1
1
89'

Gol! Strzelił Tomasz Pieńko.

Bardzo ciekawe wejście na boisko z ławki rezerwowych Tomasza Pieńki. W jedenastce Miedziowych zastąpił on Filipa Starzyńskiego. Nie dość, że pomógł zespołowi z Lubina w objęciu prowadzenia, to jeszcze w końcówce podstawowego czasu dołożył gola na 3:1. W kontrataku nie miał problemu z pokonaniem Dusana Kuciaka w sytuacji sam na sam.

KGHM Zagłębie Lubin
59
31
3
4
7
87'

Spieszy się gospodarzom, a pośpiech bywa złym doradcą.

6
6
1
1
2
86'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Zwoliński za kolejne ostre przewinienie.

9
8
1
4
82'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa za powstrzymanie przeciwnika faulem.

Lechia Gdańsk
7
5
1
82'

KGHM Zagłębie Lubin jest zbudowane odwróceniem niekorzystnego wyniku. Drużyna z województwa dolnośląskiego nie ogranicza się do pilnowania skromnego prowadzenia. Była szansa na jego podwyższenie przed Łukaszem Łakomym, ale jego uderzenie zostało poskromione przez Lechię Gdańsk.

2
3
1
3
80'

Łukasz Zwoliński stara się jeszcze na desancie dać impuls swoim kompanom z Lechii Gdańsk. Nie widać wielu pozytywnych znaków z perspektywy gospodarzy, ale mają oni jeszcze szansę na poprawienie wyniku.

5
5
3
3
2
77'
75'

Kacper Chodyna. 2:1 dla Miedziowych!

6
5
2
71'
1
1
1
1
70'

Gol! Strzelił Kacper Chodyna. Asystował mu Damjan Bohar.

Nie strzelili gola gospodarze i po kilku minutach nacięli się na ripostę przeciwnika. Po uderzeniu Kacpra Chodyny jest 2:1 dla KGHM Zagłębia Lubin. Trudno będzie podnieść się zawodnikom Lechii Gdańsk po tym ciosie. Kacper Chodyna zakończył akcję zbudowaną ze stoickim spokojem przez Tomasza Pieńkę oraz Damjana Bohara.

30
15
1
2
9
66'

Nie po raz pierwszy tego wieczoru zatrzęsło się obramowanie. Nieszczęśliwie gdańszczanie, ponieważ niewiele brakowało im do odzyskania prowadzenia. Po płaskim wstrzeleniu Bassekou Diabate było groźne odbicie się piłki od nogi Sokratisa Dioudisa. Ten rykoszet zakończył się lądowaniem piłki na poprzeczce!

3
3
3
61'

Dwie kolejne akcje zespołu z Trójmiasta. Druga z nich zakończyła się strzałem z powietrza Jakuba Kałuzińskiego. Pomocnikowi Lechii nie udało się przymierzyć w bramkę strzeżoną przez Sokratisa Dioudisa. Pomruk rozczarowania na świecących pustkami trybunach.

1
1
58'
54'

Dwie akcje z wykorzystaniem Flavio Paixao i nie zakończyły się one powodzeniem. Przez moment gospodarze domagali się przyznania im rzutu wolnego blisko pola karnego Miedziowych, ale Patryk Gryckiewicz nakazał kontynuowanie grania. Południowiec musiał niepyszny pozbierać się z boiska.

3
3
1
50'

Miedziowi może i spokojniejsi po doprowadzeniu do remisu, ale nie zamierzają ograniczać się do przeszkadzania. W minutach po przerwie żaden z ataków nie pozwolił na stworzenie stuprocentowej sytuacji podbramkowej.

3
2
1
3
1
48'

Drużyny powróciły z szatni na boisko z mocnym postanowieniem odniesienia zwycięstwo. Jeszcze nie widać zdecydowanego natarcia z żadnej ze stron, ale zapewne Lechia Gdańsk poszuka gola przedłużającego płonne już nadzieje na pozostanie w PKO Ekstraklasie.