Czechy
komentarz

Koniec spotkania! Hiszpania pewnie ogrywa Czechów 2:0.

90+3'

Nic się nie dzieje. Gospodarze utrzymują się przy piłce. Grają od prawej do lewej.

90'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty. Nie wiadomo w jakim celu.

88'

Rzut rożny dla Czechów. Dośrodkowanie Coufala, ale dobrze na przedpolu spisał się Unai Simon.

85'

Jak mawia trener Bogusław Kaczmarek, to są piłkarskie dożynki. Niewiele dzieje się na boisku. Hiszpanie nie popełniają błędów i trzymają Czechów daleko od własnego pola karnego.

82'

Sarabia przed szansą na drugiego gola. Fatalne błędy w obronie Czechów. Rezerwowy zawodnik gospodarzy oddał piękny strzał z narożnika pola karnego, jednak nie dokręcił piłki przy dalszym słupku.

80'

Już w pełni kontrolują wydarzenia na boisku gospodarze. Czesi jakby zrezygnowani.

79'
wchodzi Wchodzi
Jaroslav Zeleny #18
schodzi Schodzi
Lukas Kalvach #7
79'
Stanislav Tecl #14
78'
78'
75'

Gol! Strzelił Pablo Sarabia. Asystował mu Ferran Torres.

Pięknie pograli Hiszpanie. Gavi do Olmo, ten efektownie odegrał do Ferrana Torresa, który chyba szukał strzału przy dalszym słupku, ale wyszło z tego idealne podanie do Sarabii. Ten z bliska pakuje piłkę do siatki.

70'

Gavi strzelał z narożnika pola karnego... w środek bramki. Pewnie broni Mandous.

70'

Spadło tempo tego meczu. Hiszpania jakby zadowolona z remisu, a Czesi sami z siebie nie potrafią wiele wykreować.

67'

Kral oddał zaskakujący strzał z dalszej odległości! Piłka nie leciała w bramkę, ale mimo to interweniował Unai Simon.

65'

Akcja Czechów. Pesek zagrał przed pole karne, gdzie trochę zlekceważył sytuację Hlozek, zagrywając piłkę piętą. Uratował jeszcze sytuację Jurecka, ale nie trafił czysto w futbolówkę i ta ledwo dotoczyła się do Unaia Simona.

62'

Gavi zamykał akcję na dalszym słupku, lecz uderzył zbyt lekko. Pewnie broni Mandous.

61'

Pół godziny do końca meczu. Tempo nie jest zbyt szybkie, choć teraz nieco wyższym pressingiem starają się grać goście.

59'
Jan Kuchta #10
59'

Czechy. Schodzi: Vaclav Cerny. Wchodzi: Adam Hlozek.

59'
59'
58'

Morata przewrócił się tuż przed czeskim polem karnym, ale arbiter kolejny raz nie gwiżdże.

57'

Hiszpanie mieli rzut wolny z bocznego sektora boiska. Szybko go rozegrali, ale nie udało się nawet oddać strzału. Przekombinowali.

54'

Obraz gry się nie zmienia. Hiszpanie wykonali już ponad 500 podań. Utrzymują się przy piłce przez ponad 70 proc. czasu gry.

52'

Daleki wyrzut piłki z autu przez Zelenego. Pewnie na przedpolu Unai Simon.

1
51'

Cerny strzelał z dwudziestu metrów, ale został zablokowany przez Erica Garcię. Kolejna składna i szybka akcja gości.

50'

W odpowiedzi Czesi. Błąd Carvajala, który źle przyjął piłką po długim zagraniu w kierunku Peska. Czech dopadł do futbolówki, ale nie potrafił przelobować Unaia Simona. Pomylił się nieznacznie.

49'

Efektowna indywidualna akcja Olmo. Mijał kolejnych rywali, wreszcie przewrócił się w polu karnym, ale sędzia (słusznie) nie dopatrzył się faulu.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

czas Druga połowa
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Hiszpania prowadzi z Czechami 1:0 po golu Carlosa Solera.

45'

Sędzia doliczył minimum jedną minutę.

45'

Niewiele dzieje się w końcówce pierwszej połowy.

43'

Dośrodkowanie Alonso z lewej strony i... nikogo nie było w polu karnym.

41'

Gospodarze kontynuują spokojne rozgrywanie piłki w środku boiska.

38'

Cerny wychodził z kontrą, ale nie wygrał walki bark w bark z Rodrim przy linii bocznej.

37'

Zastosował korzyść arbiter i Hiszpania miała kolejną okazję. Olmo złamał akcję na prawą nogę, ale jego strzał z narożnika pola karnego został zablokowany. Dobre zachowanie Coufala.

35'

Groźne dośrodkowanie Asensio z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska, jednak żaden z partnerów nie zdołał zamknąć akcji.

34'

Po strzelonym golu Hiszpania przejęła ponownie kontrolę nad meczem, natomiast w dalszym ciągu popełnia dość proste błędy w obronie.

31'

Cóż robią gospodarze! Unai Simon zagrał za lekko do Erica Garcii, przejął piłkę Pesek, ale i on zachował się fatalnie. Próbował zagrywać płasko do Kuchty, lecz bramkarz gospodarzy to przeczytał i naprawił swój błąd.

31'

Długie podanie do Kuchty, ale ten nie miał szans w walce o piłkę z dwoma obrońcami rywala.

29'

Czechy. Schodzi: Michal Sadilek. Wchodzi: Alex Kral.

29'

W jednym ze starć ucierpiał Sadilek i musiał opuścić boisko. Niewykluczone, że konieczna będzie zmiana.

28'

Przy okazji jest potwierdzenie decyzji - nie będzie rzutu karnego. Nie było faulu na Asensio. Hiszpanie nie do końca mogą w to uwierzyć.

28'

Długie podanie do Asensio, ten zagrał w tempo do Solera, łatwo minięty Brabec, ale strzał okazał się niecelny!

27'

UEFA podaje, że VAR przygląda się tej sytuacji. Tymczasem Hiszpanie przy piłce.

26'

Mamy kontrowersję! Asensio dostał podanie w tempo, był pchnięty przez rywala na linii pola karnego i nie utrzymał równowagi. Sędzia nie dopatrzył się faulu!

1
25'

To był pierwszy strzał Hiszpanii w tym meczu. Czesi mieli już cztery próby.

24'

Gol! Strzelił Carlos Soler. Asystował mu Marco Asensio.

Piłka bywa przewrotna. Koke zagrał do Asensio, ten wygrał walkę fizyczną z Jemelką, wystawił futbolówkę do nadbiegającego Solera, a ten mocnym strzałem daje prowadzenie Hiszpanii!

23'

Koke potknął się na piłce na dwudziestym metrze.

23'

Morata miał sytuację do strzału zza pola karnego - podał. Asensio - podał. Na razie gospodarze totalnie bez konkretów.

22'

Coraz pewniej czują się na boisku goście. Hiszpania ma przewagę w posiadaniu piłki, ale w dość prosty sposób daje się kontrować.

21'

Po rzucie rożnym pewnie łapie piłkę Unai Simon. Chwila oddechu dla hiszpańskiej defensywy.

20'

Kolejna wyborna okazja gości! Cerny fantastycznym podaniem uruchomił wybiegającego na wolne pole Kuchtę. Ten był już w polu karnym, szukał płaskiego strzału, jednak ponownie bardzo dobrze w bramce Unai Simon!

1
1
18'

Ależ szansa dla gości! Kolejna strata Hiszpanów przed własnym polem karnym. Strzelał płasko z dwudziestu metrów Cerny, ale świetnie broni Unai Simon!

1
1
16'

Cerny chciał zaskoczyć hiszpańskiego bramkarza strzałem z kilkudziesięciu metrów, ale nie trafił w bramkę.

15'

Cierpliwie budują swoje ataki Hiszpanie. Do tego można było przywyknąć na przestrzeni ostatnich lat. Czesi natomiast próbują jak najszybciej przenosić ciężar gry na połowę przeciwnika.

12'

Goście nie wykorzystali straty Hiszpanów przed własnym polem karnym. Rodri zdołał zablokować strzał Peska z kilku metrów.

10'

Prosty błąd Olmo, który niecelnie podawał w kierunku Alonso. Hiszpania zaprzepaściła szansę na wyjście z szybką kontrą.

9'

Czesi mają problemy z utrzymaniem się przy piłce, nie wspominając o przedostaniu się w okolice pola karnego rywala.

6'

Tym razem centrował z lewej strony Alonso. Wybijają piłkę Czesi. Olbrzymia przewaga gospodarzy.

5'

Miękkie dośrodkowanie Carvajala w pole karne, był niepilnowany na jedenastym metrze Koke, już składał się do strzału, ale w ostatniej chwili zdołał interweniować jeden z obrońców.

4'

Ależ mieli szansę gospodarze. Podanie na wolne pole do Moraty, ten zwolnił akcję, jednak później zaskoczył kąśliwym dośrodkowaniem. Sporo problemów miał Mandous, ale ostatecznie przyjezdni się uratowali po raz kolejny.