Senegal. Schodzi: Boulaye Dia. Wchodzi: Pape Abou Cisse.

1
1
6
90+3'

Szybują dośrodkowania w pole karne Senegalu, ale radzą sobie z nimi podopieczni Aliou Cisse. Otworzyła się możliwość przeprowadzenia kontrataku, ale jeden z zawodników pomagał sobie ręką przy opanowywaniu piłki.

8
7
3
1
2
90'

Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

18
7
3
2
6
89'

Ile minut doliczy sędzia?

4
5
2
3
88'

Zdenerwowani obaj selekcjonerzy, ale trudno się temu dziwić. Ekwador ma problem z atakowaniem, a przed momentem musiał bronić się przed kąśliwym uderzeniem z kilkunastu metrów. Na posterunku golkiper.

4
3
1
3
87'

Gra na połowie Senegalu i Ekwador próbuje wcisnąć gola na miarę awansu. Nie zanosi się, ale również na wcześniejszego gola się nie zanosiło, a jednak podopieczni Aliou Cisse zostali zaskoczeni po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

1
2
1
85'
ZMIANA

Ekwador. Schodzi: Angelo Preciado. Wchodzi: Jackson Porozo.

Jackson Porozo #25
1
1
1
83'

W poprzednich mistrzostwach świata reprezentacja Senegalu odpadła w ostatniej kolejce. Została wtedy "wykolegowana" przez Japończyków i Polaków. Tym razem ma los w swoich dłoniach. Do awansu brakuje zespołowi z Afryki kilku, może kilkunastu minut skutecznego bronienia.

1
2
2
2
79'

W ostatnich minutach było zagrożenie dla bramki Senegalu po zagraniu z rzutu wolnego. W zamieszaniu co prawda celne uderzenie, ale poskromione przez dobrze ustawionego Edouarda Mendy'ego. Bardzo niebezpieczni są piłkarze obu zespołów po stałych fragmentach gry.

3
4
3
1
78'

W wirtualnej tabeli grupy na prowadzeniu jest z siedmioma punktami reprezentacja Holandii. Następnie Senegal, który najpierw stracił prowadzenie, a po chwili odzyskał je w rywalizacji z Ekwadorem. Aktualnie dużo wskazuje na odpadnięcie zespołu z Ameryki Południowej.

6
2
1
2
77'

Ekwador ponownie poza miejscami premiowanymi awansem, a czasu na doprowadzenie do remisu pozostało niewiele. Kosztowne są przewinienia popełniane przez zawodników z Ameryki Południowej, ponieważ pierwsza bramka Senegalu była z rzutu karnego, a druga po rzucie wolnym.

4
4
3
1
4
75'
ZMIANA

Senegal. Schodzi: Iliman Ndiaye. Wchodzi: Bamba Dieng.

74'
ZMIANA

Senegal. Schodzi: Pathe Ciss. Wchodzi: Nampalys Mendy.

Pathe Ciss #11
2
1
3
1
1
70'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kalidou Koulibaly.

Senegal ponownie na prowadzeniu! Ekspresowa odpowiedź zespołu z Afryki. 2:1 w grze o awans. Kalidou Koulibaly znalazł się w dobrym miejscu po wrzutce z rzutu wolnego. Piłka trafiła pod jego nogi po niezdarnej interwencji reprezentantów Ekwadoru. Nie pozwolił sobie na zmarnowanie ogromnej szansy na odzyskanie zaliczki.

36
14
10
14
16
67'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Moises Caicedo. Asystował mu Djorkaeff Reasco.

Moises Caicedo oddał uderzenie na 1:1! Ogromna radość reprezentanta Ekwadoru, ponieważ jego drużynie nic nie wychodziło przez ponad godzinę meczu. Djorkaeff Reasco przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego Felixa Torresa. Piłka trafiła na stopę osamotnionego Moisesa Caicedo, a ten oddał uderzenie z bliska być może na miarę awansu do fazy pucharowej katarskiego mundialu!

8
66'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Idrissa Gueye za ostre przewinienie w centrum pola.

5
6
3
5
5
63'
ZMIANA

Ekwador. Schodzi: Michael Estrada. Wchodzi: Djorkaeff Reasco.

Michael Estrada #11
1
1
2
1
1
60'

Absolutnie nie spieszy się Senegalczykom.

2
3
1
4
57'

Po dośrodkowaniu co prawda jednemu z Ekwadorczyków udało się oderwać od przeciwników i oddać uderzenie, ale piłka została tylko odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Edouarda Mendy'ego.

1
1
55'

Ekwador ma problem ze złapaniem odpowiedniego rytmu. Mija czas również po przerwie i jedna obiecująca akcja zakończona celnym uderzeniem, to zdecydowanie za mało na zaskoczenie reprezentacji Senegalu.

3
1
1
2
1
51'

W drugiej połowie reprezentacja Ekwadoru oddała premierowe uderzenie celne. Nie sprawiło ono problemu Edouardowi Mendy'emu.

14
4
2
1
1
49'

Na razie nic przełomowego nie wydarzyło się po przerwie w starciu Ekwadoru z Senegalem, tymczasem Holandia umocniła się na prowadzeniu w grupie i w meczu z Katarem. Po uderzeniu Frenkiego De Jonga jest 2:0 dla Pomarańczowych.