Koniec! Serbia jedzie do domu! Szwajcaria w 1/8 finału!

6
4
1
90+10'

Jeszcze raz Kostić z rzutu wolnego, ale kolejny raz radzą sobie z tym rywale. Po chwili minimalnie obok bramki uderzał Radonjić.

19
13
3
3
3
90+9'

Złe dośrodkowanie Kosticia. Wybija piłkę Szwajcaria.

38
22
3
7
6
90+9'

Ostatnia szansa dla Serbii. Rzut wolny z bocznego sektora boiska.

11
8
6
5
12
90+9'
Fabian Schar #22
Szwajcaria
6
90+8'

Długie podanie na połowę Szwajcarii, ale kompletnie bezsensowny faul zanotował Milenković. Piłka dla rywali.

9
9
1
1
1
90+6'
2
90+5'
14
14
1
1
4
90+5'
3
6
3
3
9
90+4'

Prowokacje w doliczonym czasie.

1
11
5
6
90+4'

Spięcie przy linii końcowej. Przepychanka? Nie, to bójka między zawodnikami.

6
7
8
4
7
90+2'

Przeszli do ofensywy Serbowie, ale po dośrodkowaniu z prawej strony niecelnie strzelał Jović.

6
6
1
1
90+2'

Gra toczy się na połowie Serbii.

8
4
90'

Sędzia dolicza minimum siedem minut.

9
2
2
2
8
88'

Xhaka wymusił rzut wolny. Kolejne cenne sekundy zyskane.

10
12
1
3
87'

Wolno, przewidywalnie Serbia. Można odnieść wrażenie, że Szwajcaria wcale nie musi wznosić się na wyżyny gry w obronie.

7
8
2
1
85'

Serbia potrzebuje dwóch goli, by awansować na drugie miejsce w grupie. Nie zanosi się na to.

12
14
3
4
3
82'

Zagrali to na dwa tempa. Akanji strzelał, ale tylko w boczną siatkę!

1
1
1
2
4
82'
81'

Embolo faulowany na osiemnastym metrze. Doskonała okazja dla Szwajcarii z rzutu wolnego.

4
3
1
81'
6
4
1
1
78'
Filip Djuricic #21
3
2
78'
Andrija Zivkovic #14
2
2
77'

Niewiele dzieje się na boisku. Szwajcaria się broni, a Serbia nieudolnie atakuje. Zero zagrożenia pod bramką Kobela.

5
5
1
2
1
74'

Embolo faulowany przez Gudelja w środku pola. Szwajcaria się nie spieszy, kradnie cenne sekundy. Jest bardzo blisko od 1/8 finału.

10
5
1
3
1
73'

Serbia próbuje atakować, jednak nie za bardzo są korytarze, by przetransportować piłkę w okolice pola karnego.

4
7
3
3
3
71'

Dośrodkowanie Zivkovicia z prawej flanki, ale sędzia uznał, że Mitrović faulował w ofensywie. Zresztą i tak nie zdołał oddać strzału.

3
2
2
3
2
70'

Mądra gra Szwajcarii. Wybija z rytmu Serbię przy każdej okazji. A to rzut wolny, a to aut.

7
4
2
1
3
69'
68'
67'
S. Milinkovic-Savic #20
2
3
66'

Żenująca symulka. W dodatku mamy jakieś zamieszanie przy linii bocznej. Rezerwowi wtargnęli na murawę.

1
3
1
2
5
66'
65'

Mitrović przyjął piłkę na klatkę piersiową w polu karnym i po chwili runął na murawę. Sędzia nawet nie zareagował.

1
2
2
2
63'

Groźna centra Kosticia. Kobel uprzedził wszystkich i dobrze wyszedł na piąty metr.

1
2
1
62'

Kontra Serbów w proporcjach dwóch na dwóch, ale zawiodło podanie. Prosto pod nogi przeciwnika.

5
4
61'

Opanował piłkę w polu karnym Tadić, jednak wyraźnie skiksował i strzelił nad poprzeczką. Mało konkretna Serbia w drugiej połowie w ofensywie.

5
5
1
2
58'

Doskonałe dośrodkowanie Tadicia z lewej strony, ale żaden z partnerów nie zaatakował piłki. Wystarczyło tylko ją musnąć i prawdopodobnie byłby remis.

5
5
2
1
1
57'

Niesamowite, ależ myli się z trzech metrów Embolo! Miał przed sobą tylko Milinkovicia-Savicia, a mimo to przelobował bramkę!

4
3
2
5
3
56'
2
55'

Zamieszanie w szwajcarskim polu karnym, było trochę nerwowo, ale ostatecznie piłka wybita poza boisko.

5
4
1
1
2
55'
53'

Nemanja Gudelj gotowy do wejścia przy linii bocznej.

3
1
52'

Bardzo szybko zmieniają się nastroje obu drużyn w tym meczu. Szwajcaria odzyskała równowagę i wykorzystuje praktycznie każdą pomyłkę Serbii w obronie.

4
4
2
1
49'

Inna sprawa, że zachowanie Serbów w defensywie było karygodne. To nie pierwszy raz dzisiaj, gdy brakuje tylko czerwonego dywanu.

2
5
1
2
1
48'

Gol! Strzelił Remo Freuler. Asystował mu Ruben Vargas.

Co to jest za mecz! Kolejna fantastyczna bramka Szwajcarów! Majstersztyk. Po prostu. Shaqiri popisał się znakomitym podaniem w pole karne, wbiegający Vargas zagrał bez przyjęcia na jedenasty metr, skąd nie do obrony uderzył Freuler!

18
9
1
3
6
47'
Serbia
4
5
1
2
1
46'

komentarz

Przerwa! Ale tu się działo. Świetne widowisko tworzą Serbia i Szwajcaria. Nikt się nie chowa za podwójną gardą, mamy wymianę ciosów. Imponujące. Na razie 2:2!

14
8
3
45+1'

Szwajcaria w wirtualnej tabeli wraca na drugie miejsce.

20
16
2
4
7
45'

Sędzia dolicza minimum trzy minuty.

5
3
44'

Gol! Strzelił Breel Embolo. Asystował mu Silvan Widmer.

Nieprawdopodobna akcja Szwajcarii! Ależ to zagrali. Zaczął Shaqiri, potem Sow podał w tempo na skrzydło do Widmera, płaskie dogranie wzdłuż linii piątego metr i Embolo w takich sytuacjach się nie myli!

23
9
2
13
10
42'

Embolo opanował piłkę na osiemnastym metrze, jednak był obrócony tyłem do bramki. Próbował jeszcze odegrać do Xhaki, lecz zabrakło mu precyzji.

3
2
2
1
4
41'

Pięć minut do końca pierwszej połowy. Teoretycznie Serbia kontroluje wydarzenia na boisku, ale pamiętamy co wydarzyło się w meczu z Kamerunem, gdy w krótkim czasie dali sobie wbić dwa gole i roztrwonili komfortowe prowadzenie.

10
5
3
4
6
38'

Pavlović w fantastycznym stylu blokuje piekielnie mocny strzał Vargasa zza pola karnego.

6
4
2
4
5
36'

Teraz to Serbia jest na drugim miejscu w tabeli grupy G! Ależ to się wszystko szybko zmienia.

13
9
2
3
3
35'

Robią to! Koszmarne błędy Szwajcarów w środkowej strefie boiska. Tadić zagrał lekko w pole karne, Freuler próbowął wybić piłkę, ale tylko wystawił ją do strzału dla Vlahovicia, a ten trafia na 2:1!

16
8
3
6
11
34'
7
5
2
3
3
33'

Przypomnijmy, że przy takim wyniku do fazy pucharowej awansuje Szwajcaria. Serbia musi wygrać, by dać sobie szansę.

2
2
1
2
30'

Świetne podanie od Rodrigueza otrzymał Shaqiri, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka!

3
4
2
1
29'

Sporo strat w ostatnich kilku minutach. Nie zawsze jednak rywale potrafią to wykorzystać.

1
2
2
26'

Gol! Strzelił Aleksandar Mitrović. Asystował mu Dusan Tadić.

Ależ bezlitośni są Serbowie! Wykorzystali do bólu stratę Szwajcarii na środku boiska. Tadić popisał się fantastycznym dośrodkowaniem na głowę Mitrovicia, a ten precyzyjnym strzałem głową doprowadził do remisu!

24'

Serbia jeszcze bez celnego strzału. Aż cztery takie próby Szwajcarów.

6
3
1
2
1
23'

Sow przewrócił się w polu karnym po kontakcie z Lukiciem, ale sędzia nie zauważył żadnego faulu. Gra toczy się dalej.

2
2
1
22'

Xhaka strzelał zza pola karnego, ale zbyt lekko. Broni Milinković-Savić.

3
2
2
20'

Gol! Strzelił Xherdan Shaqiri. Asystował mu Djibril Sow.

Kolejny kontratak Szwajcarii i mamy gola! Ruszył lewym skrzydłem Rodriguez, zagrał trochę na ślepo w pole karne. Sow doszedł do piłki w polu karnym, nie spanikował, podał do Shaqiriego, a ten strzałem przy bliższym słupku zaskoczył bramkarza!

26
8
1
3
4
19'

Kostić łatwo urwał się na lewym skrzydle. Widmer nie mógł faulować, bo ma już kartkę. Zawiodła jednak precyzja przy dograniu w pole karne.

3
1
1
18'

Kontratak Szwajcarów. Embolo był osamotniony i nic z tego nie był w stanie zrobić. Czysto interweniował jeden z defensorów.

1
1
2
16'

Dośrodkowanie Tadicia, ale żaden z partnerów nie zdołał wygrać walki w powietrzu.

2
2
15'

Kostić wywalczył rzut wolny kilka metrów od bocznej linii pola karnego, a dodatkowo kartkę dla Widmera.

1
1
1
1
15'
1
1
1
2
3
14'

Dynamiczny rajd Vargasa lewym skrzydłem, wycofanie piłki do Freulera, ale ten jest zablokowany przez rywala. Piłka zmierzała w bramkę.

1
12'

Serbia jest groźna i z minuty na minutę jej przewaga w tym meczu rośnie.

1
1
11'

Piękna akcja Serbii! Zivković strzelił zza pola karnego i słupek ratuje Szwajcarię! Po chwili bardzo szczęśliwie broni Kobel po sytuacyjnej dobitce Vlahovicia!

2
1
1
3
9'

Zaczęła imponująco Szwajcaria, ale trochę się wycofała w kolejnych minutach. Niewiele dzieje się na boisku.

1
1
2
2
7'

Vargas nie miał pomysłu na rozegranie akcji, więc zacentrował w pole karne. Embolo nie miał jednak żadnych szans w powietrznej walce z Milinkoviciem-Saviciem. Pewny chwyt bramkarza Serbii.

1
1
1
3
5'

Dośrodkowanie Tadicia z rzutu rożnego, wygrał walkę w powietrzu Milenković, jednak strzelił niecelnie. Mógł to lepiej wykończyć!

3
3
4'

Pierwsza akcja Serbów przynosi im rzut rożny.

1
2
2
3
3'

Wysoki pressing Szwajcarów od samego początku. Serbia ma olbrzymie problemy z utrzymaniem się przy piłce.

4
1
1
1
1
1'

Szwajcaria powinna już prowadzić! Kapitalnie dwukrotnie w bramce spisał się Milinković-Savić! Najpierw obronił strzał Embolo z pięciu metrów, a po chwili poradził sobie z dobitką Xhaki!

4
1
3
2
2
1'