Miedź z większym optymizmem może spojrzeć w ligową tabelę. Utrzymanie w PKO Ekstraklasie stało się bardziej realne. Zabrzanie w 2022 roku będą mogli się zrehabilitować, kiedy w piątek odrobią ligowe zaległości mierząc się w Gdańsku z Lechią.

2
90+1'
90'

Sędzia doliczył 3 minuty, a z pola karnego mocno, ale w bramkarza uderzył Emil Bergstrom.

1
87'

Próba Cholewiaka, Abramowicz bez problemów złapał piłkę.

5
2
2
2
2
86'

Po dośrodkowaniu w zamieszaniu Matuszek z bliska nie był w stanie skierować piłki do bramki.

2
3
2
2
2
85'
1
1
1
1
1
85'
81'

Zagranie z prawej strony, Kobacki nie zdołał wbić piłki do siatki z pięciu metrów.

4
3
2
4
3
80'

Atak pozycyjny zabrzan, ale z niego cały czas niewiele wynika.

5
5
2
2
4
77'

Mvondo oddał płaski strzał, ale zbyt słaby i bramkarz pewnie interweniował.

4
5
2
3
3
74'
73'

Gol! Strzelił Chuca. Asystował mu Olaf Kobacki. Już raczej po emocjach! Jedno z nielicznych wyjść Miedzi! Kobacki zagrał z linii końcowej do Chuki, który strzałem z pola karnego przy słupku trafił na 0:3!

16
8
5
5
7
71'

Narsingha złapały skurcze. Zawodnikowi Miedzi pomaga gracz Górnika.

4
3
2
3
1
69'

Legniczanom udało się oddalić grę od okolic własnego pola karnego. Minuty płyną coraz szybciej.

3
2
1
1
3
67'

Górnik przejął inicjatywę, gospodarze starają się grać szybciej.

6
3
2
2
2
67'
9
6
2
1
5
64'
63'

Przed polem karnym piłkę otrzymał Podolski, mocny strzał, ale piłka minęła bramkę!

6
5
5
2
5
62'

Górnik nie ma koncepcji na zaskoczenie Miedzi. Przed momentem bezsensowna wrzutka w pole karne Jensena.

3
5
5
3
4
59'

Groźnie pod bramką gości, piłka jednak minęła bramkę Miedzi.

7
3
2
3
6
59'
10
3
4
2
3
56'
56'
55'

Luciano Narsingh otrzymał podanie od Chuki, ale w sytuacji sam na sam trafił w boczną siatkę!

3
1
3
6
53'

Błąd obrony Górnika, goście wyszli 2 na 1, ale Narsingh nie był w stanie uderzyć z pola karnego.

2
2
4
6
51'

Mamy suchar! Napastnik rywala atakowany jest przez dwóch graczy Miedzi. Carolinę i Obietę. - (K)Obiety mnie biją - krzyczy. A na boisku? Cały czas w ataku Górnik.

6
4
3
1
3
48'

Zabrzanie po przerwie starają się atakować, jednak po przerwie na razie bez okazji bramkowej.

komentarz

W Zabrzu do przerwy niespodzianka. Miedź prowadzi z Górnikiem 2:0!

14
4
4
10
45'

Sędzia doliczył 3 minuty.

4
2
3
2
43'

Coraz bliżej przerwy, a Górnik jest trochę bezradny. Dwa ciosy Miedzi zszokowały Zabrze.

4
6
4
1
40'

Gol! Strzelił Szymon Matuszek. Asystował mu Hubert Matynia. Matynia dogrywał z kornera, a niepilnowany Matuszek głową z trzech metrów na 0:2!

37
12
3
5
16
40'

Kontra Miedzi 3 na 3, ale zabrakło dokładności w końcowej fazie akcji. Będzie tylko rzut rożny.

4
2
1
2
3
39'

Górnik Zabrze w ataku, Miedź skupiona na defensywie.

4
2
3
2
2
36'

Górnik ruszył do odrabiania strat. Kanji Okunuki w pole karne, ale szybszy bramkarz Miedzi.

6
2
5
3
2
34'

Gol! Strzelił Luciano Narsingh. Asystował mu Hubert Matynia. Matynia ruszył lewą stroną, dograł do Narsingha, który wymanewrował obrońców i precyzyjnym strzałem trafił do bramki zabrzan! 0:1!

24
13
5
5
12
33'

Pokaz nieudolności w polu karnym. Zabrzanie nie potrafili zdecydował się na strzał. Po chwili Carolina po raz kolejny pogubił się, piłka ponownie trafiła do Podolskiego, a ten przymierzył wysoko ponad bramką.

2
2
1
3
3
31'
29'

Henriquez usiadł na murawie. Kontuzja mięśniowa i będzie konieczna zmiana.

2
2
3
2
27'

Kolejny raz ucierpiał Janża, który zderzył się z Kostką. Gracza Górnika nie boli jednak kostka, ale kolano.

1
3
5
25'

Strzał z dystansu Henrqiueza i piłka w rękach bramkarza. Po chwili próba Podolskiego prawą nogą. Abramowicz na posterunku.

3
1
3
2
1
24'

Obieta spudłował z pola karnego, który po dograni Kostki po nodze obrońcy przymierzył obok bramki!

2
1
2
3
4
23'

Po ostrym wejściu Kostki ucierpiał Janża, który teraz potrzebuje pomocy.

1
4
6
22'

Włodarczyk nie doszedł do piłki pięć metrów przed bramką. Podawał Kanji Okunuki, który był jednak na spalonym.

2
2
22'
4
1
1
3
21'

Podolski przymierzył z ok. 18 metrów lewą nogą. Abramowicz wybił piłkę przed siebie, ale po chwili wszystko spokojnie opanował.

8
2
2
1
1
19'

Skiksował Carolina, piłkę w polu karnym przejął Włodarczyk, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Abramowicz!

5
4
4
4
8
18'

Już jesteśmy po drugiej stronie. Dogrywał Narsingh, bramkarz piłkę zdołał złapać przed rywalem.

3
1
17'

Pacheco dośrodkował w pole karne, Wojtuszek poszedł do końca i zdołał uderzyć głową. Strzał z siedmiu metrów padł łupem bramkarza.

2
1
1
14'

Po kornerze Levent Guelen omal nie wbił piłki do siatki. Uprzedził go Szcześniak.

3
6
2
2
4
13'

Luciano Narsingh wpadł z piłkę w pole karne, ale dogranie z prawej strony zablokował obrońca. Trzeba było wycofać piłkę.

2
2
1
1
11'

Akcja Górnika trwała, sędzia w końcu wrócił do jej początku i odgwizdał spalonego.

3
5
1
2
1
10'

Częściej przy piłce znajdują się gracze Górnika. Miedź szans zamierza szukać po szybkich wyjściach. Póki co czekamy na większe emocje pod bramkami.

2
2
8'

Pierwszy strzał w meczu. Z dystansu szczęścia poszukał Kostka, ale daleko od celu.

3
1
1
5'

Zapowiada się na otwarte spotkanie. Na razie jednak bez okazji bramkowych.

1
4
1
2'

Jak na razie piłka fruwa od jednej bramki do drugiej. Najczęściej wybijają ją atakowani przez rywali bramkarze.