Górnik Łęczna. Schodzi: Serhij Krykun. Wchodzi: Karol Turek.

2
2
6
90+2'

Przerwa w grze była spowodowana urazem Angela Rodado. Południowiec ucierpiał wewnątrz pola karnego przeciwnika.

4
4
2
90'

Doliczone pięć minut.

4
1
1
2
5
88'

Biała Gwiazda na połowie przeciwnika i do ostatniego gwizdka Jarosława Przybyła będzie szukać sposobu na doprowadzenie do remisu.

4
3
1
4
4
85'

Czas pracuje na korzyść przyjezdnych, ponieważ po stronie Wiślaków rośnie nerwowość. Drużyna z Krakowa nie jest na razie w stanie nawet doprowadzić do remisu.

4
1
1
82'
82'
82'

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Duda za przewinienie taktyczne.

1
1
1
2
83'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcin Biernat nie przymierzył w bramkę przeciwnika. Łęcznianie domagali się jeszcze podyktowania rzutu karnego, ale doprosili się od sędziego Jarosława Przybyła jedynie napomnienia żółtym kartonikiem za przedłużanie gry.

1
81'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Zbozień za przewinienie taktyczne.

2
2
80'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Gąska za przedłużanie gry.

3
1
1
77'

Denerwują się gospodarze, ale złość nie jest dobrym doradcą. Wisła Kraków ma problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych, a Górnik Łęczna przypomniał gospodarzom o konieczności bronienia indywidualnym rajdem Damiana Gąski.

1
1
1
72'

Nerwowy wieczór dla trenera Radosława Sobolewskiego.

3
3
2
2
2
70'

Wisła Kraków gra w tym meczu falami. Czasami dominuje i stwarza sytuacje podbramkowe jedna za drugą, a czasami ma problem z dostaniem się w pobliże bramki Macieja Gostomskiego.

2
66'

Wisła Kraków. Schodzi: Bartosz Talar. Wchodzi: Mateusz Młyński.

Bartosz Talar #18
1
2
1
66'
65'

Serhij Krykun strzelił na 2:0 dla przyjezdnych!

6
4
3
61'

Gol! Strzelił Serhij Krykun. Asystował mu Karol Podliński.

Górnicy są znacznie skuteczniejsi niż gospodarze. Piłka trafiła w pole karne Wiślaków do Karola Podlińskiego, a wprowadzony z ławki rezerwowych na boisko napastnik utrzymał się na nogach. Jego wstrzelenie w kierunku bramki zostało zamienione w asystę przez Serhija Krykuna. Zdobywca gola wepchnął futbolówkę z bliska do siatki.

20
13
3
5
14
60'

Wisła ma dużą przewagę pod względem liczby strzałów. Momentami piłka raz za razem szybuje w kierunku bramki Macieja Gostomskiego, a mimo to nie ląduje w siatce. Groźne uderzenie oddał między innymi Ivan Jelić Balta, ale nie pokonał nim golkipera Górnika Łęczna.

2
3
4
1
1
54'

Ivan Jelić Balta oddał uderzenie pod poprzeczkę, ale Maciej Gostomski wyciągnął się jak struna i wparował piłkę.

3
2
2
3
5
51'

Nieco niespodziewanie przez chwilę Górnik Łęczna zaprezentował swoje możliwości w ataku pozycyjnym. Podopieczni Marcina Prasoła zatrzymali się na obrzeżach pola karnego przeciwnika i nie sprawdzili uderzeniem Kamila Brody.

1
1
48'

Żółtą kartkę otrzymał Vullnet Basha za przewinienie taktyczne na Patryku Pierzaku.

2
1
4
czas Druga połowa
46'
komentarz

Biała Gwiazda doprowadziła do remisu.

1
1
Czy Wisła Kraków strzeli drugiego gola po przerwie?
2
1
1
komentarz

Po nieco ponad 45 minutach jest 1:1 w Krakowie. Wisła Kraków odpowiedziała trafieniem Dawida Szota na wcześniejszego gola Łukasza Grzeszczyka. Najciekawiej jest po stałych fragmentach gry.

1
3
1
45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Szot za przewinienie taktyczne.

2
1
1
1
4
45'

Doliczone dwie minuty.

3
2
1
1
44'

Gol! Strzelił Dawid Szot.

Wisła Kraków stwarzała coraz więcej sytuacji podbramkowych i doprowadziła do remisu 1:1 w 44. minucie. W krótkim fragmencie przetestowała przeciwników aż czterema strzałami aż piłka znalazła się w bramce Macieja Gostomskiego. Dawid Szot trafił z niewygodnej pozycji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

40
18
3
7
11
41'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Był fragment zdecydowanej przewagi podopiecznych Radosława Sobolewskiego, jednak przetrwali to przyjezdni i coraz więcej wskazuje na to, że zejdą do szatni z prowadzeniem.

3
2
1
4
38'

Łęcznianie uspokoili sytuację na własnej połowie boiska w ostatnich minutach spotkania.

3
3
34'

Ponownie Górnik Łęczna wypracował dla siebie wznowienie wrzutem z autu na połowie przeciwnika. Po dalekim ciśnięciu Damiana Zbozienia zdobył prowadzenie, a i tym razem zrobiło się niebezpiecznie. Sędzia Jarosław Przybył pomógł gospodarzom odgwizdaniem przewinienia na Kamilu Brodzie.

4
3
2
4
2
30'

Nie będzie jedenastki.

4
3
4
7
10
29'

Gospodarze domagają się rzutu karnego za zagranie ręką.

1
2
1
2
2
27'

Biała Gwiazda ruszyła rozdrażniona do pościgu. Piłka znajduje się głównie na połowie Górnika, a w 27. minucie była cała seria uderzeń podopiecznych Radosława Sobolewskiego. Poradzili sobie nieco rozpaczliwie interweniujący Maciej Gostomski oraz Marcin Biernat. Wisła musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

2
2
1
1
1
24'

Na razie nieudane próby doprowadzenia do remisu przez Wisłę Kraków. Była szansa na pokonanie Macieja Gostomskiego najpierw uderzeniem z rzutu wolnego, a następnie w obrębu pola karnego, ale Górnik Łęczna znalazł sposób na powstrzymanie tych prób.

2
1
20'

Łukasz Grzeszczyk i 1:0 dla Górnika Łęczna!

4
1
2
3
16'

Gol! Strzelił Łukasz Grzeszczyk. Asystował mu Marcin Biernat.

W 16. minucie odpowiedział Górnik Łęczna i zdobył prowadzenie 1:0. Łukasz Grzeszczyk wbiegł w pobliże bramki Kamila Brody i pokonał go strzałem głową z bliska po strąconym przez Marcina Biernata dalekim wrzucie z autu. Wisła Kraków ponownie musi gonić przeciwnika po falstarcie.

15
10
4
9
9
15'

Seria stałych fragmentów gry po obu stronach boiska. Ani podopieczni Radosława Sobolewskiego nie wykorzystała rzutu wolnego, ani drużyna Marcina Prasoła nie przekuła w prowadzenie rzutu rożnego.

2
1
3
1
13'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Grzeszczyk za kolejne ostre przewinienie.

2
3
3
4
11'

Żółtą kartkę otrzymał Igor Łasicki za ostre przewinienie na wysokości własnego pola karnego.

4
3
3
1
7'

Najważniejszym piłkarzem w Sosnowcu był Luis Fernandez i również Hiszpan starał się wcześnie strzelić gola Górnikowi Łęczna. Uderzenie z bliska w 7. minucie zostało powstrzymane przez osłaniającego słupek Macieja Gostomskiego.

3
2
2
2
4'

Pierwszą szansę na otwarcie wyniku mieli gospodarze, którzy grają w czerwonych koszulkach, a także białych spodenkach i getrach. Z kolei Górnik Łęczna w zielono-czarnych strojach.

1
2'

Wisła Kraków stara się pójść za ciosem po przełomowym zwycięstwie 2:1 odniesionym w meczu z Zagłębiem Sosnowiec po ośmiu kolejkach, w których przeplatała remisy z porażkami.

20:13

Wisła Kraków powalczy o pierwszoligowe punkty w meczu spadkowiczów z Górnikiem Łęczna. Zarazem oba kluby staną w przyszłym tygodniu przed szansą awansowania do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Wyzwań nie brakuje w końcówce jesieni. Tym bardziej, że na zapleczu PKO Ekstraklasy zespoły chcą odrabiać stratę do najlepszych.