PKO Ekstraklasa: 25. kolejka
18 mar 2023 15:00
komentarz

Kończy spotkanie sędzia Frankowski. Niedosyt w Białymstoku, bo Jagiellonia remisuje z Zagłębiem 2:2.

1
3
3
90+6'

Faul w ataku Makowskiego na szesnastym metrze. Kolejny raz nie wykorzystali dobrej szansy przyjezdni.

6
4
3
5
90+4'

Stojinović do końca pilnował Chodynę i nie pozwolił mu na dośrodkowanie. Zmarnowali szansę goście.

3
2
1
4
5
90+3'

Zagłębie sprawia wrażenie zespołu, który bardziej chce wygrać. To goście mają przewagę w doliczonym czasie.

10
4
2
6
5
90'

Sędzia dolicza minimum sześć minut.

5
2
1
88'
87'

Wdowik z rzutu rożnego i spokojnie wybija piłkę Łakomy.

3
4
1
3
3
87'

Tylko korner dla gospodarzy po akcji Prikryla. Można było zrobić zdecydowanie więcej.

3
3
2
1
2
83'

W odpowiedzi akcja Jagiellonii, jednak strzał Guala z dwudziestu metrów został zablokowany.

1
3
1
3
2
83'

Dolezal nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Zamykał jeszcze akcję na dalszym słupku Zivec, ale źle przyłożył nogę.

2
1
2
4
81'

Dobra wrzutka Gaprindaszwiliego, ale Skrypczak wybija piłkę sprzed nosa Dolezala.

2
1
2
2
3
80'

Gaprindaszwili pokusił się o uderzenie z dwudziestu metrów. Niecelnie.

3
2
2
4
80'

Zirytowani kibice w Białymstoku, bo Gual po raz kolejny za długo holował piłkę. Ograł Grzybka, ale obrońca gości zdążył się pozbierać i odebrał piłkę.

1
4
2
1
1
78'

Mocny strzał Łakomego z dystansu, jednak w środek bramki. Pewna interwencja Alomerovicia.

4
3
2
3
77'

Łakomy doskonałym podaniem uruchomił na skrzydle Chodynę. Ten miał dwóch partnerów w polu karnym, ale nie zagrał im w pierwsze tempo, a później piłkę wybili rywale.

2
1
2
4
4
76'
75'

Gol! Strzelił Kacper Chodyna. Asystował mu Martin Dolezal.

Remis! Ależ łatwo to zrobiło Zagłębie! Gaprindaszwili z dużą swobodą wbiegł w pole karne, zagrał wzdłuż bramki, Dolezal musnął piłkę i z jednego metra do siatki trafił Chodyna!

KGHM Zagłębie Lubin
16
14
2
4
8
74'
2
1
1
1
1
74'
2
1
3
1
73'

To pierwszy gol Pazdana w Ekstraklasie od... 03.10.2014!

8
8
2
2
3
72'

Rehabilituje się Michał Pazdan! Zawalił w pierwszej minucie, a teraz daje Jagiellonii prowadzenie. Piłka spadła mu pod nogi na piątym metrze i trafił do siatki!

Jagiellonia Białystok
19
11
3
4
8
72'

Niecelna wrzutka Prikryla, ale Ławniczak nie chciał ryzykować i wybił piłkę poza boisko. Korner dla Jagiellonii.

3
1
2
1
1
70'

Gual zaplątał się w dryblingu w polu karnym Zagłębia. Nie poradził sobie z Ławniczakiem, a po chwili faulowany był wracający Gaprindaszwili.

1
1
1
2
1
69'

Dużo jest niedokładności w tym meczu, a szczególnie w ostatnich minutach. Oba zespoły potrafią wyjść spod pressingu, jednak później szwankuje to najważniejsze ostatnie podanie.

1
2
2
66'

Kontra Jagiellonii. Gual podawał do wychodzącego na czystą pozycję Prikryla, ale zabrakło precyzji. Za mocne było to podanie.

2
3
1
3
5
65'
64'

Nieźle uderzył Poletanović. Piłka przeleciała nieznacznie nad bramką.

5
2
64'

Okazja dla gości. Rzut wolny z ok. 40 metrów.

4
2
1
62'

Wdowik popsuł niezłą kontrę Jagiellonii, choć wcześniej i tak był spalony Guala. Sędziowie cofnęli akcję o kilka sekund.

4
3
2
61'
3
1
2
3
60'

Gra przerwana. Przez moment Grzybek nie podnosił się z murawy.

1
1
1
59'

Przedzierał się środkiem pola Sacek. Już wydawało się, że zaraz się przewróci, ale utrzymał się na nogach. Podawał jeszcze w kierunku Imaza, ale ten nie otrzymał piłki, w dodatku był na spalonym.

1
1
58'

Dośrodkowanie Poletanovicia na dalszy słupek, ale nie zamknął tego Ławniczak.

2
2
2
2
58'

Korner dla gości, którzy ewidentnie obudzili się po straconym golu.

1
1
1
2
57'

Ależ piękna akcja Zagłębia. Gaprindaszwili dostał podanie w tempo od Pieńki, wycofał piłkę, lecz Chodyna fatalnie pudłuje z dziewięciu metrów!

2
4
1
1
2
56'
56'
55'

Było jeszcze coś sprawdzane na VAR, ale ostatecznie gol został uznany.

5
1
1
4
4
54'

Niebywałe. Dioudis znów obronił strzał Imaza, ale po chwili w ogromnym zamieszaniu na piątym metrze piłkę do bramki wpakował Gual!

11
5
3
4
6
54'
NIESTRZELONY KARNY
6
5
3
1
53'

Ale będzie powtórka tego rzutu karnego! Dioudis opuścił linię bramkową przed strzałem.

7
7
4
4
6
52'

Nie ma gola! Dioudis broni strzał Imaza z jedenastu metrów, a następnie jeszcze dobitkę!

5
6
2
4
5
52'

Sędzia Frankowski potwierdził, że chodzi o uderzenie łokciem.

5
1
1
3
3
51'
7
4
2
2
3
51'

Romanczuk potrzebuje pomocy medycznej.

3
1
3
2
50'

A jednak... rzut karny dla Jagiellonii! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Luis Mata nie dość, że uderzył łokciem Romanczuka, to jeszcze dotknął piłkę ręką!

8
3
1
2
1
50'

Jagiellonia musi odrabiać straty, a to Zagłębie jest bardziej aktywne na początku drugiej połowy.

1
1
1
49'

I znowu popsuł akcję Pieńko. Źle trafił w piłkę przy dośrodkowaniu i nie musiał nawet interweniować Alomerović.

2
3
47'

Zagłębie bliskie powtórzenia scenariusza z pierwszej połowy. Pieńko podawał piłkę w pole karne, ale włożył minimalnie zbyt dużo siły i Kurminowski nie doszedł do strzału.

2
2
1
2
3
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania w Białymstoku!

2
1
czas Druga połowa
46'
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

3
3
1
komentarz

I od razu kończymy pierwszą połowę. Jagiellonia przegrywa z Zagłębiem 0:1 po golu z 28. sekundy. Wracamy za kwadrans!

4
4
45+4'

A więc wszystko jasne. Pieńko nie trafił w piłkę, gdy składał się do strzału. Alomerović rzucił się w nogi rywala, natomiast - według sędziego - to nie on spowodował upadek zawodnika Zagłębia. Nie ma rzutu karnego!

11
5
2
6
45+3'

Sędzia idzie do monitora.

4
3
2
2
45+2'

Alomerović zarzeka się, że nie faulował. Sędzia czeka na sygnał z wozu VAR.

4
2
2
45+1'

Sytuacja sprawdzana przez VAR. Sprawdzane są dwie rzeczy. Pierwsza to oczywiście faul Alomerovicia, a druga to przewinienie Pieńki, który walczył o piłkę jeszcze zanim wypracował sobie sytuację strzelecką.

2
2
1
45'

Zagłębie utrzymuje się przy piłce na połowie Jagiellonii od dłuższego czasu. Wreszcie nieco uspokoili grę Miedziowi.

5
3
1
2
2
42'

Poletanović kopnął piłkę po gwizdku. Zazwyczaj sędziowie pokazują za coś takiego żółtą kartkę, ale sędzia Frankowski tylko pogroził palcem.

2
1
1
2
41'

Zagłębie miało dwie z rzędu okazje do kontrataku i nie udało się to ani razu.

3
2
1
1
40'

Doskonała interwencja Jacha po dośrodkowaniu Nene. Nie trafił w piłkę Imaz.

1
1
1
1
38'

Gwizdy miejscowej publiczności, bo Pazdan nie miał opcji do rozegrania i wycofał piłkę do Alomerovicia. Jagiellonia ma przewagę po stracie gola, ale nie potrafi jej wykorzystać.

1
1
1
1
35'

Mata zacentrował płasko z lewej strony. Przejął piłkę na szesnastym metrze Chodyna, przełożył na lewą nogę, lecz strzelił w środek bramki i pewnie broni Alomerović.

3
2
1
33'

Teraz lepsza próba! Sacek uderzył mocno zza pola karnego. Co prawda w środek bramki, ale mimo to wypuścił piłkę z rąk Dioudis. Ostatecznie w porę zdążył naprawić ten błąd.

2
1
1
32'

Niecelny strzał Imaza z dystansu. Wcześniej ładnie pograła Jagiellonia, ale Jach w ostatniej chwili wybił piłkę skierowaną w stronę Guala.

2
1
30'

Szybko rozegrali rzut wolny goście. Łakomy podawał z własnej połowy do Chodyny. Byłaby niezła okazja, gdyby... nie był na spalonym skrzydłowy Zagłębia.

1
2
28'

Sędzia Frankowski po raz kolejny nie gwiżdże, gdy przewraca się zawodnik Zagłębia. Pozwala grać arbiter.

2
1
27'

Kontra gospodarzy, ale nie przyłożył się do dośrodkowania Lewicki. Imaz nie miał opcji, by wygrać powietrzną walkę z rosłymi rywalami.

1
1
25'

Szarżował lewą stroną Kurminowski, nagle upadł na murawę, ale sędzia ocenił to jako grę bark w bark. Po prostu przegrał fizycznie napastnik Zagłębia. Bez gwizdka.

1
1
1
23'

Kolejny atak Jagiellonii. Najpierw Gual przewrotką, teraz Imaz. Dobra centra z prawej flanki, ale Hiszpan nie trafił czysto w piłkę i strzelił obok bramki.

1
1
1
1
20'

Komicznie złożył się do strzału przewrotką Gual. Kąt był dość ostry, piłka na niskim pułapie. Uderzenie w boczną siatkę.

2
1
1
1
19'

Stuprocentowa szansa dla Jagiellonii. Imaz popisał się fantastycznym dośrodkowaniem w pole karne, Lewicki zgubił krycie (spóźniony Grzybek), ale strzelił obok słupka!

3
2
18'

No i właśnie. Znakomite podanie Łakomego w pole karne. Pieńko uprzedził Stojinovicia, ale w dogodnej sytuacji strzelił nad poprzeczką!

2
1
16'

Jagiellonia cały czas w posiadaniu piłki. Zagłębie skupione na defensywie i czekające na okazję do kontry.

1
1
1
13'

Blisko Jagiellonia! Dobra wrzutka Guala, Imaz był sam na piątym metrze, ale źle złożył się do strzału głową i posłał piłkę wyraźnie nad bramką!

3
1
12'

Długie podanie Stojinovicia w pole karne. Walczyli o piłkę Romanczuk i Imaz, jednak żaden z nich nie zdołał dojść do sytuacji strzeleckiej.

1
1
10'

Dośrodkowanie Poletanovicia z cyklu "do nikogo". Fatalnie rozwiązany ten rzut wolny.

2
1
1
10'

Leży Nene, ale jest rzut wolny dla Zagłębia. Do bramki ok. 40 metrów.

1
2
1
9'

Wbiegał w pole karne Zivec, ale nie dograł mu dokładnie piłki Grzybek. Bardzo dużo swobody ma na prawym skrzydle zespół z Lubina.

1
2
7'

Kolejny błąd Pazdana. Przegrał stykową sytuację w środku boiska. Pieńko miał korytarz po prawej stronie boiska, ale w najważniejszym momencie podawał niecelnie w pole karne do Kurminowskiego.

1
1
1
1
1
4'

Mocne dośrodkowanie Lewickiego. Zbyt mocne. Nie było szans, by którykolwiek z zawodników w żółto-czerwonym stroju zdołał oddać strzał.

1
1
2
3'

Jagiellonia teraz musi przejść do ataku pozycyjnego. Zagłębie ustawiło się pod kontrę, a więc do tego, w czym czuje się najlepiej.

3
1
3
1'

Gol! Strzelił Sasa Zivec. Asystował mu Mateusz Grzybek.

Ależ początek. To była 28. sekunda! Błąd Pazdana przed polem karnym, Grzybek wycofał piłkę na jedenasty metr, a Sasa Zivec mocnym strzałem pokonał Alomerovicia!

12
5
3
5
7
1'