.

17
5
3
3
5
20:20

Ostatnie przygotowania podopiecznych Pepa Guardioli.

4
1
1
1
20:20

Gianluigi Donnarumma już wyczekuje na mecz.

2
1
1
1
17:06

Sędzia: Carlos del Cerro Grande (Hiszpania)

1
1
1
17:06

Przygotowania do meczu zawodników z Anglii.

1
1
17:06

Manchester City solidnie postrzelał na początek rywalizacji w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Pepa Guardioli odnieśli zwycięstwo 6:3 z RB Lipsk i dzięki niemu znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli. Ewentualne powtórzenie sukcesu z wiosny i podbicie Paryża będzie dużym krokiem wykonanym w kierunku fazy pucharowej.

3
1
3
17:06

Obywatele przylecieli do Paryża po drugi komplet punktów.