PKO Ekstraklasa: 21. kolejka
19 lut 2023 15:00
komentarz

Zagłębie wygrywa w Poznaniu i wydostaje się ze strefy spadkowej! Duże rozczarowanie w zespole Kolejorza!

25
12
3
90+7'

Skóraś... soczysty strzał zza pola karnego, jednak kolejny raz bardzo pewnie w bramce Dioudis.

20
8
4
3
4
90+5'

Okazja do kontry dla gości, ale Łakomy podjął niezrozumiałą decyzją o dalekim wykopie piłki. Absolutnie do nikogo.

9
5
6
7
14
90+5'

Bardzo głęboko ustawiony zespół Zagłębia. To już jest rozpaczliwa obrona.

12
4
3
2
4
90+4'
KGHM Zagłębie Lubin
10
5
5
5
11
90+3'

Rozpędzał się Szymczak i faulował go taktycznie Adamski. Za to kartka.

7
1
3
90+3'
11
4
4
6
13
90+3'

Salamon w roli napastnika. Dostał podanie, miał przed sobą trochę przestrzeni, ale strzał z okolic szesnastego metra okazał się bardzo niecelny.

2
3
2
3
90'

Sędzia doliczył minimum osiem minut.

11
5
5
4
12
90'

Niemożliwe, ależ pudłuje Szymczak! Po centrze Sousy piłka odbiła się od Kłudki i spadła prosto pod nogi Szymczaka, ale ten nie trafił do bramki z pięciu metrów!

13
21
5
7
12
90'

Akcja Skórasia, dośrodkowanie w pole karne, lecz Sobiech nie opanował piłki.

6
6
4
3
2
88'

Czwarta kartka w tym sezonie dla Ishaka i on też nie zagra w kolejnym meczu Lecha.

25
18
3
5
8
88'
Lech Poznań
39
22
7
7
19
87'

Lech wyrównuje, ale... sędzia gola nie uznał! Ishak opanował piłkę w polu karnym po podaniu Dagerstala i potężnym strzałem pokonał Dioudisa, jednak arbiter uznał, że napastnik Kolejorza przy przyjęciu pomagał sobie ręką!

27
19
4
7
22
86'

Podpalił się Łakomy. Mieli okazję do kontry goście, ale Łakomy strzelił niecelnie z dystansu.

7
3
2
3
6
85'
83'

Strzał Szymczaka zza pola karnego pewnie broni Dioudis.

5
5
4
3
3
81'

Teraz już Skóraś zagrywał bezpośrednio z rzutu rożnego, lecz Milić przegrał pojedynek powietrzny. Zabrakło strzału.

3
1
1
1
5
80'

Krótkie rozegranie, wrzucał Skóraś i Jach ofiarnie wybija piłkę poza boisko.

3
80'

Kolejne dośrodkowanie Rebocho, blokouje Kłudka. Korner dla Lecha.

3
1
78'

Szybka akcja Lecha. Dobre otwierające podanie Milicia, później Rebocho zagrał na jeden kontakt do Ishaka, jednak uderzenie zostało zablokowane.

4
1
1
77'

Coraz większa przewaga poznaniaków, ale też coraz mniej czasu pozostało do końca meczu. Lech musi ryzykować.

3
1
1
1
2
76'

Makowski odebrał piłkę na połowie Lecha, ruszył w kierunku pola karnego, ale jego strzał z ok. dwudziestu metrów okazał się niecelny.

1
2
2
74'

Remis? Nie! Świetna akcja Lecha, Ishak poklepał z Sousą na jeden kontakt, ale Portugalczyk z ostrego kąta w doskonałej sytuacji uderzył obok słupka!

5
6
2
10
5
72'

Chodyna po raz kolejny bez problemów powstrzymał rozpędzającego się Skórasia. Nie dał póki co dobrej zmiany zawodnik Lecha.

1
2
1
2
71'
70'
70'
70'

Chorągiewka sędziego asystenta w górze. Po dośrodkowaniu Pereiry z rzutu wolnego trącił piłkę Salamon, a potem Milić z bliska strzelił prosto w bramkarza.

2
1
2
69'
7
5
1
1
1
67'

Zagłębie zamkniete na własnej połowie, choć po odbiorze piłki pojawiają się okazje do kontry.

2
1
1
66'

Sousa dostrzegł niepilnowanego przed polem karnym Marchwińskiego, jednak ten został zablokowany. Zbyt długo i czytelnie przyjmował piłkę.

2
2
1
1
2
64'

Szymczak przypadkowo doszedł do piłki w polu karnym, strzelił przy bliższym słupku, ale Dioudis nie popełnił błędu.

2
1
1
4
2
63'

Lech w ataku, ale Zagłębie cały czas jest szczelne w defensywie.

3
6
2
2
5
61'
61'
60'

Lech przygotowuje kolejne dwie zmiany. Joel Pereira i Filip Szymczak przygotowani do wejścia.

3
1
59'

Tymczasem Lech mógł wyrównać. Ba Loua przedarł się w pole karne, wycofał piłkę do Sobiecha, który oddał sytuacyjny strzał lewą nogą, jednak zablokował go jeden z obrońców!

4
3
1
4
58'

Blisko trzeciego gola dla Zagłębia! Kłudka odebrał piłkę na połowie przeciwnika, idealnie zacentrował w pole karne, tam Kurminowski przyjął piłkę, ale strzelił nad poprzeczką!

6
4
4
6
57'

Jeśli nie było żadnej kontuzji, to jest to dość zaskakująca zmiana trenera Fornalika. Bohar miał w tym meczu dwie asysty.

1
57'
2
1
3
2
2
56'

Lech osiągnął przewagę od początku drugiej połowy. Gol na 1:2 podziałał na gospodarzy mobilizująco.

6
3
1
1
1
54'

Zablokowany strzał Czerwińskiego z dystansu.

4
2
1
2
3
53'

Gol nie zostałby jednak uznany, bo Milić w momencie dośrodkowania był najbardziej wysuniętym zawodnikiem, więc VAR po prostu cofnąłby to trafienie.

1
1
1
2
52'

Powinien być remis! Bardzo dobre dośrodkowanie Rebocho z rzutu wolnego, piłka spadła na piątym metrze idealnie na nogę Milicia, ale ten nawet nie oddał strzału!

1
1
3
1
4
52'

Krew na twarzy zawodnika Zagłębia, a więc konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

2
1
2
2
1
51'

Prosta strata gości po podaniu wszerz boiska. Skóraś urwał się lewym skrzydłem i był taktycznie faulowany przez Poletanovicia.

1
2
3
51'
9
2
1
49'

Po krótkim czasie gra została wznowiona.

3
2
46'

Mecz przerwany, bo kibice Lecha wrzucili na murawę serpentyny. Dodatkowo odpalone zostały race, ale póki co dym nie przeszkadza.