(0:0)
Zakończony
Macedonia Płn.
komentarz

Sensacja w Palermo. Włosi przegrywają z Macedonią Północną i nie jadą na mundial!

37
83
16
3
5
90+6'

Ależ blisko gola na 1:1! Tuż obok bramki sytuacyjnie strzelał Florenzi!

6
6
7
3
3
90+4'

Dał się sfaulować Bardi. Nie pchał akcji na siłę do przodu.

1
1
90+4'

Ależ to się wszystko potoczyło. Włosi mieli gigantyczną przewagę, a tymczasem mogą zostać z niczym!

6
3
1
2
90+2'

Gol! Strzelił Aleksandar Trajkovski.

SENSACJA WISI W POWIETRZU! Ależ radość na ławce gości! Kapitalny strzał z dystansu oddał Trajkovski. Mocny, blisko słupka i Donnarumma nie zdążył! Goście prowadzą 1:0 i są o krok od finału baraży!

49
24
15
3
3
90+2'

Pellegrini miał trochę miejsca, szukał prostopadłym podaniem Raspadoriego, ale zagrywał zdecydowanie za mocno i partner z drużyny nie zorientował się w porę.

1
1
90'

Sędzia doliczył minimum pięć minut.

89'

Włochy. Schodzi: Domenico Berardi. Wchodzi: Joao Pedro Galvao.

wchodzi Wchodzi
Joao Pedro Galvao #9
schodzi Schodzi
1
88'

Gwizdy ze strony kibiców, bo bramkarz gości nie podnosi się z murawy. Sędzia już pokazał, że doliczy ten czas.

1
1
1
2
87'

Tymczasem problemy Dimitrievskiego. Jest opatrywany przez lekarzy.

1
86'

Macedonia Płn.. Schodzi: Darko Velkoski. Wchodzi: Kire Ristevski.

Darko Velkoski #8
85'

Ależ blisko Włosi! Pellegrini dostał podanie od Lorenziego, ale nie trafił czysto w piłkę i strzelił obok bramki...

1
84'

Ristovski centrował z prawego skrzydła, ale przeczytał to Donnarumma i pewnie interweniował na przedpolu.

84'

Coraz mniej czasu mają Włosi, by rozstrzygnąć ten mecz w podstawowym czasie gry.

1
83'

Fatalnie wykonany rzut rożny przez gospodarzy. Nie popisał się Raspadori. Czyżby nerwy?

2
2
80'

Żółtą kartkę otrzymał Darko Velkoski. Faul taktyczny.

1
78'

Pograli na małej przestrzeni gospodarze, ale Raspadori z dwudziestu metrów uderzył nieznacznie nad bramką.

1
1
77'

Włochy. Schodzi: Nicolo Barella. Wchodzi: Sandro Tonali.

76'

Kwadrans do końca spotkania. Czyżby o wszystkim miała rozstrzygnąć dogrywka, a może nawet rzuty karne? To byłoby dość sensacyjne, biorąc pod uwagę olbrzymią przewagę Włochów...

1
1
73'

Kolejny rzut rożny dla Włochów i nad bramką główkował Mancini.

1
72'

Ładnie pograli gospodarze na prawej stronie. Barella do Florenziego, ale raz jeszcze blokują strzał rywale.

72'

Macedonia Płn.. Schodzi: Milan Ristovski. Wchodzi: Bojan Miovski.

Bojan Miovski #23
70'

Czas działa na korzyść gości, którzy z minuty na minutę czują się jakby pewniej na boisku. A u Włochów coraz większa nerwowość.

67'

Po rzucie rożnym w środek bramki główkował Bastoni.

67'

Powoli, mozolnie budują kolejne akcje Włosi. Nie można się przyczepić do ich gry, ale tylko do dwudziestego metra. Później zaczynają się schody.

2
63'

I kolejna świetna okazja gospodarzy. Berardi opanował piłkę na piątym metrze po kapitalnym podaniu Verrattiego, ale Alioski w ostatniej chwili zdołał zablokować swojego rywala!

1
3
63'

Z dystansu strzelał Insigne, był rykoszet, po którym piłka poleciała prosto do rąk Dimitrievskiego.

2
62'

Lepszy okres w grze Macedończyków, którzy potrafią dłużej utrzymać się przy piłce w środkowej strefie boiska.

2
60'

Z narożnika pola karnego nad bramką uderzał Trajkovski.

59'

Macedonia Płn.. Schodzi: Arijan Ademi. Wchodzi: Stefan Ashkovski.

Stefan Ashkovski #3
58'

Niebywałe, ale kolejny raz fatalnie mylą się Włosi! Świetne podanie Verrattiego, Berardi idealnie opanował piłkę na szesnastym metrze, ale uderzył nad poprzeczką!

1
1
57'

Florenzi wrzucał z prawej strony, był w polu karnym Immobile, ale nie sięgnął piłki.

55'

Zablokowany strzał Immobile z dystansu. Chwilę wcześniej źle rozwiązali kontratak gospodarze.

1
55'

Statystyka strzałów? 19-2 na korzyść Włochów!

2
1
54'

Raz jeszcze Berardi, ależ było blisko! Piękne uderzenie z dystansu lewą nogą, po którym piłka przeleciała tuż obok słupka!

1
53'

Berardi! Mocny strzał z dwudziestu pięciu metrów, jednak w środek bramki! Broni Dimitrievski.

52'

Okazja dla gości. Ładnie wyszli spod pressingu, po wrzutce z lewej strony piłka została wybita przed pole karne, gdzie był niepilnowany Trajkovski, lecz jego strzał był lekki i niecelny.

50'

Tak jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej zdecydowanie ruszyli do ataku gospodarze.

2
49'

Przeciągnięte dośrodkowanie Berardiego. Włożył w nie zbyt dużo siły. Verratti robił, co mógł, ale nie dobiegł do piłki.

47'

Kolejny raz odebrali piłkę na połowie rywala Włosi, Verratti zagrał w narożnik pola karnego do Berardiego, ale ten strzelił prosto w ofiarnie interweniującego obrońcę gości.

46'

Bez zmian w przerwie obie reprezentacje.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

1
1
komentarz

Przerwa. Przygniatająca przewaga Włochów, ale na tablicy wyników bezbramkowy remis.

1
45'

Minimum jedna minuta doliczona przez sędziego.

45'

Kontra gości! Trajkovski strzelał zza pola karnego, ale broni Donnarumma.

45'

Berardi do Immobile, ten strzelał z ostrego kąta... i ponownie blokują rywale.

43'

W dalszym ciągu nieprawdopodobnie gniotą swojego rywala Włosi. Na boisku jest tak naprawdę tylko jedna drużyna. Jakimś jednak cudem utrzymuje się bezbramkowy remis.

2
2
41'

Ależ akcja gospodarzy. Pograli szybko, na jeden kontakt, wreszcie Barella miał mnóstwo miejsca z prawej strony, jednak nie potrafił celnie dograć piłki, choć w polu karnym było dwóch partnerów.

1
39'

Co za radość Florenziego! Po błędzie Manciniego pędził w kierunku bramki Churlinov, wydawało się, że znajdzie się w sytuacji sam na sam z Donnarummą, jednak dosłownie na moment stracił panowanie nad futbolówką i wykorzystał to Florenzi.

39'

Źle wykonany rzut rożny przez gospodarzy, ale piłka momentalnie wróciła pod ich nogi. Insigne dostał kapitalne podanie w polu karnym, ale i jego uderzenie zostało zablokowane.

1
1
38'

Sytuacja sprawdzona. Nie ma rzutu karnego.

38'

Ależ zamieszanie w polu karnym Macedończyków. Były trzy strzały Włochów, ale rywale ofiarnie rzucali się do bloku. Jeszcze Włosi reklamują zagranie ręką jednego z rywali. Czekamy na decyzję VAR.

36'

Przechwyt Włochów na połowie rywala, od razu szukał strzału z dystansu Immobile, ale kolejny raz skutecznie blokują goście.

33'

Rzut rożny dla gospodarzy, lecz tym razem Jorginho faulował w ofensywie.

33'

Potężne uderzenie Insigne z trzydziestu metrów i z dużymi problemami broni Dimitrievski!

1
30'

Jeszcze raz gospodarze. Próbował z ostrego kąta Immobile, lecz strzelił wyraźnie nad poprzeczką.

1
30'

Co za szansa dla Włochów! Koszmarne podanie Dimitrievskiego, który po prostu podał piłkę Berardiemu! Ten miał praktycznie pustą bramkę, ale strzelił na tyle lekko, że golkiper gości zdążył wrócić między słupki! To powinien być gol!

2
2
29'

Barella pokusił się o strzał z dwudziestu pięciu metrów, jednak dość mocno się pomylił.

28'

Dobra interwencja Velkovskiego, który zgarnął piłkę sprzed rozpędzonego Immobile.

28'

Jeden z pierwszych kontaktów z piłką Donnarummy. To wiele mówi o przebiegu tego spotkania.

27'

Minimalnie zbyt mocne długie podanie w kierunku rozpędzonego Immobile. Odrobina precyzji i byłaby doskonała szansa dla Włochów.

25'

Sześć strzałów Włochów, żadnej próby ze strony reprezentantów Macedonii Północnej.

24'

Obraz gry się nie zmienia. Gigantyczna przewaga Włochów do momentu, gdy trzeba wejść w pole karne. Później zaczynają się schody.

22'

Wszystko w porządku za bramkarzem gości. Gramy dalej.

21'

Dimitrievski sygnalizuje jakieś problemy z barkiem. Gra przerwana.

21'

Minął się z piłką Dimitrievski, był blisko oddania strzału Mancini, jednak wciąż nie potrafią znaleźć sposobu na defensywę gości Włosi.

20'

Trwa oblężenie bramki Macedonii Północnej. Fatalne błędy w wyprowadzeniu piłki, momentalnie ruszyli do ataku Włosi, ale najpierw zablokowany został Berardi, a po chwili Immobile. Korner.

1
19'

Insigne miał czystą sytuację, ale rozległ się gwizdek arbitra. Okazało się, że chwile wcześniej Immobile faulował w walce o piłkę Velkovskiego.

17'

Świetny drybling Berardiego, płaskie zagranie wzdłuż pola karnego, ale żaden z partnerów nie zdołał dojść do piłki.

1
16'

Momentami zbyt koronkowo próbuje grać reprezentacja Włoch, przez co nie udaje się stwarzać klarownych sytuacji. 72 proc. posiadania piłki po stronie gospodarzy.

1
15'

Insigne z rzutu rożnego, trochę zawahał się Dimitrievski, ale ostatecznie skutecznie piąstkował piłkę.

14'

Nie maleje przewaga Włochów. Goście są zamknięci na własnej połowie.

11'

Niezwykle intensywny początek tego spotkania. Przed momentem było nerwowo w polu karnym gości, którzy nie potrafili wybić piłki. Niewiele brakowało, a przed doskonałą szansą stanąłby Barella, jednak w ostatniej chwili rywale wygarnęli mu piłkę spod nóg.

10'

Florenzi zablokowany przy próbie strzału z dwudziestu metrów. Miał jeszcze piłkę w polu karnym Insigne, ale i on został momentalnie dopadnięty przez rywali.

1
9'

Długo budują swoje akcje Włosi. Wymieniają sporo podań, utrzymują się przy piłce. Na razie brakuje jednak konkretów.

1
6'

Ależ pressing w wykonaniu Włochów. Nikt nie odstawia nogi, próbują zamknąć rywala w jego polu karnym.

5'

Kapitalny kontratak przyjezdnych, jednak Ristovski podawał niedokładnie w kierunku Trajkovskiego i ten nie miał szans dojść do piłki. Można to było zdecydowanie lepiej rozegrać!

1
4'

Długie podanie w kierunku włączającego się z drugiej linii Barelliego, ale czujny był Dimitrievski i skutecznie interweniował na przedpolu.

3'

Akcja Włochów, piłka dość przypadkowo trafiła na szesnastym metrze do Emersona, jednak ten uderzył nad bramką.

2'

Od pierwszych minut gospodarze stawiają na wysoki i agresywny pressing.

1'

Rozpoczęli Włosi!

czas Start meczu
20:43

Zawodnicy wychodzą na boisko. Pora na hymny!

Kto awansuje do finału?
Włochy
Macedonia Północna
13:47

Sędzią spotkania będzie Clement Turpin z Francji.

1
1
13:45

Włosi w swojej grupie zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie Szwajcarii. Macedonia Północna również była druga, ale miała zdecydowanie mocniejszego rywala w walce o pierwszą lokatę - reprezentację Niemiec, która wyraźnie zdominowała grupę.

1
2
13:42

Wygrany tego meczu zagra w finale ze zwycięzcą pary Portugalia - Turcja. Oznacza to, że jednej z tych wielkich reprezentacji zabraknie na mundialu w Katarze.

2
13:41

Czas na baraże. Włochy - Macedonia Północna. Kto awansuje do finału? Początek rywalizacji na Stadio Renzo Barbera w Palermo o godz. 20.45.