(2:1)
Zakończony
Kanada
komentarz

Dziękujemy, że byliście z nami przy tym meczu, ale my nie zwalniamy tempa i już za niecałą godzinę zapraszamy na hit Hiszpania - Niemcy! Dobrego wieczoru!

6
3
3
1
komentarz

Koniec meczu! Choć zaczęło się sensacyjnie, skończyło się tak, jak się spodziewaliśmy. Chorwacja dopisuje sobie trzy punkty. Kanada - choć wniosła sporo kolorytu do tego turnieju - pożegna się z nim po fazie grupowej.

6
5
1
1
1
90+4'

Zabójczy kontratak Chorwatów! Wyszli we dwóch na samego Borjana Orsić i Majer. Ten pierwszy ma więc asystę, a drugi - bramkę. To już definitywnie mamy rozstrzygnięcie.

31
10
4
4
6
90+3'

Z pierwszej piłki próbuje jeszcze Hoilett, lecz nie był to strzał w światło bramki.

1
1
90+3'

Jeszcze wiary nie traci Davies i dośrodkowuje. Ale nie za bardzo wiemy do kogo.

1
90+2'

To była prawdziwa szarża Lovro Majera. Taka, że aż sędzia odgwizdał faul w ataku.

90+1'

Rozpoczęła się pierwsza z minimum sześciu doliczonych minut do drugiej połowy.

2
1
1
2
1
90'

Pasalić podprowadził piłkę, wycofał do Orsicia na 18. metr, ale uderzenie zbyt słabe, by zaskoczyć Borjana.

1
1
2
88'

No cóż, wygląda na to, że Kanada po tej porażce będzie mogła się już pakować, a po ostatnim meczu z Marokiem - pojechać do domu.

4
3
7
1
86'
86'
86'
84'

Modrić faulowany przez Millera. Jest przepychanka, są kartki.

1
85'
3
2
1
1
84'
Kamal Miller #4
Kanada
1
2
1
1
82'

Przechwyt Perisicia na połowie Kanady, jest strzał sprzed szesnastki. Niecelny.

2
80'

Nadal sędzia z Urugwaju pozwala na ostrą grę. Teraz upiekło się Cavalliniemu.

2
1
1
78'

Perisić -> Kovacić -> Brozooooviiiić... jak to nie wpadło! Szybko krążyła piłka, ale zmarnował okazję ten ostatni!

3
2
1
2
1
77'

Zza pola karnego uderzał Junior Hoilett, ale nie było w tym ani przygotowania, ani celności.

2
3
73'
wchodzi Wchodzi
Sam Adekugbe #3
schodzi Schodzi
1
71'

A po chwili jeszcze jedna okazja dla Chorwacji, ale blokowany strzał Modricia.

2
1
3
2
72'
Lucas Cavallini #9
70'

Bardzo ładnie rozrzucona akcja na lewą stronę, tam był Ivan Perisić, który precyzyjnym dośrodkowaniem prawą nogą znalazł Kramaricia. Napastnik Hoffenheim miał czas, by sobie przyjąć piłkę, przełożyć na lewą nogę i uderzyć tuż przy słupku! To może być już gwóźdź do kanadyjskiej trumny!

15
6
6
6
13
69'

Dobre wyjście Borjana, który uprzedził uciekającego Perisicia. Ale podanie Kovacicia warto docenić.

Czy w drugiej połowie padną bramki?
Tak, dla Kanady
Tak, dla Chorwacji
Tak, dla obu ekip
1
2
65'

Chwila oddechu od nacisku jednych czy drugich.

1
63'

Strzał Daviesa w mur. I tyle z zagrożenia...

4
2
2
3
2
61'

Rzut wolny dla Kanady sprzed narożnika pola karnego po faulu Gvardiola. Dobra okazja się szykuje.

6
2
2
2
62'
Richie Laryea #22
2
1
59'

Vitoria zatrzymuje kolejną szarżę Perisicia.

2
3
1
3
2
60'
58'

Za długo przyjmował sobie piłkę Perisić. Zablokowane zagranie.

3
56'

Świetna odpowiedź Kanady! Osorio pociągnął akcję prawym skrzydłem, odegrał do Daviesa, a ten dośrodkował do Davida i... gdyby Livaković nie przeniósł w ostatniej chwili piłki nad poprzeczką, byłoby 2:2!

1
1
1
3
1
56'
2
2
3
1
55'

Jeszcze rzut rożny dla wicemistrzów świata, lecz faul w ataku Modricia.

1
1
54'

Kramarić uderza z siedmiu metrów po tym, jak wyłożył mu piłkę Modrić, ale strzał prosto w Borjana.

51'

Wrzutka Sosy z lewej strony, ale Kramarić uprzedzony.

3
1
1
1
52'
1
50'

Dośrodkowanie na Livaję, ale przegrał pojedynek chorwacki napastnik.

49'

Osorio uderza z linii pola karnego, ale obok bramki! Dobra okazja dla piłkarzy spod znaku Klonowego Liścia.

48'

Ładne dośrodkowanie Buchanana, ale nic poza tym.

1
1
1
47'

Chorwaci chcieli zacząć tę połowę tak, jak Kanadyjczycy pierwszą. Perisić był jednak faulowany na połowie rywala.

1
46'

Dwie zmiany w Kanadzie przed startem drugiej połowy. Gramy!

6
2
1
czas Druga połowa
46'
Jonathan Osorio #21
Cyle Larin #17
2
1
2
46'
Fabio Cardoso #7
2
komentarz

Więcej emocji w tej części gry już nie będzie. Koniec pierwszej połowy. Chorwacja wyszła na prowadzenie i czuje się dobrze. Prowadzi 2:1.

12
6
3
5
9
45+5'

Teraz to Perisić ma piłkę, ale szuka podaniem partnera. Kończy się na rzucie rożnym.

6
1
2
1
3
45+4'

Świetne zagranie Livaji między obrońcami, lecz Perisicia uprzedził Borjan.

3
2
2
2
1
45+2'

Wyszedł z bramki Borjan, co próbował wykorzystać Kramarić uderzając z dystansu, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

2
3
2
3
1
45'

Minimum pięć minut dłużej pogramy w pierwszej połowie.

5
1
2
1
3
44'

Narzekaliśmy na Juranovicia, a tymczasem właśnie zaliczył asystę przy golu Livaji! Świetne prostopadłe do wbiegającego w półkole pola karnego partnera, a ten nie czekał, aż doskoczą do niego obrońcy, a po prostu uderzył. I to była bardzo dobra decyzja! Chorwacja prowadzi 2:1!

25
9
12
14
19
43'

Na spalonym Laryea. Kanada coraz mniej zespołowo próbuje atakować.

2
2
1
41'

Ucierpiał Stephen Eustaqio. Mamy chwilę przerwy, ale wygląda na to, że będzie wszystko w porządku.

1
1
2
39'

A Chorwaci coraz bardziej rozochoceni. Kolejna szansa Perisicia.

3
1
1
1
1
38'

Przebojowy rajd Daviesa kończy się w nogach obrońców.

3
1
1
1
36'

Ten gol wisiał w powietrzu! Brozović zamarkował podanie do środka, a zagrał na lewo do Ivana Perisicia! Ten przyjął piłkę na dobrej szybkości i zdecydował się na strzał. Ładna akcja daje gola Chorwatom!

37
10
10
24
38
35'

A teraz przyspieszył Livaja na prawym skrzydle i gdyby nie interwencja Borjana, byłoby 1:1.

9
8
2
7
6
34'

Dośrodkowanie Modricia już groźniejsze. Radzą sobie obrońcy.

6
3
2
2
1
33'

Josip Juranović póki co nie za bardzo zabłysnął w tym meczu. Dużo strat i niedokładnych podań.

4
3
5
3
3
31'

Alphonso Davies zatrudniony do wykonywania rzutu wolnego, lecz zagrożenia z tego było raczej niewiele.

6
3
2
3
2
30'

Nie brakuje twardej walki. Sosa ruszył lewą flanką, ale znów zatrzymuje go Johnston. I to chyba nawet nie był faul.

4
2
3
5
3
28'

A teraz mamy to samo na lewym skrzydle, gdy w ataku byli Chorwaci. Świetnie akcję zatrzymuje Johnston.

1
2
2
3
3
27'

Odważnie i szybko ruszył Buchanan prawym skrzydłem, ale kasuje to czystym wejściem Sosa.

4
5
2
2
1
26'

Gol nie zostanie zaliczony. Kramarić na spalonym. Choć trzeba przyznać, że ładne podanie od Livaji.

10
9
7
6
6
22'

Jak niewiele brakowało, by Livaja końcem buta uderzył w stronę bramki po dośrodkowaniu Sosy!

5
3
5
3
3
21'

Davies prześcignął dwóch rywali na lewym skrzydle, dośrodkował po ziemi i... źle zagrywa do partnera.

8
4
4
2
1
20'

Krótko rozegrany korner, nie ma zagrożenia.

3
3
1
2
2
19'

Chorwaci wybijają piłkę po dośrodkowaniu Buchanana. Rzut rożny ma Kanada.

3
1
1
4
3
17'

Juranović zagrywa w pole karne po tym, jak piłkę wypiątskował Borjan, ale Perisić za mocno atakował Johnsona i jest rzut wolny dla Kanady we własnym polu karnym.

6
4
3
3
2
16'

Tabela live grupy F wygląda teraz tak. Ciekawie, prawda?

7
2
1
2
1
15'

Dośrodkowanie Larina, atakował tam Davies, ale znów sędzia asystent pokazuje spalonego.

2
1
1
3
2
14'

Może i Chorwaci są częściej przy piłce, ale na razie dużo więcej zagrożenia stwarzają piłkarze z Ameryki Północnej.

3
1
2
5
1
12'

Wrzutka Modricia wyjaśniona przez obrońców.

2
2
2
1
1
10'

Dwie próby dośrodkowań Perisicia. Pierwsza zablokowana, druga zaś - wybita. Rzut rożny.