(0:1)
Zakończony
Francja
90+9'

Jeszcze to chwilę potrwa z powodu jednej z przerw. Będzie szansa na pokonanie Hugo Llorisa z rzutu wolnego.

34
18
14
15
30
90+8'

Anglia. Schodzi: John Stones. Wchodzi: Jack Grealish.

32
70
20
14
20
90+5'

Być może ostatnie minuty nadziei Anglii...

90
46
24
32
24
90+3'

Hugo Lloris z problemami po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Luke'a Shawa. Reprezentacja Anglii miała jeszcze możliwość wykonania rzutu rożnego. Tym razem podopieczni Didiera Deschampsa wyekspediowali piłkę w bezpieczne miejsce.

24
14
12
12
10
90'

Doliczone osiem minut.

46
20
16
6
22
89'

Żółtą kartkę otrzymał Harry Maguire za przewinienie na Antoinie Griezmannie.

55
39
12
12
16
88'

Anglia nie miała podobnej szansy na doprowadzenie do remisu po zmarnowanym rzucie karnym, a czas pracuje na korzyść reprezentacji Francji. Trójkolorowi nie zamierzają podarować przeciwnikom jeszcze jednego prezentu.

12
8
4
2
14
85'

Anglia. Schodzi: Phil Foden. Wchodzi: Marcus Rashford.

30
18
14
12
18
84'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Harry Kane!

Aj, Anglia w szoku! Harry Kane oddał po prostu katastrofalne uderzenie z rzutu karnego. Kopnięta przez niego piłka poszybowała niemalże w przestrzeń kosmiczną. Francja pozostaje na prowadzeniu!

163
114
40
74
56
82'

Rzut karny dla Anglii za faul na Masonie Mouncie! Absurdalne przewinienie.

32
22
10
10
33
82'

Żółtą kartkę otrzymał Theo Hernandez za sprokurowanie rzutu karnego.

30
7
8
6
15
81'

Sędzia zastanawia się nad przyznaniem rzutu karnego za faul Theo Hernandeza na Masonie Mouncie.

11
5
1
7
8
82'

16
7
2
6
4
81'

Olivier Giroud ponownie może być bohaterem!

1
1
2
79'
79'

Anglia. Schodzi: Jordan Henderson. Wchodzi: Mason Mount.

68
8
4
1
1
79'

Anglia. Schodzi: Bukayo Saka. Wchodzi: Raheem Sterling.

78'

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Antoine Griezmann.

Olivier Giroud! 2:1 dla Francji! Było kilka szans doświadczonego napastnika aż przymierzył do bramki Jordana Pickforda. Wykorzystał dośrodkowanie Antoine'a Griezmanna i główkował po wyprzedzeniu Harry'ego Maguire'a. Anglia w ogromnych opałach!

108
29
12
28
51
75'

Na zakończenie przedostatniego kwadransa podstawowego czasu Olivier Giroud główkował ponad poprzeczką w bramce Jordana Pickforda.

6
4
4
3
7
72'

Zapachniało pierwszym w meczu prowadzeniem Anglii i to w dwóch sytuacjach. Pierwsze uderzenie obok bramki Hugo Llorisa oddał Harry Maguire po wrzutce z rzutu wolnego, a drugie Bukayo Saka. Na dodatek sędzia gwizdnął przewinienie tego ostatniego na Theo Hernandezie.

16
5
5
3
4
69'

Na razie ostatni gol meczu!

3
3
2
1
4
67'

Zmieniła się inicjatywa na boisku, ponieważ w ostatnich minutach groźniejsi byli reprezentanci Francji. Jordan Pickford gratuluje jednak swoim kompanom z zespołu skutecznych interwencji.

7
3
2
1
1
65'

Podanie do Kyliana Mbappe, a ten wymienił podania z Aurelienem Tchouamenim. Ostatecznie podopieczni Didiera Deschampsa szukali dośrodkowaniem Oliviera Girouda, jednak zabrakło odpowiedniego tempa w ich ataku.

4
2
6
2
1
62'

Hugo Lloris niezmiennie ma zapracowane dłonie. Poradził sobie na początku piątego kwadransa meczu z dwoma uderzeniami. Pierwsze z nich oddał Bukayo Saka, a drugie Harry Kane.

13
4
3
1
4
60'

Harry Kane doprowadził do remisu. 1:1!

12
4
1
3
57'

Zrobiło się naprawdę gorąco na boisku. Rozdrażnieni reprezentanci Francji mieli już dwie szanse na odzyskanie prowadzenia. Uderzenie z dystansu Adriena Rabiota odbił Jordan Pickford, a następnie defensorzy osaczyli Kyliana Mbappe.

17
8
1
3
4
54'

Gol! Strzelił Harry Kane.

Anglia doprowadziła do remisu i ćwierćfinał rozpoczyna się w pewien sposób od początku. Harry Kane pokonał Hugo Llorisa strzałem z rzutu karnego za przewinienie Aureliena Tchouameniego na Bukayo Sace. 1:1! Nie zatrzymał go kompan z Tottenhamu Hotspur.

136
39
16
20
67
52'

Adrien Rabiot w odpowiednim miejscu i to pomocnik Juventusu przyjął na ciało uderzenie reprezentanta Anglii. Po chwili ponowienie ataku i będzie rzut karny za faul na Bukayo Sace!

25
14
12
14
28
49'

Nerwowo Jordan Henderson, ponieważ sędzia rozczarował go odgwizdaniem przewinienia na Kylianie Mbappe.

14
6
6
6
6
47'

Krótko po przerwie rewelacyjna szansa na doprowadzenie do remisu. Jude Bellingham chciał odpowiedzieć na jak dotąd jedynego gola uderzeniem z dystansu. Wyciągnął się na linii Hugo Lloris i zaprezentował robinsonadę na miarę zachowania prowadzenia.

6
4
4
4
7
47'

Pora na emocje związane z drugą połową ćwierćfinału. Anglia nie może sobie pozwolić na kunktatorstwo, ponieważ ma stratę z pierwszej połowy meczu do odrobienia.

13
5
4
2
4
46'

Żółtą kartkę otrzymał Ousmane Dembele za wślizg w nogi Jude'a Bellinghama.

komentarz

Pierwsza połowa ćwierćfinału za europejskimi mocarzami. Francja jest bliżej awansu dzięki eleganckiemu strzałowi zza pola karnego. Anglia odpowiedziała kilkoma niebezpiecznymi atakami i śmiało można przypuszczać, że będzie atakować jeszcze zacieklej po przerwie.

Chemik pojechał do Kalisza po rozegraniu pierwszego meczu w Lidze Mistrzyń. Pokonanie 3:0 Maricy Płowdiw nie wymagało dużego wysiłku, ponieważ bułgarska drużyna postawiła opór tylko w jednym secie i zeszła z boiska pokonana po nieco ponad godzinie gry. Policzanki nie zamierzały hamować, a i miały małą plamę do zmazania.Chemik przegrał poprzedni mecz na wyjeździe i było to zaskakujące niepowodzenie w Opolu. Tym razem przeciwnikiem mistrza Polski był zespół, który w dotychczasowej części sezonu grał nierówno. Za klubem z Wielkopolski były po trzy zwycięstwa oraz porażki.Trener Marek Mierzwiński nie eksperymentuje przy wybieraniu szóstki na mecze Chemika pomimo intensywnego terminarza. W Kaliszu zagrały od początku te same siatkarki co przeciwko Maricy. Lenka Oveckova odpowiadała za rozegranie zamiast Fabioli, a Maira Cipriano grała w przyjęciu zamiast Martyny Czyrniańskiej. Do zwycięstwa 25:19 w pierwszym secie policzanki zostały poprowadzone przez Jovanę Brakocević-Canzian.Po kaliskiej stronie siatki już w pierwszym secie pokazały się trzy zmienniczki, więc trener sprawdził formę dnia już 10 podopiecznych. MKS chciał przebudzić się w drugim secie, a odpór Jovanie Brakocević-Canzian próbowała dać Aleksandra Rasińska. W tej rundzie a to uciekał Chemik, a to goniły gospodynie. Cało z tej huśtawki zeszły policzanki, które zwyciężyły ponownie 25:19.Chemik zamknął mecz jak najwcześniej to było możliwe. Gospodyniom zabrakło sposobu na przedłużenie konfrontacji. Mistrz Polski miał przewagę w bloku, a poza środkowymi, dobrze wyglądała w tym elemencie Lenka Oveckova. Ta runda zakończyła się wynikiem 27:25.Energa MKS Kalisz - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (19:25, 19:25, 25:27)MKS: Grabka, Drużkowska, Kuligowska, Efimienko-Młotkowska, Fedorek, Rasińska, Lemańczyk (libero) oraz Wawrzyniak, Wójcik, BartkowskaChemik: Oveckova, Łukasik, Cipriano, Korneluk, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Stenzel (libero)MVP: Jovana Brakocević-Canzian (Chemik)

MKS: Grabka, Drużkowska, Kuligowska, Efimienko-Młotkowska, Fedorek, Rasińska, Lemańczyk (libero) oraz Wawrzyniak, Wójcik, BartkowskaChemik: Oveckova, Łukasik, Cipriano, Korneluk, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Stenzel (libero)MVP: Jovana Brakocević-Canzian (Chemik)

2
45'

Doliczone cztery minuty.

14
3
3
3
2
43'

Żółtą kartkę otrzymał Antoine Griezmann za faul na Kyle'u Walkerze.

25
6
2
3
14
41'

Pozostało jeszcze kilka minut walki w pierwszej połowie, a Gareth Southgate stara się mobilizować swoich podopiecznych do ataku zanim sędzia zarządzi przerwę.

7
2
1
1
1
38'

Odrobinę spokojniejszy fragment spotkania, a w nim bez sytuacji podbramkowych. Francja była przez kilka minut w opałach, ale nie pozwoliła Harry'emu Kane'owi i spółce na doprowadzenie do remisu.

6
1
3
2
1
36'

Reprezentanci Francji utrzymali się dłużej w posiadaniu piłki, dlatego nieco utemperowali przeciwnika. Akcja podopiecznych Didiera Deschampsa została jednak przerwana w momencie podania Theo Hernandeza w kierunku Kyliana Mbappe.

8
1
33'

Antoine Griezmann próbował obrócić się z piłką w kierunku bramki przeciwnika. Natychmiast osaczyli go Anglicy, którzy muszą wyciągnąć wnioski z okoliczności, w których stracili pierwszego gola.

9
3
1
30'

Przeżyjmy to jeszcze raz.

5
6
1
1
29'

Raz po raz Harry Kane w centrum wydarzeń, ale błyszczy również Hugo Lloris. Kapitan reprezentacji Francji sparował piłkę na korner po uderzeniu przeciwnika.

4
1
1
8
2
28'

Antoine Griezmann asystował już przy 27 golach w zespole narodowym.

8
1
3
1
1
26'

Nie ma wołania do monitora, gra wznowiona.

15
9
4
3
16
25'

Harry Kane domaga się przyznania rzutu karnego jego drużynie!

20
9
2
2
23
24'

Trójkolorowi na prowadzeniu 1:0!

5
2
1
4
22'

Coraz groźniejsi są reprezentanci Anglii, a przede wszystkim Harry Kane. Hugo Lloris broni jednak energicznie i nie daje się pokonać. Francuzi muszą jednak mocniej nacisnąć na napastnika z Londynu.

5
1
20'

Szansa na doprowadzenie do remisu z rzutu wolnego. Podkręcony strzał Luke'a Shawa, ale na posterunku czujnie Hugo Lloris.

15
6
2
4
2
17'

Gol! Strzelił Aurelien Tchouameni. Asystował mu Antoine Griezmann.

Francja na prowadzeniu w ćwierćfinale mundialu! Trójkolorowi kompletnie zaskoczyli Anglików! Akcja została przeprowadzona z wykorzystaniem między innymi Ousmane'a Dembele oraz Antoine'a Griezmanna, a zakończyła się precyzyjnym strzałem zza pola karnego Aureliena Tchouameniego. Świetnie przymierzył, nic nie zdziałał Jordan Pickford!

111
49
20
22
37
15'

Na zakończenie pierwszego kwadransa meczu akcja Francji. Wrzutka Kyliana Mbappe przeleciała obok czekającego na możliwość oddania uderzenia Adriena Rabiota.

10
7
2
2
6
13'

Harry Kane nie zdołał przebić się samotnie przez powracających do defensywy reprezentantów Francji. Zabrakło wsparcia bramkostrzelnemu napastnikowi.

8
6
3
8
5
11'

Pierwszy korner w meczu i zbyt płaskie dogranie Antoine'a Griezmanna zostało powstrzymane przez ustawionego blisko pierwszego słupka Harry'ego Kane'a. Po chwili jednak ponowienie ataku i Olivier Giroud sprawdził pierwszym celnym uderzeniem Jordana Pickforda.

7
4
3
2
3
9'

Seria konfrontacji w centrum boiska. Poradzili sobie do pewnego momentu mistrzowie świata, ale wrzutka Ousmane'a Dembele została zatrzymana przez obrońców reprezentacji Anglii.

3
3
3
2
5
7'

Próba uruchomienia dośrodkowaniem Oliviera Girouda. Piłka przeleciała jednak obok doświadczonego napastnika i została wyekspediowana z pola karnego przez Luke'a Shawa.

2
2
6
2
5
6'

Podanie do Phila Fodena, a ten został zatrzymany przewinieniem przez Ousmane'a Dembele. Szansa na zagrożenie Francuzom z rzutu wolnego. Wrzutka Luke'a Shawa została jednak zneutralizowana przez Dayota Upamecano.

5
5
4
3
3
3'

Pierwsze, nieudane rozegranie reprezentacji Anglii. Zakończyło się ono zablokowanym uderzeniem zza linii pola karnego. Jeden z podopiecznych Garetha Southgate'a nie przebił się przez francuski mur.

5
5
5
5
5
2'

I ruszyli. Anglia w białych koszulkach i getrach, a także ciemnych spodenkach. Francja w równie klasycznych granatowo-biało-czerwonych strojach.