PKO Ekstraklasa: 33. kolejka
21 maj 2023 17:30
komentarz

Koniec! Raków wygrywa w Płocku! Wisła jest w strefie spadkowej na kolejkę przed końcem!

28
10
2
2
4
90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Jean Carlos Silva.

Raków Częstochowa
12
7
5
5
15
90+3'
10
6
3
2
5
90+3'

Wisła nie potrafi przedostać się pod pole karne Rakowa.

25
15
6
3
5
90'

Sędzia dolicza minimum cztery minuty.

15
3
8
6
9
90'
88'
Wisła Płock
15
7
2
5
86'

Gol! Strzelił Władysław Koczerhin. Asystował mu Ben Lederman.

Raków się bawi! Co to są za minuty w wykonaniu ekipy z Częstochowy. Piękna klepka w polu karnym i Koczerhin uderza bardzo mocno z ostrego kąta. Przy bliższym słupku, Kamiński zaskoczony, musi drugi raz wyciągać piłkę z siatki!

69
38
4
5
13
84'

Tudor! Ależ blisko kolejnego gola. Świetny strzał z rzutu wolnego, piłka leciała w samo okienko, ale tym razem wybornie na linii spisał się Kamiński!

10
9
2
1
2
83'

Rozpędzony Koczerhin. Mogła być doskonała kontra Rakowa, ale Kapuadi dopuścił się faulu taktycznego.

1
4
3
83'
Wisła Płock
4
1
1
81'

Gol! Strzelił Władysław Koczerhin.

Wyrównanie! Koczerhin! Kapitalne uderzenie zza pola karnego. Mocne, precyzyjne. Kamiński nie dał rady! 1:1.

46
24
3
8
18
80'

Kapuadi wyręcza Kamińskiego! Stanął na linii strzału Papanikolaou i odbił piłkę na rzut rożny.

4
2
2
79'

Dużo niedokładności w grze Rakowa. Proste błędy w rozegraniu.

3
2
6
2
6
78'

Obraz gry się nie zmienia. Wisła głęboko się broni. Raków próbuje atakować, natomiast niewiele mu wychodzi.

2
2
4
3
6
76'

4300 widzów na trybunach.

7
2
5
1
76'

Strzelał z rzutu wolnego Nowak. Za lekko. Nie zaskoczył Kamińskiego.

5
3
1
1
75'

Długosz faulowany przez Tomasika. Rzut wolny dla gości 30 metrów od bramki.

3
2
4
1
1
74'

Śpiączka uderzał przewrotką z dziesiątego metra. Niecelnie. Wcześniej mieliśmy spore zamieszanie w polu karnym Rakowa.

2
2
2
2
3
73'
1
2
1
1
1
72'

Gospodarze ograniczają się już tylko do rozpaczliwego wybijania piłki.

9
6
3
1
71'

Kolejne dwie zmiany w Rakowie. Wejdą Gutkovskis i Lederman.

6
6
6
3
3
71'

Bardzo nieudany strzał Piaseckiego z dwudziestu pięciu metrów.

4
1
1
1
4
70'

Kolejna próba Koczerhina. Doszedł do piłki po precyzyjnej centrze Tudora, ale nie trafił w bramkę.

5
4
2
1
5
67'

Zbyt mocne podanie na skrzydło do Jeana Carlosa. Nie opanował piłki w obrębie boiska. Raków zmarnował okazję do wyjścia z kontrą.

3
3
3
3
4
65'

Strzały: 2-10. Strzały celne: 2-0!

2
1
3
3
64'

Koczerhin! Płaskie uderzenie z dystansu i słupek ratuje Wisłę!

3
6
8
1
13
62'

Brutalne wejście Cielemęckiego. Papanikolaou trafiony w piszczel.

1
4
1
1
6
62'
6
4
4
4
6
61'
62'
61'

Techniczny strzał Jeana Carlosa z dystansu. Niewiele zabrakło. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

2
2
2
1
2
60'

Zablokowany strzał Długosza zza pola karnego. Wisłą zepchnięta do głębokiej defensywy.

5
3
2
1
2
58'

Zdecydowana przewaga Rakowa. Gra toczy się praktycznie cały czas na połowie Wisły.

8
4
3
2
2
56'
56'
3
1
1
1
1
54'
Wisła Płock
1
2
1
6
5
54'

Wolski wrzucał w pole karne, ale nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki Trelowski.

1
1
1
2
1
53'

Chaos na boisku. Nikt nie potrafi przejąć kontroli nad meczem.

1
1
3
3
1
52'

Kombinacyjna akcja Rakowa. Arsenić otrzymał podanie na linii pola karnego, strzelił z tzw. czuba, ale trafił w ofiarnie interweniującego Rzeźniczaka, który jest po tym uderzeniu wyraźnie oszołomiony.

2
2
2
2
51'

Wisła miała od razu okazję do wyjścia z kontrą, jednak Kocyła przegrał pojedynek na skrzydle.

5
3
1
3
5
50'

Korner dla gości po akcji Długosza.

4
3
1
1
1
48'

Jean Carlos dynamicznie z lewej strony. Zejście do środka, próba prostopadłego podania w pole karne, ale zawiodła precyzja. Cebula nie miał możliwości, by opanować piłkę.

3
1
1
1
1
46'

Faul w ataku Wdowiaka po dośrodkowaniu Jeana Carlosa.

3
1
1
1
1
46'

komentarz

Przerwa! Przeciętny mecz w Płocku, ale gospodarze się tym nie przejmują, bo prowadzą 1:0 z Rakowem!

13
7
3
5
10
45+1'

Kocyła w polu karnym, uderzył sytuacyjnie z dość ostrego kąta i broni Trelowski!

1
1
4
9
45'

Sędzia doliczył minimum jedną minutę.

2
3
2
2
44'

Wycofanie piłki przed pole karne do Koczerhina, ale ten strzelił bardzo niecelnie.

4
6
3
3
3
43'

Kolar wrócił za Tudorem, ale był wyraźnie spóźniony i faulował. Groźny rzut wolny dla Rakowa. Kilka metrów od bocznej linii "szesnastki".

3
2
2
2
6
43'
Wisła Płock
5
3
1
3
5
40'

Mała gra Rakowa przed polem karnym Wisły, lecz brakuje konkretów.

4
2
2
2
4
38'

Tym razem dużo lepsze dośrodkowanie Jeana Carlosa. Kapuadi stracił z radaru Piaseckiego, ten strzelał głową z paru metrów, ale fatalnie ustawił celownik.

2
3
2
1
5
37'

Jean Carlos zagrywał fałszem w pole karne, ale nie trafił w piłkę Piasecki. Brakuje czegoś drużynie z Częstochowy.

4
2
3
4
34'

4
32'

Nie jest to wielkie widowisko. Raków kompletnie zawodzi po zapewnieniu sobie mistrzostwa.

8
5
2
1
7
31'

Żółtą kartkę otrzymał Adam Chrzanowski. Kartka dla rozgrzewającego się zawodnika Wisły poza boiskiem. Za protesty.

Wisła Płock
6
3
2
1
4
29'

A Raków dalej ciśnie. Kolejne mocne dośrodkowanie Tudora, ale nikt nie trącił piłki w polu karnym.

8
9
1
3
28'

Wisła skupia się głównie na przeszkadzaniu. Ma korzystny wynik i nie kwapi się do kolejnych ataków.

3
4
3
3
3
26'

Koczerhin z dystansu, ale nie trafił czysto w piłkę. Uderzył niecelnie.

3
3
2
6
26'

Wrzutka Cebuli z rzutu rożnego, trącił piłkę Wolski i prawie strzelił samobója! Instynktownie broni Kamiński.

6
2
3
2
6
25'

Płaskie dośrodkowanie Tudora z prawej strony, zamykał akcję Piasecki, jednak dobry wślizg wykonał Rzeźniczak. Nie pozwolił na oddanie strzału.

4
2
2
4
23'

Goście mogli narazić się na kontrę, ale Papanikolaou interweniował w okolicach linii środkowej. Nie bawił się w rozegranie, po prostu wykopał piłkę w trybuny.

2
5
2
2
2
22'

Zablokowana wrzutka Cebuli z lewej strony. Korner dla Rakowa, który szuka swojej szansy.

2
2
2
2
1
19'

Piasecki! Co za fantazja! Strzelał z woleja z połowy boiska, bo bardzo wysoko ustawiony był Kamiński. Niewiele zabrakło, dosłownie centymetrów! Piłka przeleciała tuż obok słupka.

14
15
4
2
5
17'

W ataku Raków. Piasecki był już w polu karnym, złamał akcję na lewą nogę, ale został zablokowany.

7
2
2
2
5
16'

Nie wiadomo dlaczego sędziowie sprawdzali to na VAR przez dobre kilkadziesiąt sekund, skoro spalony był przynajmniej dziesięciometrowy.

6
4
4
4
4
16'

Wdowiak strzela pewnie w sytuacji sam na sam, ale gol nie został uznany, bo zawodnik Rakowa był na ewidentnym spalonym.

9
4
2
2
9
15'

Krótko rozegrany rzut rożny przez Wisłę, lecz dośrodkowanie Furmana zostało zablokowane. Chyba można to było lepiej rozegrać.

1
1
3
1
14'

Racovitan stracił piłkę i ratował się faulem taktycznym.

1
1
2
2
14'

Żółtą kartkę otrzymał Bogdan Racovitan.

8
3
1
2
13'

Raków wrócił do ataku pozycyjnego. Goście są częściej przy piłce, ale nie ustrzegli się błędu i już od 10. minuty muszą odrabiać straty.

2
6
1
2
10'

Gol! Strzelił Łukasz Sekulski. Asystował mu Dominik Furman.

Ależ niespodziewany obrót spraw. Pierwsza akcja Wisły i od razu kończy się golem! Sekulski! Świetne podanie Furmana na kilkadziesiąt metrów. Źle obliczył tor lotu piłki Arsenić, Sekulski opanował futbolówkę w polu karnym i uderzył bardzo precyzyjnie lewą nogą!

31
17
7
7
22
9'

Wisła - póki co - dość dyskretna w ofensywie.

4
1
1
1
1
8'

Mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Tudora, ale zabrakło ataku na bliższym słupku. Dobra interwencja Kamińskiego.

3
2
1
1
3
7'

Raków zdecydowanie przeważa od samego początku.

12
5
3
4
6
6'

Ależ kontra Rakowa. Jean Carlos ruszył lewym skrzydłem, ale najpierw podawał niecelnie do Piaseckiego, a następnie jego strzał został zablokowany. Mogli to lepiej rozegrać goście.

9
1
1
1
4
4'

Wbiegał w pole karne Jean Carlos, ale Cebula podawał mu za mocno. Dobra reakcja Kamińskiego, który w porę wyszedł z bramki.

10
2
2
2
3
2'

Pierwsza szansa dla Rakowa! Piasecki z kilku metrów uderzył mocno, ale trafił w poprzeczkę!

10
7
3
7
8
1'