Ligue 1: 19. kolejka
15 sty 2023 20:45
90+3'

Paris Saint-Germain już niejednokrotnie poprawiało wynik w doliczonym czasie dzięki indywiualnym zdolnościom swoich zawodników. Dlatego gospodarze muszą zachować wręcz rewolucyjną czujność do ostatniego gwizdka.

6
2
90'

Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

1
2
3
3
88'
88'

Stade Rennais. Schodzi: Amine Gouiri. Wchodzi: Kamaldeen Sulemana.

wchodzi Wchodzi
Kamaldeen Sulemana #10
schodzi Schodzi
Amine Gouiri #19
85'

Fabian Ruiz nie przymierzył swoim strzałem z dystansu w bramkę Stade Rennais. To już ta faza spotkania, w której Steve Mandanda nawet nie udaje, że spieszy mu się z ponownym wprowadzeniem piłki do gry.

1
1
83'
82'

Achraf Hakimi najpewniej nieumyślnie nadepnął na palec kapitana Stade Rennais.

3
80'

Rozegranie Paris Saint-Germain na obrzeżach pola karnego przeciwnika, ale powstrzymane po podaniu Lionela Messiego. Nie radzą sobie goście, czego statystycznym dowodem jest zero strzałów celnych na 10 minut przed końcem podstawowego czasu.

1
3
1
76'

Stade Rennais. Schodzi: Adrien Truffert. Wchodzi: Birger Meling.

Birger Meling #25
Adrien Truffert #3
75'

Stade Rennais. Schodzi: Arnaud Kalimuendo. Wchodzi: Lorenz Assignon.

Lorenz Assignon #22
Arnaud Kalimuendo #9
75'

Przerwa w grze spowodowana urazem.

1
74'

Atmosfera jednocześnie mobilizacji, ale również wyczekiwania na stadionie. Kibiców nie trzeba było dwa razy namawiać do pojawienia się na trybunach. Piłkarze Stade Rennais odpowiadają zaangażowaną, ale również odpowiedzialną grą.

1
72'

Paris Saint-Germain. Schodzi: Warren Zaire-Emery. Wchodzi: Carlos Soler.

Warren Zaire-Emery #33
69'

Paryżanie mają jeszcze trochę czasu na odwrócenie wyniku. Wielką szansę na wyrównanie miał Kylian Mbappe, jednak strzelił beznadziejnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Lionela Messiego.

1
2
67'

Stade Rennais. Schodzi: Desire Doue. Wchodzi: Jeremy Doku.

Desire Doue #33
2
1
1
1
3
65'

Gol! Strzelił Hamari Traore. Asystował mu Adrien Truffert.

Po przerwie już Stade Rennais jest zarówno niebezpieczne, jak i skuteczne. W 65. minucie gospodarze zdobyli zasłużone prowadzenie 1:0 uderzeniem Hamariego Traore. Skorzystał on z dogrania Adriena Trufferta i znalazł sposób na pokonanie Gianluigiego Donnarummy. Na trybunach jeszcze wzmogła się wrzawa, ponieważ niespodzianka stała się namacalna.

6
61'

Coraz mniej czasu ma Paris Saint-Germain na zdobycie gola. Wszystkie karty pozostają na stole, ale przynajmniej na razie nie pachnie zwycięstwem lidera.

3
3
3
3
4
59'

Szansa na pokonanie Gianluigiego Donnarummy uderzeniem z rzutu wolnego po przewinieniu Vitinihi blisko pola karnego. Za wykonanie stałe fragmentu gry zabrał się Lovro Majer i sam ma do siebie pretensje po wpakowaniu piłki w mur Paris Saint-Germain.

1
56'
4
3
156
157
151
55'
3
3
2
1
1
51'

Tym razem Juan Bernat próbował zaskoczyć bramkarza Stade Rennais, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez ustawionego w odpowiednim miejscu defensora.

48'

Paris Saint-Germain stara się zagrać żwawiej po powrocie z szatni na boisko. Już pierwsza akcja jest tego prognostykiem. Co prawda nie zakończyła się golem, ale stołeczna drużyna wywalczyła dla siebie korner, a po nim Danilo Pereira sprawdził strzałem Steve'a Mandandę.

komentarz

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i bardziej niezadowoleni byli piłkarze Stade Rennais. To oni częściej sprawdzali strzałami golkipera przeciwnika, jednak uderzenia były zbyt oczywiste do zdobycia prowadzenia. Niemoc Paris Saint-Germain biła z kolei po oczach.

45'

Doliczona minuta.

42'

Gra zaostrzyła się w końcówce pierwszej połowy. Co prawda sędzia nie zdecydował się na napomnienie żadnego zawodnika żółtym kartonikiem, ale szczególnie Sergio Ramos powinien dziękować za pobłażliwość po jednym ze swoich ataków na przeciwnika.

1
1
1
1
1
38'

Gianluigi Donnarumma ma zdecydowanie więcej pracy niż bramkarz Stade Rennais. Kolejna interwencja reprezentanta Włoch po odrobinę zbyt oczywistym strzale zza linii pola karnego.

1
1
1
2
1
36'

Nordi Mukiele miał pretensje do prowadzącego spotkanie sędziego. Jego zdaniem niezbędne było puszczenie gry po ataku w piłkę, natomiast arbiter zdecydował się na odgwizdanie rzutu wolnego dla Stade Rennais.

33'

Na razie żadne przewinienie nie zostało wycenione przez Benoita Bastiena na napomnienie żółtym kartonikiem. Gospodarze nie przebierają w środkach, ale nie można powiedzieć, że grają złośliwie wobec Paris Saint-Germain.

30'

Za nami pół godziny trudnego dla Paris Saint-Germain spotkania. Przebijanie się przez energicznych przeciwników nie jest banalne nawet dla Lionela Messiego oraz Neymara.

28'

Gracze Stade Rennais może i atakują rzadziej, ale pozostają groźniejsi. W 28. minucie Arnaud Kalimuendo strzelił po płaskim dośrodkowaniu w Gianluigiego Donnarummę.

25'

Danilo Pereira oraz Marquinhos uczestniczyli w rozegraniu ataku przez Paris Saint-Germain. Próbował to wszystko przyspieszyć podaniem crossowym Sergio Ramos, ale starającego się opanować futbolówkę zawodnika zaatakował agresywnie przeciwnik z Rennes.

1
1
1
1
1
22'

Paris Saint-Germain próbuje nabrać rozpędu, jednak kolejna akcja stołecznego zespołu została podsumowana niedokładnym uderzeniem.

1
1
1
2
1
19'

Lider odpowiedział w 19. minucie, ale niecelnie. Piłka trafiła na stopę ustawionego przed polem karnym Lionela Messiego, ale ten nie przymierzył perfekcyjnie. Jego uderzenie przeleciało obok spojenia słupka z poprzeczką.

3
1
1
1
1
18'

Paryżanie grali na początku meczu w ataku pozycyjnym, ale wymieniali podania zbyt leniwie, żeby zaskoczyć skoncentrowanych przeciwników. PSG nie zbliżało się do bramki Stade Rennais, a pierwsze uderzenie celne musiał bronić niespodziewanie Gianluigi Donnarumma.

2
1
1
1
1
16'

Gra została na moment przerwana z powodu lądowania drugiej piłki na murawie.

2
2
1
14'

Paris Saint-Germain musi uważać na kontrataki przeciwnika. Stade Rennais próbuje przedostać się w pobliże bramki Gianluigiego Donnarummy z wykorzystaniem skrzydłowych. Szkoleniowiec gospodarzy wymownie próbuje mobilizować podopiecznych do żwawego przemieszczania się po murawie.

10'

Coraz odważniej w pressingu pokazują się piłkarze Stade Rennais. Najwyraźniej gospodarze znudzili się obserwowaniem leniwie wymieniających podania przeciwników.

7'

Pierwsze celne uderzenie w meczu zostało oddane przez Stade Rennais. Próba pokonania Gianluigiego Donnarummy zza pola karnego, ale reprezentant Włoch był ustawiony w odpowiednim miejscu między słupkami i nie dał się zaskoczyć.

5'

Początek meczu spokojny. Paris Saint-Germain, zgodnie z zapowiedziami, w białych strojach z granatowymi elementami. Goście dostali piłkę, ale na razie dość leniwie starają się przedostać przez formacje obronne Stade Rennais. Gospodarze grają w czerwonych koszulkach, a także czarnych spodenkach i getrach.