Alonso z rzutu wolnego strzelił nad bramką.

Alonso w sytuacji sam na sam z Jardimem, ale świetnie broni bramkarz Lille!

Minimum cztery minuty doliczone przez sędziego.

90'

Ostatnia minuta podstawowego czasu gry. Chelsea w posiadaniu piłki.

87'

Niecelny strzał głową Xeki po wrzutce z prawej strony. Kolejna nieudana akcja gospodarzy.

85'

Pełna kontrola tego spotkania przez Chelsea. Lille nie potrafi nic zrobić.

83'

Chelsea FC. Schodzi: Kai Havertz. Wchodzi: Hakim Ziyech.

81'

Ben Arfa w nieudanej próbie dryblingu. Znakomicie w defensywie zachował się Azpilicueta.

79'

Jardim pewnie broni uderzenie Havertza z dystansu.

78'

Lille OSC. Schodzi: Jonathan Bamba. Wchodzi: Angel Gomes.

77'

Lille OSC. Schodzi: Gabriel Gudmundsson. Wchodzi: Domagoj Bradarić.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Gabriel Gudmundsson #5
76'

Wyraźnie podłamani gospodarze. Nie mają zbyt wielu argumentów, by przedostać się w okolice pola karnego Chelsea.

73'

Chelsea FC . Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Ruben Loftus-Cheek.

71'

Gol! Strzelił Cesar Azpilicueta. Asystował mu Mason Mount.

Ależ skuteczni są dziś goście. Do bólu! Wygrał walkę w powietrzu Alonso, dzięki czemu dużo miejsca na lewym skrzydle miał Mount. Doskonałe dośrodkowanie wzdłuż linii piątego metra i Azpilicueta kolanem pakuje piłkę do bramki!

69'

Coraz mniej czasu do końca meczu, a klarownych sytuacji jak nie było, tak nie ma. W ostatnich minutach więcej jest nerwowości z obu stron.

66'

Mendy sygnalizuje, że jakieś przedmioty są rzucane z trybun w jego kierunku.

66'

Chelsea kradnie czas przy każdej możliwej okazji. Nie podoba się to kibicom Lille.

64'

Tym razem z prawej flanki centrował Bamba, ale łatwo poradził sobie z tym Mendy.

63'

Słupek ratuje Chelsea po strzale Xeki! Szybko rozegrali rzut rożny gospodarze, kapitalne dośrodkowanie Buraka Yilmaza, ale Xeka pomylił się o centymetry!

61'

Powietrzne zderzenie Chalobaha z Burakiem Yilmazem. Mocno odczuł to zawodnik Chelsea, który nie podnosi się z murawy.

60'

Po jednym celnym strzale z obu stron, jak na razie.

60'

Z rzutu wolnego Alonso ponownie strzelił w mur. Była jeszcze minimalnie niecelna dobitka Ruedigera z osiemnastu metrów.

58'

Lille OSC. Schodzi: Zeki Celik. Wchodzi: Timothy Weah.

58'

Lille OSC. Schodzi: Sven Botman. Wchodzi: Amadou Onana.

Amadou Onana #24
Sven Botman #4
58'

Pulisić faulowany przez Xekę dwadzieścia metrów od bramki. Będzie dobra okazja dla gości.

57'

Lille przez moment musi grać w osłabieniu.

56'

Botman opatrywany na murawie. Chciał to, mówiąc kolokwialnie, rozbiegać, ale chyba nie da rady.

55'

Chyba konieczna będzie kolejna zmiana. Uraz mięśniowy Botmana.

53'

Strata Havertza na własnej połowie, przechwycił piłkę Gudmundsson, jednak nie potrafił celnie dośrodkować. Poza tym, w polu karnym nie było żadnego z partnerów.

51'

Teraz znacznie lepsze uderzenie Buraka Yilmaza po centrze Bamby, jednak piłka przeleciała tuż obok słupka!

51'

Dośrodkowanie Celika z prawego skrzydła, ale David nie trafił czysto w piłkę i oddał kiepski strzał głową.

50'

Xeka założył siatkę Kante i ten faulował swojego rywala przy linii środkowej. Sędzia oszczędził Francuza i nie pokazał mu żółtej kartki.

49'

Na razie niewiele dzieje się na murawie. Gra toczy się w środku pola.

46'
46'

komentarz

Wydawało się, że gospodarze utrzymają skromne prowadzenie do przerwy, ale Londyńczycy wykorzystali gapiostwo rywala w ostatniej akcji pierwszej połowy i ponownie mają komfortowe, dwubramkowe prowadzenie w dwumeczu.

45+3'

Gol! Strzelił Christian Pulisić. Asystował mu Jorginho.

Uśpili rywali goście! Długo rozgrywali piłkę w środku pola, wreszcie Jorginho dostrzegł niepilnowanego w polu karnym Pulisicia, zagrał mu idealnie, a Amerykanin precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce przy samym słupku!

45'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

44'

Alonso z rzutu wolnego uderzył prosto w mur.

42'

Żółtą kartkę otrzymał Gabriel Gudmundsson.

Stracił piłkę przy własnym polu karnym pod presją rywali. Musiał faulować i sędzia ukarał go żółtą kartką.

Lille OSC
41'

Gospodarze wyraźnie przejęli inicjatywę. Chelsea jakby nie wiedziała, co się dzieje.

1
39'

W dwumeczu już tylko 2:1 dla Chelsea. Będą emocje!

1
38'

Gol! Strzelił Burak Yilmaz.

Pewny strzał z jedenastu metrów! Lille prowadzi z Chelsea 1:0!

3
1
37'

Burak Yilmaz kontra Mendy.

1
2
37'

Nie trwało to długo. Rzut karny dla Lille!

2
1
1
37'

Sędzia idzie ocenić sytuację na monitorze.

1
36'

Powtórki pokazały ewidentne zagranie piłki ręką przez Jorginho.

1
1
36'

Gra przerwana. Będzie ta sytuacja sprawdzana przez VAR!

1
36'

Jeszcze zamieszanie w polu karnym Chelsea. Protestują gospodarze, ich zdaniem jeden z rywali zagrywał piłkę ręką!

35'

Z rzutu wolnego centrował Bamba, ale pewnie piąstkował piłkę Mendy.

34'

Żółtą kartkę otrzymał Trevoh Chalobah.

Szybko trafił do notesu sędziego obrońca Chelsea. David założył mu siatkę i ten musiał ratować się faulem metr od bocznej linii pola karnego.

32'

To chyba coś poważniejszego, bo już przygotowywana jest zmiana.

31'

Problemy zdrowotne Christensena. Potrzebna była wizyta lekarzy na boisku.

30'

Świetna indywidualna akcja Dialo. Wydawało się, że jest bliski straty piłki przy własnym polu karnym, ale wyszedł z opresji, a następnie przeprowadził kilkudziesięciometrowy rajd i dopiero faulem zdołał zatrzymać go Azpilicueta.

29'

Niewiele dzieje się na boisku. Pojedyncze zrywy to za mało, by mówić o konkretach.

26'

Groźne dośrodkowanie Alonso, lecz nabiegający na piłkę Havertz został uprzedzony przez obrońców Lille.

25'

Chelsea odzyskała równowagę w tym meczu i od paru minut utrzymuje się przy piłce w środkowej strefie boiska.

24'

Teraz dla odmiany znakomita akcja gości. Kovacić na małej przestrzeni ograł trzech rywali, podał do Pulisicia, ale ten jakby pogubił się w polu karnym. Próbował jeszcze odegrać do Havertza, jednak nie miało to szans powodzenia.

21'

Świetny kontratak Lille po stracie Jorginho. Nie popisał się jednak Burak Yilmaz, który miał dużo miejsca na prawym skrzydle, ale zagrywał fatalnie w kierunku Davida. Nie dotarła do niego piłka.

18'

Lille może się podobać, choć w dalszym ciągu nie stworzyło klarownej sytuacji, a przypomnijmy, że gospodarze mają do odrobienia dwa gole z pierwszego meczu.

16'

Chelsea zaczyna psychologiczną grę. Nie spieszy się gościom nawet przy wyrzucie piłki z autu.

15'

Dobre dośrodkowanie Bamby z prawego skrzydła, ale ustawiony na dwunastym metrze Gudmundsson nie trafił czysto w piłkę.

1
12'

Taka gra Lille podoba się miejscowym kibicom. Agresywny doskok, nieustanny pressing, próba szybkiego odbioru piłki. Chelsea ma kłopoty z wyjściem z własnej połowy.

1
11'

Mocne uderzenie Buraka Yilmaza z tego rzutu wolnego, choć zabrakło trochę precyzji. Piłka poszybowała nad bramką.

9'

Trudne minuty dla Chelsea. David faulowany tuż przed polem karnym przez Christensena. Będzie doskonała okazja z rzutu wolnego.

7'

Ależ błąd Jorginho. Prosta strata w środku pola, od razu z kontrą ruszyli gospodarze, Burak Yilmaz strzelał z dwudziestu metrów, jednak trafił w Thiago Silvę.

7'

Akcja gospodarzy, ale Bamba długo zwlekał z podaniem i Celik został złapany na spalonym.

6'

Chelsea ma przewagę w posiadaniu piłki, choć Lille próbuje podchodzić do rywala wyższym pressingiem.

4'

Przedzierał się prawą flanką Havertz, ale znakomicie w defensywie spisał się Botman. Chelsea nie ma nawet rzutu rożnego.

2'

Dialo z łatwością zgubił rywala na skrzydle, złamał akcję na lewą nogę, ale jego dośrodkowanie było zbyt lekkie. Piłka długo leciała w powietrzu i bez problemu złapał ją na piątym metrze Mendy.

1'

Dużą stratą dla gospodarzy jest dziś brak kontuzjowanego Renato Sanchesa, jednej z największych gwiazd tej drużyny.

czas Start meczu
20:57

Hymn Ligi Mistrzów.

20:57

Zawodnicy wychodzą na płytę boiska. Znakomita atmosfera na trybunach.

Kto awansuje do kolejnej rundy?
Lille
Chelsea
20:08

Sędzią spotkania będzie Davide Massa z Włoch.

20:07

Skład Lille:

20:07

Chelsea zagra w następującym składzie:

20:06

Gospodarze mają do odrobienia dwie bramki z pierwszego meczu. Wtedy dla Chelsea strzelali Kai Havertz i Christian Pulisić.

20:04

Dziś poznamy komplet ćwierćfinalistów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. O godz. 21 rozpocznie się ciekawie zapowiadające się spotkanie Lille z Chelsea.