Sędzia dolicza minimum 6 minut. Jeszcze sporo gry przed nami!

4
5
4
88'

Znowu broni Ryan! Khazri tylko dostawił nogę do piłki po płaskim dośrodkowaniu z prawej strony. Zabrakło jednak siły, by zaskoczyć bramkarza.

5
6
4
3
3
87'

Ofiarnie i rozpaczliwie bronią się Australijczycy.

10
5
3
4
3
86'

Khenissi mógł wykorzystać błąd Rowlesa, który poślizgnął się w środku pola i otworzył korytarz rywalowi. Ten jednak był osamotniony i nie za bardzo miał jak uderzyć. W końcowej fazie akcji efektownie zablokował go wślizgiem Souttar.

3
3
2
2
2
85'
1
85'
3
3
3
3
4
84'

Ryan pewnie broni strzał Talbiego z woleja z blisko trzydziestu metrów.

2
1
1
2
1
82'

I znowu protesty po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tunezja chce wywrzeć presję na arbitrze, ale ten nie widział żadnego zagrania ręką. Raczej słusznie.

1
4
1
1
1
81'

Coraz głębiej broni się Australia. Tunezja jest groźniejsza z minuty na minutę.

3
1
2
2
3
80'

Khenissi ruszył do dłuższego podania, później sporo ryzykował poza polem karnym Ryan. Nie wiadomo do końca co chciał zrobić, ostatecznie wykopał piłkę.

1
2
2
1
1
78'

Leckie opatrywany przez sztab medyczny.

2
1
3
1
76'

Kwadrans do końca. Co by nie mówić, jest to jeden ze słabszych meczów podczas tego turnieju.

1
1
2
75'
Fran Karacic #5
1
1
74'

W odpowiedzi Mooy z woleja z dwudziestego metra. Minimalnie nad bramką.

2
2
2
3
2
73'
Taha Khenissi #11
1
1
73'
Wajdi Kechrida #21
1
72'

Strzela z dystansu Msakni, pewnie broni Ryan.

2
2
71'

Tymczasem powinno być 0:2! Maclaren dostał piłkę na lewym skrzydle, zagrał mocno wzdłuż linii piątego metra, ale spóźnił się z atakiem Leckie!

2
69'

Czas płynie, a Tunezja dalej nie potrafi poważniej zagrozić australijskiej bramce. Przeważa w drugiej połowie, jednak niewiele z tego wynika.

2
2
1
2
1
67'
Aissa Laidouni #14
2
67'

Jebali nie zdołał dojść do prostopadłego podania. Souttar doskonale zablokował go i odprowadził do linii końcowej.

3
1
66'

Ładna akcja Tunezji i Msakni po raz kolejny zablokowany. Sugerował blok ręką, jednak sędzia nawet nie zareagował.

2
1
1
1
64'
Ali El Abdi #24
Tunezja
3
1
2
1
64'
Mitchell Duke #15
2
64'
Ajdin Hrustic #10
2
1
61'

Sassi oddał bardzo niecelny strzał z dalszej odległości.

2
60'

Tunezja trochę zamieniła się w Australię i próbuje dogrywać piłkę w pole karne z bocznych sektorów. Rywale są jednak bardzo dobrze ustawieni.

2
1
57'

Dośrodkowanie Karacicia z prawej flanki, jednak Duke trochę źle wyskoczył do piłki i nie trafił w nią czysto.

1
2
1
56'

Australia wyprowadza piekielnie groźne kontry. Goodwin dostał idealne podanie na lewym skrzydle, miał dużo miejsca, podał mocno wzdłuż pola karnego, ale nikt nie zamknął tej akcji!

2
1
54'

Lepiej wygląda Tunezja w drugiej połowie, oczywiście w porównaniu do pierwszej części. Australia nieco głębiej schowana.

1
2
53'

Nie było przewinienia, więc gramy dalej.

1
1
1
1
52'

Protesty Tunezji. Domagają się rzutu karnego za rzekome zagranie piłki ręką.

1
4
1
3
1
51'

Wrzutka z rzutu wolnego, sporo ryzykował Ryan, ale ostatecznie nie popełnił błędu przy wyjściu na przedpole.

4
1
3
1
2
50'

Dobra akcja Australii. Utrzymał się przy piłce Duke, po chwili podanie dostał niepilnowany z lewej strony Goodwin, ale zabrakło precyzji przy dośrodkowaniu. Był tylko jeden partner w polu karnym.

2
2
2
2
2
49'

Rozpoczęło się od niemrawych ataków reprezentacji Tunezji.

1
1
1
1
1
46'

czas Druga połowa
46'

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Gwizdy tunezyjskich kibiców, bo ich zespół zawodzi. Australia prowadzi 1:0 i jest zespołem lepszym. Wracamy za kwadrans.

5
3
3
1
1
45+3'

Tunezja powinna wyrównać! Jebali zagrał płasko w pole karne z prawej strony, Msakni urwał się spod krycia, ale nie trafił w bramkę!

1
3
7
1
2
45+1'

Kolejna próba Karacicia, tym razem z dystansu. Strzał na tzw. uniknięcie kontry.

1
1
1
1
1
45'

W pierwszej połowie pogramy o minimum pięć minut dłużej.

1
1
1
1
1
44'

Ależ skiksował w polu karnym Karacić. Miał doskonałą okazję do uderzenia lewą nogą po błędzie obrońcy, ale nie trafił dobrze w piłkę i został zablokowany.

1
1
1
1
2
44'

Kolejna wrzutka Goodwina z rzutu wolnego, doszedł do strzału głową Duke, ale źle trafił w piłkę i uderzył w sam środek bramki.

1
1
1
2
1
42'

Ryan wypuścił piłkę z rąk, jednak sędzia uznał, że chwilę wcześniej był faulowany.

1
1
1
1
1
41'

Szansa dla Tunezji! Jebali przepchnął obrońcę, później piłka została zagrana do Dragera, który miał czystą pozycję do strzału, jednak jak spod ziemi wyrósł jeden z obrońców i jakimś cudem zablokował to uderzenie.

3
4
1
1
1
40'

Duke podawał prostopadle do Leckiego, ale trochę za mocno. Ofiarnie jeden z obrońców.

2
1
1
2
1
38'

Msakni ruszył indywidualnie środkiem, przedarł się w pole karne, ale jego uderzenie zostało zablokowane. A zaczęło się to od prostej straty Australii przy próbie wyprowadzenia kontry.

2
2
2
1
1
37'

Australia podaje piłkę, Tunezja za nią biega.

1
2
1
1
1
36'

Każdą akcję próbują grać środkiem Tunezyjczycy, a tam w ogóle nie ma miejsca. Jest zagęszczony środek pola i trudno o wymianę kilku podań.

3
1
1
33'

Australia ma korzystny wynik i nie spieszy się z kolejnymi atakami.

1
3
1
31'

Zamieszanie na boisku. Jeden z zawodników rezerwowych Tunezji rzucił piłką w głowę leżącego na murawie Duke'a. Zagotował się mocno Australijczyk.

2
2
5
30'

Bez pomysłu Tunezja. Australia całkowicie zneutralizowała mocne strony swojego przeciwnika.

2
2
2
27'

Mooy wrzucał z rzutu wolnego, było lekkie zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie Tunezja wybija piłkę. Aż złapali się za głowy zawodnicy Australii. To była dobra szansa.

2
2
2
26'
Tunezja
4
2
1
25'

Jebali przyjmował piłkę ręką na linii pola karnego. Sędzia zatrzymał akcję Tunezji.

5
3
3
23'

Gol! Strzelił Mitchell Duke. Asystował mu Craig Goodwin.

Australia na prowadzeniu! A jednak opłaciły się te ciągłe dośrodkowania. Goodwin Precyzyjnie zacentrował w pole, a Duke zmieścił piłkę idealnie przy dalszym słupku! Świetna akcja.

Australia
10
8
3
3
4
21'

Drager potężnie huknął zza pola karnego. Nad poprzeczką.

1
2
1
1
1
19'

Pierwsza szansa dla Tunezji. Kapitalny kontratak. Jebali dostał prostopadłe podanie, umiejętnie wycofał piłkę do Msakniego, ale ten nie oddał strzału, został wypchnięty przez obrońców pod linię końcową.

1
3
18'

Gra przerwana. Duke zwija się z bólu.

2
2
17'

Jebali powalczył o piłkę po długim podaniu z linii obrony, ale lepsi Australijczycy. Na razie Tunezja totalnie zawodzi, a przecież przyzwoicie spisała się w meczu z Danią.

1
3
14'

Australia trochę jak Cracovia za Michała Probierza. Piłka w bocznym sektorze i wrzutka, wrzutka, wrzutka. Teraz Leckie zagrał za nisko i został zablokowany.

1
1
1
1
13'

Gwizdy tunezyjskich kibiców. Australia spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Ale - co ciekawe - rywal nie doskakuje agresywniejszym pressingiem.

3
3
11'

Mnożą się wrzutki ze strony Australii, ale środkowy obrońcy Tunezji nie popełniają błędów. W ten sposób raczej nie uda się strzelić gola.

1
1
1
1
1
9'

Strata Australijczyków i momentalnie otworzyła się przed Tunezją okazja do kontry, miał mnóstwo przestrzeni z lewej strony El Abdi, ale za daleko wypuścił sobie piłkę.

1
2
1
2
1
7'

Cóż, początek dość spokojny. Tunezja jeszcze bez akcji. Australia parę nieudanych dośrodkowań i to w zasadzie tyle.

1
2
1
2
1
6'

Rzut wolny dla Australii. Niezła centra Mooya, choć wyjaśniają sytuację rywale.

2
1
5'

Kontra Australijczyków, ale Goodwin był skoncentrowany na dośrodkowaniu. Nie dostrzegł żadnej innej opcji. I zagrał niedokładnie.

2
1
3'

Na trybunach można usłyszeć zdecydowaną przewagę reprezentacji Tunezji. Gwizdy przy każdej akcji Australii i aplauz, gdy im coś nie wyjdzie.

1
4
1'

Rozpoczynamy spotkanie Tunezji z Australią!

5
1
czas Start meczu
10:53

Zawodnicy wychodzą na boisko. Jeszcze tylko hymny i zaczynamy!