(3:0)
Zakończony
Club Brugge
komentarz

Dziękujemy za to, że byliście z nami na tej "rozgrzewce" przed wieczorną dawką Ligi Mistrzów. Za chwilę kolejne spotkania! Udanej zabawy!

3
1
1
1
90+4'

Jeszcze jedno dośrodkowanie, ale wybite przez obrońców PSG.

1
1
1
90+3'

Hans Vanaken zamykał dośrodkowanie głową, ale po jego strzale piłka otarła się o Marquinhosa.

90+2'

A nie, jeszcze rzut rożny dla Club Brugge.

1
1
1
2
90+1'

Tak naprawdę to jest wyczekiwanie na końcowy gwizdek.

1
1
90'

Co najmniej 180 sekund dłużej pogramy na Parc des Princes.

1
1
89'

Dośrodkowanie z prawej strony na wbiegającego Mauro Icardiego, lecz napastnik PSG minął się z piłką.

88'

Dwuszansa dla PSG. Najpierw zablokowany strzał Diny Ebimbe, a potem nieudana dobitka Messiego.

2
1
85'

Ruud Vormer uderzył, ale nad bramką.

84'

Jeszcze rzut wolny będą mieć goście. Do bramki około 25 metrów.

1
83'

Paris Saint-Germain. Schodzi: Marco Verratti. Wchodzi: Eric-Junior Dina Ebimbe.

wchodzi Wchodzi
Eric-Junior Dina Ebimbe #28
schodzi Schodzi
1
1
1
82'

Był rzut rożny dla Club Brugge, ale nie udało się dojść do strzału. PSG ruszyło z kontrą, ale piłka trafiła w sędziego i akcja została zatrzymana.

81'

Na prawą nogę schodził Van Der Brempt, ale jego próba dośrodkowania została zablokowana.

2
76'

Gol! Strzelił Lionel Messi.

17
7
4
7
75'

Faulowany Lionel Messi! Rzut karny dla Paris Saint-Germain!

7
2
3
4
75'

Znów zbyt koronkowo chcieli piłkarze PSG rozegrać piłkę w polu karnym (!) przeciwników.

1
1
1
74'

Blokowany strzał Herrery. Piłka odbiła się niczym w pinballu od nóg obrońców.

1
1
73'

I już mamy w odpowiedzi rajd Mbappe zakończony strzałem. Z trudem, ale paruje piłkę Mignolet na rzut rożny.

1
70'

Żółtą kartkę otrzymał Kylian Mbappe.

2
1
69'

Club Brugge. Schodzi: Mats Rits. Wchodzi: Ruud Vormer.

69'

Club Brugge. Schodzi: Eder Alvarez Balanta. Wchodzi: Noah Mbamba-Muanda.

Noah Mbamba-Muanda #72
1
68'

Gol! Strzelił Mats Rits. Asystował mu Noa Lang.

Przechwyt przy linii środkowej Langa, akcję pociągnął Vanaken, który oddał piłkę Langowi. Ten ściągnął na siebie dwóch obrońców i zagrał na wolne pole do Ritsa. Jest gol honorowy dla gości!

6
2
1
3
66'

Tym razem Di Maria pokusił się o centrostrzał, lecz Mignolet połapał się w tym wszystkim.

1
1
65'

No i właśnie. Di Maria przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym pokusił się o taki "półlob", ale minimalnie się pomylił.

1
63'

Znów PSG jakby zdjęło nogę z gazu. Ale mamy jakieś takie przeczucie, że to jeszcze nie jest ich ostatnie słowo.

61'

Żółtą kartkę otrzymał Noa Lang.

Club Brugge
58'

Ostro potraktowany Gueye. Mamy przerwę w grze.

1
1
57'

Club Brugge. Schodzi: Cisse Sandra. Wchodzi: Ignace Van Der Brempt.

Ignace Van Der Brempt #28
Cisse Sandra #98
56'

Zagrożenie z rzutu wolnego dla Club Brugge było jednak symboliczne.

55'

Żółtą kartkę otrzymał Thilo Kehrer.

54'

Ładny strzał Langa sprzed pola karnego. Z trudem broni Donnarumma i wybija na rzut rożny!

2
1
53'

Mamy teraz moment, w którym pressingiem na połowie rywali grają piłkarze Club Brugge i nawet udaje im się przechwytywać piłkę.

52'

Lang zgrywa piłkę głową Charlesowi De Ketelaere, ten strzela z półwoleja, ale prosto w Donnarummę.

1
1
1
1
2
51'

Miękka wrzutka Langa na głowę Ritsa, ale ten ledwo sięgnął piłkę i uderzył obok bramki.

1
1
1
1
1
50'

Federico Ricca miał wyłożoną piłkę na 18. metr, ale źle w nią trafił. I tyle z akcji piłkarzy z ligi belgijskiej...

1
1
1
49'
48'

Nuno Mendes nie jest w stanie kontynuować gry. Właśnie usiadł za linią boczną.

1
1
2
47'

Jeszcze goście próbują paryżanom zabrać piłkę gdzieś w okolicach połowy boiska, ale z miernym skutkiem.

3
44'

Mbappe bardzo łatwo uciekł obrońcom Club Brugge, gonił go Hendry, a gdy go dopadł, Francuz pokusił się o lob nad Mignoletem. Ale włożył w to za dużo siły.

43'

Tymczasem z trybun słyszymy przyśpiewkę: "Paris est magique" (Paryż jest magiczny).

1
2
41'

Nie będziemy się oszukiwać. Rywalizacja w tym meczu jest już raczej zakończona.

18:37

Tak wyglądał gol na 3:0.

5
2
1
39'

Vanaken szukał jeszcze rozpaczliwym dośrodkowaniem któregoś z kolegów, ale w sumie nie wiemy za bardzo kogo.

1
37'

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Kylian Mbappe.

Wszystko zaczęło się od straty Sandry pod własnym polem karnym. Pojedynek szybkościowy na skrzydle wygrał oczywiście Mbappe, a potem zagrał do Messiego po to, by Argentyńczyk popisał się przepięknym uderzeniem z dystansu i podwyższył rezultat.

16
10
4
5
8
36'

Mata z prawej strony wbiega w szesnastkę, wykłada piłkę Ritsowi, ale refleksem popisał się Gianluigi Donnarumma i odbił piłkę na rzut rożny.

2
1
1
1
35'

Messi dalej szuka bramki. Chciał się zabawić i zakręcić obrońcami, a potem popisał się technicznym strzałem, lecz w porę zdążyli z interwencją obrońcy.

33'

Messi wszedł w pole karne, ale miał na plecach dwóch obrońców. Poczekał więc chwilę, by rzuciło się na niego kolejnych dwóch. Ostatecznie Argentyńczyk stracił piłkę.

32'

I znów nie ma dośrodkowania, a krótkie rozegranie i wycofanie piłki do Donnarummy.

31'

Szukał gola Messi, który podłączył się do akcji, gdy Di Maria ją nieco spowolnił. Leo dostał piłkę, ale zszedł na bardzo ostry kąt i zdołał tylko strzelić w Mignoleta, by wywalczyć rzut rożny.

30'

To miała być kolejna sprytna piłka za plecy obrońców Di Marii do Messiego, ale w porę zorientował się Hendry i wybił ją głową.

1
28'

Świetne podanie do wybiegającego na czystą pozycję Wijnalduma, ale jednak dogoniło go dwóch obrońców i Holender nie zdołał nawet oddać strzału, choć był już 12 metrów od bramki rywali.

1
27'

Trzeba jednak przyznać, że po szarży PSG w pierwszych minutach, teraz gospodarze wrzucili tryb ekonomiczny.

26'

Znów Sandra odważnie ruszył prawą flanką, ale nie udało mu się opanować piłki. Dobra robota Nuno Mendesa.

1
24'

Cisse Sandra dostał piłkę od Vanakena i przymierzył z 7 metrów, ale jego strzał świetnie broni Donnarumma. To była najlepsza okazja dla Club Brugge w tym meczu jak dotąd.

5
1
1
2
23'

Clinton Mata chciał zaimponować sztuczkami technicznymi na prawym skrzydle, lecz pod presją Nuno Mendesa pogubił się w tym wszystkim.

1
22'

Wrzutka Di Marii, ale wybija piłkę jeden z obrońców. Popędził Lang z kontrą w pole karne paryżan, dośrodkował po ziemi, ale... nikt tego nie zamknął.

1
21'

Mbappe faulowany przez Sandrę. Kolejna szansa dla PSG, bo to będzie rzut wolny kilka metrów w bok od narożnika pola karnego.

1
18'

Piłkarzom z Brugii pozostaje tylko kontratakować, ale i na to rywale nie zostawiają im miejsca ani czasu.

2
17'
16'

Wrzutka na Marquinhosa, ale piłka poleciała do Gueye, który pokusił się o strzał nożycami, lecz nad poprzeczką.

15'

Tym razem za szybko urwał się Mbappe. Chorągiewka w górze.

14'

Znów niebezpiecznie pod bramką Club Brugge. Tym razem Hendry zastawiał piłkę tak, by nie zdążył do niej Mbappe, ale mało brakowało do kolejnej katastrofy.

1
13'

Idrissa Gueye mocno pilnowany na 20. metrze. Został podwojony i stracił piłkę.

1
12'

Znowu bałagan w defensywie przyjezdnych. Przechwycił piłkę Messi, przeprowadził akcję przez kilka metrów i zagrał po ziemi do Di Marii, ale nieco za mocno i Mignolet zdążył z interwencją.

1
1
10'

Podanie do de Ketelaere, ale szybciej niż napastnik Club Brugge dobiegł do piłki Donnarumma.

9'

Piłkarze z Brugii wyglądają na zszokowanych. Trochę chyba minie zanim się otrząsną.

7'

Gol! Strzelił Kylian Mbappe. Asystował mu Angel Di Maria.

Ależ początek gospodarzy! Najpierw Mbappe wymienił sobie szybko kilka podań z Wijnaldumem, po czym zagrał do Di Marii i wydawało się, że akcja umarła. Tymczasem Argentyńczyk nagle zagrał piłkę nad głowami obrońców do uciekającego Francuza, a ten podwyższył prowadzenie PSG!

13
8
3
3
5
6'

Ruszyli goście. Mata i Balanta wyprowadzali akcję, ale nawet nie było tu strzału.

5'

Dwa rzuty rożne już mieli paryżanie, ale po tym drugim po prostu przedłużyli sobie posiadanie piłki. Weszli sobie z nią nawet na swoją połowę celem podbicia statystyk pewnie.

1
4'

I przenosimy się na drugą stronę boiska. Świetne podanie po ziemi na dobiegnięcie dostał Wijnaldum i w ostatniej chwili piłkę wybija Mignolet.

1
3'

I już goście próbują odpowiedzieć, ale strzał Noa Langa był za lekki.

2'

Gol! Strzelił Kylian Mbappe. Asystował mu Nuno Mendes.

Mbappe poprowadził akcję lewą stroną, zagrał do Mendesa, ten uderzył z ostrego kąta, a Mignolet wybił piłkę przed siebie. Na nieszczęście dla niego, na dobitkę wbiegał Francuz i już PSG jest na prowadzeniu.

9
5
4
4
4
1'

Już pierwsza akcja. Nuno Mendes z Mbappe lewą stroną.

1
2
1
czas Start meczu
18:37

Zawodnicy na boisku, trwa hymn Ligi Mistrzów. Proszę wstać! Za chwilę zaczynamy!

18:37

Halo Paryż!

1
18:37

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce w Belgii padł remis 1:1.

1
18:25

Dlatego w ankiecie zapytamy inaczej niż zwykle.

Kto zajmie trzecie miejsce w grupie A?
RB Lipsk
Club Brugge
18:25

Tak prezentuje się tabela grupy A.

18:25

A rozpoczynamy ją w Paryżu, gdzie PSG podejmuje Club Brugge. W równolegle rozgrywanym spotkaniu RB Lipsk zmierzy się z Manchesterem City.

2
18:25

Dobry wieczór! Rozpoczynamy ostatnią kolejkę fazy grupowej Ligi Mistrzów sezonu 2021/2022!