Fortuna Puchar Polski: 1/16 finału
27 paź 2021 17:30
90+3'

Dośrodkowanie Vidy zablokowane, ale Piast ma aut na wysokości pola karnego Zagłębia. Nie spieszy się przyjezdnym.

90+2'

Niezły, ale niecelny strzał Lipskiego z trzydziestu metrów.

90+2'

Ukarany również trener Zagłębia Artur Skowronek. Za protesty.

90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Duriska. Za kolejny ostry faul na rezerwowym Kirejczyku.

Zagłębie Sosnowiec
90'

Spotkanie potrwa o minimum trzy minuty dłużej.

2
1
1
1
1
88'

Piast w dalszym ciągu jest ustawiony bardzo defensywnie, ale Zagłębie nie potrafi wykreować żadnej sytuacji. Męczą się w ataku pozycyjnym gospodarze.

1
1
85'

Żółtą kartkę otrzymał Miguel Munoz. Za faul taktyczny.

Piast Gliwice
1
85'

Jeszcze jeden rzut wolny dla Piasta, ale Munoz nie trafił czysto w piłkę na piątym metrze.

1
83'

Popsuli kontrę gospodarze. Banaszewski podawał do Sobczaka, ale ten nie dość, że był na spalonym, to i tak nie opanował piłki przy linii bocznej.

1
80'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Holubek.

1
80'

Holubek walczył o piłkę z Bryłą, doszło do kontaktu między zawodnikami. Obaj nie podnoszą się z murawy.

1
79'

Kolejny raz skutecznie na przedpolu spisał się Szymański.

1
78'

Tymczasem Zagłębie. Banaszewski strzelał z narożnika pola karnego, ale zablokował go ofiarnym wślizgiem Munoz.

1
1
77'

Precyzyjne dośrodkowanie Kądziora z rzutu rożnego, pozostawiony kompletnie bez opieki w polu karnym został Pyrka, ale nie trafił czysto w piłkę i nie oddał groźnego strzału.

2
1
77'

Piast kontroluje wydarzenia na boisku i w zasadzie nie pozwala na wiele gospodarzom.

1
74'

Żółtą kartkę otrzymał Joao Oliveira. Kirejczyk trafiony w twarz.

1
1
73'

Po raz kolejny pokazał się Szumilas, efektownie przyjął sobie piłkę przed polem karnym, jednak strzał był bardzo nieudany.

1
72'

Akcja dwójki rezerwowych. Seedorf na lewej stronie, próba dośrodkowania do Sobczaka, ale dobrze spisała się defensywa Piasta.

1
69'

Smoleń złamał akcję do środka, poprowadził piłkę przez dobre kilkanaście metrów, ale w końcowej fazie popisał się bardzo niedokładnym podaniem i futbolówka wyleciała poza boisko.

1
68'
67'

Mogło być 0:2! Kontratak Piasta, holował piłkę Tiago Alves, wreszcie strzelał z szesnastu metrów, ale trafił tylko w poprzeczkę!

4
3
64'

Piast ustawiony trochę bardziej defensywnie. Taktyka czy aż tak dobra postawa Zagłębia?

1
1
1
63'

Przeciągnięte dośrodkowanie Smolenia. Mogą żałować gospodarze, bo do tego momentu dobrze zapowiadała się ta akcja.

1
60'

Pawłowski miał jeszcze jedną sytuację na szesnastym metrze, ale ponownie strzelił nad poprzeczką.

1
60'

Kolejny bardzo groźny daleki wyrzut piłki z autu przez Dalicia, jednak nie popełniają błędu w defensywie goście.

1
58'

Tym razem rzut rożny wykonywali goście. Centrował Lipski, ale wybili piłkę zawodnicy Zagłębia.

55'

Nieudany strzał Pawłowskiego z osiemnastu metrów. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

54'

Rzut rożny dla Zagłębia. Dośrodkowanie Szumilasa na dalszy słupek, ale dobrym piąstkowaniem popisał się Szymański.

1
51'

Ostrzał bramki Zagłębia! Najpierw Tiago Alves, po chwili jeszcze Ameyaw, ale dwukrotnie bardzo dobrze broni Perdijić!

1
49'

Szumilas oddał płaski strzał zza pola karnego, lecz nie trafił w bramkę.

1
49'

Sytuacja była sprawdzana na wozie VAR, ale uznano, że nie doszło do zagrania ręką o Holubka.

1
1
48'

1
46'

Zagłębie Sosnowiec. Schodzi: Alex Tanque. Wchodzi: Szymon Sobczak.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Alex Tanque #67
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

1
16:43

Piłkarze wracają na boisko.

1
45+1'

Dośrodkowanie Lipskiego z rzutu wolnego, strzelał głową Munoz, ale lekko i w środek bramki.

1
45'

Minutę doliczyli sędziowie.

1
2
45'

Sokołowski pokusił się o dłuższe podanie w stronę rozpędzonego Winciersza, ale ten nie zdążył do piłki przed bramkarzem Zagłębia.

1
1
43'

Piast miał rzut wolny, ale Holubek oddał bardzo lekki strzał i bez problemu złapał piłkę Perdijić.

1
42'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Ambrosiewicz. Wyliczył przewinienia zawodnikowi Zagłębia arbiter.

1
41'

Gospodarze reklamowali zagranie piłki ręką jednego zawodników Piasta we własnym polu karnym, ale sędziowie nawet tego nie analizowali. Chwilę wcześniej odgwizdana została pozycja spalona.

1
38'

Piast w posiadaniu piłki, Zagłębie broni się całym zespołem na własnej połowie.

1
1
37'

Lipski zagrywał z rzutu wolnego, za krótko wybijali piłkę zawodnicy Zagłębia i dobrą sytuację strzelecką na piętnastym metrze miał Sokołowski, jednak nie przymierzył zbyt dobrze.

1
34'

Akcja Piasta. Mokwa dostał dobre podanie od Sokołowskiego, sięgnął piłkę przy linii końcowej i zdołał odegrać wzdłuż bramki, ale nie było tam żadnego z partnerów. Duriska wykazał się niezwykłym spokojem i odegrał piłkę klatką do własnego bramkarza.

2
33'

Dalić popisał się bardzo niecelnym strzałem i piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

1
32'

Daleki wyrzut piłki z autu przez Dalicia, opanował ją w polu karnym Tanque, ale nie miał dobrej pozycji do oddania strzału i został zablokowany przez rywala. Korner.

29'

Jedna z nielicznych akcji Zagłębia w ostatnim czasie, ale popsuł ją niecelnym dośrodkowaniem Pawłowski. Nie było żadnego z partnerów w polu karnym.

1
27'

Bardzo dobre dośrodkowanie Sokołowskiego, jednak za szybko wystartował do piłki Stojiljković i został złapany na spalonym.

1
26'

Składał się do strzału przewrotką Stojiljković, ale sędzia uznał, że zbyt wysoko podniósł nogę i rozległ się gwizdek przerywający akcję Piasta.

26'

Piast przejął zdecydowaną kontrolę nad meczem. Zagłębie ma problem, by wydostać się z własnej połowy.

1
2
25'

Płaskie dośrodkowanie Winciersza, po którym nie trafił w piłkę w dobrej sytuacji Ameyaw. Dobijał jeszcze zza pola karnego Tiago Alves, ale jego próba okazała się minimalnie niecelna.

1
23'

Jeszcze jedna próba w wykonaniu Sokołowskiego, tym razem adresatem podania był Stojiljković, lecz i on nie doszedł do piłki.

1
22'

Pokazał się na wolne pole Winciersz, dostrzegł to Sokołowski, ale podawał niedokładnie w kierunku swojego kolegi.

21'

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Stojiljković. Nieodpowiedzialny faul w środkowej strefie boiska.

2
1
1
1
2
20'

Sędziowie nie mieli wątpliwości - bramka została zdobywa prawidłowo. Piast prowadzi w Sosnowcu.

1
1
19'

Sprawdzana jest jeszcze opcja ewentualnego spalonego przy tym trafieniu.

3
1
18'

Gol! Strzelił Mateusz Winciersz. Asystował mu Patryk Lipski.

Świetne dośrodkowanie Lipskiego, Winciersz uciekł obronie Zagłębia i strzałem z powietrza umieścił piłkę w okienku bramki!

11
7
5
3
5
17'

A tymczasem z kontratakiem wyszedł Piast. Kończył go mocnym strzałem z dystansu Tiago Alves, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Zagłębia!

2
16'

Dość spokojny początek spotkania. Nie było jeszcze stuprocentowej sytuacji z żadnej ze stron.

1
13'

Zagłębie próbuje dłużej utrzymać się przy piłce i czeka na odpowiedni moment, by posłać prostopadłe podanie w pole karne. Przed momentem próbował Ambrosiewicz, ale Bryła nie doszedł do piłki.

1
12'

Zagłębie nie pozwala swobodnie rozgrywać piłki na swojej połowie zawodnikom Piasta. Od razu jest agresywny doskok i próba odbioru.

1
9'

Po dośrodkowaniu Lipskiego z rzutu rożnego piłka została wybita przed pole karne. Był tam niepilnowany Holubek, pokusił się o uderzenie z powietrza, ale dość wyraźnie się pomylił.

1
1
7'

Ależ przekombinowali teraz gospodarze z krótkim rozegraniem rzutu rożnego. Bryła zagrał do Gojnego, ten chciał odegrać na jeden kontakt, ale włożył zbyt dużo siły. Piłka opuściła boisko.

1
6'

Raz atakują jedni, raz drudzy. Przed momentem mieliśmy płaskie wstrzelenie piłki w pole karne Piasta, ale nie opanował futbolówki Tanque.

1
5'

Włączył się do akcji ofensywnej Holubek, dostał podanie w tempo, ale nie zdołał zacentrować piłki w pole karne. Dobre zachowanie defensywy gospodarzy.

1
2'

Ciekawa akcja Zagłębia. Gojny podawał prostopadle do Bryły, ale temu zabrakło centymetrów, by opanować piłkę w polu karnym Piasta. Dobra interwencja Szymańskiego na przedpolu.

1
czas Start meczu
16:43

Piłkarze wychodzą na boisko. Za moment początek spotkania.

1
16:43

Naprzeciwko siebie staną zespoły z Fortuna I ligi oraz PKO Ekstraklasy. W minionej kolejce Zagłębie zremisowało 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, z kolei Piast wygrał 4:1 z Legią Warszawa.