Brentford FC. Schodzi: Bryan Mbeumo. Wchodzi: Sergi Canos.

1
1
84'

Gol! Strzelił Bryan Mbeumo. Asystował mu Christian Norgaard.

Kiedy już gracze z Anfield odsłonili się, padła bramka na 3:1 w 84. minucie. Banalna akcja składała się z dwóch elementów. Christian Norgaard wykonał długie podanie w kierunku Bryana Mbeumo. Ten poradził sobie z Ibrahimą Konate, w zasadzie ośmieszył antybohatera meczu i pokonał Alissona w sytuacji sam na sam.

6
4
2
83'

Liverpool FC. Schodzi: A.Oxlade-Chamberlain. Wchodzi: Curtis Jones.

A.Oxlade-Chamberlain #15
1
81'

Ibrahima Konate oderwał się od obrońców Brentfordu i główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pudło, a ponadto można przypuszczać, że sytuacja była kontrolowana przez szybującego na linii bramkarza.

2
1
79'

Dla odmiany, interweniował poza własnym polem karnym Alisson. W wygraniu pojedynku biegowego pomógł mu nieustannie naciskający na przeciwnika Ibrahima Konate.

77'

Coraz mniej czasu pozostało gościom na przeprowadzenie pościgu. Ostatnia akcja The Reds została przerwana najpierw przez bramkarza, a następnie przez sędziego asystenta z powodu spalonego Darwina Nuneza.

1
73'

Brentford FC. Schodzi: Yoane Wissa. Wchodzi: Keane Lewis-Potter.

Keane Lewis-Potter #23
73'

Brentford FC. Schodzi: Mathias Jensen. Wchodzi: Joshua Dasilva.

Joshua Dasilva #10
73'

Żółtą kartkę otrzymał Darwin Nunez za niesportowe zachowanie.

2
2
1
1
1
72'

Jeden z zawodników gości złamał przepisy piłkarskie w rywalizacji o piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

70'

Zagranie Darwina Nuneza nie zagroziło gospodarzom. Salwa śmiechu na trybunach, kiedy płaskie wstrzelenie reprezentanta Urugwaju ominęło wszystkich zawodników w szesnastce.

68'

Liverpool FC potrzebuje kolejnego przyspieszenia. Z kolei gospodarze skoncentrowani na bronieniu i po przerwie nie zmusili do jakiegokolwiek wysiłku Alissona.

1
1
65'

Nieudana kombinacja podopiecznych Juergena Kloppa na obrzeżach pola karnego. Za nieudane zagranie przeprosił kompanów z klubu Naby Keita.

62'

Główka pracuje coraz lepiej.

60'

Jakby opanowali sytuację piłkarze w biało-czerwonych pasiakach, a także czarnych spodenkach oraz getrach. Przed momentem poradzili sobie z dośrodkowaniem Trenta Alexandra-Arnolda z rzutu rożnego.

58'

Interweniowali gospodarze po dośrodkowaniu, ale piłka pozostaje w posiadaniu zawodników z Anfield.

1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Thiago Alcantara za spóźniony wślizg w nogi przeciwnika.

1
1
55'

Przestało się spieszyć gospodarzom, o czym świadczyło ślamazarne wznowienie gry wrzutem z autu. Liverpool FC nabrał energii do atakowania po aż trzech zmianach menedżera Juergena Kloppa w przerwie.

53'

Rozpoczął się pościg!

50'

Gol! Strzelił A.Oxlade-Chamberlain. Asystował mu Trent Alexander-Arnold.

Dzieje się w tym meczu! Nie ma tym razem mowy o spalonym i jest gol kontaktowy na 1:2. Alex Oxlade-Chamberlain wbiegł bezkarnie w pobliże bramki Brentfordu i główkował do siatki po dośrodkowaniu Trenta Alexandra-Arnolda.

1
2
48'

W 48. minucie piłka znalazła się dla odmiany w bramce Brentfordu, ale gol został anulowany z powodu minimalnego spalonego Darwina Nuneza. Nie ma szczęścia ten piłkarz, nie ma.

czas Druga połowa
46'
46'
komentarz

Brentford w drodze do niespodzianki.

Czy Liverpool FC wyrówna po przerwie?
komentarz

Przerwa. Zasłużone prowadzenie konkretniejszych gospodarzy. Brentford z zaliczką 2:0, a Liverpoolowi pozostało 45 minut na podkręcenie tempa i postaranie się o odwrócenie wyniku. Na razie wiele interesującego, w wykonaniu podopiecznych Juergena Kloppa, nie zobaczyliśmy.

45'

Doliczone trzy minuty.

44'

Idą po swoje gospodarze.

1
42'

Gol! Strzelił Yoane Wissa. Asystował mu Mathias Jensen.

Yoane Wissa. Ten zawodnik przeżywa prawdziwą huśtawkę emocji. Trzeci raz jednego wieczoru cieszy się z gola. Dwa wcześniejsze trafienia zostały anulowane. Tym razem jst wskazanie na środek boiska. 2:0!

1
1
40'

Piłka po raz trzeci w bramce The Reds, ale niezmiennie pozostaje 1:0. Dużym pechowcem jest Yoane Wissa, ponieważ jego trafienie nie zostało ponownie uznane. Tym razem z powodu minimalnego spalonego Bena Mee

1
37'

Niezmiennie gospodarze, niesieni głośnym dopingiem, straszą utytułowanego przeciwnika swoimi atakami. Nieco niezdarna, ale skuteczna interwencja Virgila Van Dijka uratowała Liverpool.

1
34'

Liverpool FC nie przegrał w dziewięciu ostatnich meczach o punkty z Brentfordem. Inna sprawa, że The Reds nie mają dobrego bilansu w styczniu, od kiedy ich menedżerem jest Juergen Klopp.

32'

Nerwowa interwencja defensora i Liverpool FC dostał w prezencie możliwość wykonania rzutu rożnego. Podopieczni Juergena Kloppa długo zastanawiali się nad sposobem wykonania kornera, a po dośrodkowaniu Ibrahima Konate próbował zrehabilitować się za gola samobójczego.

30'

Na zakończenie drugiego kwadransa meczu było wstrzelenie w pole bramkowe aktywnego Kostasa Tsimikasa. Zabrakło tam przygotowanego do zakończenia akcji Mohameda Salaha albo Darwina Nuneza.

2
27'

Szalona radość na trybunach, ponieważ piłka ponownie znalazła się w bramce uczestnika Ligi Mistrzów. Tym razem sędzia asystent zdecydował się na pokazanie spalonego i brawa dla niego, ponieważ dostrzec to w gąszczu zawodników było naprawdę wyzwaniem.

24'

W szesnastkę przeciwnika wbiegł Kostas Tsimikas i starał się pokonać uderzeniem z ostrego kąta bramkarza Brentfordu. Szczęśliwa interwencja, do tego słupek i Liverpool wyłącznie od rzutu rożnego.

21'

I gospodarze na prowadzeniu.

19'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Ibrahima Konate.

Brentford przystąpił do ataku po kilkunastu minutach. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zakotłowało się w polu karnym The Reds. Przez moment gospodarze denerwowali się możliwością odgwizdania zagrania ręką, ale nie, wszystko zgodnie z przepisami. 1:0 po samobójczym zagraniu Ibrahimy Konate. Interweniował Alisson, ale nie zatrzymał piłki przed linią bramkową.

3
1
1
3
18'

Próba uruchomienia podaniem Darwina Nuneza. Brawurowa interwencja defensora i nie pozwolił on reprezentantowi Urugwaju na opanowanie futbolówki. Natychmiast niebezpiecznie wyglądający kontratak i Bryan Mbeumo nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Alissonem.

15'

Na zakończenie pierwszego kwadransa podobna sytuacja do tej z początku meczu, z pierwszoplanową rolą Virgila Van Dijka. Yoane Wissa nie poradził sobie z bramkarzem, a ponadto był na spalonym w momencie podania prostopadłego.

14'

Podanie Alexa Oxlade'a-Chamberlaina zostało zatrzymane na linii pola karnego Brentfordu. Jeszcze ambitna pogoń bramkarza gospodarzy i nie pozwolił on Liverpoolowi na wywalczenie nawet rzutu rożnego.

12'

Brentford nieco odważniej i przeprowadził atak z wykorzystaniem prawego skrzydła. Gospodarze musieli zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu po interwencji Trenta Alexandra-Arnolda.

9'

Żółtą kartkę otrzymał Harvey Elliott za ostre przewinienie na wysokości koła środkowego.

8'

W 8. minucie była pierwsza szansa na gola karygodnie nieskutecznego Darwina Nuneza. Reprezentant Urugwaju dostał podanie w tempo od Mohameda Salaha, ominął bramkarza, ale następnie oddał uderzenie w osłaniającego bramkę Bena Meego. Rewelacyjnie interweniował doświadczony obrońca.

5'

Brentford strzelił minimum dwa gole w ostatnich czterech meczach w Premier League. O podtrzymanie znakomitej prawidłowości będzie trudno. Co prawda Liverpool FC nie broni solidnie w tym sezonie, ale gospodarze muszą zagrać bez kontuzjowanego Ivana Toneya, który strzelił 12 goli i jest na trzecim miejscu w rankingu snajperów ligi.

3'

Liverpool FC w ciemnozielonych strojach i to on jako pierwszy podniósł temperaturę w polu karnym przeciwnika. Virgil Van Dijk po pierwsze nie pokonał swoim uderzeniem bramkarza Brentfordu, a po drugie był na spalonym w momencie podania sprzed szesnastki.

2'

Żółtą kartkę otrzymał Mathias Jorgensen za faul na wychodzącym na dogodną pozycję Darwinie Nunezie.

17:46

W poniedziałek dojdzie do jednego pojedynku w Premier League. Liverpool FC powalczy o pierwsze w 2023 roku punkty do tabeli z Brentford. The Reds wyłącznie zwyciężają od czterech kolejek. Z kolei ich przeciwnik ma za sobą serię spotkań bez porażki.