Messi podawał w pole karne, jednak nie doszedł do piłki Hakimi, a i tak był na spalonym.

Clermont Foot 63. Schodzi: Neto Borges. Wchodzi: Florent Ogier.

wchodzi Wchodzi
Florent Ogier #21
schodzi Schodzi
88'

Rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska gospodarze, jednak nie stwarzają sobie żadnych sytuacji. Defensywa gości jest kompletnie bezrobotna.

85'

Wściekali się paryżanie, bo sędzia przeszkodził im w wyprowadzeniu kontry. Co ciekawe, gra nie została przerwana, a przecież piłka ewidentnie trafiła w arbitra.

84'

Clermont Foot 63. Schodzi: Grejohn Kyei. Wchodzi: Komnen Andrić.

#0
Grejohn Kyei #95
1
81'

Messi zagrywał z rzutu rożnego, akcję na dalszym słupku zamykał Carlos Soler, ale obrońca nie pozwolił mu dojść do sytuacji strzeleckiej.

80'

Paris Saint-Germain. Schodzi: El Chadaille Bitshiabu. Wchodzi: Marquinhos.

El Chadaille Bitshiabu #31
1
77'

Messi na prawym skrzydle, ale Wieteska spokojnie odegrał piłkę do własnego bramkarza. To bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Polaka.

1
1
76'

Taktyczny faul Danilo. Trzymał za koszulkę rywala, który ruszał do kontry.

76'
Paris Saint-Germain
1
1
74'

Bardzo wysoko wychodzą obrońcy gości za Mbappe. Nie pozwalają mu obrócić się z piłką w kierunku bramki.

72'

Goście umiejętnie odcinają od podań Mbappe. Paryż ma duże problemy w ataku pozycyjnym.

1
69'

Clermont Foot 63. Schodzi: Muhammed Cham. Wchodzi: Saif-Eddine Khaoui.

Saif-Eddine Khaoui #10
Muhammed Cham #70
69'

Clermont Foot 63. Schodzi: Maxime Gonalons. Wchodzi: Yohann Magnin.

Yohann Magnin #7
68'

Jakieś problemy sędziego zawodów. Został trafiony piłką.

1
67'

Była kolejna szansa dla gości, ale tym razem Donnarumma instynktownie broni uderzenie piętką Rashaniego z pięciu metrów!

1
66'

Mogła być szybka odpowiedź PSG, Messi idealnym podaniem obsłużył Mbappe, ten minął już bramkarza, ale miał zbyt ostry kąt do oddania strzału. Zdążyli wrócić na pozycje rywale.

1
2
63'

Gol! Strzelił Grejohn Kyei. Asystował mu Elbasan Rashani.

A tymczasem goście znowu się pokazali! To była jedna z ich pierwszych akcji w tej części meczu, ale od razi przeszli do konkretów. Rashani zagrał w pole karne z lewej strony, Kyei trafił piłkę kolanem i pokonał Donnarummę!

Asysta:
Elbasan Rashani #18
6
5
62'

Niewiele dzieje się na boisku. PSG nie jest w stanie zyskać przewagi.

59'

Messi chciał zaskoczyć bramkarza gości płaskim uderzeniem z osiemnastu metrów. Ten jednak był czujny i odbił piłkę.

1
3
1
58'

Paris Saint-Germain. Schodzi: Vitinha. Wchodzi: Renato Sanches.

Vitinha #17
1
2
1
57'
54'

Co za kontra PSG! Mbappe zaimponował szybkością, zgubił Seidu, dograł piłkę do Messiego, ale ten fatalnie pudłuje z jedenastu metrów!

3
1
2
2
52'

Messi zaplątał się w dryblingu przed polem karnym gości i stracił piłkę. Nie jest to jego dobry mecz.

2
1
51'

Wieteska faulował w ofensywie. Był rzut wolny dla gości, ale nic z tego nie wyszło.

1
49'

Zawodnicy z Clermont nie mają większych problemów z odbiorem piłki.

1
48'

Cały czas gospodarze krótko rozgrywają piłkę na własnej połowie. I jednocześnie cały czas mają z tym olbrzymie problemy. Szwankuje dokładność.

1
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

1
czas Druga połowa
46'

Clermont Foot 63. Schodzi: Mehdi Zeffane. Wchodzi: Jim Allevinah.

Jim Allevinah #11
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

1
komentarz

A więc do przerwy remis w Paryżu! Do tego zmarnowany rzut karny przez gości. Wracamy za kwadrans.

4
3
2
2
2
45+1'

Remis! Zeffane trafia do siatki z trzech metrów! Bardzo ładna akcja Clermont Foot. Donnarumma odbił piłkę przed siebie po mocnej centrze z lewej strony, a Zeffane był w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

6
5
2
5
45'

Sędzia dolicza minimum jedną minutę.

3
44'

Rashani dostał prezent od rywali, ale postawił na siłę, a nie na precyzję. Huknął z ostrego kąta bardzo niecelnie.

2
1
43'

Odbiór gospodarzy na połowie rywala, kilka szybkich podań i miał sytuację strzelecką na szesnastym metrze Ekitike, ale został zablokowany.

3
42'

Faktycznie Messi podszedł do piłki, natomiast strzelił nad poprzeczką.

1
3
41'

Będzie okazja dla PSG. Rzut wolny, do bramki ok. 30 metrów. Prawdopodobnie Messi.

4
4
1
40'

Wieteska rozpoczął akcję gości, zagrał w pole karne do Zeffane, jednak ten posłał piłkę prosto do rąk Donnarummy. Brakuje dokładności.

3
1
2
37'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Grejohn Kyei! Beznadziejnie wykonany rzut karny! Kyei nawet nie trafił w bramkę!

6
7
4
1
5
36'

Pozornie niegroźne dośrodkowanie, ale Zaire-Emery dotknął piłkę... no właśnie, sędzia uznał, że ręką! Rzut karny dla Clermont!

4
2
3
5
35'

Szansa dla gości. Rzut wolny z ok. 40 metrów.

1
2
1
34'

Przypadkowa szansa dla PSG. Goście nie potrafili wybić piłki, ta dotarła do Ekitike, który miał dużo miejsca w polu karnym, ale nie trafił w bramkę.

3
2
1
31'

Messi oddał niecelny strzał z dwudziestego metra. Kolejny raz gwizdy ze strony kibiców PSG.

2
1
2
28'
2
2
4
3
27'

Tym razem Cham uderzał bez przyjęcia z osiemnastu metrów. Lekko, w środek... broni Donnarumma.

3
4
26'

Blisko remisu! Wrzutka Rashaniego z lewej strony, ale niepilnowany w polu karnym Cham źle przyłożył nogę do piłki i strzelił obok słupka!

2
2
3
25'

Doskonałe zachowanie Wieteski. Powstrzymany Messi, a PSG wychodziło z groźnym atakiem.

4
2
1
24'

Gol! Strzelił Johan Gastien.

Absolutnie kuriozalna sytuacja i goście wracają do gry! Verratti dostał piłkę od Donnarummy we własnym polu karnym, ale odegrał zbyt lekko do własnego bramkarza. Gastien zwietrzył szansę, zaatakował futbolówkę na wślizgu i strzelił na 2:1!

Johan Gastien #25
2
3
6
21'

Kylian Mbappe uderza bardzo pewnie, bramkarz poszedł w drugi róg. 2:0 PSG!

10
8
7
1
2
20'

Szybka weryfikacja VAR. Zmiany decyzji nie będzie. Karny z gatunku tych miękkich.

3
3
1
1
19'

Ciekawa sytuacja, bo mamy rzut karny dla PSG! Hakimi został wybity z rytmu przez rywala i sędzia wskazuje na jedenasty metr!

2
3
1
1
18'

I tyle było z optycznej przewagi zespołu Clermont Foot. PSG złapało wiatr w żagle.

4
2
1
16'

Gol! Strzelił Sergio Ramos. Asystował mu Vitinha.

Jak się żegnać z Paryżem, to w taki sposób! Krótko rozegrany rzut rożny przez ekipę gospodarzy, Vitinha popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem, Ramos wygrał walkę w powietrzu i trafia idealnie na 1:0!

2
16'

Goście zapchnięci do defensywy.

1
1
15'

Świetne podanie w pole karne do Mbappe, uderzenie z powietrza, ale broni Diaw!

1
1
1
14'

W końcu coś pokazali zawodnicy PSG, ale Diaw pewnie obronił uderzenie Messiego z dystansu.

1
1
2
13'

Spacerowe tempo w Paryżu. Na razie mecz jest nudny, niewiele się dzieje na boisku.

1
1
1
11'

Ładnie wyszli spod pressingu gospodarze, Verratti pokusił się nawet o zagranie piętką. Tylko tyle i aż tyle.

2
2
9'

Na razie obraz gry nie ulega zmianie. Więcej z gry mają goście. PSG człapie w ofensywie.

1
1
7'

Nie ma gola! Sędziowie dopatrzyli się zagrania ręką u Rashaniego!

2
2
1
1
6'

Ależ historia. Goście na prowadzeniu! Dośrodkowanie z lewej strony, totalnie odpuścili krycie paryżanie i doszedł do strzału Kyei. Nie trafił czysto w piłkę, ale Bitshiabu niezgrabnie interweniował na linii bramkowej i nie zdołał jej wybić. 0:1!

Sędzia analizuje jeszcze ewentualną pozycję spaloną napastnika Clermont.

2
2
4'

Początek lekko zaskakujący, bo to goście częściej utrzymują się przy piłce. I to na połowie PSG.

2
2
1
1
1
2'

W składzie gości Mateusz Wieteska, powołany na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski. Przed nim dziś dość trudne zadanie.

3
1
1'