Doliczone cztery minuty.

88'

Anglia. Schodzi: Harry Kane. Wchodzi: Ollie Watkins.

84'

Teraz to Szwajcaria musi martwić się o odwrócenie wyniku, a czasu na to pozostało niewiele. Selekcjoner ściągnął z boiska autora dotychczas jedynego gola dla gości Breela Embolo. Zamiast niego wszedł na plac Mario Gavranović. W drugiej połowie ekipa z alpejskiego kraju ma większy problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych.

80'

Szwajcaria. Schodzi: Xherdan Shaqiri. Wchodzi: Michael Aebischer.

wchodzi Wchodzi
Michael Aebischer #22
schodzi Schodzi
79'

Anglia. Schodzi: Phil Foden. Wchodzi: Jude Bellingham.

78'

Gol! Strzelił Harry Kane.

Anglia znalazła się na prowadzeniu 2:1, po odwróceniu wyniku w 78. minucie. Harry Kane nie zmarnował szansy na zdobycie gola z rzutu karnego przyznanego gospodarzom za zagranie ręką Stevena Zubera.

2
2
1
1
2
77'

Rzut karny dla Anglii.

1
1
77'

Korner dla Anglii.

76'

Granit Xhaka starał się zagrozić gospodarzom podobnym długim podaniem do tego Bena White'a. Na posterunku czujnie Jordan Pickford i sprzątnął on na przedpolu piłkę nadbiegającym Szwajcarom. Obaj bramkarze niezmiennie z jednym wpuszczonym golem.

73'

Ben White popisał się bardzo dobrym długim podaniem. Piłka trafiła do adresata, jednak akcja reprezentacji Anglii nie zakończyła się celnym uderzeniem. Piłka przeleciała ponad poprzeczką w bramce nieco zaniepokojonego Jonasa Omlina. Pozostało jeszcze kilkanaście minut na rozstrzygnięcie meczu towarzyskiego.

65'

Po godzinie nastąpił festiwal zmian i reprezentacje potrzebują czasu na zorganizowanie się. Na boisko wbiegli między innymi Raheem Sterling i Jack Grealish po stronie Anglii, a także Steven Zuber po stronie Szwajcarii.

62'

Szwajcaria. Schodzi: Ruben Vargas. Wchodzi: Djibril Sow.

62'

Szwajcaria. Schodzi: Remo Freuler. Wchodzi: Steven Zuber.

62'

Szwajcaria. Schodzi: Renato Steffen. Wchodzi: Andi Zeqiri.

Andi Zeqiri #20
62'

Anglia. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: Jack Grealish.

61'

Anglia. Schodzi: Luke Shaw. Wchodzi: Tyrick Mitchell.

Tyrick Mitchell #23
61'

Anglia. Schodzi: Conor Gallagher. Wchodzi: Declan Rice.

61'

Anglia. Schodzi: Conor Coady. Wchodzi: Harry Maguire.

57'

Marc Guehi starał się pokazać w ważnym dla siebie meczu. Niebezpieczne uderzenie, ale jednak czegoś zabrakło do zdobycia prowadzenia. Anglia jakby zmotywowana w przerwie przez selekcjonera Garetha Southgate'a.

54'

Pokazał się Harry Kane, który nie był wyróżniającą się postacią w pierwszej połowie meczu. Niezła szansa na zdobycie prowadzenia dla Anglii, ale zorientowali się Helweci i zorganizowali w obronie dosłownie w ostatnim momencie.

48'

W przerwie bez zmian personalnych i selekcjonerzy postanowili przyjrzeć się jeszcze wybranym przed pierwszym gwizdkiem podopiecznym. Na razie remis, ale wobec reprezentantów Anglii są zdecydowanie większe oczekiwania.

46'

Druga połowa.

Czy Anglia zdobędzie prowadzenie po przerwie?
komentarz

Cała pierwsza połowa nie wyszła Anglikom. Mieli oni problem z zagrożeniem bramce Jonasa Omlina. Długo w ogóle kazali czekać publiczności na Wembley na jakiekolwiek celne uderzenie. Dopiero w doliczonych minutach podopieczni Garetha Southgate'a przeprowadzili skuteczny atak, a uderzenie Luke'a Shawa pozwoliło im zejść na przerwę z remisem 1:1.

45+1'

Gol! Strzelił Luke Shaw. Asystował mu Conor Gallagher.

Eleganckie uderzenie defensora po upływie podstawowego czasu sprawiło, że Szwajcaria musi zapomnieć o swoim prowadzeniu. Luke Shaw doprowadził do remisu 1:1 klasycznym golem do szatni.

1
1
1
1
2
45'

Doliczony czas.

42'

Kevin Mbabu na spalonym.

40'

Akcja reprezentantów Anglii została przerwana z powodu spalonego. W odpowiedzi zameldował się na boisku zmiennik Kevin Mbabu. Swoim podaniem uruchomił Xherdana Shaqiriego, którego próba pokonania Jordana Pickforda była zdecydowanie zbyt delikatna.

36'

Szwajcaria. Schodzi: Silvan Widmer. Wchodzi: Kevin Mbabu.

35'

Będzie jednak zmiana za Silvana Widmera.

32'

Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem Silvana Widmera. Selekcjoner Szwajcarii spoglądał z pewnym niepokojem w kierunku swojego podopiecznego, ale ten przynajmniej na razie nie zamierza opuszczać boiska z powodu problemu zdrowotnego.

1
30'

Dwa kwadranse i Anglia nie prezentuje się dobrze.

28'

Anglia musi organizować się do odrabiania strat, ale po golu Breela Embolo mocniej zapachniało drugim trafieniem Szwajcarii niż wyrównaniem. Fabian Frei oddał niebezpieczne uderzenie i Jordan Pickford z dużym wysiłkiem sparował piłkę na obramowanie.

26'

Wszystko zgodnie z przepisami i gra wznowiona.

25'

Jeszcze bramka sprawdzana.

Gol! Strzelił Breel Embolo. Asystował mu Xherdan Shaqiri.

Szwajcaria zdobyła prowadzenie w Londynie w 22. minucie meczu. Breel Embolo nie był w komfortowej pozycji, mimo to popisał się bardzo dobrym wykończeniem i pokonał swoim strzałem Jordana Pickforda. Obrona Anglii pozostawiła napastnikowi Helwetów zdecydowanie za dużo miejsca po dograniu Xherdana Shaqiriego.

3
3
1
1
17'

Bezbramkowy nieco ponad kwadrans otwierający sparing. Starał się otworzyć wynik Conor Callgher, ale jego próba pokonania uderzeniem Jonasa Omlina została zablokowana przez ciasno rozstawionych obrońców reprezentacji Szwajcarii.

13'

Andreas Ekberg mocno dmuchnął w gwizdek i przyznał Szwajcarom rzut wolny za przewinienie popełnione przez Jordana Hendersona. Niezła pozycja, ale gościom nie udało się przekuć stałego fragmentu gry w gola dającego prowadzenie.

9'

Granit Xhaka wykonał crossowe podanie, które mogło zaskoczyć reprezentantów Anglii. Ostatecznie piłka została przechwycona przez gospodarzy, ale ekipa z alpejskiego kraju coraz mocniej zaznacza swoją obecność na Wembley.

6'

Luke Shaw starał się przebić atakiem na skrzydle, ale nie zyskał dużo przestrzeni. Czujni byli przyjezdni i Anglia musiała zadowolić się jedynie wznowieniem od wrzutu z autu. Z kolei Szwajcaria miała czas na poprawienie szyków obronnych.

3'

Od środka rozpoczęła spotkanie towarzyskie reprezentacja Szwajcarii, która gra w białych strojach z czerwonymi elementami. Z kolei Anglia tym razem na niebiesko.

czas Start meczu
18:18

Sędzia: Andreas Ekberg (Szwecja)

17:33

Do meczu towarzyskiego przystąpią reprezentacje, które wywalczyły bezpośredni awans do MŚ 2022. Anglia rywalizowała w grupie eliminacyjnej między innymi z Polską. Z kolei Szwajcaria przyczyniła się do wyrzucenia z drugiego mundialu z rzędu Włochów.