Chelsea FC
44' Kai Havertz
Southampton FC
23' Ibrahima Diallo 47' Che Adams 80' Moussa Djenepo 90+1' Fraser Forster
1:1 (4 : 3 )

Chelsea FC pozostaje w grze o trofeum!

4:3. Reece James zamknął konkurs rzutów karnych i jednocześnie walkę o awans.

3:3. Oriol Romeu trafił miękkim strzałem w środek bramki.

3:2. Chelsea FC na prowadzeniu przed ostatnią serią dzięki strzałowi Bena Chilwella.

Nie ma gola! William Smallbone zmartwił przyglądającego się konkursowi z ławki rezerwowych Jana Bednarka. Strzał na wiwat.

2:2. Callum Hudson-Odoi strzelił skutecznie, choć Fraser Forster rzucił się w odpowiednim kierunku.

1:2. Shane Long strzelił do bramki po wymanewrowaniu golkipera Chelsea FC.

Nie ma gola! Fraser Forster wyszedł dynamicznie w powietrze i nie dał się pokonać uderzeniem Masona Mounta.

Nie ma gola! Theo Walcott strzelił płasko blisko narożnika, ale rewelacyjnie interweniował Kepa Arrizabalaga. To było zbyt czytelne.

1:1. Drugim egzekutorem rzutu karnego był Marcos Alonso. Również nie pozwolił sobie na popełnienie błędu.

0:1. Adam Armstrong rozpoczął konkurs dobrym strzałem.

1:1 i trzeba to rozstrzygnąć.

Czekamy na jedenastki.

Nieco ponad 90 minut walki nie przyniosło rozstrzygnięcia w meczu Pucharu Ligi Angielskiej. Dla jednych na szczęście, dla drugich na nieszczęście o wszystkim zdecyduje konkurs rzutów karnych. Całkiem energiczna konfrontacja wypełniona sytuacjami podbramkowymi. Drużyny wykorzytały po jednej z nich.

Kepa Arrizabalaga zmazuje plamę. Żywiołowa reakcja bramkarza po kolejnej efektownej interwencji. Southampton FC nie muruje dostępu do własnej bramki, a ruszyło w doliczonym czasie po rozstrzygającego gola.

Żółtą kartkę otrzymał Fraser Forster za celebrowanie wznowienia.

Doliczone cztery minuty.

Denerwują się menedżerowie na ławkach. Nie ma powodu do zadowolenia Thomas Tuchel, ponieważ jego podopieczni grają nierówno i ani nie potrafią wykorzystać swoich sytuacji podbramkowych, ani nie mogą pozbawić impetu Southampton FC.

Druga w meczu szansa na gola Williama Smallbona. Tym razem nie przymierzył w bramkę Kepy Arrizabalagi. Powinien zdecydowanie lepiej wykończyć atak, ponieważ nie ma gwarancji, że Chelsea FC pozwoli na przeprowadzenie jeszcze jednego.

Ostatnie szanse na rozstrzygnięcie konfrontacji przed konkursem rzutów karnych. W pierwszej połowie Chelsea FC strzeliła gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przed momentem wykonała stały fragment gry z takimi samymi nadziejami, jednak Marcos Alonso nie trafił w bramkę Southampton.

Southampton FC. Schodzi: Moussa Djenepo. Wchodzi: Valentino Livramento.

Żółtą kartkę otrzymał Moussa Djenepo za ostre przewinienie.

Mnóstwo uderzeń, sporo prób celnych. William Smallbone mógł strzelić gola krótko po pojawieniu się na boisku z ławki rezerwowych. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła nie pokonał Kepy Arrizabalagi. Tym razem znakomicie golkiper Chelsea FC.

Southampton FC. Schodzi: Ibrahima Diallo. Wchodzi: Oriol Romeu.

Jak na zawołanie Saul Niguez. Techniczny strzał w kierunku okienka bramki Southampton FC. Piłka została sparowana przez odpowiednio ustawionego Frasera Forstera. Bramkarz Świętych pracuje na wysoką notę.

Marnują swoje szanse na strzelenie drugiego gola tak gospodarze, jak również goście. W pudłowaniu albo w trafieniu w Frasera Forstera przoduje Saul Niguez. Obok Kaia Havertza ma na koncie najwięcej zmarnowanych sytuacji podbramkowych.

Ponownie Chelsea FC od rzutu wolnego na połowie przeciwnika. Co prawda Shane Long oderwał się od gospodarzy w momencie wrzutki z rzutu wolnego, ale nie oddał dokładnego strzału.

Przewinienie Reece'a Jamesa na podrywającym się do rajdu Shanie Longu. Southampton FC miało możliwość rozegrania rzutu wolnego na połowie Chelsea FC. Za jego wykonanie zabrał się Stuart Armstrong, którego wrzutka w kierunku Lyanco została poskromiona przez podopiecznych Thomasa Tuchela.

Chelsea FC. Schodzi: Ross Barkley. Wchodzi: Ben Chilwell.

Chelsea FC. Schodzi: Hakim Ziyech. Wchodzi: Mason Mount.

Southampton FC. Schodzi: Nathan Tella. Wchodzi: Theo Walcott.

Southampton FC. Schodzi: Che Adams. Wchodzi: Shane Long.

Ponad godzina spotkania za drużynami. Podobnie jak w pierwszej połowie mocne i ofensywne otwarcie. Teraz piłkarze mają za zadanie utrzymać tempo oraz poziom emocji, co przed przerwą niekoniecznie się udało. Chętnym do uniknięcia konkursu rzutów karnych powinno zacząć się spieszyć.

Kanonada zawodników z Londynu i kolejne dwie interwencje zaprezentowane przez Frasera Forstera. Poradził on sobie między innymi z próbą aktywnego, jednak nieskutecznego Saula Nigueza.

Przewinienie Che Adamsa na Hakimie Ziyechu blisko linii pola karnego Southampton FC. Szansa na odzyskanie prowadzenia z rzutu wolnego. Bezpośrednie uderzenie Reece'a Jamesa i zmierzająca pod poprzeczkę piłkę sparował Fraser Forster.

Adam Armstrong poczęstował celnym strzałem Kepę Arrizabalagę. Bramkarz Chelsea FC tym razem odpowiednio skoncentrowany i częściowo zrehabilitował się za naganne zachowanie przy golu Che Adamsa.

Złe zachowanie Kaia Havertza, który za daleko wypuścił sobie futbolówkę po podaniu prostopadłym. Dlatego stała się ona łatwym łupem dla Frasera Forstera. Powinien być przynajmniej strzał w sytuacji sam na sam.

Saul Niguez nie patyczkował się z przeciwnikiem i popełnił ostre przewinienie. Nie ma żółtego kartonika od Kevina Frienda, ale spojrzał on surowym wzrokiem w kierunku byłego pomocnika Atletico Madryt.

Gol! Strzelił Che Adams.

Southampton FC doprowadziło do remisu krótko po przerwie! Che Adams z golem na 1:1. Przyjezdni przechwycili piłkę na połowie przeciwnika, a wymiana podań oraz drybling Kyle'a Walkera-Petersa zakończyły się strzałem celnym. Beznadziejnie na linii interweniował Kepa Arrizabalaga i ułatwił wykonanie dobitki do sieci.

Rozpoczęła się druga połowa starcia na Stamford Bridge. Przyjezdni muszą zaproponować znacznie więcej w ofensywie, jeżeli liczą na odwrócenie wyniku. Ciekawe, czy Chelsea FC będzie bardziej zainteresowana podwojeniem prowadzenia czy utrzymaniem tego skromnego.

Święci muszą gonić przeciwnika.

Pierwsza połowa dla Chelsea!

Czy Southampton FC wyrówna po przerwie?

Początki obiecujące, ale stopniowo powietrze schodziło z zawodników. Chelsea FC nie wykorzystała kilku szans na pokonanie Frasera Forstera, ale w 45. minucie dopięła swego. Kai Havertz główkował na 1:0 po dośrodkowaniu Hakima Ziyecha z rzutu rożnego. Święci nie sprawdzili jeszcze poważnie Kepy Arrizabalagi.

Doliczona minuta.

Gol! Strzelił Kai Havertz. Asystował mu Hakim Ziyech.

Bramka do szatni zdobyta przez The Blues! Chelsea FC na prowadzeniu dzięki stałemu fragmentowi gry. Na za dużo pozwolili obrońcy przyjezdnych Kaiowi Havertzowi, a ten główkował w narożnik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hakima Ziyecha. Fraser Forster tym razem nie miał dużo do powiedzenia między słupkami.

Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie. Podanie Calluma Hudsona-Odoia do Hakima Ziyecha, a jego natychmiastowe uderzenie zostało zablokowane przez ciasno rozstawionych na linii pola karnego zawodników w czerwono-biało-czarnych strojach.

Coraz mniej czasu w pierwszej połowie.

Nieudana kombinacja zaproponowana na prawej stronie boiska przez Calluma Hudsona-Odoia oraz Hakima Ziyecha. Futbolówka uciekła zawodnikom Chelsea FC pod nogi przeciwników. Zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze na początku rywalizacji.

Kepa Arrizabalaga interweniował po strzale Stuarta Armstronga. Piłka zwolniła po rykoszecie od defensora Chelsea FC - Malanga Sarra, co akurat tym razem ułatwiło wykonanie interwencji byłemu zawodnikowi Athleticu Bilbao.

Na zakończenie drugiego kwadransa meczu dośrodkowanie z rzutu rożnego w kierunku Lyanco. Lot piłki został przedłużony w kierunku ustawionego w pobliżu dalszego słupka Adama Armstronga, ale temu nie udało się wygrać pojedynku fizycznego i wepchnąć piłki do sieci.

Przewinienie Calluma Hudsona-Odoia na Kyle'u Walkerze-Petersie. Southampton FC od rzutu wolnego, ale beznadziejne dośrodkowanie zostało odprowadzone poza boisko przez zawodników w granatowych strojach z białymi elementami.

Kai Havertz dryblował na połowie Southampton i po wymanewrowaniu Lyanco oddał mocne uderzenie. Ponownie bez efektu bramkowego. Wznowienie od rzutu rożnego i tym musieli zadowolić się podopieczni Thomasa Tuchela.

Nieco spokoju w Londynie. Publiczność rozbawiona po kompletnie nieudanym wykopnięciu piłki przez Frasera Forstera. Wylądowała ona poza boiskiem i Callum Hudson-Odoi mógł wznowić rywalizację wrzutem z autu.

Żółtą kartkę otrzymał Ibrahima Diallo za przytrzymanie przeciwnika.

Dobrze w defensywie gospodarze i jeszcze nie pozwolili na sprawdzenie groźnym strzałem Kepy Arrizabalagi. Southampton FC próbuje cokolwiek zdziałać na połowie przeciwnika, ale jak dotąd robi to chaotycznie.

Ponownie The Blues. Piłka przed polem karnym i pod nogami Kaia Havertza. Niemiec ułożył sobie i oddał mocne uderzenie. Fraser Forster tym razem nie musiał interweniować, ponieważ napastnik Chelsea FC nie przymierzył.

Dynamiczny, ale bezbramkowy kwadrans meczu na Stamford Bridge. Dwie sytuacje strzeleckie wykreowali piłkarze Chelsea FC, jednak pokonanie Frasera Forstera jest skomplikowanym zadaniem.

Akcja oskrzydlająca Chelsea FC. Podanie na lewą stronę do Rossa Barkleya, a ten oddał piłkę Marcosowi Alonso. Kapitan The Blues został zablokowany w momencie oddawania strzału. Lepszym pomysłem było uruchomienie wcześniej Kaia Havertza.

Southampton FC na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Wymiana podań zakończona uderzeniem z dystansu Adama Armstronga. W odpowiednim miejscu ustawił się Reece James i nie pozwolił na przetestowanie, a tym bardziej na pokonanie Kepy Arrizabalagi.

Fraser Forster ponownie na posterunku! Świetna robinsonada. Jedną dłonią odbił futbolówkę na korner po dośrodkowaniu oraz uderzeniu Saula Nigueza. Po niespełna minucie trzeci celny strzał, tym razem z dystansu, ale również poskromiony przez bramkarza.

Dośrodkowania w obu pola karne. Na samym początku meczu zapachniało sytuacją podbramkową Southampton FC, ale Święci zostali zablokowani. W odpowiedzi Callum Hudson-Odoi sprawdził celnym uderzeniem Frasera Forstera. Bramkarz przyjezdnych nie pozwolił sobie na błąd.

Rozpoczęła się konfrontacja na Stamford Bridge. Gospodarze nie zamierzają pozwolić sobie na niepowodzenie w Pucharze Ligi Angielskiej. Southampton FC w dobrym dniu potrafi sprawiać niespodzianki i chce żeby wtorek był jednym z nich.

Zestawienie Chelsea FC.

Jan Bednarek może wejść z ławki rezerwowych.

Sędzia: Kevin Friend

W Pucharze Ligi Angielskiej dojdzie do konfrontacji Chelsea FC z Southampton FC. Najlepszy klub Ligi Mistrzów będzie dysponować atutem własnego stadionu w rywalizacji z zespołem Jana Bednarka. W Premier League gospodarze są liderami, natomiast Świętym bliżej do strefy spadkowej.