Ligue 1: 16. kolejka
28 gru 2022 21:00
komentarz

Koniec! PSG było o krok od kompromitacji, ale ostatecznie wygrywa ze Strasbourgiem 2:1!

3
90+7'
Paris Saint-Germain
3
3
8
3
2
90+6'

Pewny strzał Mbappe z jedenastu metrów. Sels wyczuł jego strzał, ale nie sięgnął piłki! Ogromna radość w Paryżu!

14
11
3
4
11
90+5'

Sędziowie sprawdzają sytuację.

7
2
6
90+4'

Cieszył się jak dziecko Marquinhos, bo trafił po chwili do siatki, ale sędzia wcześniej przerwał grę.

3
2
3
3
3
90+3'

Rzut karny! Mbappe faulowany w jednej z ostatnich akcji. Ale czy nie było spalonego?

6
3
7
2
10
90+1'

A tymczasem PSG! Mbappe w polu karnym, wykiwany bramkarz, ale nie było miejsca na oddanie strzału. Sissoko wyjaśnia sytuację.

3
1
2
1
90'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty.

2
1
90'

Ajorque trafiony w głowę. Nie było mowy o strzale.

1
90'

Rzut wolny dla gości. Być może ostatnia szansa na sprawienie jeszcze większej sensacji.

1
1
1
87'

Paryżanie przy piłce na połowie przeciwnika, jednak brakuje sytuacji. Goście skupieni już tylko na defensywie. Chcą urwać punkt na trudnym terenie.

1
85'

Mbappe ostro wstrzelił piłkę wzdłuż piątego metra, ale nie było tam nikogo na zamknięcie akcji.

83'

Turpin nie gwiżdże dziś miękkich fauli. Teraz przekonał się o tym Hakimi, który przewrócił się przy próbie dryblingu, ale nie wywalczył rzutu wolnego.

1
2
82'

Coraz mniej czasu ma Paryż. Strata punktów nawet w takich okolicznościach będzie sensacją.

1
1
1
5
2
79'

Paris Saint-Germain. Schodzi: El Chadaille Bitshiabu. Wchodzi: Achraf Hakimi.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
El Chadaille Bitshiabu #31
1
78'

RC Strasbourg Alsace. Schodzi: Habib Diarra. Wchodzi: Ibrahima Sissoko.

Ibrahima Sissoko #27
Habib Diarra #19
78'

RC Strasbourg Alsace. Schodzi: Kevin Gameiro. Wchodzi: Habib Diallo.

Habib Diallo #20
77'

Mbappe potrzebuje pomocy medycznej. Faul był brutalny.

1
2
76'

Już tylko kwadrans do końca. Przed momentem Mbappe był nadepnięty przez rywala niemal na linii pola karnego, minimalnie przed. Faul był ewidentny, Francuz zwija się z bólu.

1
1
74'

Jeszcze jedna akcja Mukiele, ale w polu karnym przeszkadzali sobie Mbappe i Soler. Ostatecznie strzelał ten drugi i został zablokowany.

1
73'

Ramos wyskoczył najwyżej po rzucie rożnym, ale nie udało się oddać strzału jak kiedyś w pamiętnym finale Ligi Mistrzów Realu z Atletico.

2
1
73'
#0
73'
72'

Wreszcie kombinacyjnie pograli gospodarze. Mukiele wbiegł w pole karne, jednak został zablokowany przy centrze. Tylko rzut rożny.

71'

Przypomnijmy. PSG to lider rozgrywek, a Strasbourg jest jednym z najgorszych zespołów w Ligue 1.

70'

Trochę odważniej goście. Niecodzienny widok, gdy PSG broni się całym zespołem na własnej połowie, a tak właśnie się dzieje.

67'

Mbappe indywidualnie. Dobre przyjęcie piłki, drybling, próba płaskiego strzału z osiemnastu metrów, jednak przypilnował bliższego słupka Sels.

2
1
65'

Płaskie dośrodkowanie Mbappe spod linii końcowej, jednak nie doszedł do strzału Ekitike.

64'

Jeśli przed chwilą sytuacja PSG była kiepska, to teraz jest wręcz dramatyczna.

2
1
2
62'

Neymar wylatuje z boiska! Dostał jedną kartkę przed chwilą, a teraz drugą za próbę wymuszenia rzutu karnego!

10
10
3
3
7
62'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA
9
11
6
10
6
62'

Kontra PSG, rozpędził się lewym skrzydłem Mbappe, ale później za lekko podawał mu Neymar. Zdążył z interwencją Nyamsi.

1
1
1
61'
2
2
6
1
1
61'

Pół godziny do końca. W drugiej połowie PSG praktycznie bez jakiejkolwiek sytuacji.

59'

Był rzut rożny, ale paryżanie nie stworzyli zagrożenia. W dodatku na spalonym złapany został Ramos.

58'

Zablokowany strzał Ekitike z dystansu. Będzie rzut rożny dla PSG.

1
2
54'

Obraz gry się nie zmienił. Dalej to PSG ma dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale nie kreuje sytuacji pod bramką rywala.

1
51'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Nieprawdopodobne sceny w Paryżu. Strasbourg wyrównuje! Verratti popełnił błąd przed polem karnym, stracił piłkę, a po wrzutce Gameiro z prawej strony niefortunnie interweniował Marquinhos i zapakował samobója!