(0:0)
Zakończony
Holandia
komentarz

Koniec spotkania! To był nudny wieczór w Cardiff, ale przynajmniej pojawiło się trochę emocji w doliczonym czasie gry. Holandia wygrywa z Walią 2:1 i jest samodzielnym liderem grupy!

90+4'

Gol! Strzelił Wout Weghorst. Asystował mu Tyrell Malacia.

Co za emocje w końcówce! Tego nikt się nie spodziewał. Kontratak Holendrów, Malacia zacentrował niezwykle precyzyjnie na jedenasty metr, a kompletnie nieatakowany Weghorst tylko dopełnił formalności!

90+2'

Gol! Strzelił Rhys Norrington-Davies. Asystował mu Connor Roberts.

Dość nieoczekiwanie mamy remis! Gol kompletnie z niczego, bo Holendrzy kontrolowali spotkanie. Dośrodkowanie Robertsa z prawej strony, Norrington-Davies wygrał walkę w powietrzu z Hateboerem i strzałem głową pokonał Flekkena!

90+1'

Holandia. Schodzi: Noa Lang. Wchodzi: Guus Til.

90'

Sędzia dolicza minimum pięć minut.

88'

Teraz centrował Smith. Jeszcze gorzej. Przerzucone całe pole karne i piłka poza boiskiem.

1
88'

Dośrodkowanie Wilsona z cyklu "do nikogo".

86'

Próbują coś wskórać Walijczycy, ale mają problemy ze zbliżeniem się do pola karnego gości.

1
84'

Włączył się do akcji ofensywnej Roberts, ale nie wyszło mu dośrodkowanie. Łapie piłkę Flekken.

81'

Chyba jakiś uraz de Ligta. Zakładany jest mu opatrunek na głowie.

80'

Obraz gry za bardzo się nie zmienił. Jest na boisku Bale, ale gospodarze w dalszym ciągu są dość niemrawi w grze do przodu.

77'

Walia. Schodzi: Brennan Johnson. Wchodzi: Gareth Bale.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Brennan Johnson #9
77'

Walia. Schodzi: Daniel James. Wchodzi: Rabbi Matondo.

76'

Dobra akcja gości, ale po podaniu de Jonga piłka nie dotarła do będącego na czystej pozycji Langa.

73'

Nie ma pressingu ze strony Walijczyków. Do końca meczu jeszcze blisko dwadzieścia minut, a jakby nie było widać wiary po stronie gospodarzy.

1
1
71'

Holandia utrzymuje się przy piłce na połowie gospodarzy. Ci są bezradni.

68'

Walia. Schodzi: Dylan Levitt. Wchodzi: Matthew Smith.

67'

Holandia. Schodzi: Cody Gakpo. Wchodzi: Steven Bergwijn.

67'

Holandia. Schodzi: Jerdy Schouten. Wchodzi: Frenkie de Jong.

Jerdy Schouten #18
67'

Kontra Walii, ale strzał Jamesa z dystansu okazał się bardzo niecelny.

66'

Holandia ma to spotkanie pod absolutną kontrolą. Walia nie jest w stanie zrobić nic.

63'

Holendrzy mieli okazję do wyjścia z kontrą, ale podanie do Weghorsta było zbyt mocne i niedokładne.

62'

Miękkie dośrodkowanie Norringtona-Daviesa, ale nie udało się Walijczykom dojść do sytuacji strzeleckiej. Po raz kolejny. Defensywa gości jest dziś dobrze zorganizowana.

59'

Walia. Schodzi: Joe Morrell. Wchodzi: Rubin Colwill.

58'

Gakpo w sytuacji sam na sam strzela obok słupka, ale i tak był spalony.

57'

Ponownie siadło tempo. Holandia nie kwapi się do ataku, a Walia nie za bardzo jest w stanie przejąć inicjatywę.

54'

Dośrodkowanie z lewej strony i pewnie na przedpolu łapie piłkę Flekken.

53'

Holandia cofnęła się po strzelonym golu i czeka na to, co zrobi rywal.

50'

Gol! Strzelił Teun Koopmeiners. Asystował mu Jerdy Schouten.

I mamy gola na 0:1! Koopmeiners przyjął sobie piłkę na szesnastym metrze, wypracował sytuację strzelecką i płaskim uderzeniem przy dalszym słupku pokonał Daviesa.

Holandia
Asysta:
2
2
1
1
49'

Obok słupka z rzutu rożnego uderzał Koopmeiners.

48'

Gakpo faulowany. Rzut wolny dla Holandii z dwudziestu pięciu metrów.

46'

Walia. Schodzi: Danny Ward. Wchodzi: Adam Davies.

46'

Drugą połowę czas zacząć!

czas Druga połowa
komentarz

W przerwie zmiana bramkarza w drużynie walijskiej. I słusznie. Jeden golkiper się wynudził, to teraz niech martwi się drugi.

komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

komentarz

Koniec pierwszej części spotkania. Bezbramkowy remis w Cardiff.

45'

Gakpo w polu karnym Walii, ale jego strzał w ostatniej chwili blokuje jeden z obrońców.

1
45'

Sędzia dolicza minimum minutę.

45'

Pewna interwencja Flekkena na przedpolu po miękkiej centrze z rzutu wolnego.

44'

Morrell ponownie narzekał na jakieś problemy zdrowotne, ale po chwili jest już zdolny do gry.

1
42'

Błąd defensywy gospodarzy po rzucie wolnym. Piłkę na trzydziestym metrze otrzymał Schouten, jednak strzelił zbyt lekko.

1
39'

Rzut rożny dla gości. Skiksował jednak de Vrij. Szukał strzału z woleja, ale nie trafił w piłkę.

1
38'

Przyspieszyli Holendrzy, Koopmeiners miał sporo miejsca z prawej strony, ale niedokładnie zagrywał w kierunku partnerów w pole karne.

37'

Próba kombinacyjnej akcji ze strony gości, lecz podanie Gakpo do Weghorsta było niedokładne i ten nie doszedł do sytuacji strzeleckiej.

35'

Raz przy piłce jedni, raz drudzy. Akcje są jednak grane bardzo powoli. Ślamazarne tempo.

34'

Chcielibyśmy coś napisać, ale nic się nie dzieje. Podania głównie w poprzek boiska, sytuacji jak na lekarstwo.

31'

Akcja gości, ale Gakpo pogubił się w polu karnym. Dość chaotycznie walczył o piłkę i ostatecznie wygarnęli mu ją spod nóg obrońcy walijscy.

29'

Tymczasem w Belgii reprezentacja Polski prowadzi 1:0 i na ten moment to ona obejmuje fotel lidera tej grupy.

1
28'

Kolejny stały fragment gry dla Walii, ale tym razem zawiodło dośrodkowanie u Wilsona. Piłka nie minęła pierwszego zawodnika.

25'

Gospodarze mieli rzut wolny z trzydziestu metrów. Technicznie strzelał Wilson, ale przypilnował bliższego słupka Flekken i spokojnie odbił piłkę.

24'

Słabszy okres meczu, choć tak naprawdę od 1. minuty nie jest to zbyt emocjonujące widowisko.

21'

Trochę ryzykował teraz Flekken. Długo zwlekał z wybiciem piłki, nastrzelił atakującego go Jamesa, ale na jego szczęście futbolówka odbiła się tak, że wyleciała poza boisko.

19'

Tym razem pograli kombinacyjnie gospodarze, lecz Holandia nie dała się zaskoczyć.

18'

Hateboer znakomitym wślizgiem zatrzymał rozpędzonego Norringtona-Daviesa i tylko rzut rożny dla Walii.

17'

Mecz się wyrównał. Do głosu zaczęli dochodzić Walijczycy.

16'

Zaskoczona defensywa Holandii po szybkim rozegraniu autu. Precyzyjna centra z prawego skrzydła, ale niepilnowany Norrington-Davies strzelił nad bramką.

14'

Z rzutu rożnego zagrywał James, Wilson wygrał walkę w powietrzu, jednak źle przyłożył głowę do piłki i uderzył obok bramki.

13'

Walia drugi raz w tym meczu przekroczyła linię środkową. Płasko centrował z lewej strony Wilson, ale zablokowali go rywale. Korner.

12'

Dobre prostopadłe podanie w kierunku Gakpo, ale ten nie opanował piłki w polu karnym. To była groźna akcja Holandii.

10'

Komiczna sytuacja. Morrell został poturbowany w bocznym sektorze boiska. Upadł poza linią boczną, zorientował się i... wturlał na pole gry.

1
8'

Tymczasem akcja gości. Koopmeiners dostał dobre podanie z prawej strony boiska, jednak został zablokowany w momencie strzału.

7'

Walijczycy nie radzą sobie w ataku pozycyjnym. W ten sposób mają problemy z wydostaniem się z własnej połowy.

5'

Na razie niewiele się dzieje. Sporo gry w środkowej strefie boiska.

3'

Żółtą kartkę otrzymał Jordan Teze. Obrońca gości zdemolował wychodzącego do szybkiej kontry Jamesa.

3'

Mimo gry w rezerwowym składzie, to Holendrzy praktycznie cały czas utrzymują się przy piłce i to oni starają się dyktować warunki gry.

1'

Rozpoczynamy spotkanie Walia - Holandia!

czas Start meczu
20:42

Podczas meczu z Ukrainą był komplet kibiców na stadionie w Cardiff. Dziś jest sporo wolnych miejsc.

20:39

Czas na hymny obydwu państw.

20:38

Piłkarze wychodzą na płytę boiska.

20:23

Powiedzieć, że Holandia zagra w zmienionym składzie w porównaniu do meczu z Belgią, to jak nie powiedzieć nic. W Cardiff wystąpi zupełnie innych jedenastu zawodników.

19:52

Sędzią spotkania będzie Glenn Nyberg ze Szwecji. Bardziej istotny jest fakt, że na VAR pracować będą polscy sędziowie - Paweł Raczkowski i Krzysztof Myrmus.