Fortuna I liga: 29. kolejka
29 kwi 2023 17:30
komentarz

Koniec! Wisła wygrywa 3:0 z Chojniczanką i przynajmniej do jutra jest wiceliderem Fortuna I ligi!

1
90+3'

Pełna kontrola Wisły w doliczonym czasie. Emocje w tym meczu już dawno się skończyły.

6
1
1
1
2
90'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty.

2
2
2
90'

To już jest kanonada. Młyński ruszył do kontry, uderzył z trzydziestu metrów i końcami palców broni Kuchta.

5
1
3
1
87'

W odpowiedzi z dwudziestu metrów strzelał Kalinkowski... pewna obrona Biegańskiego.

2
3
1
86'

Sergio Benito nie trafia z pięciu metrów, choć miał przed sobą tylko bramkarza! Kuchta wyciągnął nogę i odbił piłkę na poprzeczkę! Łapie się za głowę napastnik Wisły. Był mimo wszystko spalony, ale to go nie usprawiedliwia.

2
1
1
86'

Żyro uderzył mocno zza pola karnego. Zbyt blisko środka bramki. Pewna interwencja Kuchty.

4
2
84'
84'
84'

Stróżyński popsuł kontrę gości. Miał sporo miejsca w środku, ale podawał niedokładnie na skrzydło.

83'

"Raz, dwa, trzy - mało!". Krzyczą kibice Wisły.

4
6
82'

Łasicki wyciął rywala w środku pola.

2
1
1
82'
Wisła Kraków
1
1
4
80'

Wisła złapała wiatr w żagle. Nie wypuszcza Chojniczanki z połowy.

2
3
78'

Powinno być już 4:0! Po dośrodkowaniu z lewej strony Fernandez strzelił z kilku metrów, ale tym razem wybornie zachował się na linii Kuchta. Po chwili bramkarz Chojniczanki obronił również dobitkę Hiszpana!

6
2
3
75'

Teraz nie ma już żadnych wątpliwości! Wisła się bawi. Drewniak wybił piłkę na oślep przed pole karne, Igbekeme przyjęciem ograł rywala i potężnym wolejem strzela na 3:0!

28
9
2
74'

Cóż to mogło być za wejście Sergio Benito! Żyro zagrał prostopadle do Hiszpana, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Kuchtą. Chwila radości i... gwizdek sędziego. Spalony!

1
6
4
2
72'
72'

Teraz to Fernandez huknął z dystansu... nad poprzeczką.

2
1
1
2
71'

Poczarował w polu karnym Fernandez, wycofał piłkę do Igbekeme, ale ten został zablokowany.

1
71'

Chojniczanka bez jakichkolwiek argumentów na boisku. Ostatnie miejsce w tabeli nie jest przypadkowe.

1
1
70'
wchodzi Wchodzi
Kacper Korczyc #91
schodzi Schodzi
1
67'
68'
66'

Kontratak Wisły, Duda holował piłkę, wbiegł w pole karne, ale od razu nastawił się na strzał. Nie szukał podania do Rodado. Broni Kuchta!

3
1
1
64'

Kalinkowski wygrał główkę na jedenastym metrze, ale strzelił za lekko. Broni Biegański.

1
1
62'
Chojniczanka Chojnice
5
3
1
62'

I faktycznie - nie ma gola!

9
7
61'

Mikołajczak trafia do pustej bramki, ale sędzia sygnalizuje spalonego! Oczekiwanie na decyzję VAR!

3
2
1
1
59'
Paweł Czajkowski #4
59'
Sam van Huffel #8
58'

Szykują się zmiany w ekipie gości.

57'

Jest i element humorystyczny. Villar poślizgnął się przy wykonywaniu rzutu rożnego. Komiczny obrazek.

2
1
57'

Rzut rożny dla Wisły, która zdecydowanie przejęła kontrolę nad meczem.

2
1
54'

Karbowy przewrócił się przed polem karnym Wisły, ale sędzia uznał, że chciał wymusić rzut wolny. Tachi nie faulował. Zawodnik gości zdziwiony.

4
3
53'

Podłączył się do akcji gości Mikołajczyk, strzelił lewą nogą z dalszej odległości. Jakby od niechcenia. Bardzo niecelnie.

2
2
51'

Wisła podwyższa prowadzenie! Zabrakło asekuracji na skrzydle, Villar wygrał pojedynek z Raburskim i płaskim uderzeniem z osiemnastu metrów zaskoczył Kuchtę! Mocno, bardzo precyzyjnie. 2:0!

22
10
2
3
50'

Jeśli Wisła dziś wygra, to przynajmniej na chwilę wyprzedzi Ruch Chorzów i awansuje na drugie miejsce w tabeli.

3
3
1
49'

Bardzo spokojne wejście jednej i drugiej drużyny w tę drugą połowę. Chojniczanka niby rozgrywa piłkę, ale wszystko to na własnej połowie. Wisła na wiele więcej nie pozwala.