PKO Ekstraklasa: 29. kolejka
22 kwi 2023 17:30
komentarz

Koniec meczu! Raków bez fajerwerków, ale pokonał 2:0 Miedź i niedługo będzie świętował mistrzostwo Polski. Miedź w przyszłym sezonie - choć jeszcze nieoficjalnie - zagra w I lidze.

4
2
90+2'

W samej końcówce Piasecki trafił w słupek.

5
2
12
4
2
90'

Doliczone 4 minuty.

3
3
2
2
2
88'
85'
84'

Tudor wpadł w pole karne i powinien trafić do siatki, ale uderzył zbyt lekko i prosto w ręce bramkarza.

3
3
4
4
8
84'
Miedź Legnica
5
1
3
1
1
83'
6
3
4
2
4
82'
82'
7
4
1
1
1
80'

Drugi gol dla Rakowa zamyka sprawę tego meczu, ale wydaje się, że również mistrzostwa dla zespołu z Częstochowy oraz spadku Miedzi.

14
8
2
1
2
77'
76'

Po meczu! Racovitan okazał się najsprytniejszy w polu karnym i wcisnął piłkę do siatki!

Raków Częstochowa
49
24
2
1
16
75'

Ciężko ogląda się to spotkanie. Raków nie pali się do ataków, a Miedź nie potrafi.

1
7
2
74'
7
3
2
2
72'
71'

Petrasek nie dogadał się z Kovacevicem i bramkarz ratował się dalekim wybiciem.

2
2
3
70'

Ostatnie 10 minut bardzo słabe.

1
1
3
66'

Piłka po strzale Henriqueza trafiła w głowę Arsenicia, który padł na murawę.

1
10
5
3
65'

Chuca huknął z dystansu, ale w środek bramki i poradził sobie Kovacević.

3
5
2
1
63'

Raków przeważa, ale to nie jest Raków, który wszyscy znamy. Miedź... To jest Miedź, którą znamy.

4
3
5
1
1
60'

Nic z tego rzutu wolnego nie wyszło.

5
2
2
60'

Dryblingu spróbował Arsenić i wywalczył rzut wolny.

6
5
1
58'
58'
56'

Co teraz zrobili piłkarze Rakowa? Kombinowanie level hard. Nowak posłał kapitalne podanie w pole karne, trzech graczy gości wbiegało w "16", a Silva zamiast uderzyć szukał kolegi. Znalazł rywala, a u kolegi powinien znaleźć guza.

3
21
3
2
4
55'

To napomnienie oznacza, że w piątek przeciwko Lechii Petrasek nie zagra.

16
6
2
7
52'

Bez fajerwerków na początku drugiej połowy.

2
1
1
2
49'

Tudor ruszył prawą stroną i płasko zagrał w pole karne. Tym razem Tront dobrze interweniował.

4
2
3
1
48'

Silva precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a Gutkovskis chybił nieznacznie.

5
2
3
1
2
46'

komentarz

Do przerwy Raków prowadzi z Miedzią 1:0.

15
9
1
45'

Doliczona minuta.

3
2
4
1
1
45'

Znowu kombinowali gospodarze ze stałym fragmentem i wiadomo jak to się skończyło. Od bramki Raków.

5
2
1
1
1
45'

Chuca oddał strzał i wywalczył rzut rożny.

1
2
44'

Pomocy potrzebuje Gutkovskis.

1
3
3
3
41'

Nie mają pomysłu gospodarze na dobranie się Rakowowi do skóry.

11
6
1
38'

Raków złapał drugi oddech po tym golu. Problemy Miedzi.

17
6
1
36'
13
3
2
2
35'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Nowak dośrodkował z rzutu wolnego, a Tront kapitalnie uderzył głową. Piłka wpadła niemal w okienko bramki! Problem w tym, że pomocnik trafił do swojej siatki, ale i tak szacun!

43
34
5
2
8
32'

Po intensywnym początku meczu Raków zdecydowanie spuścił z tonu.

7
3
5
5
7
29'

Drachal szarżował po prawej stronie, ograł bez problemu Silvę i zagrał w pole karne. Żaden z kolegów nie spodziewał się jednak, że 18-latek pójdzie jak dzik w żołędzie i będzie z tego szansa na gola.

1
5
5
2
27'

Gutkovskis przepchał Guelena i chciał przerzucić piłkę nad wychodzącym z bramki Abramowiczem. Ta poleciała ponad poprzeczką, ale Łotysz i tak ostatecznie faulował rywala.

4
2
1
1
3
24'

Sprytnie chcieli rozegrać rzut wolny piłkarze Miedzi. Sprytne to nie było, a strzał Wełkowskiego mógł zaskoczyć kogoś, kto puszczał dymka na balkonie poza stadionem. W innym mieście.

9
7
1
23'

Silva dośrodkował w pole karne do Nowaka, który miał mnóstwo miejsca i czasu na przyjęcie piłki i dobry strzał. Uderzył z powietrza i to zbyt słabo, by zaskoczyć bramkarza.

4
6
6
3
3
23'
4
2
4
2
4
21'

Przez ostatnie minuty, to niespodziewanie piłkarze Miedzi mieli więcej z gry.

1
4
2
7
19'

Chuca uderzył z dystansu. Piłka płakała, gdy turlała się obok bramki.

6
6
1
1
1
16'

Raków zdecydowanie przeważa i wydaje się, że gol pozostaje kwestią niedalekiej przyszłości.

17
8
3
1
1
14'

14. minuta i dopiero teraz Miedzi udało się utrzymać przy piłce na połowie Rakowa. Gospodarze wymienili nawet kilka podań!

2
6
7
4
5
11'

Gutkovskis wpadł w pole karne i zdołał oddać strzał. W ostatniej chwili zablokował go Mijusković.

5
3
6
3
10'

Miedź ma problemy, by oddalić grę od własnego pola karnego. O przeniesieniu ciężaru gry na połowę rywala w ogóle nie ma mowy.

9
4
1
8'

Nowak tym razem posłał piłkę z rzutu rożnego, zakotłowało się w polu karnym Miedzi, a najbliżej trafienia był... Chuca, którego przed golem samobójczym uratował Abramowicz.

1
2
4
1
4
6'

Głęboka wrzutka, ale obrońcy Miedzi sobie poradzili.

1
1
3
1
2
6'

Szansa przed Nowakiem na dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego.

6
1
3
1
3'

Raków zamyka Miedź pod jej polem karnym już na początku meczu.

12
5
2
1
1
1'