Liverpool FC. Schodzi: Takumi Minamino. Wchodzi: Max Woltman.

2
1
1
88'

Gaśnie wiara w osiągnięcie korzystnego wyniku. W Mediolanie coraz ciszej na stadionie. AC Milan nie poradził sobie z zespołem, z którego Juergen Klopp stopniowo wyciągał podstawowych zawodników.

1
1
1
85'

AC Milan zmarnował szanse na doprowadzenie do remisu. Zlatan Ibrahimović nie oddał soczystego strzału przewrotką po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Z kolei Franck Kessie nie poradził sobie z Alissonem w sytuacji sam na sam.

1
1
2
3
83'
82'

Zlatan Ibrahimović zabrał się za wykonanie rzutu wolnego kilka metrów od pola karnego przeciwnika. Nędzne uderzenie napastnika Milanu zostało zatrzymane przez zawodników ustawionych w murze przez Alissona.

2
1
2
2
2
80'

Liverpool FC. Schodzi: Divock Origi. Wchodzi: Fabinho.

2
1
1
1
77'

Podanie prostopadłe Zlatana Ibrahimovicia zostało poskromione przez ponownie czujnego Alissona. Nie pozwolił on na wykonanie strzału rozpędzonemu Juniorowi Messiasowi.

1
1
76'

Pozostało jeszcze trochę czasu gospodarzom, a kibice na trybunach mają nadzieję na cudowny finisz. Na razie szarża Theo Hernandeza zakończyła się dośrodkowaniem prosto w dłonie ustawionego na skraju pola bramkowego Alissona.

1
1
73'

Liverpool FC już bez Mohameda Salaha oraz Sadio Mane, mimo to radzi sobie z próbami przeciwnika. Od czasu do czasu robi się ciekawie, ale to wszystko najczęściej kilkanaście metrów od bramki strzeżonej przez Alissona.

1
68'

Alessandro Florenzi nie poradził sobie z wykonaniem dokładnego dośrodkowania. Jeszcze próbuje cokolwiek zdziałać Zlatan Ibrahimović, ale Ibrahima Konate radzi sobie nieźle w konfrontacjach z rutynowanym napastnikiem.

1
1
64'

Liverpool FC. Schodzi: Sadio Mane. Wchodzi: Joe Gomez.

64'
61'

AC Milan jeszcze próbuje cokolwiek zdziałać. Junior Messias próbował pokonać Alissona zza pola karnego. Niezła próba, ale futbolówka przeleciała po niej obok spojenia słupka z poprzeczką.

1
1
59'

AC Milan. Schodzi: Brahim Diaz. Wchodzi: Ismael Bennacer.

57'

The Reds już na prowadzeniu.

1
4
1
55'

Gol! Strzelił Divock Origi.

Katastrofa Rossonerich. Fikayo Tomori zmarnował cały kapitał wypracowany w pierwszej połowie. Obrońca gospodarzy zgubił piłkę blisko własnego pola karnego, a uderzenie Sadio Mane trafiło w obramowanie. W odpowiednim miejscu znalazł się jeszcze Divock Origi i przytomnie główkował za kołnierz Mike'a Maignana. Liverpool FC na prowadzeniu!

15
7
3
3
7
53'

Mohamed Salah starał się wykorzystać kolejne nieodpowiedzialne zagranie Sandro Tonaliego. Uderzenie z kilkunastu metrów zostało wyłapane przez Mike'a Maignana.

1
2
1
51'

Franck Kessie domagał się podyktowania rzutu karnego po starciu z Kostasem Tsimikaem. Sędzia nie zdecydował się na wykorzystanie gwizdka, a Liverpool FC natychmiast próbował zaskoczyć roztargnionych gospodarzy kontratakiem.

1
1
50'

Przerwa w grze spowodowana urazem Radego Krunicia.

48'

Dobra interwencja defensora pozwoliła zatrzymać atak Liverpoolu z wykorzystaniem lewego skrzydła. W odpowiedzi dośrodkowanie Pierre'a Kalulu zostało poskromione bez problemu przez przyjezdnych.

1
1
1
1
2
46'

Piłkarze powrócili do walki w Mediolanie. Gospodarze niezmiennie z nadzieją na wywalczenie awansu. Przyjezdni spokojni o pozostanie w elitarnym europejskim pucharze, ale nie zamierza odpuścić Rossonerim.

1
Czy AC Milan odzyska prowadzenie po przerwie?
2
1
2
45'

Doliczone dwie minuty.

1
42'

Próba przedostania się w pobliże bramki Alissona. Kombinacja z udziałem Zlatana Ibrahimovicia została zahamowana przez ustawionych w odpowiednich miejscach podopiecznych Juergena Kloppa.

1
40'

Pozostało pięć minut do zakończenia pierwszej połowy meczu. Rade Krunić poradził sobie z poskromieniem ataku Liverpool FC, ale zainicjowana przez niego akcja zakończyła się stratą Zlatana Ibrahimovicia. Ponownie czas pracuje na niekorzyść Rossonerich.

1
1
38'

Tradycja została dochowana.

36'

Gol! Strzelił Mohamed Salah.

Gospodarze nie nacieszyli się długo swoim prowadzeniem. Juergen Klopp wymownie cieszy się z wyrównania. Mnóstwo miejsca mieli tym razem podopieczni Niemca. Mohamed Salah nie miał blisko siebie Alessio Romagnoliego i wykonał dobitkę uderzenia zatrzymanego przez Mike'a Maignana.

10
5
1
1
7
35'

Alex Oxlade-Chamberlain kolejnym zawodnikiem, którego uderzenie zostało zablokowane. Złapał się wymownie za głowę, ponieważ wywalczenie wyłącznie rzutu rożnego nie jest dla niego satysfakcjonujące.

1
1
34'

Liverpool FC już organizuje się do pościgu, mobilizują się do walki Mohamed Salah oraz Sadio Mane. Była szansa na pokonanie Mike'a Maignana z obrębu pola karnego, ale ponownie blokowali szczelnie ustawieni gospodarze.

1
32'

Fikayo Tomori zdobył prowadzenie dla Milanu.

1
2
1
1
1
29'

Gol! Strzelił Fikayo Tomori.

AC Milan na prowadzeniu i jeszcze poważniej angażuje się w rywalizację o pozostanie w Lidze Mistrzów. Rossoneri wykorzystali do zdobycia gola rzut rożny wywalczony przez Zlatana Ibrahimovicia. Pogubili się goście i choć Alisson rozprawił się z pierwszym uderzeniem Alessio Romagnoliego, to wobec dobitki Fikayo Tomoriego okazał się bezradny. Zrobiło się interesująco!

14
9
2
3
7
27'

Ponownie Ibrahima Konate starał się oddać uderzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tym razem nie główkował, a starał się pokonać kopnięciem Mike'a Maignana. W odpowiednim momencie blokowali gospodarze, a ich kontra zakończyła się wywalczeniem kornera przez Zlatana Ibrahimovicia.

1
27'

Rozegranie zespołu z Anfield zostało przerwane faulem na wysokości koła środkowego. Liverpool FC od rzutu wolnego, ale w znacznej odległości od bramki strzeżonej przez Mike'a Maignana.

1
1
25'

Przerwa w grze spowodowana urazem.

24'

Mike Maignan starał się stworzyć szansę na strzelenie gola Zlatanowi Ibrahimoviciowi dalekim wykopem. Poradzenie sobie w konfrontacji z Ibrahimą Konate nie było jednak banalnym zadaniem dla reprezentanta Szwecji.

1
20'

Jeszcze Liverpool FC od rzutu rożnego. Pierwsza szansa dla jego środkowych obrońców na wbiegnięcie w pole karne Milanu. Skutecznie jednak po dośrodkowaniu Fikayo Tomori oraz Alessio Romagnoli. Centrował Alex Oxlade-Chamberlain.

19'

Pierwsza tak wyrazista akcja Sadio Mane, który cofnął się nieco do rozegrania piłki. Całe zamieszanie zakończyło się dośrodkowaniem, z którego zneutralizowaniem poradził sobie Fikayo Tomori.

16'

Akcja zawodników Liverpool FC została przeprowadzona z wykorzystaniem ustawionego na lewym skrzydle zawodnika. Beznadziejne dośrodkowanie przeleciało ponad głowami wszystkich graczy zainteresowanych oddaniem strzału. W tej sytuacji od bramki Mike Maignan.

15'

Była chwila rozmowy Juergena Kloppa z prowadzącym spotkanie holenderskim arbitrem. Niemiec miał dużo do powiedzenia, natomiast Danny Makkeile starał się utemperować jego nadmierny zapał do dyskutowania.

1
12'

Podopieczni Stefano Piolego nabierają pewności siebie i prezentują możliwości w ataku pozycyjnym. Gospodarze starali się poklepać w centrum boiska z wykorzystaniem Francka Kessiego oraz Zlatana Ibrahimovicia.

2
10'

Strzeli w tym meczu gola?

4
2
1
3
8'

Junior Messias zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Pozycja przeznaczona do wykonania dośrodkowania, które nie trafiło do przygotowanych do oddania uderzenia zawodników z Mediolanu.

1
7'

Pierwsza szansa na zranienie przyjezdnych po ewidentnym błędzie obrony. Nie zorientował się w odpowiednim momencie Franck Kessie i pożar został ugaszony przez skoncentrowanego na swoim posterunku Alissona.

6'

Po kolejnym nieudanym przyspieszeniu podopiecznych Juergena Kloppa wykonanie wrzutu z autu zostało powierzone Theo Hernandezowi. Liverpool FC pozostał w wysokim pressingu na połowie przeciwnika.

1
4'

Rozegranie zespołu z Premier League. Piłka trafiła na prawą stronę boiska do Mohameda Salaha, któremu ani nie udało się rozpędzić wzdłuż linii bocznej boiska, ani uruchomić podaniem oczekujących na nie kompanów z Liverpool FC. Po chwili ponowienie ataku i Neco Williams poczęstował banalnym uderzeniem Mike'a Maignana.

1
2'

Liverpool FC w nieklasycznych żółtych koszulkach i spodenkach. Pierwsza próba uruchomienia dalekim podaniem Divocka Origiego została poskromiona przez rozstawionych w odpowiednich miejscach podopiecznych Stefano Piolego.