(2:0)
Zakończony
Everton
komentarz

Deklasacja w północnym Londynie. Arsenal nie dał najmniejszych szans ekipie Evertonu i odniósł efektowne zwycięstwo 4:0

90+2'

Tom Davies blisko gola, ale kapitalną interwencją popisał się Ramsdale!

90'

Sędzia doliczył minimum dwie minuty.

88'

Mikel Arteta już spokojnie usiadł na ławce. Tu nic się już nie wydarzy. Arsenal dalej nie pozwala rywalowi wejść na własną połowę.

85'

Zabawa Arsenalu. Mogło być już 5:0, lecz najpierw zablokowany został Martinelli, a następnie Smith Rowe. Później Brazylijczyk chciał jeszcz efektownie posłać piłkę do siatki, ale uderzył nad poprzeczką.

80'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Gabriel Martinelli. Asystował mu Eddie Nketiah.

4:0! Martinelli ma dublet. Po raz kolejny Arsenal zagrał akcję w bardzo szybkim tempie. Nketiah zrobił ruch w polu karnym, podał mu Zinczenko, a następnie wystarczyło przytomne płaskie podanie i Martinelli z bliska pokonuje Pickforda!

78'

Nketiah znalazł się w sytuacji sam na sam z Pickfordem po genialnym podaniu Parteya. Górą jednak golkiper Evertonu! Dobijał jeszcze Fabio Vieira, ale koszmarnie się pomylił.

76'

Kwadrans do końca. W powietrzu wiszą kolejne gole dla Arsenalu. Nie zanosi się choćby na honorowe trafienie gości.

75'

"OLE" słychać z trybun, bo Arsenal kontynuuje zabijanie tego meczu kolejnymi podaniami.

72'
ZMIANA

Arsenal FC. Schodzi: Granit Xhaka. Wchodzi: Fabio Vieira.

71'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Martin Odegaard. Asystował mu Leandro Trossard.

3:0! Ależ szybka akcja Arsenalu. Zagrali tak, że rywal nie mógł nawet zareagować. Trossard dynamicznie ruszył lewą flanką, wypatrzył w polu karnym Odegaarda, który trafia do siatki z dziesięciu metrów. Mykołenko próbował jeszcze interweniować na linii, ale nie dał rady.

70'

Gra toczy się cały czas na połowie Arsenalu. Gospodarze mają ten mecz pod całkowitą kontrolą. Everton nie jest w stanie nic zrobić.

67'

Odbiór Arsenalu na połowie rywala, strzelał z dystansu Martinelli... zablokowany.

1
66'
ŻÓŁTA KARTKA
64'

Świetne dośrodkowanie Saki na dalszy słupek. Wygrał walkę o pozycję Martinelli, lecz nie trafił dobrze w piłkę. Spokojnie mogło być 3:0.

1
62'

Chociaż teraz miał okazję McNeil. Strzelał z narożnika pola karnego, ale Ramsdale odbił piłkę.

1
61'

Pół godziny do końca. Nie zanosi się ne zmianę wyniku.

1
61'
ZMIANA
61'
ZMIANA
59'

W strzałach idealny remis. Po pięć prób każdej ze stron i po dwie celne. Różnica polega na skuteczności.

1
57'

Mogło być 3:0, ale Trossard skiksował przy próbie strzału z woleja. Miał sporo miejsca w polu karnym i powinien to wykończyć zdecydowanie lepiej. Dobre dośrodkowanie White'a.

1
1
56'

Spokojnie utrzymuje się przy piłce zespół Arsenalu. Wymienia kolejne podania. Goście mają problem, by zrobić cokolwiek.

1
54'

Maupay strzelił z dystansu... bardzo niecelnie.

1
53'

Saliba nie pozwolił, by Everton wyszedł z kontrą i taktycznie faulował na linii środkowej.

2
51'

Faulowany na środku boiska Odegaard. Klasyczny stempel, a to oznacza automatyczną żółtą kartkę.

2
51'
51'

Wyższy pressing w wykonaniu gości, ale Arsenal radzi sobie z nim bez większych problemów.

1
49'

Początek drugiej połowy bez jakichkolwiek emocji. Oba zespoły jakby nie wyszły z szatni.