(1:0)
Zakończony
Everton
komentarz

W tym meczu nie było wątpliwości. Derby Liverpoolu dla powoli odradzających się graczy The Reds. Gospodarze pokonali Everton 2:0.

2
1
1
90+2'

Przed szansą Everton. Dogranie w pole karne do... nikogo.

1
1
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

89'
1
88'

Salah wpadł z piłką w pole karne, strzał na korner sparował Pickford!

87'
1
1
1
1
1
86'
86'

Masowa konfrontacja. Wszystko zaczęło się od ostrego wejścia Pikcforda.

84'
2
1
1
1
1
81'

Davies niespodziewanie doszedł do uderzenia z pięciu metrów, ale spudłował! To powinien być gol!

80'
78'
77'
1
1
1
1
1
74'

Niewiele ponad kwadrans do końca. Liverpool ponownie utrzymuje się przy piłce.

1
1
71'

Everton przy piłce, ale wszystko dzieje się w okolicach środka pola. Gospodarze czekają na możliwość wyprowadzenia kontry.

2
1
1
1
1
69'
67'
65'

Liverpool cały czas przy piłce. Goście bezradni, minuty płyną.

1
62'

Składna akcja Liverpoolu, zagranie do Nuneza, a ten uderzył obok słupka!

1
60'

Dwa kwadranse do końca. Wydaje się, że Liverpool ma mecz pod kontrolą. Everton musi zrobić coś EXTRA, aby zmienić swoją sytuację.

62'
58'

Salah do Nuneza, ten uderzył z trudnej pozycji. Pickford odbił piłkę!

55'

Henderson dogrywał z prawej strony, piłka poszybowała ponad bramką Evertonu.

3
52'

Gracze Evertonu starają się złapać kontakt bramkowy, ale nie są w stanie poważniej zagrozić Alissonowi.

49'

Gol! Strzelił Cody Gakpo. Asystował mu Trent Alexander-Arnold. Kolejna kontra Liverpoolu i kolejny raz zakończona powodzeniem. Po przejęciu piłki w okolicach środka pola kilka podań wystarczyło, aby przedostać się pod bramkę Evertonu. W końcowej fazie Alexander-Arnold do Gakpo, a ten z bliska do siatki! 2:0!

47'

Everton po przerwie stara się atakować. Za moment goście wykonają rzut wolny w okolicach pola karnego.

czas Druga połowa
komentarz

Liverpool prowadzi z Evertonem po szalonej minucie.

1
45'

Sędzia doliczył minutę.

45'

Zagranie do Salaha, który był na spalonym.

44'

Everton po stracie gola przez moment zaatakował, teraz goście trochę stracili koncepcję na walkę w ofensywie.

41'

Liverpool stara się uspokajać przebieg gry. The Reds chcą dotrwać do przerwy ze skromnym prowadzeniem.

38'

To była szalona minuta w derbach! Jeszcze dochodzimy do siebie. Piłkarze tymczasem chcą więcej! Everton w ataku!

2
2
2
3
2
37'

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Asystował mu Darwin Nunez. Cóż tam się podziało! Po uderzeniu w słupek i zablokowanej dobitce gospodarze wyprowadzili kontrę. Lewą stroną pomknął Nunez, w końcu dograł w pole karne, a nadbiegający Salah uderzył obok zdezorientowanego Pikcforda! 1:0!

7
5
1
36'

Po dograniu z rogu do piłki doszedł Tarkowski, ale trafił w słupek!

36'

Podobnie jak na początku meczu, tak i teraz, gracze Liverpoolu popełniają proste błędy.

33'

Aktywniejszy w ostatnich minutach Everton. Goście jednak wciąż bez klarownej okazji w meczu.

30'

Po rzucie rożnym dla gości piłka przed polem karnym trafiła pod nogi Gueye, ten huknął z woleja ponad bramką!

28'

Piłka w bramce po efektownym strzale Hendersona. Wcześniej rozbrzmiał gwizdek arbitra. Spalony. Wciąż bez goli.

1
1
25'

Salah wszedł z piłką w pole karne, strzał trafił w obrońcę.

1
1
1
4
1
24'

Coraz ciekawiej wyglądają akcje zaczepne Liverpoolu. Gracze Evertonu nie są w stanie zbyt często przedostawać się pod bramkę Alissona.

1
1
21'

Onana zderzył się z Alissonem. Wyglądało, że ktoś ucierpiał, ale obaj to twardzi gracze i szybko wstali.

1
1
18'

Nunez chciał uderzać, ale wyszło z tego dobre dogranie. Głowę dołożył Cody Gakpo, pomylił się nieznacznie!

1
2
15'

Kwadrans za nami. Zgodnie z oczekiwaniami gospodarze zaczęli przeważać. Jednak gracze The Reds jeszcze bez okazji bramkowej.

2
1
1
3
1
13'

Wyrównane pierwsze minuty meczu. Liverpool powoli przejmuje inicjatywę.

3
2
1
1
1
11'

Trent Alexander-Arnold uderzył z rzutu wolnego, ale trafił w mur.

10'

Szarżował Salah, Egipcjanin runął przed polem karnym. Będzie rzut wolny, gospodarze marzyli o "jedenastce".

7'

Coraz odważniej gracze Evertonu. Goście zauważyli, że piłkarze The Reds gubią się pod własną bramką.

1
5'

Błąd popełnił Matip, na szczęście dla gracza Liverpoolu bez konsekwencji. Uderzenie Simmsa trafiło w rywala.

4'

Goście bez respektu rozbijają próby ataku Liverpoolu. Twardo, ale zgodnie z przepisami.

2'

Od początku głośny doping miejscowych fanów. Wiadomo: derby! Na boisku walka w środku pola.