Crystal Palace
90'

Doliczone trzy minuty.

90'

Jeszcze akcja zmienników i Crystal Palace cudem uchroniło się przed stratą trzeciego gola. Romelu Lukaku strzelił w słupek, a dobitka Hakima Ziyecha została powstrzymana blisko linii bramkowej.

88'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku, ale nie zanosi się na niespodziankę. Akcja Crystal Palace została przerwana chwytem przez Edouarda Mendy'ego. Bramkarz zespołu ze Stamford Bridge nie spieszył się z ponownym wprowadzeniem piłki do gry.

80'

Po drugim golu Chelsea była szansa na trafienie kontaktowe. Nie wykorzystał jej Joachim Andersen, który wybrał się w pole karne przeciwnika, ale nie potrafił przymierzyć w bramkę Edouarda Mendy'ego.

78'

Chelsea FC. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: N'Golo Kante.

77'

Chelsea FC. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: Hakim Ziyech.

77'

Chelsea FC. Schodzi: Kai Havertz. Wchodzi: Romelu Lukaku.

76'

Gol! Strzelił Mason Mount. Asystował mu Timo Werner.

Antonio Ruediger popisał się przechwytem na połowie przeciwnika. Ponownie Crystal Palace samo zgotowało sobie problemy. Timo Werner uruchomił podaniem w tempo Masona Mounta, a ten zmienił rezultat na 2:0 płaskim uderzeniem w narożnik bramki.

74'

Tak cieszyli się gracze Chelsea z prowadzenia.

72'

Crystal Palace. Schodzi: James McArthur. Wchodzi: Michael Olise.

wchodzi Wchodzi
Michael Olise #7
schodzi Schodzi
70'

Crystal Palace daleko od bramki Chelsea, a czasu na wyrównanie nie ma wcale tak dużo. Niedawny uczestnik Ligi Mistrzów nie pozwala na rozpędzenie się przeciwnikom.

68'

Chelsea na prowadzeniu!

65'

Gol! Strzelił Ruben Loftus-Cheek.

Chelsea objęła prowadzenie 1:0 w 65. minucie. Ruben Loftus-Cheek huknął z kilkunastu metrów pod poprzeczkę. Piłka trafiła do niego po przyblokowanym podaniu Kaia Havertza. Cała akcja The Blues została przeprowadzona ekspresowo po dziecinnej stracie Tyricka Mitchella blisko własnego pola karnego. Crystal Palace nie zdążył ustawić się w obronie.

1
1
1
63'

Poradził sobie Joachim Andersen z dośrodkowaniem. Chelsea próbuje odpowiedzieć na sytuację podbramkową przeciwnika.

61'

Na zakończenie kwadransa po przerwie ożywiła się publiczność za bramką Edouarda Mendy'ego. To grupa sympatyzująca z Crystal Palace. Wilfried Zaha wygrał przestrzeń w rywalizacji z Andreasem Christensenem, a jego dośrodkowanie zostało wybite na korner. Po stałym fragmencie gry szansę na zdobycie prowadzenia miał Cheikhou Kouyate.

58'

Po przerwie nie widać zasadniczego przyspieszenia. Podopieczni Thomasa Tuchela w ataku pozycyjnym. Kilka ich akcji co prawda wyglądało obiecująco, ale nie zakończyły się strzałami niebezpiecznymi dla Jacka Butlanda.

51'

Podanie w pole karne do Timo Wernera. Nie było tam dużo miejsca i między defensorami a bramkarzem nie udało się oddać strzału. Sytuacja wyjaśniona przez Jacka Butlanda.

49'

Cesar Azpilicueta podał do Masona Mounta, a ten zdecydował się na nieprzygotowane uderzenie z dystansu. Piłka przeleciała wyraźnie poza lustrem bramki Crystal Palace.

48'

Wymiana podań z udziałem Kaia Havertza została przerwana przez Crystal Palace. Chelsea pozostała w posiadaniu piłki i wprowadziła ją ponownie do gry wrzutem z autu.