(0:1)
Zakończony
Hiszpania
19:37
Przed nami spotkanie w grupie E. W dotychczasowych meczach Japonia pokonała Niemcy (2:1), Hiszpania ograła Kostarykę (7:0),  Kostaryka wygrała z Japonią (1:0) oraz Hiszpania zremisowała z Niemcami (1:1). Teraz przed nami mecz Japonia - Hiszpania. Początek spotkania o godzinie 20:00.
3
2
2
1
1
19:39
Mundial w Katarze to turniej niespodzianek. Czy kolejną sensacją będzie odpadnięcie reprezentacji Niemiec już po fazie grupowej? Śledź z WP SportoweFakty, jak w trakcie decydujących meczów zmienia się tabela gr. E.
19:41
Spotkanie poprowadzi Victor Gomes (RPA). Mecz odbędzie się na Stadionie Międzynarodowym Chalifa w Dosze.
19:53
Niebawem początek spotkania. Zawodnicy wychodzą na płytę boiska.
czasStart meczu
2'
Dośrodkowanie w pole karne Japonii. Jednak zbyt mocne i piłka wyleciała poza boisko.
1
3
1
3
1
5'
Hiszpanie spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.
1
2
1
2
1
7'
Z nieco ponad 20 metrów niecelnie strzelał Sergio Busquets.
2
2
2
2
2
8'
Spore zamieszanie w polu karnym Hiszpanów po błędzie Sergio Busquetsa. Ostatecznie z ostrego kąta strzelał Junya Ito, ale trafił tylko w boczną siatkę.
3
3
3
1
1
9'
Szybka odpowiedź Hiszpanów. Po dośrodkowaniu Olmo główkował Alvaro Morata. Piłkę pewnie złapał bramkarz Japończyków.
3
2
2
2
2
12'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Cesar Azpilicueta.
W pole karne dośrodkował Cesar Azpilicueta, a piłkę głową do bramki Japonii skierował Alvaro Morata.
14'
Hiszpanie przy piłce. Spokojnie rozgrywają ją na połowie Japończyków.
6
2
2
3
4
17'
Japończycy skupiają się głównie na defensywie. Mimo straty gola nie ruszyli do ataku.
3
4
3
3
5
20'
Hiszpanie wymieniają podanie za podaniem, ale to wszystko daleko od bramki Japończyków...
1
2
1
1
1
24'
Kolejny strzał Moraty na bramkę Japończyków. Nie ma zmiany wyniku, gramy dalej.
2
1
1
25'
Morata tym razem w roli podającego. Tuż przed bramkę do Olmo, ale jego strzał został zablokowany.
2
1
1
28'
Olmo szukał prostopadłego, otwierające drogę do bramki podania. Zabrakło dokładności i piłka dla Japończyków.
6
4
1
32'
Częsty widok w tym meczu: spokojna wymiana podań pomiędzy Hiszpanami w środkowej strefie boiska. Tempo meczu nie jest porywające.
4
2
2
3
2
36'
Ofensywna akcja Japończyków zakończona zablokowanym strzałem Daichi Kamady z pola karnego.
2
1
39'
ŻÓŁTA KARTKA
1
1
1
3
3
40'
Zanosiło się na groźną akcję Japończyków. W decydującym momencie Ao Tanaka stracił jednak piłkę.
1
2
2
1
4
43'
Sergio Busquets dograł do Olmo. Ten strzelał z 16 metrów, ale został zablokowany.
4
3
1
2
2
44'
Shogo Taniguchi #3
Japonia
1
1
1
45'
3
2
2
2
2
45'
Doliczona jedna minuta. Ogromna przewaga Hiszpanów w posiadaniu piłki.
czasDruga połowa
46'
ZMIANA
wchodziWchodzi
Kaoru Mitoma #9
schodziSchodzi
2
1
46'
ZMIANA
48'
GOOOOOOL!!!
Kapitalny strzał z dystansu oddał Ritsu Doan! Piękne, mocne uderzenie. Pomimo interwencji bramkarza piłka wpadła do bramki!
76
36
10
4
4
53'
GOOOOOOL!!!
Po dograniu w pole karne jeden z Japończyków praktycznie z zerowego kąta odegrał piłkę przed bramkę, a tam Ao Tanaka skierował ją do siatki Hiszpanów. Początkowo ten gol nie został uznany, gdyż piłka miała opuścić boisko. Po długiej analizie VAR, gol został jednak zaliczony! Japonia prowadzi z Hiszpanią 2:1!
8
55'
Japończycy po objęciu prowadzenia dalej śmiało atakują. Zupełnie zmieniła się sytuacja na boisku w porównaniu do pierwszej połowy.
32
11
1
57'
2
57'
ZMIANA
61'
ZMIANA
Daizen Maeda #25
1
1
63'
Znów dogrania przed bramkę Hiszpanów. Tym razem jednak piłkę przejął bramkarz.
13
4
2
1
4
66'
Japończycy starają się rozgrywać piłkę na połowie Hiszpanów.
11
4
1
2
2
68'
ZMIANA
1
2
68'
ZMIANA
68'
ZMIANA
Takehiro Tomiyasu #16
Daichi Kamada #15
70'
Hiszpanie szukają okazji do ataku, ale Japończycy teraz bardzo dobrze prezentują się w defensywie i rozbijają ataki rywala przed własnym polem karnym.
10
6
1
1
1
71'
Szybka akcja Japończyków, po której w dobrej sytuacji niecelnie strzelał Takuma Asano.
13
9
5
2
3
72'
Niesamowita sytuacja w grupie E! Na tę chwilę Hiszpania i Niemcy poza mundialem!
43
24
4
4
1
74'
Hiszpanie atakują, Japończycy już skupieni na defensywie.
33
15
5
4
5
78'
Japończycy w niektórych momentach praktycznie całą jedenastką we własnym polu karnym. Hiszpanie wymieniają podania i szukają błędu w defensywie rywala.
21
8
3
1
3
Czy Hiszpania doprowadzi w tym meczu do remisu?
Tak
Nie
3
2
2
1
83'
Będzie rzut wolny dla Japonii. Dobra okazja na dośrodkowanie w pole karne rywala.
24
11
3
2
1
2:1'
Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Ko Itakura. Unai Simon nie dał się zaskoczyć.
6
4
5
4
3
85'
Z dystansu strzelał Marco Asensio. To uderzenie zostało zablokowane.
21
3
1
87'
ZMIANA
3
3
4
2
88'
Hiszpanie wymieniają podania na połowie Japończyków.
14
9
7
5
12
89'
Bardzo solidna jest w tym momencie defensywa Japończyków. Hiszpanie nie mogą się dostać w pole karne rywala.
90
28
2
2
2
90'
I była okazja dla Hiszpanów! Z kilku metrów strzelał Dani Olmo, ale bramkarz Japończyków nie dał się zaskoczyć.