PKO Ekstraklasa: 27. kolejka
10 kwi 2023 17:30
90+6'

Wymienili podania podopieczni Marka Papszuna, ale to wszystko trwało zdecydowanie za długo. Gospodarze mieli czas na rozstawienie się w obronie i jeszcze dwukrotne poprawienie ustawienia.

19
21
6
8
6
90+3'

Wyrównana konfrontacja. Także w doliczonym czasie raz za rozgrywanie odpowiada Radomiak, raz Raków Częstochowa, jednak niewiele z tego wynika. Podopieczni Marka Papszuna stworzyli sobie w poniedziałek niewiele sytuacji podbramkowych i ewentualny podział punktów nie będzie krzywdzić ani gospodarzy, ani gości.

21
17
6
8
6
90'

Doliczone 10 minut do podstawowego czasu.

16
8
39
6
12
89'
88'

Techniczne uderzenie i niewiele zabrakło do umieszczenia piłki w narożniku bramki Vladana Kovacevicia. Rozpaczliwie interweniował bramkarza Rakowa Częstochowa, ale ostatecznie skończyło się pudłem.

4
1
6
6
83'

Pozostało jeszcze trochę czasu obu zespołom na rozstrzygnięcie spotkania. Nie ma swojego dnia Raków Częstochowa, a Marek Papszun wygląda na coraz mocniej zdruzgotanego na trybunach. Szkoleniowiec gości nieustannie gdzieś dzwoni.

6
10
3
2
1
79'

Gol anulowany z powodu faulu Luisa Machado.

17
12
4
15
43
79'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Patryk Kun za niesportowe zachowanie.

Raków Częstochowa
65
22
6
15
21
78'

Żółtą kartkę otrzymał Luis Machado za niesportowe zachowanie.

Radomiak Radom
6
3
3
4
10
76'

Czas pracował na korzyść Radomiaka, a czasami starał się rozstrzygnąć mecz za pomocą kontrataku. W 76. minucie piłka znalazła się w bramce Rakowa po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza i strzale Daniela Pika, jednak trafienie zostało anulowane z powodu faulu Luisa Machado. Sędziowie podjęli taką decyzję po obejrzeniu powtórek.

3
3
2
4
10
75'
2
1
3
4
2
74'

Szansa na zaskoczenie Radomiaka z rzutu wolnego po przewinieniu blisko narożnika pola karnego. Niezłe dośrodkowanie w kierunku Tomasa Petraska, ale interweniował tam z dużym wyczuciem Raphael Rossi.

2
1
3
1
1
70'
6
7
3
3
4
69'
69'
69'
67'

Niebezpiecznie pod bramką Rakowa Częstochowa po zagraniu Dawida Abramowicza. Obrońca starał się bezpośrednio wrzucić piłkę za kołnierz Vladana Kovacevicia i zabrakło mu odrobiny dokładności.

6
2
2
4
3
65'

Żółtą kartkę otrzymał Vladislavs Gutkovskis za ostre przewinienie w centrum boiska.

10
6
2
6
3
62'

Podanie Jeana Carlosa Silvy do Iviego Lopeza. Hiszpan oddał uderzenie z dystansu kilka pięter ponad poprzeczką w bramce Radomiaka.

7
7
1
2
2
60'

Godzina meczu za drużynami. Raków Częstochowa nie ma prostego zadania w rywalizacji z konsekwentnymi obrońcami Radomiaka. Wszystko wskazuje na nadciągające zmiany personalne Marka Papszuna.

1
9
2
2
57'

Żółtą kartkę otrzymał Giannis Papanikolaou za ratowanie się faulem po stracie piłki.

15
9
3
11
5
55'

Roberto Alves uruchomił Lisandro Semedo podaniem na prawe skrzydło, a ten kompletnie zepsuł kontratak podaniem pod nogi przeciwnika. Skrzydłowy starał się obsłużyć Luisa Machado, jednak powinien to zrobić zdecydowanie lepiej. Radomiak miał przez moment przewagę liczebną na połowie Rakowa Częstochowa.

1
2
2
1
3
52'

Raków mógł liczyć na podobne rozpoczęcie drugiej połowy meczu jak w Łęcznej, ale rywalizacja pozostała bezbarwna. Częstochowianie pozostają w bezpiecznej dla Radomiaka odległości od bramki Gabriela Kobylaka.

4
1
1
1
1
49'

Podanie w pole karne Rakowa Częstochowa do Damiana Jakubika. Po pierwsze defensorowi Radomiaka nie udało się wykonać groźnego dośrodkowania pod naciskiem Jeana Carlosa Silvy, a ponadto sędziowie z opóźnieniem przerwali grę.