Chorwacja. Schodzi: Mislav Orsić. Wchodzi: Kristijan Jakic.

11
8
7
90+4'

Chorwacja jest już od kroczek od wejścia po raz trzeci w historii na podium mistrzostw świata. Maroko już bez energii, bez pomysłu na umieszczenie piłki w bramce przeciwnika. Rewelacja turnieju jak zwykle ambitnie, ale szans na doprowadzenie do remisu będzie już niewiele.

31
10
2
3
6
90+1'

Jeszcze Maroko domagało się przyznania rzutu karnego, ale szybka wideo weryfikacja nakazała katarskiemu sędziemu wznowienie meczu.

33
18
10
8
9
90'

Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

13
13
13
9
12
87'

Chorwacja stara się spędzać czas na połowie przeciwnika, zgodnie z zasadą "najlepszą obroną jest atak". Ostatnie ataki obu zespołów były nieskuteczne, a wznowienie zostało przyznane Vatrenim po spalonym jednego z reprezentantów Maroka.

10
4
7
4
5
84'

Żółtą kartkę otrzymał Selim Amallah  za niesportowe zachowanie.

7
82'

Podanie Mario Pasalicia do Bruna Petkovicia, a dośrodkowanie tego drugiego zostało zablokowane. Przez moment sędziowie zastanawiali się nad przyznaniem jedenastki Chorwatom, ale nie było tam nieprzepisowego zagrania ręką.

1
4
1
3
4
80'

Zdenerwowali się piłkarze obu reprezentacji po decyzjach katarskiego sędziego. Szczególnie dyskusyjny był brak rzutu karnego po kontakcie nóg Josko Gvardiola i Sofyana Amrabata w polu karnym Maroka. Pozostaje jednak 2:1 dla Chorwacji i Maroko próbuje jeszcze doprowadzić do remisu w ostatnich minutach podstawowego czasu.

3
5
1
3
2
74'

Zrobiło się gorąco. Chorwaci nie doczekali się przyznania im rzutu karnego przez katarskiego sędziego, a Maroko próbowało wykorzystać dekoncentrację przeciwnika. Akcja Lwów Atlasu została zatrzymana dość rozpaczliwie przez Vatrenich.

4
3
1
1
3
71'

Nikola Vlasić oddał mocne uderzenie zza pola karnego ponad poprzeczką. Bono kontrolował tor lotu piłki i nie miała ona szansy na wylądowanie w siatce.

4
2
4
70'

Nieatrakcyjne ostatnie minuty spotkania, w których był festiwal urazów oraz zmian personalnych. Coraz mniej czasu pozostaje obu zespołom na poprawienie wyniku.

6
1
1
69'

Żółtą kartkę otrzymał Azzedine Ounahi za ostre przewinienie.

6
6
1
4
5
68'

Jedna zmiana w Chorwacji i dwie w Maroku spowodowane urazami.

5
1
1
67'

Maroko. Schodzi: Jawad El Yamiq. Wchodzi: Selim Amallah .

Jawad El Yamiq #18
2
6
2
1
1
68'

Na razie druga połowa bezbramkowa.

66'

Chorwacja. Schodzi: Lovro Majer. Wchodzi: Mario Pasalić.

1
1
1
1
1
66'
64'

Maroko. Schodzi: Achraf Dari. Wchodzi: Badr Benoun.

1
64'

Maroko. Schodzi: Sofiane Boufal. Wchodzi: Anass Zaroury.

Anass Zaroury #10
1
1
1
1
1
63'

Coraz częściej reprezentacja Maroka prezentuje swoje możliwości w ataku pozycyjnym. Nie jest jej łatwo tworzyć sytuacji podbramkowych między coraz mocniej stłoczonymi we własnym polu karnym Chorwatami.

1
1
61'
59'

Przerwa w grze spowodowana urazem Andreja Kramaricia.

2
57'

Wymiana podań Hakima Ziyecha z Achrafem Hakimim. W ostatnim momencie poradzili sobie podopieczni Zlatko Dalicia i nie pozwolili na zakończenie ataku strzałem żadnemu z zawodników znanych doskonale z europejskich boisk.

1
1
56'

Maroko. Schodzi: Bilal El Khannous. Wchodzi: Azzedine Ounahi.

Bilal El Khannous #23
2
2
1
1
1
53'

Nagle przyspieszenie ataku przez reprezentantów Chorwacji. Zgrabnie wyglądająca wymiana podań została przerwana w ostatnim momencie. Jeszcze szansa na zaskoczenie Bono po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

1
3
51'

Nieudana wymiana podań Maroka na obrzeżach pola karnego. W odpowiedzi Josip Stanisić starał się rozpędzić kontratak reprezentacji Chorwacji. Całe zamieszanie zatrzymane po dośrodkowaniu w kierunku Marka Livaji.

1
2
47'

Mislav Orsić miał ochotę na skompletowanie dubletu. Tym razem niebezpieczne uderzenie autora trzeciego gola doprowadziło do lądowania piłki w bocznej siatce.

2
1
46'

Po przerwie reprezentacja Maroka postara się o doprowadzenie do remisu po raz drugi w meczu. Jej selekcjoner zdecydował się na wprowadzenie jednego nowego zawodnika z ławki rezerwowych na boisko.