Żółtą kartkę otrzymał Adi Mehremić za faul blisko własnego pola karnego.

2
8
5
90+4'

Jeszcze przerwa w grze spowodowana niebezpiecznym zderzeniem zawodników obu drużyn w centrum boiska.

4
90'

Doliczone dziewięć minut.

5
4
1
89'

Gra wciąż przerwana - nie spieszy się kibicom gospodarzy.

9
3
6
2
2
85'

Dawid Pietrzkiewicz ma pretensje, ponieważ został trafiony serpentyną z trybun.

3
17
3
3
1
83'
82'

Mocno podniosła się temperatura w polu karnym przyjezdnych. Rozpaczliwie interweniowali defensorzy oraz Dawid Pietrzkiewicz i nie pozwolili oni na zakończenie ataku Momo Cisse uderzeniem do sieci.

1
1
1
2
79'

Żółtą kartkę otrzymał Michael Pereira za ostre przewinienie.

1
4
4
77'

Przerwa w grze spowodowana urazem.

2
2
74'
72'

W 72. minucie była najlepsza szansa Wisły. Igor Łasicki strzelał z bliska, ale katastrofalnie spudłował. Inna sprawa, że Tomasz Wajda mógłby nie uznać gola z powodu wcześniejszych zagrań rękami w polu karnym nowosądeczan.

1
2
69'

Żółtą kartkę otrzymał Elhadji Maissa Fall za faul na rozpędzającym się Momo Cisse.

#0
Sandecja Nowy Sącz
2
1
1
67'

Po festiwalu zmian personalnych niezmiennie bardziej niebezpieczna jest drużyna z Nowego Sącza. Pierwsze uderzenie zostało obronione przez Mikołaja Biegańskiego, a po chwili Giorgi Merebaszwili starał się umieścić piłkę przy dalszym słupku chytrym zagraniem.

2
2
1
61'
61'

Sandecja Nowy Sącz. Schodzi: Patryk Kapica. Wchodzi: Krzysztof Toporkiewicz.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Patryk Kapica #30
1
61'
60'

Łukasz Kosakiewicz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

3
1
60'

1
1
59'

Adi Mehremić odgrywał piłkę bardzo niebezpiecznie do Mikołaja Biegańskiego. W ostatnim momencie bramkarz krakowskiego zespołu wybił futbolówkę na korner sprzed nadbiegającego Jakuba Wróbla.

1
2
2
58'

Nieco bardziej dynamiczne rozpoczęcie drugiej połowy spotkania. Również gospodarze próbowali zagrozić przeciwnikom niebezpiecznym atakiem. Zostali jednak powstrzymani na obrzeżach pola karnego Sandecji Nowy Sącz.

1
54'

15811 widzów na trybunach.

8
2
51'

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Duda za ostre przewinienie na połowie przeciwnika.

4
2
50'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Wróbel za ostre przewinienie na połowie przeciwnika.

1
1
1
47'

Od razu po przerwie niebezpieczna akcja Sandecji Nowy Sącz. Dwa uderzenia. Pierwsze Elhadjiego Maissy Falla zostało zablokowane, a dobitka została sparowana przez Mikołaja Biegańskiego. Po rzucie rożnym jeszcze jedna nieskuteczna próba pokonania bramkarza Wiślaków przez Ivana Nekicia.

komentarz

Pierwsza połowa pod znakiem walki. Niewiele sytuacji podbramkowych i można je było policzyć na palcach jednej dłoni. Najbliżej zdobycia prowadzenia był Damian Chmiel, ale oddał on niecelne uderzenie po dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza. Wisła przyspieszyła dopiero w doliczonych minutach, co było obiecującym sygnałem dla kibiców gospodarzy. I tak pożegnali oni podopiecznych Jerzego Brzęczka nieśmiałymi gwizdami.

1
3
1
45+1'

Dawid Pietrzkiewicz był odrobinę zaskoczony uderzeniem z połowy boiska. Ostatecznie bramkarz Sandecji Nowy Sącz poradził sobie z chytrym zagraniem.

2
1
1
45'

1
1
1
44'

Elhadji Maissa Fall poprawił katastrofalne statystyki. Uderzenie niecelne pomocnika Sandecji Nowy Sącz zza linii pola karnego.

1
2
42'

Ostatnie minuty podstawowego czasu, ale będzie jeszcze sporo doliczonych. Co najmniej sześć. W statystykach niezmiennie tylko jedno uderzenie niecelne oddane przez Damiana Chmiela po dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza.

1
1
37'

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Szufryn za przewinienie taktyczne.

7
2
1
36'

Na razie zafrasowane oblicze Jerzego Brzęczka.

2
4
1
2
34'

Zakotłowało się po wrzutce z rzutu wolnego w pole karne Wiślaków. Dawid Szufryn próbował oddać uderzenie do siatki. Nie udało się, a przerwa w grze jest spowodowana niebezpiecznym zderzeniem z udziałem Adiego Mehremicia.

1
1
1
32'

Rozpoczął się w Krakowie kwadrans poprzedzający przerwę. Kolejna skuteczna interwencja Dawida Szufryna i dlatego zawodnikom Wisły nie udało się ponownie sprawdzić strzałem Dawida Pietrzkiewicza.

1
2
1
28'

Brakuje dobrych opcji rozegrania piłki posiadającego ją zawodnikowi z Krakowa.

2
1
2
1
25'

Wisła długo nie stworzyła szansy na pokonanie Dawida Pietrzkiewicza. W 25. minucie była możliwość sprawienia problemu gościom rozegraniem rzutu wolnego, ale piłka kopnięta przez Luisa Fernandeza poleciała za bramkę nowosądeczan.

1
2
1
2
24'

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Nekić za ostre przewinienie.

Ivan Nekić #4
7
2
22'

Pewna interwencja Dawida Szufryna w konfrontacji z Piotrem Starzyńskim. Wyglądało to bardzo nieprzyjemnie dla pomocnika gospodarzy.

3
1
20'

Ponownie Sandecja Nowy Sącz, która poczyna sobie coraz odważniej na stadionie regionalnego przeciwnika. Tym razem jednak podopiecznym Dariusza Dudka nie udało się przedostać w pole karne strzeżone przez Mikołaja Biegańskiego.

1
1
3
16'

W 16. minucie Damian Chmiel miał pierwszą dobrą szansę na gola. Doświadczony piłkarz umiejętnie ukrył się za plecami defensora Wisły Kraków i główkował nieznacznie obok bramki po dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza z prawego skrzydła.

1
5
15'

W kwadransie na początku meczu bez dogodnych sytuacji podbramkowych. Spora część została stracona na uprzątnięcie boiska. Na razie Wisła Kraków rozgrywa piłkę zdecydowanie za spokojnie.

2
6
2
11'

Gospodarze w czerwonych koszulkach, a także białych spodenkach i getrach. Z kolei Sandecja Nowy Sącz w niebieskich strojach. Pierwsza szansa na zaskoczenie Mikołaja Biegańskiego z rzutu wolnego. Nikomu nie udało się jednak oddać dobrego strzału po wrzutce Damiana Chmiela.

1
1
1
13
10
10'

Wisła mocno przebudowała skład po zmianie ligi. Nowym kapitanem zespołu został Igor Łasicki - obrońca z przeszłością w Napoli czy Pogoni Szczecin. Towarzyszą mu między innymi Bartosz Jaroch, Kacper Duda oraz Michał Żyro.

11
10
8'

Uff, gra wznowiona. Jak w Polskich Kolejach Państwowych, jeszcze dobrze nie wystartowali i już opóźnienie.

13
17
5'

Od razu po rozpoczęciu meczu była przerwa potrzebna na uprzątnięcie boiska. Kibice z Krakowa postanowili racami i serpentyniadą uczcić rozpoczęcie sezonu po głośnym spadku z PKO Ekstraklasy.

10
7
7
2'

16:10

W pierwszym meczu o stawkę, po głośnym spadku z PKO Ekstraklasy, piłkarze Wisły Kraków zagrają z innym zespołem z województwa małopolskiego. Do stolicy regionu zawitała Sandecja Nowy Sącz, która w poprzednim sezonie była grającym nierówno pierwszoligowcem.