Portugalia. Schodzi: Ruben Neves. Wchodzi: Joao Moutinho.

Żółtą kartkę otrzymał Rafael Leao za ostre przewinienie.

86'

Adam Vlkanova strzelił w boczną siatkę po ogromnym błędzie Portugalii.

85'

Raz jeszcze reprezentacja Czech od rzutu rożnego. Przyjezdni ambitnie starają się o strzelenie gola kontaktowego, ale brakuje im skuteczności. Ostatnia wrzutka spod chorągiewki została poskromiona przez wysoko skaczącego Pepego.

80'

Czechy. Schodzi: Ales Mateju. Wchodzi: Alex Kral.

79'

Portugalia. Schodzi: Diogo Jota. Wchodzi: Rafael Leao.

77'

Po zablokowanym przez Danilo dośrodkowaniu Jakuba Peska była szansa na zaskoczenie reprezentantów Portugalii z rzutu rożnego. Podopieczni Fernando Santosa rozstawili się jednak starannie w obronie i nie pozwolili na oddanie strzału. Niezmiennie gospodarze z czystym kontem.

75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu.

1
73'

Czechy. Schodzi: Adam Hlozek. Wchodzi: Adam Vlkanova.

wchodzi Wchodzi
Adam Vlkanova #20
schodzi Schodzi
71'

Akcja przeprowadzona na obrzeżach pola karnego reprezentacji Czech. Piłka trafiła do dobrze ustawionego Cristiano Ronaldo, ale ten nie pokonał swoim płaskim uderzeniem bramkarza.

1
68'

Portugalia. Schodzi: Bernardo Silva. Wchodzi: Vitinha.

Vitinha #23
66'

Po raz drugi w tym meczu gospodarze żywiołowo domagali się podyktowania rzutu karnego. Ponownie Słoweniec nakazał Cristiano Ronaldo oraz jego kompanom kontynuować rywalizację i skoncentrować się na innych sposobach podwyższenia prowadzenia.

63'

Była szarża w pole karne i futbolówka w ostatnim momencie została sparowana na boczną siatkę.

60'

Godzina meczu za drużynami i Portugalia zachowuje prowadzenie.

58'

Portugalia w posiadaniu piłki.

55'

Bez powodzenia czeskie ataki.

54'

Pierwszą szansę na poprawienie wyniku po przerwie mieli goście. Zakotłowało się po błędzie portugalskiego bramkarza, ale żadnemu z podopiecznych Jaroslava Silhavego nie udało się wpakować piłki z bliska do sieci.

52'

Żółtą kartkę otrzymał Cristiano Ronaldo za niebezpieczny wślizg.

czas Druga połowa
46'

Czechy. Schodzi: Jan Kuchta. Wchodzi: Vaclav Jurecka.

Jan Kuchta #10
46'

Czechy. Schodzi: Ondrej Lingr. Wchodzi: Jakub Pesek.

Ondrej Lingr #19
46'

Czechy. Schodzi: Milan Havel. Wchodzi: Vaclav Jemelka.

Vaclav Jemelka #3
Milan Havel #13
komentarz

Obrazki z Lizbony.

komentarz

Dwubramkowa zaliczka Portugalii.

Czy Portugalia powiększy prowadzenie po przerwie?
1
komentarz

Portugalia zdobyła prowadzenie w kwadransie poprzedzającym przerwę i niebawem je podwoiła. Po uderzeniach Joao Cancelo oraz Goncalo Guedesa jest 2:0, a Czesi mają coraz większy problem z odpieraniem ataków podopiecznych Fernando Santosa.

2
2
2
43'

Coraz więcej swobody w działaniach gospodarzy.

2
40'

Już dwie bramki Portugalii.

1
1
38'

Gol! Strzelił Goncalo Guedes. Asystował mu Bernardo Silva.

Nie trzeba było długo czekać na kolejnego gola Portugalii. W 38. minucie meczu zrobiło się 2:0. Ponownie asystował Bernardo Silva. Tym razem uruchomił on zagraniem w pole karne Goncalo Guedesa. Strzelec miał dużo miejsca w szesnastce i spokojnie przymierzył w kierunku dalszego narożnika w bramce Jindricha Stanka.

35'

Żółtą kartkę otrzymał Ales Mateju za faul blisko linii bocznej boiska.

33'

Gol! Strzelił Joao Cancelo. Asystował mu Bernardo Silva.

W 33. minucie Portugalia zdobyła prowadzenie 1:0. Fernando Santos przyjął to wszystko z klasycznym dla niego opanowaniem. Piłka znalazła się w bramce Jindricha Stanka po mocnym uderzeniu Joao Cancelo. Huknął on do siatki z ostrego kąta po wymianie podań z Bernardo Silvą. Nie popisał się w czeskiej defensywie Ales Mateju.

2
1
1
1
31'

W 31. minucie zapachniało golem Czechów, którzy wcześniej byli przyczajeni, ale potrafili ruszyć do ataku. Po błędzie Pepego, piłka trafiła żwawo w pole karne do Jana Kuchty. Ten starał się pokonać uderzeniem Diogo Costę, ale został zatrzymany przez Danilo, który zaasekurował Pepego.

27'

Dwa kolejne ataki zaproponowane przez Portugalię i zabrakło im wykończenia. Jindrich Stanek interweniował brawurowo i nie pozwolił Diogo Jocie na zakończenie uderzeniem płaskiego dośrodkowania Joao Cancelo. Kolejna wrzutka i niewiele zabrakło do podsumowania jej strzałem Cristiano Ronaldo.

26'

Efektowny jubileusz Fernando Santosa.

24'

Cristiano Ronaldo mógł wykorzystać błąd popełniony w centrum boiska przez Tomasa Soucka. Gracz Manchesteru United grasował w szesnastce przeciwnika, ale po zakończeniu dryblingu, oddał niecelne uderzenie.

1
24'

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Soucek za próbę ratowania się faulem po stracie piłki.

23'

Czesi wyszli z rozpaczliwej momentami obrony i wymienili kilkanaście podań w centrum boiska. Z kolei Portugalia zrezygnowała z agresywnego w stu procentach pressingu.

1
1
1
1
1
21'

Jindrich Stanek interweniował z powodzeniem po głębokim zagraniu z rzutu wolnego w pole karne reprezentacji Czech.

1
1
1
1
1
18'

Portugalia domagała się przyznania jej rzutu karnego za zagranie ręką. Nie kryli oburzenia Pepe, który zapędził się w szesnastkę przeciwnika, a także sztabowcy Fernando Santosa.

2
2
2
2
2
15'

Po faulu Vladimira Coufala była szansa na pokonanie bramkarza Czech z rzutu wolnego. Po głębokim dośrodkowaniu strzelił William Carvalho. Jego próba pokonania bramkarza została ofiarnie zablokowana przez Alesa Mateju.

2
2
2
2
2
14'

Przewinienie Vladimira Coufala.

2
2
2
2
2
13'

Kolejna piłka wrzucona w pole karne gości. Co prawda radzą sobie w obronie reprezentanci Czech, ale jednocześnie mają duży problem z dłuższym utrzymaniem się w posiadaniu futbolówki.

2
2
2
2
2
10'

Ruben Neves oddał uderzenie zza pola karnego. Znalazł on trochę miejsca, ale nie przymierzył w bramkę Czechów. Na jego twarzy wymalowało się spore rozczarowanie pudłem.

2
2
2
2
2
8'

Szarża Cristiano Ronaldo pozwoliła Portugalczykom wywalczyć pierwszy w meczu rzut rożny. Dośrodkowanie Goncalo Guedesa zostało zneutralizowane przez zawodników z Czech.

2
2
2
2
2
6'

Miękkie podanie z głębi pola w kierunku Bernardo Silvy. Portugalczykowi nie udało się opanować piłki w pobliżu bramki, ale akcja podopiecznych Fernando Santosa była ostrzeżeniem dla Czechów.

2
2
2
2
2
3'

Żółtą kartkę otrzymał William Carvalho za atak łokciem w powietrzu na Ondreja Lindra.

2
2
2
2
2
2'

Portugalia w bordowo-zielonych strojach, a Czesi w białych strojach z niebieskimi oraz czerwonymi elementami.