Puchar Ligi Angielskiej: Półfinały, rewanże
(0:1)
Zakończony
Chelsea FC
90+8'

Kane wystawił piłkę na strzał do Sessegnona, ale ten został w efektowny sposób zatrzymany przez Kepę.

1
1
90+5'

Fani Chelsea od paru minut świętują już awans do finału.

90+4'

Sarr zablokował strzał Kane'a z szesnastu metrów. Nic nie wychodzi dziś gospodarzom.

90'

Gramy! Spotkanie zostało przedłużone o minimum sześć minut.

89'

Gra wciąż nie została wznowiona. Wynik spotkania jest już jednak rozstrzygnięty. Futbol widział wiele, natomiast strzelenie trzech bramek przez Tottenham jest w zasadzie niemożliwe.

1
88'

Inna sprawa, że sporo kibiców Tottenhamu już jakiś czas temu opuściło stadion.

87'

Prawdopodobnie jeden z kibiców potrzebuje pomocy medycznej.

1
86'

Coś wydarzyło się na trybunach. Gra została przerwana.

85'

Tymczasem goście kontynuują wymianę podań w środku pola. Nie pchają każdej akcji do przodu.

1
83'

Hudson-Odoi miał trochę miejsca z lewej strony, wrzucił piłkę do Lukaku, ale ten nie zdołał wygrać walki w powietrzu z rywalami.

82'
ZMIANA
81'

Ziyech z rzutu wolnego, piłka wybita przed pole karne, skąd niecelnie uderzył Jorginho.

78'

Wrzutka Emersona z prawej strony i pewnie na piątym metrze interweniuje Kepa.

1
77'
ZMIANA
74'

Chelsea ustawiona typowo pod kontrę. Tottenham ma optyczną przewagę w ostatnich minutach, ale kompletnie nic z tego nie wynika.

2
1
1
1
71'
ZMIANA

Tottenham Hotspur. Schodzi: Giovani Lo Celso. Wchodzi: Bryan Gil.

wchodzi Wchodzi
Bryan Gil #11
schodzi Schodzi
70'

Dobre dośrodkowanie Alonso z lewego skrzydła, uwolnił się spod krycia Lukaku, ale jego uderzenie z woleja było bardzo niecelne.

1
68'

Szybka akcja Tottenhamu, lecz Kane został złapany na spalonym. Nie układa się dziś praktycznie nic gospodarzom.

66'
ZMIANA

Chelsea FC. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: Hakim Ziyech.

66'
ZMIANA

Chelsea FC. Schodzi: Timo Werner. Wchodzi: Marcos Alonso.

66'

Tymczasem w ekipie Chelsea szykuje się potrójna zmiana.

63'

Niepotrzebna strata Chelsea tuż przed polem karnym. Lucas Moura zagrał do Kane'a, ten miał przed sobą tylko obrońcę i strzelił gola, ale w momencie podania Anglik był na minimalnym spalonym. Gol nie został uznany.

1
61'

Kane wypatrzył w polu karnym Emersona, zagrał mu idealnie, w tempo, ale Brazylijczyk niepotrzebnie podniósł piłkę przy dośrodkowaniu i nic z tej akcji nie wyszło.

60'

Szansa dla Tottenhamu! Kepa doskonale broni jednak uderzenie głową Emersona z kilku metrów!

3
1
59'

Niezbyt pewne piąstkowanie Kepy po rzucie rożnym, ale z jego punktu widzenia najważniejszy jest fakt, że oddalił zagrożenie.

57'

Nie ma rzutu karnego!

2
2
1
1
1
57'

Andre Marriner idzie sam obejrzeć sytuację na powtórkach.

1
1
57'

Jednak kolejny raz będziemy mieli do czynienia z VAR-em. Sytuacja jest mocno dyskusyjna.

1
1
56'

Radość w sektorach zajmowanych przez kibiców Tottenhamu, bo sędzia wskazał na rzut karny! Jego zdaniem Kepa faulował Lucasa Mourę.

1
1
53'

Była szansa dla gospodarzy, pokazał się na wolne pole Kane, ale fatalnie pomylił się Winks. Nie potrafił celnie podać na kilka metrów.

52'

Tottenham nie ma absolutnie pomysłu na przedostanie się w okolice pola karnego Chelsea.

1
1
49'

Obraz gry nie uległ zmianie w porównaniu do pierwszej połowy. Chelsea dłużej utrzymuje się przy piłce, natomiast Tottenham nie do końca radzi sobie w pressingu.

1
1
48'

Ruediger przechytrzył defensywę rywali po rzucie rożnym, ale tym razem strzelił nad poprzeczką.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

komentarz

Tymczasem zawodnicy wracają na boisko.

komentarz

Po 45 minutach w ekipie Chelsea bardzo dobre nastroje...

45+1'

Davies pokusił się o uderzenie z dalszej odległości, jednak piłka zdecydowanie minęła bramkę Chelsea.

45'

Pierwsza połowa potrwa o minimum trzy minuty dłużej.

44'

Uderzenie Lo Celso z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w ustawionego w murze Ruedigera.

2
1
1
43'

Mamy decyzję. Faul był, jednak tuż przed polem karnym. Rzut wolny dla Tottenhamu.

1
1
42'

Długo trwa analizowanie tej sytuacji.

41'

Choć sytuacja będzie jeszcze sprawdzana na VAR. Nie dość, że sam faul był dość wątpliwy, to jeszcze nie wiadomo czy wszystko miało miejsca w polu karnym czy poza nim.

2
2
1
40'

Rzut karny dla Tottenhamu! Bezsensowny wślizg Ruedigera, faulowany Hoejbjerg.

2
1
1
1
39'

Przypomnijmy tylko, że w Pucharze Ligi nie obowiązuje zasada goli strzelonych na wyjeździe. Zatem Tottenham potrzebuje trzech bramek, by doprowadzić do dogrywki.

1
37'

Ładna kontra Tottenhamu. Kilka podań w tempo, na jeden kontakt, wreszcie Lucas Moura zagrał na dobieg do Emersona, ale ten trochę się pogubił i nie opanował piłki. Ratował jeszcze sytuację strzałem z narożnika pola karnego, jednak nie sprawił problemów Kepie.

1
1
34'

Dośrodkowanie Wernera z lewej strony, był w polu karnym Lukaku, lecz strzelił głową obok bramki. Źle trafił w piłkę.

2
1
1
2
1
34'

A Chelsea? Spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Nie spieszy się. Ma idealny wynik.

32'

Kolejna szansa dla Tottenhamu! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, strącił piłkę Sanchez, ale nieznacznie spóźniony na dalszym słupku był Kane i nie zdążył zamknąć akcji.

32'

Wreszcie jakiś konkret ze strony gospodarzy. Hoejbjerg złożył się do strzału zza pola karnego, piłka zmierzała w bramkę, ale na jej drodze stanął Christensen. Lekki rykoszet i futbolówka minimalnie minęła bramkę.

1
31'

Niewiele jest emocji w ostatnich minutach. Chelsea prowadzi grę, dominuje, Tottenham nie potrafi się przeciwstawić.

28'

Kapitalne zagranie Jorginho do wbiegającego w pole karne Mounta, ale ten nie potrafił opanować piłki. Odrobina precyzji i byłaby kolejna doskonała sytuacja dla Chelsea.

1
26'

Gospodarze bardzo szybko tracą piłkę, nie potrafią wyjść z własnej połowy. Chelsea jest doskonale zorganizowana w środkowej strefie boiska.

24'

Statystyka strzałów celnych? 3:0 dla Chelsea. Tottenham na razie nie istnieje.

23'

Raz jeszcze goście! Hudson-Odoi przeprowadził indywidualny rajd, zakończył go technicznym strzałem z osiemnastu metrów i w tej sytuacji dobrze zareagował Gollini!

20'

Chelsea kontroluje wydarzenia na boisku. I to nie tylko dziś, ale i w całym dwumeczu. Przed tygodniem The Blues grali równie dobrze.

1
1
1
2
1
18'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Antonio Ruediger. Asystował mu Mason Mount.

Ależ fatalny błąd popełnił Gollini. Mount dobrze zacentrował z rzutu rożnego, ale bramkarz Tottenhamu minął się z piłką na przedpolu, ta odbiła się od pleców Ruedigera i wpadła do bramki. 3:0 dla Chelsea w dwumeczu!

17'

Werner w polu karnym, ale za długo zwlekał z decyzją o strzale Niemiec i zdążył z interwencją obrońca Tottenhamu.

16'

Kolejna akcja Chelsea. Werner urwał się obrońcy w polu karnym, zagrał płasko wzdłuż bramki, ale nie trafił w piłkę Hudson-Odoi. Próbował jeszcze ratować sytuację Sarr, lecz jego uderzenie zostało zablokowane.

14'

Teraz dla odmiany spróbował z dystansu Kane, jednak został zablokowany przez Christensena.

13'

Nieudany strzał Lucasa Moury zza pola karnego. Płasko, mocno, ale wyraźnie obok bramki.

11'

Kolejny raz pokazał się Lukaku, dostał idealne podanie z głębi pola, ale przegrał pojedynek z bramkarzem!

1
1
1
1
2
9'

Długie podanie w kierunku Lukaku, ale po błędzie defensywy Tottenhamu piłka trafiła pod nogi Wernera, który próbował lobować bramkarza z dwudziestu metrów. Strzelił jednak nad bramką.

7'

Kane strzelił prosto w mur.

6'

Rzut wolny dla Tottenhamu tuż przed polem karnym. Doskonała okazja dla gospodarzy.

4'

Jak na razie zawodnicy Chelsea praktycznie cały czas utrzymują się przy piłce.

3'

Szybka akcja Chelsea, Hudson-Odoi wrzucał w pole karne z lewej strony, jednak dobrze spisali się w defensywie gospodarze i nie pozwolili na oddanie strzału Lukaku.