90'

Doliczony czas.

1
88'

Jeszcze próba strzelenia gola kontaktowego i nie po raz pierwszy tego wieczoru próbowali cokolwiek zdziałać Theo Hernandez oraz Olivier Giroud. Kolejne niepowodzenie francuskiego duetu i piłka nie znalazła się w bramce Nerazzurrich.

86'

AC Milan. Schodzi: Rafael Leao. Wchodzi: Marko Lazetić.

wchodzi Wchodzi
Marko Lazetić #22
schodzi Schodzi
85'

Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu.

82'

Gol! Strzelił Robin Gosens. Asystował mu Marcelo Brozović.

Wszystko stało się jasne w 82. minucie. Wprowadzony z ławki rezerwowych Robin Gosens wykorzystał dogranie Marcelo Brozovicia i oddał uderzenie na 3:0. Inter może triumfować, a z jego lokalnego przeciwnika nie ma już czego zbierać. Rossoneri dostają lanie w prestiżowym meczu o wysokiej stawce.

80'

Sporo zmian w ostatnich minutach. Nie oszczędzają ich trenerzy na dogrywkę, ponieważ jest już ona nierealna.

76'

Pozostał niespełna kwadrans podstawowego czasu, a Nerazzurri odetchnęli po anulowaniu gola Ismaela Bennacera. AC Milan już liczył na złapanie kontaktu z przeciwnikiem, tymczasem nadal na pokaźną - dwubramkową stratę do lokalnego wroga.

73'
66'

W przedostatnim kwadransie AC Milan umieścił piłkę w bramce Interu i podniósł temperaturę półfinału Pucharu Włoch. Nie trwało to jednak długo, ponieważ trafienie Ismaela Bennacera zostało anulowane z powodu spalonego.

1
60'

Minęła godzina spotkania w Mediolanie. Niezmiennie o dwa kroki bliżej awansu do finału Pucharu Włoch jest Inter. Rossoneri nacierali w kwadransie po przerwie, ale Samir Handanović nie musiał prezentować skomplikowanych akrobacji w bramce.

1
57'

Niewykorzystane przez Rossonerich dośrodkowanie.

1
55'

Akcja za akcję w ostatnich minutach. Gracze Interu spoglądali w kierunku sędziego Maurizio Marianiego i próbowali tymi spojrzeniami sprowokować go do podyktowania rzutu karnego po kolizji z udziałem Matteo Darmiana.

1
50'

Żółtą kartkę otrzymał Milan Skriniar za faul na Brahimie Diazie.

48'

Daleka piłka została przechwycona przez odpowiednio ustawionego Samira Handanovicia. Słoweniec pewnie spodziewa się ostrzału jego bramki w drugiej połowie. AC Milan nie ma już nic do stracenia i musi zaangażował wszystkie możliwe środki do ataku.

46'

Druga połowa.

46'

AC Milan. Schodzi: Sandro Tonali. Wchodzi: Brahim Diaz.

komentarz

Pierwsza połowa dla Interu, a najważniejszym zawodnikiem wieczoru jest na razie Lautaro Martinez. Argentyńczyk strzelił gole po dograniach Matteo Darmiana oraz Joaquina Correi. 2:0 dla Nerazzurrich, czyli sytuacja Milanu jest bardzo skomplikowana.

45'

Doliczona minuta.

42'

Lautaro Martinez z drugim golem!

40'

Gol! Strzelił Lautaro Martinez. Asystował mu Joaquin Correa.

Inter przetrwał trudniejszy dla siebie fragment w pierwszej połowie i ponownie odpowiedział akcją bramkową. Lautaro Martinez skompletował dublet i oddał uderzenie na 2:0 w 40. minucie. Argentyńczyk wyrasta na bohatera wieczoru w Mediolanie.

4
1
2
40'

Ostatnie szanse w pierwszej połowie.

38'

Pozostało jeszcze kilka minut na poprawienie wyniku w pierwszej połowie meczu. Przede wszystkim muszą o tym pomyśleć formalni goście. AC Milan coraz dłużej utrzymuje się w posiadaniu piłki, a defensywa Nerazzurrich musi uwijać się jak w ukropie.

35'

Żółtą kartkę otrzymał Theo Hernandez za ostre przewinienie.

33'

Po faulu na Sandro Tonalim, piłkarze Milanu mieli możliwość zaszkodzenia Interowi rozegraniem rzutu wolnego. Nie było ono odpowiednio dopieszczone.

30'

Coraz groźniejsi są Rossoneri i Samir Handanović musi pokrzykiwać na kompanów z bloku obronnego. Alexis Saelemaekers szarżował przez centrum boiska, ale nie odpowiedział strzałem do bramki na wczesnego gola Lautaro Martineza.

28'

W 28. minucie była pierwsza duża szansa na doprowadzenie do remisu. Akcja Milanu przeszła przez ustawionego na lewym skrzydle Rafaela Leao, ale zabrakło jej wykończenia.

28'

Tak powitali piłkarzy kibice Milanu.

26'

Lautaro Martinez z powodzeniem zastawia piłkę przed atakami podopiecznych Stefano Pioliego. Ponownie sprowokował jednego z Nerazzurrich do popełnienia przewinienia.

22'

Hakan Calhanoglu zabrał się za wykonanie rzutu wolnego przyznanego za faul na Lautaro Martinezie. Na razie Turek nie zrobił krzywdy swojemu poprzedniemu zespołowi. Mike Maignan ustawił mur tak dobrze, że nie musiał interweniować.

18'

Nicolo Barella nie krył zdezorientowania z powodu gwizdka sędziego. Reprezentant Włoch był przekonany, że w centrum boiska odebrał piłkę Franckowi Kessiemu zgodnie z przepisami.

17'

Przerwana kombinacyjna akcja Rossonerich. Próbowali coś zdziałać Franck Kessie oraz Olivier Giroud, ale połapał się w tym wszystkim Marcelo Brozović.

1
15'

Tak cieszyli się z prowadzenia Nerazzurri.

13'

Franck Kessie miał ochotę na pokonanie Samira Handanovicia strzałem z okolicy linii pola karnego. W odpowiedzi Mike Maignan interweniował z powodzeniem po dośrodkowaniu.

10'

Milan zorganizował się do ataku z wykorzystaniem rozpędzonego na lewym skrzydle Theo Hernandeza. Ochotę na wykorzystanie dośrodkowania Francuza miał jego rodak Olivier Giroud. Inter poradził sobie z powstrzymaniem doświadczonego napastnika.

9'

AC Milan musi organizować się do odrabiania strat po falstarcie. Na razie na połowie przeciwnika pozostają Nerazzurri i mieli dla siebie korner. Za jego wykonanie zabrał się Marcelo Brozović.

1
6'

Lautaro Martinez i 1:0 dla Interu!

1
1
4'

Gol! Strzelił Lautaro Martinez. Asystował mu Matteo Darmian.

Na gola w rewanżu trzeba było czekać bardzo krótko. Inter ruszył do ataku w roli gospodarza i już w 4. minucie umieścił piłkę w bramce Milanu. Lautaro Martinez znalazł się w odpowiednim miejscu i pokonał Mike'a Maignana. Argentyńczyk wykorzystał wrzutkę Matteo Darmiana.